Chage and Aska: On Your Mark

(hudební videoklip)
Animovaný / Krátkometrážní / Hudební / Sci-Fi
Japonsko, 1995, 7 min

Hudební klip režírovaný Miyazakim pro japonskou popovou skupinu Chage & Aska. Je dlouhý 6 minut a 40 sekund a v kině byl promítán společně s filmem Whisper of the Heart v době jeho premiéry. Děj tohoto "klipu", který se odehrává v budoucnosti, začíná policejním útokem na sídlo sekty. Dva policisté zde objeví okřídlenou dívku - anděla, který je ihned převezen speciální jednotkou ke zkoumání do futuristické laboratoře. Nálezci s tím ale nesouhlasí a rozhodnou se dívku zachránit. (Jimmmy)

Gemini

Napoprvé vám to nemusí celé úplně secvaknout, ale napodruhé tohle kratičké, ale příběhu a emocí plné sci-fi Miyazakimu přiznáte. Ale jsou kraťasy, kde se řeší podobně zásadní věci, a pochytáte to všechno hned napoprvé. Proto "jen" 80%. A kdyby vám někdo tvrdil, že ví, co je ten "jediný správný význam", tak se s ním klidně hádejte;) ()

Tsunami_X

Jednoduché téma konfliktu citů a techniky, které je převedeno na poměrně srozumitelný příběh o /padlém/ andělovi. Množství detailů bere dech a nevhodně použité flashbacky trochu ztěžují prvotní příjem. Ale i tak je nám na pár minutách vykreslen zajímavý svět s jedním malým dramatem, které dokresluje (respektive je základem) výtečná hudba. ()

mandes

ma to nádhernú atmosféru jak je u miyazakiho zvikom.a pri scénke ked anjelik vzlietne z idúceho auta sa mi hrnu slzy do očí ()

Subjektiv

Výborný klip, který v sedmi minutách (bylo jich vážně tolik?)dokáže dojmout víc, než jiná "díla" v sedmi hodinách. Akorát ta hudba mi nesedla, není to můj styl. ()

Marius

Na ploche necelých siedmich minút vytvoriť príbeh o sile priateľstva a túžbe po slobode, pri ktorom nejedno oko vyroní slzu vie len majster Miyazaki. 10/10 ()

Zíza

Pěkný videoklip. Přesto to na mě působí trochu jako odrhovačka. Možná, kdyby se na tutéž hudbu, sestříhalo AMV z Mimi wo sumaseba, vypadalo by to lépe. ()

berg.12

Nechápu, proč se Miyazaki podepsal pod takovou odrhovačku. Tady to hodnocení od výsledného dojmu opravdu nejde oddělit. ()

Tom_Lachtan

Vzácně dokonalý úkaz nesouladu obrazu se zvukem, to první v jiné konstelaci pohanských hvězd mohlo být výtečným krátkometrážním filmem (stačilo by pár scén a pár dialogů navíc), jenže to by to muselo být doprovázeno něčím jiným, než jakýmsi podivně sterilním japanpopem bez duše, který se k snímku vůbec nehodí. ()

Fabienne

Píseň On Your Mark japonské skupiny Chage&Aska pozdvihuje na úplně jinou úroveň Miyazakiho videoklip z blízké budoucnosti plný flashbacků a alternativních konců. Škoda, že tolik nápadů nezúročil režisér v delším filmu... ()

Divočák

Sakra to Anime má něco do sebe. A Miyazaki ho holt umí dělat ze všech nejlíp. I když jde vlastně jen o videoklip k podřadné popové odrhovačce... ()

Gimp

Ta hudba je tedy naprosto odporná, takto nějak si představuji italské nebo německé diskotékové autory v jejich "nejlepší formě". Ploché, nudné a hlavně - bez kytar :-) ()

kinej

Mě tento Miyazakiho snímek přišel trošku jako ptákovina. Nevím, co tím chtěl říci. Klípek sice obsahuje celkem srozumitelný příběh, ale je prostříhán také nevhodnými a zcela se nehodícími flashbacky. Ty na měn působí dojmem, žeč chtěl autor zaplácat mezery ve stopáži písničky. No a když už dělal videoklip, mohl si alespoň vyhrát nějakou výraznou písničku. To co zde hraje je podřadný popík. ()

Deimos

YouTube/// Postavy 7/10 Děj 10/10 Hudba 10/10 Animace 9/10/// +hudba není úplně "přesná", ale je úžasně chytlavá, příběh nádherný, dá se na to dívat pořád znovu a znovu -v tomto případě by to chtělo klidně i film, nebo alespoň o něco delší.../// Miyazaki se chtěl asi pořádně vyřádit, když přistoupil na to udělat k této písničce klip. Ale špatně rozhodně neudělal. I na sedmiminutovém prostoru je to neuvěřitelný zážitek. Na hudbu si rychle zvyknete, příběh má děj a ke všemu dost zajímavý a dá se na to dívat pořád dokola. Tohle mě opravdu nadchlo./// Celkem 92%/// ()

Tsuki

Podivná kombinace hudby a animace, nějak mi to vůbec nesedělo dohromady. Písnička mě teda nijak zvlášť neoslovila, ale Mijazakiho krátký příběh byl pěkný, v závěru příjemně čistý a nostalgický, jak jsme ostatně u Mijazakiho práce zvyklí.~(3,0)~ ()

ScarPoul

Pekné obrazy pospájané do jedného celku takým spôsobom aby sa hlavný motív záchrany a hlavná myšlienka umocnila a stala sa väčšou a naliehavejšou. Krásne futuristické mesto a krajina, ktorá je odsúdená na zánik vďaka ľudskému zásahu tu krásne kooperuje z hlavnou dvojicou hrdinov a anjelom. Chcel by som vidieť, aké by to bolo, keby to malo hodinu a pol. Takto je to dosť slušné. ()