Emoji ve filmu

• Kanada

• Nový Zéland

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 86 min

Koukám na to tragický hodnocení. Tak zlý to určitě nebylo. Je pravda, že příběh je stokrát ohraná cesta losera k poznání, že je lepší být takovým jakým je než někým, kým není, každopádně hezká animace a vtipný svět smartphonu. Vzhledem k tomu, že už 5 let vlastním starou nokii a tomuto typu telefonů se zuby nehty bráním, tak mi asi plno narážek uniklo :-)(10.12.2017)

Úprimne, verila som, že to bude taká hrôza, ako sa o tomto filme roznáša. Takisto nechcem ani povedať, že to bola nejaká sláva. Ale taká "stredná", ľahko podpriemerná cesta to pre mňa minimálne bola. Súhlasím, film bol príbehovo len slabý odvar z tisícok ďalších animákov. Ale ja totiž filmy nesúdim na základe originality. Nápad so svetom smajlíkov bol vlastne sám o sebe celkom originálny. A tiež mám rada príbehy odohrávajúce sa vnútri niečoho (ako napr. "Inside out" sa odohrávalo v hlave, tak sa "The Emoji Movie" odohrávalo v mobile. Príbeh bol minimálne aspoň zábavný (aspoň pre mňa), ak už nič viac a miestami som sa fakt pobavila. Po emocionálnej stránke to bolo samozrejme slabšie, ale našlo sa pár scén (ku koncu), pri ktorých som takmer vyronila slzu. A aj to sa u mňa ráta. A priznávam, že som možno divná, ak ma toto dokázalo čo len trochu dojať. Ale okrem toho, nenašla som v tom nič viac. Je to tak na 2/3 hviezdy, ale vzhľadom k povesti filmu, prikloním sa k trom.(23.3.2018)

• oveckaoa

Na odpad to není viděl jsem daleko větší zrůdnosti než tohle třeba Pes Rocku. Tady je slušná animace a klasický příběh ve stylu jdu z místa A do místa B pak si uvědomím, že jsem jedinečný a měnit se nemíním tak jdu zpět o místa A. Největší problém vidím v tom, že nevím komu je to určené děti cca do 5 let neví asi co je Cloud, Troll a podobně a na dospělé to není skoro vůbec vtipné (zaregistroval jsem cca 2 dobré vtipy jeden s facebookem a druhý už ani nevím) a příběh za moc nestojí. P. S. 1 Patrick Stewart musí být na tom hodně špatně, když dabuje postavu exkrementu, která za celý film řekne 3 věty zhruba (snad mu to aspoň dobře zaplatily) ( o tom, že patří mezi nejčastější Alexovi smajlíky radši nemluvím) P. S. 2 Doporučuji vypnout při sledování mozek logiku to totiž nemá takže Alexovi se líbí jakási holka a on místo, aby si s ní promluvil a řekl jí to tak jí pošle smajlíka (budiž chápu, že to musí mít nějaký děj) pak, ale nechápu proč jí neposlal jiného a neřekl, že je to omyl panebože vždyť sedí o lavici před ním to je tak složité jí něco říct hlavněže jí píše sms a posílá smajlíky pořád jak pacený. A jinak pochopím, že si ve třídě během učení nevypne mobil, ale to je tak těžké si vypnout aspoň zvuky, aby to nemusel každý slyšet. P.S. 3 Jedna scéna tam těžce vykrádá animák V Hlavě dokonce kromě postav je úplně identická P.S. 4 Pointa je následující jelikož umí Pche udělat desítky ksichtů tak všichni ostatní (kromě Jailbreak,která to vede) časem skončí v koši jelikož jsou zbyteční a oni navíc mu to přejí a schvalují.(12.8.2017)

Námět to byl opravdu dobrý, ale čím déle jsem na film koukal tím více jsem si uvědomoval, že tomu prostě něco chybí. U animáků tohoto typu jste zvyklí na určitou celkovou kvalitu, ale to zde bohužel nedostanete a pokavaď od toho čekáte hodně jako já tak budete zklamaní. Až na pár světlých chvil v podobě chytlavé hudby a pár vtipů to byl film naprosto bez gradace napětí a zvratu podruhé se na to už nepodívám. 35%(14.8.2017)

• Oralfabet

Kéž by opravdu šlo sbalit holku tím, že ji pošlu jednu fakt cool emoji, jako se tomu stalo v úžasně dojemném závěru téhle krásné pohádky. Doporučuji debilním třináctkám, které si ze sociálních sítí dělají modly. Přišlo mi to jako Inside Out, jen s tím rozdílem, že tohle byla nekoukatelná sračka. Toho High Fivea jsem fakt nenáviděl.(26.11.2017)

• - V českém dabingu se objevil i překladatel a recenzent František Fuka, který nadaboval Nerd emoji. Na svém serveru FFILM však film ve své recenzi zkritizoval a dal mu jenom 30 %. (Pierre)

• - O výrobné a distribučné práva na film sa uchádzali aj Warner Bros.a Paramount Pictures. V júli 2015 bolo ale oznámené, že ich získava Sony Pictures Animation. (Scraffy)

• - Film se setkal s poměrně velkou kritikou. Na agregátoru recenzí Rotten Tomatoes měl dokonce chvilku 0%. (Pierre)