Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Plaque

Konečne návrat (alebo aspoň pokus) k tomu, čo je nám čecho-slovákom tak vlastné. Mám na mysli mikrosociálnu drámu s celospoločenským presahom. Tu to bolo všetko so všetkým a ešte aj s pridanou hodnotou v podaní skvelej Zuzany Krónerovej. Myslím, že ona je Prima Magna tohto snímku, čím z filmu robí to, čo je. ()

srolyma

Myslím, že ten Český lev pro paní Krónerovou za nejlepší erotickou scénu v kategorii 70+ je zcela zasloužený. Jiřinka B. se se svou nedávnou kolekcí aktů může jít zahrabat. Jinak je to vcelku příjemný film, který má štěstí, že mu příliš neleze Sláma z bot, takže je i srozumitelný a koukatelný. ()

Eire

Mnoho kriku pre nic. (William Shakesperare). Mnoho levov za....? Za co??? Oproti Strnisti o dost slabsie. Zuzka skvela ale najlepsi film 2017 to rozhodne nebol. ()

Spielbergo

O ničem. V momentě kdy tam začne lítat píča sem, píča tam a necháme to pro větší efekt říkat malé děti, tak jsem doma. To je tak cool, až je to na píču. Opět se potvrzuje, že čím větší bullshit o hovně, tím více Českých lvů. Hvězdička ze soucitu za to, že Kronerová s Novým asi vážně museli do ledový plzeňský vody. ()

silak_xup

Skvělý příběh o různých životních starostech a radostech, točící se kolem života Hany, která se musí i ve svém věku stále starat o své syny (jeden má prachy ale je to totální ňuňán a druhý je zase bez peněz a klasický vyhořelí zaměstnanec, který za své problémy viní kde koho ale nenapadne ho hledat vinu v sobě). Hana se nachomýtne k partě otužilců a dostane nový životní směr, díky kterému sledujeme, jak si sama sebe začíná víc vážit a žít a má to pak vlastně pozitivní vliv na celé její okolí. Film jen občas působí opravdu moc ,,hraně´´, hlavně ty hádky u obědů a večeří, jak zde píše v komentáři sofiapetra. Celkově je to ale fakt pěkný film. Btw Vilhelmová tu zakomplexovanou dilinu zahrála na 1*. ()

PamelaJJK

V podstatě nic moc. Nebýt hereckého obsazení a několika vtipných hlášek, tak bych to asi ani nedokoukal. Za co to dostalo tolik Lvů? To fakt nechápu. Opět se mi potvrdilo, že "lví" filmy mě nijak zvlášť neberou. Třeba rok před tím Masaryk. Ten byl snad ještě horší. Škoda. ()

ZHODNOTITEL

BÁBA Z LEDU? ZLATÝ BABOVŘESKY Je fakt, že tenhle led drží nad vodou hlavně dvojice Kronerová, Nový. Celý film je jako tající led. Z něčeho je pak nic. TYPICKÁ SLÁMOVINA ()

koza3

Po shlédnutí předávky českých lvů jsem si říkal, tak to bude asi pecka, na to se musíme podívat! Hned další den jsme u toho seděli. Docela jednoduchý příběh, taková kaskáda příběhů, kdy změny života vedlejších osob mají přímý dopad na fungování osoby hlavní. Hana byla docela pasivní a život se kolem ní nějak potloukal, když najednou jí dá do cesty otužilého plavce. Lehce nadprůměrný snímek, který hodnotím s odstupem času. Když jsem četl komentář od svého oblíbeného moderátora Mikoláše Tučka, sdílel jsem jeho pocit v "plasticitě" postav, kdy každý má jasně daný charakter a ne a ne se změnit. Možná ty změny požadujeme a chceme, aby se to všechno někam posunulo, ale možná že reálný svět takhle nefunguje. Lidi se prostě nemění a pokud jsou svině sobecké, zůstanou pravděpodobně sviněmi až do smrti. Každopádně po cca týdnu to ve mě moc nezanechalo, snad jen tu touhu si jednou vyzkoušet uplavat 500m v ledové Vltavě :-) ()

blondboss

Už som to párkrát spomínal, ale v súčasnosti sa točí naozaj čím ďalej tým viac kvalitných najmä slovenských filmov. Tomuto českému snímku zase výrazne pridala slovenská herečka, treba podotknúť jedna z najlepších. Film zo života o živote a podaný je v skutočne autentickej atmosfére a s výbornými hercami. Samozrejme dokonalé to stále nie je, ale laťka je týmto snímkom položená vcelku dosť vysoko a má zaslúžené ocenenia. 70 % ()

moviepill

V kine som na to nebol, vystihol som teda vysielanie ČT1 a odhodlal som sa pozrieť to celé, hoci už po prvej polhodine som mal obavy, či to dopozerám. Som vždy zvedavý, keď prichádza do kín nový film z českej alebo slovenskej produkcie a pri toľkých oceneniach ...som mal asi príliš veľké očakávania. Príbeh je zaujímavý, bez pochyby. Vzájomné vzťahy medzi členmi rodiny sú komplexné a napäté, ale za celý film (ani na konci) sa divák nedočká nejakého zvratu alebo rozuzlenia. Chýbalo mi aj nejaké hudobné podfarbenie, takto to bolo trochu hluché. Želám českým aj slovenským scenáristom a režisérom, aby nestrácali chuť točiť filmy, ale stále mám pocit, že až na pár výnimiek z už bohužiaľ dôb dávnych (Pelíšky, Musíme si pomáhat a pod.), české a slovenské filmy väčšinou zostávajú kdesi na polceste k svetovej úrovni. 3 hviezdičky za herecké obsadenie, pani Kronerovú a dobrú kameru. A budem čakať... ()

honzic

Ačkoliv filmy Bohdana Slámy moc nemusím, tento má docela dobrý běh, je tam hromada věcí na zamyšlení, děj samotný není až tak důležitý. Hodnocení: 75 % ()

caMen

Zase to zalejzá pod kůži, jako ta ledová voda, ve který plavou a člověk se tím proklouže, jako by to bylo namazaný olivovým olejem. Prostě Sláma. ()

anca_007

Dějově mi film přišel velmi mdlý a nijaký. Rozvleklé scény, dlouhé chvíle ticha. Hezká byla myšlenka sebeobětování a obrácení ostatních k dobru. ()

tomashinka

K některým filmům musí člověk dospět věkem aby je dokázal pochopit. Bába je typickým dílem, které puberťáci zavrhnou, třicátníci vydrží, čtyřicátníci ocení a věk padesát a výše si vyloženě užije. Pokud chcete vidět komedii k popukání, zůstaňte rovnou sedět u telky. Film je příběh vdovy, která projde zajímavou životní peripetií - vztahem s lehce divným otužilcem a jeho slepicí, přitom sleduje boj vztahů svých dvou synů, kteří si vyloženě neví rady s životem a svými rodinami. Takže žádná velká sranda. Film klidně plyne, nikam nespěchá a pomalu servíruje klasickou životní filozofii, objev party bláznů, kteří plavou kilometr v ledové vodě a náramně si to spolu užívají, konflikt dvou nevyzrálých a diametrálně odlišných bratrů mezi sebou, v jejich rodinách a životech. Opravdu jsem ocenil, že film se nestydí přiznat skutečnou podobu zralých lidí, včetně intimní scény hlavních hrdinů - to je obecně ojedinělý jev a nevzpomínám na film, který by dokázal tak otevřeně přiznat, že nejsme dokonalí a už vůbec ne ve zralém věku. Žádné modelíny a Kenové v červených plavkách - normální starší pánové a dámy v plavkách, kteří, byť s rampouchem u nosu, si dokonale užívají že jsou a mohou být. Výborné herecké výkony, dokonale protivná Tatiana na zabití, hezká kamera a film o něčem. Líbil se mi smysluplný a dotažený konec, byť trochu smutný, ale vlastně v pořádku. Kino sedělo do konce titulků a to se stává opravdu vyjímečně - pokud diváci sedí do konce titulků, příběh se líbil. Film má jedinou a to dost podstatnou chybu - pánové tvůrci patrně nikdy nepoznali venkovské dvorky a jakýkoliv kontakt se slepicemi. Neexistuje tak čistotná slepice jako je Adéla - za každou slepicí se poměrně často objeví čerstvý slepičinec ! V celém filmu není ani jeden ! To je prostě blbost, vážení ! ()

rubby

Místy hořká komedie. Vtipný film s rázem ukazuje, jak v každé rodině jsou problémy. Vždy se tu najde vůl, ne jen jeden. Hádky u rodinného oběda. Bezradný chlapec, co žije v zazobané rodině s odpornou matkou najde lepší a přívětivější domov u své babičky, která na stará kolena najde lásku. Vypjaté, komediální, vážné, rodinné situace... pěkná kamera, skvělí herci. V celku povedené! Trochu natahované ()

rigby

Trochu špinavý film, ale méně, než je obvyklé u tohoto autora. Snad proto se mi některé momenty i více líbily, zejména ono konfrontační posezení u oběda. Jinak je to film založený na detailech a je nutné ho celou dobu pečlivě sledovat. O to víc se pak odmění. Nicméně konec opět vyznívá do prázdna. Ani herecké obsazení neexceluje tak, jak jsem se představoval na začátku. Pavel Nový trochu překvapil, ale jinak se výrazněji neprojevuje. Celkové vyznění je tak trochu do ztracena a zapomenuta. 3- ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

10.03.2018

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST