Epizody(12)

Detektív Mikael Eklund (Michael Nyqvist) má dva týždne pred nástupom do dôchodku. V okolí Štokholmu sa však za obdobie posledných pár mesiacov našlo niekoľko mŕtvych žien s totožným popisom či “modusom operandi” v podobe úmrtia. Blond dlhé vlasy, modré oči, pochované zaživa pri vode s trubicou na dýchanie pod záhonom kvetín, nazývaných aj “Asfodel”. Keďže je pre tamojšie oddelenie vrážd daný prípad náročnou previerkou, ako konzultant v podobe výpomoci z New Yorku, prichádza detektív Tommy Conley (Dominic Monaghan), ktorý je presvedčený o tom, že daný vrah už vyčíňal v USA, pričom má za sebou viac ako šesť obetí. Skôr, ako sa obaja spoločne pustia do pátrania po sériovom vrahovi, budú si na seba musieť zvyknúť. (*CARNIFEX*)

Recenze uživatele Sadi k tomuto seriálu (1)

The Hundred Code (2015)

Michael Nyqvist nezklamal, ale kromě toho se seriál řadí spíše do průměrných krimi. Zápletka byla sice originální, ale chyběla tomu dynamika, nejlepší díly pro mě snad byly poslední dva, kde se napětí vážně krájet dalo, a konec navnadil na druhou sérii (pokud se tedy plánuje, ale počítám, že ano). Jako minus vidím nedostatečně propracovanou psychologii mnoha postav, často jen nakousnutou (případ Eklunda a jeho dcery, kdy po celou dobu scénář pravidelně naťukával jak už jeho "aférku", tak smrt manželky, ale nikdy nešel více do hloubky - proč ji roky podváděl, když to do jeho chování vlastně ani tolik nesedí? Je za tím nějaké trauma, dávný případ...? Protože upřímně, Karin v porovnání s jeho manželkou žádný velký zázrak není). Stejně jako ostatní detektivové kromě Conleyho (Josephine ad.); chci, abychom je jako diváci mohli poznat, ne že tam jen sedí a občas něco řeknou k případu. Poznámka: Neškodily by anglické titulky v obraze u švédských částí. ()