Svět ohrožuje vzrůstající moc království Nilfgaard. Yennefer se vrátí ke starému způsobu života a Geralt přehodnotí svůj závazek vůči zákonu překvapení. (Netflix)

ACDCKL

Konečně se zde propojili všechny tři časové linie, člověk by však očekával, že to bude fungovat lépe, ale díl je taková vata a výplň před finále, naštěstí byl poměrně krátký, tak to naštěstí nebylo utrpení. Slabé 4*. ()

Kimkong

Tohle bylo hodně slabé. Trocha opakování. Přiblížení všech dějových linek hlavních tří postav. Nicméně všechny stály za starou belu. Geralt chtěl co mu právem náleží a nepochodil. Yenn něco chtěla a dostala se zpět oduk přišla. Ciri zase blázní. ()

0verseer

Ako keby nestačilo, že bollywoodským výzorom sa pýši Yennefer, museli ním tvorcovia "poctiť" aj (aspoň teda podľa knižnej predlohy) hlavného záporáka Vilgefortza. To je však len čerešnička na torte v porovnaní s tým, čo nám v predposlednej epizóde série naservírovali z hľadiska deja. Recyklát prvej epizódy, ktorý miesto očakávaného vyvrcholenia akurát tak vrcholne nudil. ()

xvyhl100

Chvílemi trochu nepřehledné, události nejsou vždy v chronologickém pořadí, ale místy se prolínají. Některé triky jsou opravdu hrozné. Především draci vypadají spíš jako z české pohádky než ti z GoT. Ale to je tak asi jediné v čem byly GoT lepší. Jinak je tento seriál převyšuje ve všech směrech. ()

Kushina

Tenhle díl nebyl akcí tak záživný jako ty předešlé, protože se odehrával v době děje, který jsme už viděli. Na druhou stranu veškeré detaily které nám unikaly, nebo jsme je nechápaly konečně začaly dávat smysl a celý příběh do sebe začal zapadat, 75% ()

HennessyVSOP

Konečně se protne dějová chronologie, takže za tohle dávám seriálu plus, ale to že je půlka stopáže zrecyklovaná je trapný. Jinak nemám co bych vytkl a jedná se co se děje týče (atmosferou nikoliv, na to je adeptem Striga) o nejlepší díl seriálu. ()

VashCZ

Zajímavý díl. Za mě jeden z lepších. Supr momenty. Ale chyby celého renovovaného universa se nedají smazat a jedou dál. Pokud jste dokoukali zprzněnou šestku, tak o něco méně zprzněná sedmička stojí za to. ()

Tomulka

OPAKOVÁNÍ SCÉN Z PRVNÍCH DÍLŮ TO JAKO VÁŽNĚ? NO TAK TO JE UBOHÉ! A další prznění postav. Vilgefortz je ubohý. Je pouhým odrazem toho pravého z knížek a to nemluvím o jeho vzhledu. To že se musí do seriálu nacpat všechny národy už neřeším. Čekám jen kdy se objeví asiaté a vše bude komplet. ()

antolikopoli

Seriál mi stále viac a viac pripomína sledovanie politickej rovnováhy v nejakej krajine kde mi je šum a fuk čo sa bude diať. Začína sa mi vybavovať začiatok seriálu kde som absolútne ničomu nerozumel. Nato že sa blíži finále tak moje očakávania sú veľmi chladné a na poslednú časť sa pozriem len kvôli tomu aby som to mal z krku. 3/10 ()

Tom10000

7. a předposlední díl 1.série. Ciri se ocitá, daleko za nebezpečím v podobě Nilfgarďanů, v zapadlé osadě, kde se snaží získat krádeží jídlo a pití. Ačkoliv jí ale cizí žena nabídne přístřeší a bezpečí, odmítne je a sama se na koni vydává do divočiny. Zde jí přepadnou její bývalí přátelé, toužící po penězích a přízni nepřátel. Mladá dívka s nadpřirozenými schopnostmi se ale nedá zastrašit. Dokonce se u ní projeví moc Bílého plamene. Geralt se ocitá na dvoře Cintry, snažící se o získání pozornosti její královny a o zajištění bezpečnosti Ciry (tento děj se odehrává o pár měsíců zpět). Její babička však nemá v zájmu ustoupit od svých zásad a zatkne ho. Po dlouhé době, jak už víme, Nilfgarďané Cintru získají do svých rukou, a Geralt se ocitá na svobodě. Yennefer se vydává ke svému bývalému příteli. Ten ji ale nařkne z upřednostnění moci a krásy před přátelstvím, čímž odkáže na její současnou podobu i namyšlené chování. Čarodějka se ale nenechá zviklat, spíše naopak. Vydá se s neznámým čarodějem na místo, kde se učila magii a kde získala svůj půvab a sebevědomí. Zde ji její bývalá mentorka požádá o pomoc v boji proti Nilfgarďanům. Bude Yennefer souhlasit, či se vydá zpět na svoji dlouhou, nekonečnou cestu? Zdá se, že na ni už Geralt nemá žádné účinky. Nebo ne? 65 procent, tentokrát zklamání. Alespoň se dostalo dost prostoru pro Yennefer, TOP 1 postavu tohoto seriálu. ()

sKralicek

Společně s první a třetí epizodou nejlepší epizoda první série. Časové linie do sebe poměrně hezky zapadají. Opět Cintra ,která je dle mého názoru úžasně ztvárněna a všechny epizody odehrávající se na ní jsou prostě super. Očividně tam šla i velká část rozpočtu. Opět skvělé herecké výkony a silné emoce. POZOR ODSUD MOŽNÁ SLABÉ SPOILERY. Konečně se setkáváme s Vilgefortzem a navzdory většině fanoušků jsem s ním spokojený. Herec hraje úžasně a jeho postava je napsaná tak, že divák prakticky nemá žádné ponětí, na koho se to dívá a kým se stane. Za to tvůrcům skládám poklonu a děkuji jim, snad tato iluze ještě chvíli vydrží. Za mě jednoznačně velmi povedené epizoda a nemám ji co většího vytknout. 5/5 ()