Z Paříže do Paříže

• Francie Un sac de billes (více)

Bratři Maurice a Joseph jsou kluci, kterým žádná lumpárna není cizí, a protože bydlí v Paříži, mají příležitostí pro svá klukovská dobrodružství více než dost. Tím spíše, když je jednomu deset a druhému dvanáct let. Bohužel jim do dětských her a radostí zasáhne tvrdý osud. Jednoho dne jim totiž maminka musí na kabáty přišít žluté hvězdy. Francie je okupována německou armádou a nacistická správa přitvrzuje. Židům v Paříži už jde o život, a tak tatínek rozhodne, že kluci musí uprchnout do dosud neokupované zóny na jihu Francie, kde se snad všichni zase setkají. A protože Maurice a Joseph musejí z ohroženého domova odejít okamžitě a pokud možno nenápadně, nemají žádné cestovní doklady, vezmou si jen minimum peněz a jídla. Před sebou mají dlouhou cestu nočním vlakem, bezohledné německé hlídky, nebezpečný přechod přes demarkační čáru a cestu přes vysokohorské hřebeny. Jediné, na co se mohou spolehnout, jsou vlastní síly, bystrost, statečnost a instinkt. Netuší, že potrvá ještě tři roky, než válka skončí. Malí hrdinové si naštěstí při tom všem dokáží v sobě uchovat dětství i najít čas na malá klukovská dobrodružství. (CinemArt)

Mr_Corny

Cesta trvajúca presne toľko, aby ostala živá, vťahujúca do deja, nostalgicky sentimentálna a pritom žuvačkovo nelepivá. ()

PepusGi11._

Krásnej příběh o přežití a zarověn o dětské radosti...Kolikrát byli kluci na hraně života a smrti a stejně si žili ten svuj dětskej život a smáli se kdy to jen šlo...Jejich rodiče se zachovali myslím si tak,jak měli.....Málo kdo si uvědomuje,že jde opravdu o realitu,která tenkrát takhle lacině brala lidskej život.... ()

Tomas_PO

Trošku nacionalistický a spracovaním aj trošku idylický pohľad na život židovskej rodiny v nemeckom okupovanom Francúzsku. Ako spomienka na minulosť, či potreba budovať národnú hrdosť ok, no v skutočnosti to muselo byť všetko omnoho drsnejšie a .. (spolier) .. s menej šťastným koncom. ()

Kozlowski8

Příběh židovské rodiny z Paříže, kterou rozdělila válka, je vyprávěn z pohledu desetiletého kluka, který se svým starším bráchou utíká z Paříže na jih do neokupované zóny. Nejedná se o typický válečný film, představující krutost války v drsné a syrové podobě, nevidíme zde přemíru násilí či krvavých scén, nevidíme žádný depresivní, šedivý obraz kamery. Válka je vnímána dětským - barevným, naivním a někdy i trochu dobrodružným pohledem. Atmosféra strachu, nejistoty a všudepřítomného nebezpečí je ale i tak velmi silná. Film, který rozhodně stojí za vidění. 75 %. ()

ElisR

Ač jsem z 2.sv.v viděla spoustu filmů, tak tento snímek ve mě zanechal nejhlubší emoce. Je velmi málo filmů, které mě rozbrečí, "Z Paříže do Paříže" mi nenechal oko suché snad po celou dobu. Silné pouto mezi bratry, shledání se s rodinou, násilí při tom, kdy nacisti chtěli, aby se přiznali, že nejsou z Alžírska, hodný doktor, farář,...to všechno a mnohem víc mě opravdu upřímně rozplakalo. Závěrečná scéna už byla jen poslední výbuch emocí. Herec "nejmladší z bratrů" se zhostil role perfektně, ostatně jako všichni zúčastnění. Za mě opravdu jeden z nejlepších filmů vykreslující tuhle strašlivou dobu. ()

hony23

Krásně natočený příběh dvou židovských chlapců, kteří byli donucení opustit rodinu a prchnout před nacisty. Tomu se nedá nic vytknout. ()

PTuranyi

Príjemný film o nepríjemných veciach. Príbeh podaný z ľahkosťou a nadhľadom detských hrdinov. Trocha toho pátosu ale inak dobré herecké výkony. ()

TesterX

Mozna pro detske divaky stravitelnější snimek z prostredi druhe svetove, ktery se zameruje prave na vypraveni z pohledu detskeho predstavitele a rozehrava komornejsi, ale dojemny pribeh. Bohuzel, jak moc se netlaci na pilu, tak hruznost tehdejsi doby vyzniva dost okrajove a funguje jako pouze kulisa hlavniho plytkeho deje. ()

Pavelkedar

Silný příběh, řemeslně celkově velmi dobře provedeno a zvlášť skvělý herecký výkon předvedl Dorian Le Clech (mladší z bratrů). ()

Sheemass

Z Paříže do Pařížě, je pohled na válku očima dvou malých kluků, kteří musí skrývat svůj původ a víru, aby se mohli znovu setkat se svou rodinou, jedná se o skvěle natočené drama z okupované Francie nacistickým Německem. Hlavní představitelé, tedy především dvou malých bratrů byli skvělé vybráni pro své role a v určitých momentech se objeví i Christian Clavier, a i Marek Vašut (který mě velmi překvapil a jeho přítomnost v této miniroli mě velmi potěšila). Film má velmi silný příběh, který je podáván z dětského pohledu, bohužel však podobných příběhů je již natočených více a film víceméně nemá čím překvapít. Ale i přesto je to velmi pěkný francouzský film. ()

caniferus

Konecne nieco bez zbytocneho patosu, prehnanej tragiky, pohladom dvoch malych chalanov, ktori si ani nechcu a ani nemozu pripustit, co vsetko im hrozi. Ano, toto vsetko je mozne, to je zivot, nie tragedia. Postavia sa zlu ako vedia, aby zachranili seba a mozno sa opat stretli cela rodina pokope. Hudba super, kamera skvostna, herci jedinecni a ked sa to okoreni typicky francuzskym sposobom ponimania zivota, dostaneme jeden vynikajuci rocnik uzasneho francuzskeho vina, v ktorom je vsetko od vone, farby a chuti absolutne dokonale vyvazene a zohrane :-) ()

Mates Hradecky

Po přečtení knižní předlohy musím konstatovat, že film rozhodně není přepisem knihy, ale vybírá si základní dějovou linku a některé zásadní události. Tím se podařilo více zatlačit na divákovy emoce. Ale něco přece chybělo - z knižních vzpomínek jasně vystupuje neuvěřitelná odvaha, mazanost a hlavně šikovnost všech bratří, která byla ve filmu upozaděna ve snaze co nejlépe vykreslit brutalitu doby, hlavně pro mladší diváky. ()

pichta

Pekný film, som rád, že neskončil uplne americko-gýčovým happyendom. Jemný príbeh o 2 bratoch a ich osude ukázal aj také tie trochu lepšie počasvojnové časy z pohľadu malých chlapcov. Hrdosť a zvyky pravých parížanov boli pekne a nefalšovane ukázané. To fackovanie od otca síce bolo kruté, no malo svoj význam. ()

Vodomilec

Jsou to moje malé radosti tyhle jízdy francouzským osobákem, zvláště si to uvědomím po přesednutí na americké rychlíky. ()

Majeros

Velmi kvalitní film. Pro mně až neobvyklé v dnešní době podle toho co se dnes točí . Autentické, silný příběh plný beznaděje í lidskosti. ()