Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Zuzanej

Celkem hezký film, jeho téma je závažné, jsou tam i vtipné momenty ( jako "je ta mrkev bio" ) Občas scény vyhrocené ad absurdum. Dost mě překvapily ceny z Českého lva. Ne ,že by Kronerová nehrála dobře( ten lev byl na místě), Pavel Nový podal svůj civilní "imidž". Velké plus bych viděla, že to byl asi celkem nízkorozpočtový film . Připadá mi, že je u nás nyní taková tendence nedávat vše Svěrákovi, ale když bych měla srovnat Po strništi bos je u mě nesrovnatelně lepší. Víc jak 4 hvězdy nedám a to je na tolik lvů málo. ()

Poga

Áno, má to veľa silných momentov a herecký výkon Zuzany Kronerovej je výborný. Nohy tomu podkopáva slabá rodinná línia, kde dialógy šuštia papierom a pomerne presvedčivá dráma padá miestami až na úroveň priemerného televízneho seriálu. Pritom práve rodinná linka je katalyzátorom udalostí, ktoré z Báby z ledu robia dobrý film. A to je práve škoda, pretože Bohdan Sláma mal v rukách látku, ktorá mohla byť vynikajúca. ()

vade_mecum

Velmi silný příběh, miluju Kronerovou, jak krásně přirozeně a bez akcentu mluví česky, její herecký výkon je naprosto přirozený, milostná scéna byla dojemná (že i ti senioři taky ŽIJOU!!!), situace bratrů - jeden větší hovado než druhej mě taky zaujal, dávám 4,25*, tedy 85%, dal bych víc, ale vadí mi (alespoň pro mě) smutný konec... ()

pop.z.pop

ty dvě hlavní role zahrané dobře, ale to mi nestačí :/ bohužel je to další z nekonečné řady českých filmů a seriálů, kde se všichni chovají jak úplní idioti s lobotomií :/ achjo, kdyby aspoň Sláma nedopsal do scénáře tu slepici na stole během oběda. ()

Royaldell

Jedoduchý příběh ze života,který si v budoucnu určitě ještě pustím. Skvělé jak po herecké stránce (nejvíc se mi líbil Nový a Neužil),tak po té dějové. ()

Muttinka

No tak od tohle filmu jsem se slibovala hodně. Myslela jsem že to bude víc komedie než drama. Myslela jsem si, že ukážou víc to její otužování, které by film povzneslo a rodinné drama, že bude trochu víc vedlejší. A ne, že se hned vrhne do ledové vody, začne tam plavat a pak jede na závody. Otužování je přece dlouhý proces a oni to shrnou v jedné scéně kdy jde plavat. Co se týče milostné scény hlavních postav. No. Myslím, že by se ten film obešel i bez ní. Ne, že by mě to pobouřilo, ale když už to tam dali, tak po shlédnutí této scény jsem myslela, že tam bude ještě jedna. Když se jim to poprvé nepovedlo, tak se postava Broni ve vodě topila. Takže když zvládl závod na 1 km tak, že to tam bude znova a tentokrát by se to povedlo. No každopádně znova už to vidět nemusím. ()

Jarda68

Typická "slámovština",která ale nenabízí tak silný zážitek jako Štěstí nebo Venkovský učitel.Pochvala pro Kronerovou a Nového za ztvárnění hlavních postav plus režisérovi za výběr zajímavé komunity otužilců. 75% ()

SantaCruz odpad!

Nebudu dávat ani 1* ze slušnosti, jelikož pan Sláma si s námi taky nebral servítky. Komediální/drama? Hahaha,fakt jsem se strašně nasmál. Jedno z nejlepších českých témat, kde by p.Sláma mohl čerpat a kde by se mohl učit(Pelíšky, Tmavomodry svět, Musíme si pomáhat, Zelary), ale p.Sláma si žije v jakési bublině. Na pěkný film se rád podívám třeba i každý rok a kolikrát by jste chtěli vidět tento? Zdali byste se k němu vůbec někdy vrátili . Škoda slov. A Český film upadá. ()

Modrymysak

Nezapomenutelný umělecký zážitek hodný Oskarových nominací! Třikrát denně si to budu pouštět! Z jedinečných hereckých výkonů bych vyzdvihl zejména všechny své kolegy umělecky prevyššující slepici Adélu, která svoji depresi podává tak bravůrně, že vás do ní stáhne s sebou. Kromě ní vás stáhne do bahna hlubokých beznadějí fakt, že tenhle film obdržel šest Českých lvů a tudíž nic lepšího se loni v České republice nenatočilo. Hvězdička za odvahu herců že do toho šli a vcelku to nic zahráli. Kdyby tohle byla epizoda ze seriálu Ulice, možná bych se přestal divit, že se na to někdo dívá, ale celovečerní film? ()

jdosek

Bába z ledu je zcela průměrný, špatně natočený film s kulhajícím scénářem, podivně vykreslenými nevěrohodnými postavami, ze kterých lezou podivné dialogy. Zachraňovalo to jen velmi dobré obsazení, tedy až na přeceňovanou Kronerovou. To byl loňský český filmový rok opravdu tak neskutečně slabý, že tohle vyhrálo Lva, nebo je problém jinde? ()

Cesty timem

V poslední době mám štěstí nebo spíše smůlu na filmy, které díky dobrému hodnocení tady i vzhledem k popisu obsahu se rozhodnu sledovat a pak to považuji za naprostou ztrátu času. Ještě že jako správný workaholik u toho alespoň něco nenáročného dělám a mám to jako kulisu. Ale ne zase že bych to nesledoval a ději se nevěnoval. Byla to zkrátka stále jen kulisa, která mne nijak neobstoupila, nevtáhla hlouběji do děje.... prostě nezaujalo. Měl jsem si raději pustit nějakou dobrou muziku. Za mne opět nezajímavá zbytečnost. ()

robbez

Režisér Sláma má neustále potřebu zobrazovat různé ubožáky, ztroskotance a sociálně problémové osoby. Možná chce říci, že jsme takový vlastně svým způsobem všichni a možná má i pravdu, ale každopádně mě nebaví se na to dívat. Byla v tom filmu vlastně vůbec nějaká normální či sympatická osoba? Bylo docela utrpení všechny ty možné patologické vztahové hrůzy a podivnosti na všech úrovních sledovat. ()

Mistr119

Film má dobrou ambici, zpočátku to vypadalo, že budeme sledovat linii kluka, potom teda ne, ale nebylo se moc čeho chytnout... :/ Neměl jsem možná na film tu správnou náladu, nicméně asi vím, za co film sklidil úspěch - za větu: "Žijeme době, kdy vítězí plebs" nebo tak nějak. :) ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

10.03.2018

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST