Reklama

Reklama

Roman Joffo je majitelem holičství v Paříži, kde žije i se svou ženou Annou a čtyřmi syny. Paříž za druhé světové války je nebezpečným místem pro židovskou rodinu Joffových a tak se rozhodnou, že ji opustí a přesunou se na jih Francie, kde je zatím bezpečno. Nemohou však jet všichni najednou, to by bylo příliš nápadné a tak jako první odcestují do Nice starší synové Henri a Albert. Pak se za nimi pustí i mladší Maurice a Joseph, ale není to vůbec jednoduché. Všude jsou Němci, kteří pátrají po Židech. Chlapci dostali od otce ponaučení, že nikdy, za žádných okolností, nesmí nikomu prozradit, že jsou Židé a to i přesto, že jsou na to hrdí. V této době je to životu nebezpečné. Již ve vlaku mají chlapci namále, když vojáci se zbraněmi odvádějí každého podezřelého. Chlapci však mají štěstí. Ujme se jich katolický kněz, který Němce přesvědčí, že cestují spolu a jsou katolíci. Jejich další výzvou je najít poctivého převaděče, který je odvede do bezpečné zóny. Ač se zpočátku zdá, že naletěli, ve skutečnosti jim ten člověk opravdu pomůže a chlapci se dostanou do bezpečí. Nemají však ještě vyhráno, musí jít velký kus pěšky, ale nakonec se dostanou do Nice a bratry najdou. Shledají se tu i s rodiči a zase žijí všichni pohromadě a snaží se uživit. Jejich štěstí však netrvá dlouho. Němci obsazují i Nice a rodina se musí opět rozdělit, aby zvýšili šanci na přežití... (TV Prima)

(více)

Videa (3)

Recenze (149)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Neexistuje válečná reparace, která by dětem nahradila to, že musely předčasně dospět.. Duguay citlivě a nikterak okázale o rodinném a sourozeneckém poutu utuženém těžkými časy, nicméně na tohle silné téma mám o něco vyšší požadavky ohledně formy i emoční ryzosti. Drobná role Christiana Claviera v mých očích znamená jeho další rehabilitaci za tu smrdutou kreaturu v Návštěvnících.. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,A PŘÍSAHEJTE, ŽE NIKDY NIKOMU NEŘEKNETE, ŽE JSTE ŽIDI. TO NENÍ ZBABĚLOST…“ /// Čestní a hrdí Židé v Paříži. Všeho do času – řekli si Němci a zavedli tu parádu s hvězdou na voblečení. Ti moudřejší pochopili. A vydali se na cestu… Žádný ponurý ukrejvání, ale zdrhání na čerstvým vzduchu, s nebezpečím a bratrskou péčí (láskou). Osud (kterýmu jdou kluci vobčas naproti) se snima nesere (stejně jako Němci). Ale děcka bojujou… Takový pohádkový vyprávění s dětským (klukovským) podtextem, plný hrdinů (a trochy Vašuta), u kterýho se dá celkem stoprocentně upustit kroupa. (Což by nemělo překvapit ani cyniky.) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Autobiografickou knihu „A Bag of Marbles“, kterou v roce 1973 napsal Joseph Joffo, ani film z roku 1975 neznám. 2.) Na vlastní bulvy zjistím, že je lepší přijmout bolest z fackování, než přijít o život ze strachu z něj. 3.) Thx za titule „katrab“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ** ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $9,276,000▐ Obdobie 2. Svetovej vojny s pohľadu unikajúcich chlapcov naprieč Francúzskom dobre zachytené, má to zopár dobrých silných momentiek. Zbytočne sa tu nepritvrdí, čo je dobre, je to skôr také dobrodružnejšie podané. /60%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jak to ti Francouzi dělají, že v reálu je to nesnesitelný národ a ve filmovém světě točí celou řadu lidsky emotivních kousků, které prostě stojí za to vidět a s herci klidně i prožít. Z Paříže do Paříže je totiž další z řady těch vzorových dramat z druhé světové války, které nenapíše nikdo jiný, než právě samotná válka. A v mnoha ohledech je to příběh neuvěřitelně silný, až se nechce věřit, že se opravdu stal. Jenže se stal a já těch 110 minut držel emoce na uzdě, jak to jenom šlo. Jenže ani to mi moc nešlo. Silný příběh, velice pěkné kulisy francouzského městečka, zajímavý a napínavý průběh. Jo, kdyby mě to drželo v napětí celou tu dobu, tak snad i tu pátou hvězdu vypálím. Ani tak si to ale určitě nenechte ujít... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Již tradiční zástupce subžánru sentimentální válečné drama na téma holocaust, velmi pěkně natočený, ale až příliš idylický film... Christian Duguay je schopný a nadaný režisér, ale samotný příběh je tak silný, že mu ten tvůrčí emoční kalkul a hraní na city škodí...je to sice pochopitelný tah, zvláště v kombinaci se zvoleným rastrem vyprávění z pohledu dětského hrdiny, ale té poetiky bylo na můj divácký vkus příliš... Pěkná kamera Christophe Graillota a záměrné tónování barev, v němž převládají ty teplé, ten pokus o proslunění a charakter ,,letního příběhu" mi příliš nekoresponduje s šedavou dobou té nejhorší éry v moderních evropských dějinách... PS: Letos se v daném subžánru urodilo, film s velmi podobným rastrem je i náš koprodukční Úkryt v zoo... ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Predlohou filmu je kniha skutočného Josepha Joffa, ktorá vyšla v roku 1973. Josepha Joffa vo filme stvárnil Dorian Le Clech. (classic)
  • Překlad původního názvu filmu zní „Pytlík kuliček“. (SONY_)
  • Ve filmu si menší roli zahrál i český herec Marek Vašut. Je zajímavé, že po předabování filmu do češtiny Marek Vašut sám sebe nenadaboval, nýbrž byl předabován jiným hlasem. (PanZahadnyCZ)

Reklama

Reklama