Konverzační komedie z novinářského prostředí je i na dnešní dobu dost jadrná. Klasický souboj pohlaví v hektickém odpoledni, ve kterém se bojuje o článek i o manželství. Cary Grant jako zkušený šéfredaktor tlačí na svoji bývalou ženu, která má za pár hodin opustit město a další den se znovu provdat (za hodného troubu, jak jinak), aby mu napsala článek o ostře sledované kauze trestu smrti pro neznámého chudáka. (Ferguson)

IvoB

Brilantně zahrané a natočené. Film si vystačí s na první pohled jednoduchou zápletkou a několika málo prostředími, přičemž dávkuje naprosto zběsilou dialogovou palbu plné vtipu. Je to opravdu ukecaný film, kdy mele i několik postav naráz – tyto dialogy jsou naštěstí velmi zábavné. Navíc je ten chaos i zajímavé sledovat, neboť jsou postavy zcela přehledně uspořádány v prostoru, který ač je rozložen do několika plánů s mnoha důležitými postavami, zůstává stále přehledný. Film poutá pozornost zrovna tam, kam je potřeba. Výborná ukázka naprosto jasného (hollywoodského) vyprávění. Nevýhodu spatřuji v možném zmatení diváka kvůli chvílemi zběsilému tempu a kadenci dialogů (hlavně v závěru). I když je dobře odvyprávěn, může mít člověk problém pochytit úplně všechno. 8/10 ()

Rozjimatel

Nemôžem uveriť, že tento film je nakrútený podľa rovnakej predlohy ako The Front Page (1974) a má prakticky rovnaký dej ako tento výborný film. Opäť sa mi potvrdzuje, že režisérsky štýl Howarda Hawksa mi akosi nesedí (snáď s výnimkou dvoch jeho filmov). Jeho spracovanie je otravné, strašne uvrieskané, pôsobí nasilu. A nezachraňuje ho ani Cary Grant, ktorého herectvo je dosť jednotvárne, Rosalind Russell je zase totálne zameniteľná. Režisérov údajne geniálny ťah, keď oproti predlohe zmenil mužského hlavného hrdinu na ženu, je podľa môjho názoru nezmyselným šliapnutím vedľa. Muž sa do role bezohľadného novinára, aj s ohľadom na danú dobu, hodí ďaleko viac. Navyše tá romantická linka, ktorá takýmto spôsobom vznikla, aj tak príliš nefunguje. Jedno z mála pozitív tak ostáva výpoveď o novinárskych hyenách, skorumpovaných politikoch a ďalších neduhoch americkej spoločnosti. Mimochodom, tou guľometnou paľbou slov sa tvorcovia chceli dostať do Guinnessovej knihy rekordov? ()

Jorge-Z

Novinařina jako jedna velká show s excelujícím a šarmantním Cary Grantem v hlavní roli, jako extravagantní a sebestředný šéfredaktor novin. Jeho kulišárny byly opravdu zábavné. ()

Mikino00

Nemám moc rád Na titulní straně a tohle se mi nelíbilo ještě více, ikdyž přímo září Grant, není to můj šálek kávy, moc jsem se nebavil. ()

aLPaC

His Girl Friday bych rozdělil na dvě části. První bez Granta, druhou s Grantem. Ta první je vážnější, moraličtější, kritizuje novinářské praktiky (alespoň je krásně vidět, že takto se novináři chovali od doby, kdy noviny vznikly - nemám rád ty řeči typu dnes je ... hrozný, to dřív to bylo lepší... nebylo, jen na to lidé zapomínají) a je i více nudná. Ta druhá je svižná, vtipná a má Granta. Jeho postava šéfredaktora je sice poněkud svině, ale musíte mu fandit, protože je to prostě Cary, parádní " rošťáckej padouch". ()

Lou_DLy

jen bych chtěla do zdejších komentářů dodat pochvalný slova pro Rosalind Russelovou, která se (právem) opěvovaným Grantem rozhodně nenechala zahanbit. mám ráda filmy-frčouny a starej hollywood, takže mě snímek jedině potěšil. rozhodně je dobré vidět i remake z r1974 ()

hemul

Wilderova verzia je filmovejsia, Hawksova divadelnejsia, ale tá má zasa lepšiu pointu. Obidva stoja na Grantovi a Lemmonovi. ()

ddf76

Vynikajici komedie. Cary Grant vyborny i prihravaci jsou skveli. Nektere scenky s cernym humorem jsou vyborne. ()

