Emoji ve filmu

• Austrálie

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 86 min

• Cobur

Tenhle film má tolik myšlenek, tolik poselství.Tak zaprvé poukazuje na to jak je nová generace zahleděná do telefonů, zadruhé často mluví o právech žen, dále se věnuje tématu diskriminace, perzekuce, zatracování lidí kteří se liší od zbytku společnosti, bezpečnosti na síti, touhy po osvobození se od klasických stereotypů, problémy středoškolského vztahu kluka a dívky, nesmím ale zapomenout na hlavní myšlenku, boj za svobodu, a nebo taky ne. Protože ve skutečnosti tenhle film postrádá jakoukoliv myšlenku, což není překvápko, ale to jak moc stupidní je ona touha obsahovat spoustu dospělých "in" témat, která by zvětšila hloubku filmu. Představte si to jako když Pejsek a Kočička vařili dort. Tak nějak totiž psali scénář a tvořili příběh zdejší tvůrci. "Hej Eriku co takhle nějak podlejzat kampani #MeToo, aby to s náma nedopadlo jako s chudákem Kevinem?" "Parádní nápad Tondo, ale ještě bych přidal nějakou diskriminaci, je to takový už dýl trvající, ale černo- echm afroameričani, si furt myslej, že jsou utlačovaný tak to bude fungovat." "Jo, přesně tohle tomu dodá to poselství. Ještě trochu bojovníků za svobodu, sociální kritiky a je to." "Počkej Tondo. O čem ten film vlastně bude?" "Sere pes na ves. To je jedno, ale co takhle...chce to něco co přiláká děti...emoji! To je ono, bude to o nějakým chudákovi, co se stane frajerem. Na příběh kašlem, hlavní je aby to ty lidi nalákalo. Jo bude to o vnitřku mobilu." "Nemyslíš, že jim dojde, že to je totální bullshit?" "Neboj, dojde, Teda rodičům, ale ty stejně zaplatí vstupenky, aby se zbavili dětí, který budou škemrat." "Ale na co tam budou koukat ti rodiče?" "No přece na ty závažný témata.Jenom je ale zmiň. Musí to obsahovat hodně reklamy a prvoplánovejch vtipů, gagů a těhlech věcí, aby to přilákalo davy dítek a vydělalo spoustu peněz." "Přesně, protože za peníze donutíš i Patricka Stewarta hrát animovaný ho*no." "Přesně." No a díky tomuhle je to co dostanete totální shitfest. Kavalkáda špíny. Katastrofa biblických rozměrů. Přehled hrůzy. Cirkus zrůd. A proč i přesto dvě hvězdy? Jedna za těch pár povedených vtipů, které se převážně vyskytují v první polovině, jako jsou různé slovní hříčky (obvzláště často ve spojení s již zmíněnou fekálií), nebo různé situační gagy, druhou za vcelku obstojné animace a docela zajímavý nápad, podobná LEGO filmu, avšak narozdíl od toho je tohle prvoplánovka a ne svěží originální jízda. Rozhodně to taky není nejhorší film roku, což je podle mne bez diskuzí Lady Bird, i přes Zlaté Glóby. No a na konec poslední poznámka. Spotify stojí za houby, mějte radši Deezer, je totiž levnější a lepší.(28.1.2018)

• oveckaoa

Na odpad to není viděl jsem daleko větší zrůdnosti než tohle třeba Pes Rocku. Tady je slušná animace a klasický příběh ve stylu jdu z místa A do místa B pak si uvědomím, že jsem jedinečný a měnit se nemíním tak jdu zpět o místa A. Největší problém vidím v tom, že nevím komu je to určené děti cca do 5 let neví asi co je Cloud, Troll a podobně a na dospělé to není skoro vůbec vtipné (zaregistroval jsem cca 2 dobré vtipy jeden s facebookem a druhý už ani nevím) a příběh za moc nestojí. P. S. 1 Patrick Stewart musí být na tom hodně špatně, když dabuje postavu exkrementu, která za celý film řekne 3 věty zhruba (snad mu to aspoň dobře zaplatily) ( o tom, že patří mezi nejčastější Alexovi smajlíky radši nemluvím) P. S. 2 Doporučuji vypnout při sledování mozek logiku to totiž nemá takže Alexovi se líbí jakási holka a on místo, aby si s ní promluvil a řekl jí to tak jí pošle smajlíka (budiž chápu, že to musí mít nějaký děj) pak, ale nechápu proč jí neposlal jiného a neřekl, že je to omyl panebože vždyť sedí o lavici před ním to je tak složité jí něco říct hlavněže jí píše sms a posílá smajlíky pořád jak pacený. A jinak pochopím, že si ve třídě během učení nevypne mobil, ale to je tak těžké si vypnout aspoň zvuky, aby to nemusel každý slyšet. P.S. 3 Jedna scéna tam těžce vykrádá animák V Hlavě dokonce kromě postav je úplně identická P.S. 4 Pointa je následující jelikož umí Pche udělat desítky ksichtů tak všichni ostatní (kromě Jailbreak,která to vede) časem skončí v koši jelikož jsou zbyteční a oni navíc mu to přejí a schvalují.(12.8.2017)

Na Emoji chtěla moje přítulka do kina, tak jsem musel jít, i když jsem věděl, že o žádný velký zázrak nepujde. :D Já na tyhle vychytávky a různé aplikace moc nejsem. Některé vtípky ušly, jiné zase ne. Příběhově to také spadá do průměru. Konečný verdikt je, že se na to dá koukat, ale žádné extra věci od toho nečekejte. :-)(7.9.2017)

• xxmartinxx

Nebudu hrát pohoršení, není k tomu důvod - námět je to ve skutečnosti velmi dobrý a mohlo z něj být hodně vytěženo. Minimálně tolik co z LEGo příběhu a V hlavě, které to jakoby kombinuje. Bohužel to není ani tak zábavné jako LEGO ani tak jímavé jako Pixar. Přesto je to další animovaná postmoderní dystopie (zajímavý trend) s několika zajímavými momenty, která si rozhodně nezaslouží být nejhůř přijatým filmem roku. Je to spíš nevýrazné než špatné. 50 %(10.8.2017)

• kaylin

Asi se nedalo čekat, že to bude skvěle promyšlený a zábavný snímek, ale oproti názorům, kterém jsem před zhlédnutím viděl, tohle nebylo tak otřesné. Jen se musí nechat, že celkový nápad nebyl ani trochu využit, i když není špatný. Hrálo se moc na jistotu a pár dobrých scén a vtípků snímek nezachrání.(2.12.2017)

• - V českém dabingu se objevil i překladatel a recenzent František Fuka, který nadaboval Nerd emoji. Na svém serveru FFILM však film ve své recenzi zkritizoval a dal mu jenom 30 %. (Pierre)

• - Roli Anny Faris (Jailbreak) měla původně získat Ilana Glazer. (PaTeXx)

• - O výrobné a distribučné práva na film sa uchádzali aj Warner Bros.a Paramount Pictures. V júli 2015 bolo ale oznámené, že ich získava Sony Pictures Animation. (Scraffy)