Zhasni a zemřeš

• USA Lights Out (více)

uprchlice

Zhasni a zemřeš je vcelku skvělá podívaná. Novodobý horror zaujme především svým děsivým námětem a scénami. I přes neznámost režiséra se jedná o dobře natočený snímek. Milovníci duchařských hororů si jistě Zhasni a zemřeš velice oblíbí. Film neobsahuje žádné nesmyslné efekty. Herci, ač méně populární, se povznesli celkem výš. Zhasni a zemřeš je průměrný snímek se super děsivými scénami a originálním scénářem. ()

pajuscherry

Po dlouhé době, povedený horor u kterého jsem se fakt bála, konec smutný, nicméně horory nekončí a žili šťastně do smrti. ()

Pythonator

Díky takovým kokotinám teď bude spousta lidí plítvat elektřinou, jelikož budou nonstop svítit, aby je náhodou nevyklepal duch nějaké vyšinuté krávy. Opravdu velmi neekologický film, který si nezaslouží ani dotace z EU, ani zájem diváka (teda až na zájem o tvářičku slečny Palmerovic), ani vysoké hodnocení a v podstatě ani komentář. ()

Carcooli

Líbí se mi ten strašák, takhle to má vypadat. "postava" se svítícíma očima - toho se musí bát každý. Lekačky k tomu taky patří. Jediné, co bych vytkla, ale to je asi má vina, protože jsem se na to dívala s dabingem, je výkon hlavní hrdinky Teresy Palmer. To mi přišlo dost ubohé.. jinak parádička ()

90125

Hm, taká malá hovädinka. Ktorá možno nemusela byť tak zlá, keby sa viacej zapracovalo na scenáriu, na postave Diany. Sustrediť sa viacej na príbeh a menej na lacné lakačky (hoci tie v tomto prípade vôbec neboli zlé), to by tomuto filmu pomohlo. Ale aj tak, fór svetlo-tma funguje slušne, hlavne vďaka kvalitnej kamere. Ridikulóznosť zápletky sa tak dá ako-tak zožrať. V hororoch s nadprirodzenými strašidielkami je najväčší problém aby divák uveril, že postavy v tie strašidlá ozaj veria a že z ních maju ozaj strach. Aj v Lights out sa tento problém podaril poriešiť len čiastočne. Príšerná je ušitrhajúca práca so zvukovou dynamikou (are you Nuts ?!?), naopak ocenujem dĺžku (krátkosť) filmu a veľmi slušný, logický koniec. Lepšie dve *. 59 % ()

Bogrant

Za málo peňazí, málo svetla. V tomto prípade je to na dobro veci, pretože nočné scény s tou čiernou kreatúrou sú dobre zvládnuté, no neprivodia tie typické infarktové stavy ako iné. Možno až príliš laxný prístup k látke. Finále ale šľape slušne a na Teresu Palmer sa výborne pozerá. Dobrý horor, hoci priemerný. ()

CheeseFigure

Úvod v tom sklade s figurínami bol skvelý a navnadil ma. Škoda, že potom to išlo celkom do...preč. Začala sa tam miešať rodinná dráma s chorou matkou (ktorá nie je až tak chorá) a jej deťmi. Najprv som sa obával, že sa tam bude riešiť Martinovo opatrovníctvo, čo sa našťastie nestalo. Čo je zlé, tak veľmi skoro hlavná hrdinka (celkom pekná mimochodom) objaví záznamy a dozvie sa, spolu s divákmi, viac o tom tajomnom ,,zlu v tme". V tej chvíli to ,,zlo" pochopíme a prestane nás desiť. Nasleduje potom klasické ducharinové finále v dome a záver. Po skvelom úvode som teda sklamaný. Nemôžem ale povedať, že by sa jednalo o odpad. Scény, kedy sa ,,zlo" zjavuje v tme a mizne po zažatí svetla sú spravené dobre a pekne sa mi na ne pozeralo. Taktiež to rýchlo ubehlo. ()

Feacher

Za mě lehce nadprůměrný novodobý horor, kde se zase objevuje nějaký ten nový příběh, ať už více či méně nesmyslný, ale v podstatě s jistou obdobou je to napodobenina jiných hororových filmů. 80 minut akorát, oceňuji krásnou hlavní postavu, také schopnost filmařů udržet mou pozornost k ději po celou dobu filmu a poměrně logický závěr filmu. Hrana 3*/4*, ale co se týče čistě hororů, jsou blíž hvězdy 4! ()

draxxi

Kvalitne natocena, nicim vyjimecna strasidelna historka. Snad jen konec trochu prekvapil. Bubak desivej, hrdinove sympaticti, stipaz akorat... Dobra jednohubka. 19/8/2022 64% ()

Holly_Molly

Docela to uzrálo a jak to při vydání bylo takový nemastný neslaný meh, je to aktuálně vlastně dost atmosférický i děsivý...Jen škoda těch hloupejch hlavních postav a děsně nijakýho antiklimatickýho finále.. ()

MisterSister

Po všech stránkách našlápnutý film, který je schopen dávkovat strašení rovnoměrně po celou dobu až do samotného strašícího finále. Podání ducha Lights Out stylem, kdy je jakýmsi kamarádem matky zároveň otevírá určitý alegorický hodnotový podtext, přičemž se mu účinně daří vyhnout se kýčovitému honění se za titulem pro nejšťastnější rodinku, jak už to v těchto snímcích bývá. Také nutno podotknout, že všichni zúčastnění hrají na 100% a jediným negativem by tak mohla být pouze jednoduchá a čitelná dějová linie. ()

Martin29

Takhle nějak měl vypadat Babadook. Vyvážený mix hororu s místy komediálním nádechem, ale funguje to. Místo je to více děsivé než oba Conjuringy dohromady (než dvojka každopádně tam jsem se nelekl ničeho). Potěší i zápletka, která dává smysl a i vraždy jsou na velké úrovni. Za mě maximální spokojenost. Myslím si, že Anabelle 2 je v dobrých rukou ()

gfrusvk

Musím povedať, že film presiahol moje očakávania, a hoci divák nezažije omnoho viac strašenia než bolo ukázané v traileri, tvorcovia aspoň nedali priestor na nevydarené zvraty alebo uťahané unudené pasáže a pod... Ale je pravda, že ak je raz vo filme dlhovlasá kŕčovitá slečinka, tak by z tých strašidelných momentov mohli vyťažiť viac; inak nemôžem skoro nič vytknúť. Záver super, možno nijak extra originálny ale napriek tomu prekvapivý a uspokojivo uzatvára celý príbeh. Určite odporúčam. ()

Rock vs. Superman?

Rock vs. Superman?