Block

Film bez skrupulí vypráví příběh o lidech hrajících argumentační hru o život odsouzeného, ale přímo o něj či nějakou vyšší hodnotu nikomu nejde. Šéfredaktor chce zpět svojí bývalou, ta se chce přesvědčit jestli ji novinařina ještě baví, šerif a guvernér si chtějí udržet své funkce. K tomu všemu by jim měl pomoci „neznámý“ odsouzený, který je zde jedinou smutnou postavou v mraveništi cynických, chladně kalkulujících, ale brilantně vtipných postav. ()

grerar

Tak u tohodle filmu jde především o ten "špiritus". Grant je neuvěřitelně nenucený. Zajímavé i s odkazem na dobu temna vítězství Němců a Rusů (ano, tehdy ještě pakt platil). Proto velmi zajímavé narážky na rudé špionství (o něco více frekventované především na konci čtyřicátých let díky McCarthymu). Nejde to, musím dát za 5*. ()

Saur.us

Neuvěřitelně ukecaná konverzační komedie v hlavní roli s Rosalindou Russell, která bezproblému dokázala zastínit slavného Caryho Granta. ()

Narciska

Asi nejvíce ukecaný film, co jsem viděla. Dobré dialogy mám ráda, tady se to na mě však valilo jako divoká voda, že jsem to skoro nestíhala a místy jsem se nudila, taky se to celé odehrávalo jinak, než jsem čekala, což by za jiných okolností bylo vítané, ale tady mě to zavádělo do ztracena, i když na oba hlavní protagonisty je krásný pohled a jejich komediálnost člověk musí ocenit. Onu ryzí snahu bavit sebe a ostatní, šibalství, jež neustále hraje jim v očích. ()

warrenur

Kanonada "sroubovanej" americkej "mluvy" a afektu medzi cerstvo rozvedenym sefom novin a jeho byvalou, kedysi novinarkou. Chcel som si tak trosku pricuchnut k starej vybornej klasike. Nuz, privonal som, obdivujem vtedajsiu filmarcinu, Granta i Rosalind, kadenciu ich dialogov, avsak inak ma film uz teraz neoslovuje. A ani tych par, na terajsiu dobu, uz nekorektnosti, to nespravi. Po 80tich rokoch oceni len mensinovy divak so sirokym srdieckom. :) Polhviezide naviac ako vyjadrenie ucty, co v dosledku absencie utlocitu nezvyknem. :) 40% ()

Radek.SCH

Jaké to je? Po pár měsících co jsem to viděl a podíval jsem se do profilu tohoto filmu, jsem si ani nemohl vzpomenout, že už jsem to předtím viděl. Stačí? ()

Kryat

Nádherná konverzační romantická komedie, kde ústřední dvojice předvádí excelentní výkony. Novinář, který se snaží získat zpátky svou lásku prostřednictvím geniálních intrik a triků a její stejně rafinované odolávání. Dle mého: jeden z nejlepších romantických filmů vůbec. P.S.: Taky jste nepochopili název tohoto filmu? ()

mi-ib

"Paní Phoebe DeWolfová, černoška, porodila černouška v policejním voze. Hartwellova parta dělala doktory. Phoebe šla po ulici, když... Přesně tak. Tak ji naložili do auta. Když se dítě narodilo, zjišťovali, zda to není Williams. Vědí, že se někde skrývá." Přiznávám, že tak dvakrát jsem se opravdu od srdce zasmál. Nejdřív když poprvé figuroval na scéně Billy Gilbert a pak když hledali pana Williamse v černé rodičce. Hlavní dějová linie mi nepřišla moc zajímavá. Mnohem zajímavější mi přišel příběh pana Williamse. I když to už by asi nebyla komedie. Cary Grant zde hraje hroznýho slizouna a svým hereckým projevem paroduje sama sebe. ()

Biopler

Brutálne nahustené dialógy v tejto komédii spôsobili to, že divák sa nemá čas nadýchnuť a už vôbec nie zasmiať. A popravde toho humoru je tu máličko a zároveň nemá priestor vyznieť, navyše Grant a Russell nie sú komediálne typy. Pobavilo ma len suprové gesto s hláškou "Get out" v závere. Remake od Wildera, moja srdcovka, je tisíckrát lepší, prehľadnejší a hlavne zábavnejší. ()

HawkeyP

70 %. Vůbec to není špatné, ovšem předělávka Billyho Wildera s Jackem Lemmonem a Susan Sarandonovou je rozhodně dokonalejší. ()

druhaveta

Místo lehce ťunťoidního Jacka Lemmona řízná Rosalinda Russellová a místo pomačkaného chrapouna Waltera Matthaua uhlazený pokrytec Cary Grant - to je jeden z hlavních důvodů, proč Hawksova verze působí oproti té Wilderově cyničtěji a satiričtěji (ale ne vtipněji). ()