Emoji ve filmu

• Kanada

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 86 min

• Streeper

Co jsem četla z recenzí, tak se jedná o nejhorší animovaný film za posledních 10 let a možná s tím souhlasím. Animovaný příběh, který se odehrává v mobilu je na tuhle dobu velmi originální, ale zpracování filmu nestojí za nic. Nemá to žádnou gradaci, není to nic napínavého, má to sice mravní ponaučení v podobě, že i když je někdo jiný, tak je stejně důležitý jako ostatní, ale jinak je to vážně o ničem.(11.8.2017)

• olmikee

Je to vážně smutné když filmek Puppy před filmem je vtipnější než samotný film. V Sony asi už fakt nevědí o čem dělat filmy tak pošlou do kin takovouhle ptákovinu. Absolutně bez humoru a předvidatelné na hodiny dopředu, ale je to barevné a jsou tam všechny známé appky dnešní doby takže se vsadím že za pár let tady máme další díl jelikož si děti to kino vybrečí.(10.8.2017)

Koukám na to tragický hodnocení. Tak zlý to určitě nebylo. Je pravda, že příběh je stokrát ohraná cesta losera k poznání, že je lepší být takovým jakým je než někým, kým není, každopádně hezká animace a vtipný svět smartphonu. Vzhledem k tomu, že už 5 let vlastním starou nokii a tomuto typu telefonů se zuby nehty bráním, tak mi asi plno narážek uniklo :-)(10.12.2017)

• husokachna

Po pěti minutách jsem si říkal, jak moc velký peklo to bude a přemýšlel, kdo odvede děti domů, až se zabiju. A nakonec mě to ani neštvalo, jen si to tak prošumělo kolem a bylo totálně o ničem. Pár povedených vtipů (facebook), pár ne moc povedených product placementů (dropbox - neboj, je to bezpečná aplikace my ass), za hodinu a čtvrt jsme byli z kina venku a děti byly celkem spokojený. A pak jsme šli do cukrárny a to se mi na tom filmu líbilo asi nejvíc. EDIT: ...když nad tím trošku víc přemýšlím, tak je škoda, že ne úplně nezajímavou myšlenku (živé aplikace a jejich obyvatelé) to absolutně nevytěží. Jen se přechází z jedné appky do druhé, povinně se justdanceuje, sugarcrashuje, aby se to nějak rychle ukončilo, až se minuty nasčítají.(18.2.2018)

Cením snahu předvést nám něco absolutně nevídaného, za to paradoxně nám všem, žijícím bok po boku s moderním světem, velmi blízkého. Všechny rádoby hatery, kteří bez uvedení racionálního opodstatnění okamžitě házejí odpad, raději nekomentuju, já jsem si sice přihlouplou, ale jinak příjemně znějící i vypadající cestu napříč prostředím smartphonu užil. Kýčovité jako každý druhý animák poslední doby, ale zajisté ne tak otřesné, jak se spousta ‘odborníků’ snaží sdělit.(14.11.2017)

• - V českém dabingu se objevil i překladatel a recenzent František Fuka, který nadaboval Nerd emoji. Na svém serveru FFILM však film ve své recenzi zkritizoval a dal mu jenom 30 %. (Pierre)

• - O výrobné a distribučné práva na film sa uchádzali aj Warner Bros.a Paramount Pictures. V júli 2015 bolo ale oznámené, že ich získava Sony Pictures Animation. (Scraffy)

• - V českém dabingu účinkuje také youtuber Martin Rota, který nadaboval malou roli Trojského koně. (Pierre)