Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Pignon

Až na tu skutečně hroznou postelovou scénu Nový-Krónerová, příšerné natahování na konci včetně výletu do Hory sv. Kateřiny a nevěrohodné chování rodin, jsem skoro zaskočený dojemností a pitoreskností onoho dílka. Božane, ty jedeš. ()

Mates Hradecky

Generační výpověď klouzající volným letem z komedie do sociálního dramatu. Vynikající Zuza Krónerová jako vždy, překvapil Pavel Nový svým civilním projevem bez přehrávání. ()

Lenny76

Úžasný film, který patří do této doby, přesně odhadl současné problémy. Konečně něco o normálních lidech, kteří umějí žit a radovat se, bez konzumu a ostatních blbostí. Vynikající Zuzana Kronerová. ()

Jevablo

Film mě příjemně překvapil. Má děj (což u Slámy není podmínkou nezbytně nutnou), Táňa Vilhelmová nehraje Táňu Vilhelmovou (Vojto nemáš to doma asi lehký) a celý námět je silný a zajímavý. Samozřejmě, jak je u Slámy zvykem, uvidíme více než bychom chtěli, ale víc neprozradím:-) A Daniel s Neužilem v roli nezdárných synů excelují! Čas hraje v můj prospěch! ()

datel13

Tak jsem se po čase vydal do artovýho kina a hned zkraje zažil zajímavý srovnání slušnýho českýho filmu a pro-uprchlický agitky, která předcházela formou trailerů. Ty byly dva: 1) o sluníčkářce, co randí s Pákistáncem, který je ale bohužel v kómatu, 2) film renomovaného finského režiséra o tom, jak se hodný uprchlík chce integrovat do finské společnosti, ale zlí agresivní Finové po něm neustále házejí lahve, kameny a integraci mu neustále ztěžují. Asi není potřeba to komentovat, snad jen, že s takovou naše společnost (kterou naštěstí úplně neřídí sluníčkáři z artových kin a veganských kaváren, třebaže jsou hodně hlasití) má fakt potenciál zničit se sama, i bez hodných uprchlíků, kteří „jen chtějí žít v míru“. Výše uvedené píšu hlavně proto, že Bába z ledu JE o životě, jak doopravdy je. O „menšině“, o které se nemluví, přestože by si to zasloužili mnohem víc: tedy o důchodcích nebo starších lidech, kteří si zaslouží naši úctu (například v jižní Evropě je nepsaný zákon, že si ji důchodci zaslouží už „jen“ svým vyšším věkem), ale v reálu to mají hodně těžký. Stejně jako titulní „bába z ledu“ a její nesympatická rodina a rozmazlený vnuk, který si frustraci z toho, že je ve škole šikanovanej vybíjí právě na rodičích a hlavně babičce. Kluka pak srovná otužilec Broňa v očekávaně sympatickým podání Pavla Nového. Titulní pár se mi herecky zamlouval (Kronerová, Nový), na rozdíl od kožených výkonů mladší generace (hlavně Wilhelmová). Režisér Bohdan Sláma je sice „mistr filmů o ničem“, ale tady to celkem dost trefil. Do kina ideální zážitek, v menším formátu by asi trochu nudilo. 70 % ()

Trescha

Typická Slámovina. Pan režisér nezklamal ani nenadchnul. Další sociální sonda do mezilidských vztahů. Komu se líbí Divoké včely nebo Venkovský učitel,tomu se bude líbit i bába. Paní Kronerová září a Pavlík páček-schledáček,je sympoš každým coulem. Dokonce i Marek Daniel byl výborný,nikoli otravný. ()

camomilla

Obycejny pribeh obycejnych lidi uzavrenych ve svych soukromych klecich. Zuzane Kronerove pomuze roztahnout kridla Pavel Novy a musim rict, ze mezi nimi to opravdu fungovalo. Klobouk dolu za to, co ti dva museli absolvovat - predevsim Zuzana, ktera se do otuzilectvi pustila az s nahravanim filmu. Nejsou to uplne ciste 4 hvezdy, ale byla tam moje zakladka tak sup s hodnocenim zaokrouhlit nahoru :-) ()

PoprockCZ

Hořká česká komedie. Pesimistická klání mezi arogantními agresivními povýšenci a chudými troskami. Taková buranská, ale bohužel celkem pravdivá story. Nicméně nic, co by chtěl člověk sledovat ve volném čase. ()

dejavu26

Moc pěkný, hluboce lidský, jemný a nevtíravý film. Chce se to jen uvolnit a nečekat nápadnou a dramatickou zápletku a rychlé akce. Film si tak nějak tiše zurčí v lehce zvlněné říčce a pak ještě drahnou chvíli pracuje v hlavě. ()

Menfis

Film, pro Bohdana Slámu typicky sledující běžné sociální příběhy normálních lidí, vás pravděpodobně bude občas svádět k tomu, abyste od plátna/obrazovky obrátili zrak (pokud nemáte zálibu v gerontofilní porno tématice. Tím chci říct, že pohledy na nahé a souložící Zuzanu Krónerovou s Pavem Novým (v každém případě oba zahráli famózně) jsou možná zbytečně přes čáru a lehce dehonestující. Ale hoďme to zahlavu. Bába z ledu je film tak neobyčejně obyčejný, což z něj ve výsledku dělá něco famózního. Chápu i kritiku, i řadu ocenění a nominací. 75 % ()

Hane

Paneboze to byla nuuudaaa az na par scen. Bohdan Slama se asi tak trosku uz zblaznil a zajimalo by me s jakymi lidmi se v osobnim zivote setkava. Protoze tenhle film je takove panoptikum plne divnych lidi, skoro horor. Krome Zuzany Kronerove, ktera hrala bozsky jsou ostatni postavy fakt mimo! Za Kronerku 5 hvezd a za ostatni 1 hvezda. CIli v prumeru 3* za film. Slama by mel natocit semtam neco z jineho soudku, treba pohadku. ()

Tomiczekk

Po delší době vcelku kvalitní český výrobek :) palec hore za odvážnost v intimní scéně a za sympatičnost obou hlavních herců ()

Sidenius

já musím říct že mě to bavilo, rozhodně mi to chytilo více než toliko opěvovaný Masaryk (udílení českého lva za uplynulý rok je až za týden) a vidět pavla novýho jak říká něco jiného než ,,ptáček shledáček" a docela mu to jde bylo taky fajn. Bohdan Sláma není debil a troufl si jak na scénář tak na režii. Klobouček dolů a čtyři hvězdy nahoru... ()

Nessak

Proč? PROČ jsem dal Slámovi znovu šanci? Prosím odeberte popis komedie (není to komedie ani s oběma očima zavřenýma) a místo ní přidejte kategorii Sláma (může být i Sláma-Nellis). Divák se stejnými preferencemi jako já bude hned vědět, že ho zbytečná sociální studie na další variace looserů nezajímá a nesežere mu 2 hodiny života. Tenhle film je tak nudný a odpudivý, že mu jistě přidělí nejednoho Českého lva - za mě další potvrzení, že pro mě NE. Komu bych doporučil: gerontofilům ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

10.03.2018

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST