Sing Street

• Irsko Sing Street (více)

Film se odehrává v Irsku v polovině 80. let, kdy v důsledku nedostatku práce řada Irů opouští zemi a odjíždí hledat štěstí do Anglie nebo Ameriky. Rodiče patnáctiletého Conora (Ferdia Walsh-Peelo) spolu nevychází, hádají se a potřebují ušetřit peníze v napnutém rodinném rozpočtu. Proto se Conor musí přesunout na levnější školu, kde na něj čeká šikana od spolužáků a do oka si nepadne ani s místními učiteli. Zatímco se snad všechno v jeho životě ubírá špatným směrem, potká před školou o rok starší Raphinu (Lucy Boynton), která chce prorazit jako modelka. Aby získal její pozornost, pozve ji na natáčení videoklipu k písni jeho hudební skupiny. Zbývá už jen jediné – založit hudební skupinu a složit nějakou píseň... (Dont)

Dinosaurier

Jsem jediná, kdo nemůže vystát, když herci ve filmech/seriálech jen plácají do strun a předstírají, že na to reálně umí hrát? Jinak jo, I am always buying 80s shit, přestože není většinou moc věrnej, tady to taky trochu kulhalo. ()

Michelle75

První polovina naprosto skvělá, od herců, příběh, přes hudbu, která se každou chvíli mění, veliká zábava, ale po druhé polovině jsem měla pocit, že se to tam všechno začíná víc a víc plácat. A fakt mi vadilo, že Lucy Boynton vypadala mnohem starší než Peelo. ()

Tom:)

Ze začátku to mělo jasně našlápnuto na pět hvězd ale v závěru to trochu ztratilo tempo... Za mě něco jako Pomáda nebo Šakalí léta pro milenialy. ()

SpaceOdyseus

Mam rad filmy z Anglie odehravajici se v druhe pulce minuleho stoleti jako Cemetery Junction, nebo Northern Soul, i kdyz zakladni premisa je totozna - musime se nejak dostat z tehle hnusne diry. Sing Street je z nich nejlepsi. Je to diky skvele napsanym charakterum, vybornymi deckymi herci, fajn rezii ale hlavne diky poctive a srdecne vyjadrenemu vztahu ke kapele a muzice jako takove. Tohle bude kultovka a moje srdcovka. ()

Prcek54

Film je chvílemi romantickou komedií o chlapci snažící se získat starší dívku, chvílemi rodinným dramatem o mezilidských vztazích, zmařených ideálech a bratrské lásce, ovšem čím je snímek celou dobu je hudební výběr parádních 80.let. Irská škola jako prostředí pro vznik pop-futuristické kapely ve které se dají dohromady tragédi ročníku působí velmi dobře. Škoda jen, že snímek nepůsobí právě tím uceleným dojmem a nevyvaruje se mnohdy až kýčových scén... ()

Hanys_

Carneyho další hudební pohodovka, která imho nedosahuje kvalit Once a Begin Again, ale i tak dokáže luxusně nabudit. Navíc ten chlap má fakt cit pro audiovizuální médium jako málokdo. ()

Teg

Je to hezky natočené, ale příběh je tak neuvěřitelně blbý... jo a písničky taky za moc nestály. Sorry jako. ()

AndrejBB

Mám rád 80. roky a ešte radšej hudbu z tohto obdobia takže tento film bol pre mňa povinnosťou. Už z traileru to vyzeralo veľmi dobre a som rád, že moje očakávania sa potvrdili. Príbeh je vcelku jednoduchý a človek sa v ňom nestratí, nechýba ani vtip. Ale hlavným ťahákom filmu je hudba. Originálne piesne sú skvelé a spolu so svetovými hitmi tvoria výborný soundtrack. Mrzí ma len, že nevysvetlili hlbšie vzťah Eamona k zajačikom. Bol by som rád, keby sme sa dočkali aj pokračovania, kde by už bola celá kapela v Anglicku a snažila sa presadiť na britskej hudobnej scéne. PS: Čo všetci majú proti Philovi Collinsovi? ()

