Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hanagi
  **

  Čekala jsem temnou skandinávskou kriminálku, ale dostala jsem spíše její parodii. Podle všeho se Švédsko stává oblíbenou destinací sériových vrahů a pošahaných magorů, kteří se dokážou rafinovaně zkoordinovat a disponují neomezenými možnostmi. Jejich protivníky jsou sice horliví, ale ne příliš bystří policisté, kteří se utápějí ve vlastních problémech a když už někam přijdou včas, tak si nejdříve zlikvidují důležitého svědka. Čekala jsem pak už ledacos, ale v závěru mi i tak spadla čelist - takže ty pošuky budeme dál honit i v další sérii…(13.2.2017)

 • emma53
  ****

  Chvíli mně to dalo, než jsem si přisvojila tvář Dominica, ale jinak jsem naprosto spokojená. Svým způsobem originální zápletka, pár mušek by se našlo, ale ty jsem přehlédla a musím říct, že jsem 100 code dala skoro na jeden zátah a to se cení. Nevím, co mají teď tvůrci za mánii, aby alespoň jeden z vyšetřujícího týmu neměl nějakého kostlivce ve skříni, který se mu průběžně zjevuje, ale to už je potřetí za sebou, co se mi to stalo. Jinak doufám, že bude pokračování, protože konec k tomu přímo vybízí .......dokonce uvažuji o pětce.....tak uvidím....(26.5.2016)

 • bllm
  ***

  Kdyby někdo spočítal všechny sériové vrahy z detektivek, tak by číslo mnohonásobně převyšovalo ty skutečné. A tady je jich rovnou parta. V hlavě to v pořádku nemá ani většina ostatních postav, Američanem počínaje, přes Görana sm, kávovýho exota z vyšetřovacího týmu, neskutečně trapnou servírku spasitelku zlomených duší a v neposlední řadě tragédku dceru Hannu. Neskutečné množství nesympatických postav oplývajících různými klišé. Zůstává jedině postava Michaela Niqvista, ale ani ta za moc nestojí. Detektivní zápletka naprosto průměrná, atmosféra a napění vůbec žádné. Čekala jsem mnohem mnohem víc. V podstatě ztráta času.(28.5.2016)

 • Radek99
  ***

  Skandinávská vlna noir detektivek se zjevně vyčerpává...(21.7.2017)

 • Sadi
  ***

  Michael Nyqvist nezklamal, ale kromě toho se seriál řadí spíše do průměrných krimi. Zápletka byla sice originální, ale chyběla tomu dynamika, nejlepší díly pro mě snad byly poslední dva, kde se napětí vážně krájet dalo, a konec navnadil na druhou sérii (pokud se tedy plánuje, ale počítám, že ano). Jako minus vidím nedostatečně propracovanou psychologii mnoha postav, často jen nakousnutou (případ Eklunda a jeho dcery, kdy po celou dobu scénář pravidelně naťukával jak už jeho "aférku", tak smrt manželky, ale nikdy nešel více do hloubky - proč ji roky podváděl, když to do jeho chování vlastně ani tolik nesedí? Je za tím nějaké trauma, dávný případ...? Protože upřímně, Karin v porovnání s jeho manželkou žádný velký zázrak není). Stejně jako ostatní detektivové kromě Conleyho (Josephine ad.); chci, abychom je jako diváci mohli poznat, ne že tam jen sedí a občas něco řeknou k případu. Poznámka: Neškodily by anglické titulky v obraze u švédských částí.(12.6.2016)