Rozjimatel

[3,5*]     "So, what do you play yourself?"     Potešila ma táto milá komédia (alebo ak chcete, dramédia) o dospievaní, o prvej láske, či o hudbe 80. rokov, ku ktorej cítim nostalgiu, keďže som na nej vyrastal (jasné, Duran Duran naozaj nie sú Beatles, ale v tej dobe pre mňa dosť znamenali). Film ma bavil svojim humorom, ale dokázal ma zasiahnuť aj po emočnej stránke (výborná romantická linka). Postavy stvárnené novými tvárami sú takí správni týpkovia s pôvabnými akcentmi, hlavný hrdina Conor (Ferdia Walsh-Peelo) je sympaťák, ktorému sa dá fandiť, objekt jeho túžby, Raphina (Lucy Boynton), je príťažlivá a iskrenie medzi nimi je ukážkové. Mimochodom, obaja títo mladí herci, vtedy prakticky neznámi, si odvtedy stihli zahrať významné role v oscarových filmoch (CODA (2021), resp. Bohemian Rhapsody (2018)). Potešil ma krásny odkaz na môj milovaný Back to the Future (1985), nepotešil ma ale záver, v ktorom film stráca dych a začína prevládať scenáristická naivita. Preto som sa aj v poslednej štvrtine filmu priklonil k 3 hviezdičkám, hoci som dovtedy bol presvedčený, že dám 4.     "You want to have actual sexual intercourse, right?" "Yeah. What, what?" ()

Mimomisu

Vic, nez prijemna oddychovka, ktera ziskava body (hvezdy v tomhle pripade) za muziku. Ale taky za celkove retro, za netlaceni na pilu ani na city ()

simply

Strašně milý film, na který se ráda podívám znovu. Sing Street mě dostalo mnohem víc než Carneyho Once. ()

Oralfabet

Pěkný. Jack Reynor mě v Midsommaru přinutil nesnášet ho, zatímco tady si mě hned totálně získal. Asi dobrej herec nebo co. 8/10 ()

MnamBuchta

Velice příjemný film, na zpravení špatné nálady, který pobaví, zahřeje u srdíčka a nabije vás tu pravou britsko/irskou filmařinou. Hlavní herci jsou sympatičtí, empatičtí, vtipní a herecky nadaní, takže jim věříte každou sekundu co se na plátně objeví. Za mě POVEDENÝ FEEL GOO FILM. 8/10 ()

husokachna

Pěkná pohádka ze špinavého Irska, podbarvená hudbou mé oblíbené dekády. Jak příjemně se mi hlavním hrdinům smálo a jak moc jsem je chápal a soucítil s nimi. Nemůžu říct, že je to dokonalý, ale pro partnerské deštivé nedělní odpoledne se to dokonalosti téměř blíží. ()

Mattij

Tento film je pro mě definicí styl feel good movie. Tam za La Manche to vždycky uměli nějak trefněji vystihnout a pokud do toho přidáte výborný soundtrack a skvělé zahrané postavy, nemůžete takový film nemít rád - a to i v tomto případě, kdy všechno je tak špinavé, ponuré a smutné. O to větší umění je z takového prostředí vybarvit duhu v duši filmového fanouška. ()

Pawlisman

Love Song se mi líbilo více. I přesto, skvělý příběh, skvělé zpracování a ještě lepší muzika. Moc dobrá tvorba, která potěší srdce diváka a to je hlavní, ()

barteca

Rozhodně příjemné překvapení ! Výstižně přiblíženo bigotní prostředí církevních vzdělávacích ústavů v Irsku, marasmus obyčejných vztahů rodinných i společenských....Muzikál to naštěstí není, ale film s dobrou hudbou a kvalitními texty. ()

djfun

Jak já jsem často alergickej na slovíčko "pozitivně"...:) Tohle je ale kurva tak FUCK PARÁDNĚ POZITIVNÍ, že se z toho usmívám jak měsíček na hnoji!:) Povinně bych pouštěl všem dnešnim teenagerům, aby aspoň takhle (i když kapku učesaně) přičichli ke slůvku "REVOLTA"! Parádní music, energie, život, bez patosu (krom posl. 2 minut, což odpouštím:), prostě čirá radost, BOŽÍ!:) Už dlouho jsem neviděl film, co by poskytoval takovou naději... ()

werush

Lepší než Love song i Once. Love song si vlastně ani moc nepamatuju a Once byl o strašně citlivých a sentimentálních lidech, tklivé hudbě, nenaplněné lásce, těžkostech života a smutku a nebyl moc esteticky příjemný. Sing street je o období života, kdy ještě nemáte žádné šrámy a jdete do všeho naplno, kdy se zamilujete a žádná překážka není dost velká, aby vám zabránila získat milovanou osobu, nehledáte si záminky proč něco nejde, víte že jde vlastně všechno, o tom, že možná umřete, ale každý nebo starší sourozenec přinejmenším by chtěl být na vašem místě. Realistický a současně optimistický film. Protože to jde. Krásné. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

01.10.2016

Legendární detektivka od Agathy Christie ožila v letech 2001 a 2010 v televizi, její nejslavnější adaptace ale vznikla v roce 1974. Do vraždy v bájném Orient expresu se tehdy zapletli Sean Connery,… (více)