Z Paříže do Paříže

A Bag of Marbles

Z Paríža do Paríža

Drama / Válečný

Francie / Kanada, 2017, 110 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $9,276,000▐ Obdobie 2. Svetovej vojny s pohľadu unikajúcich chlapcov naprieč Francúzskom dobre zachytené, má to zopár dobrých silných momentiek. Zbytočne sa tu nepritvrdí, čo je dobre, je to skôr také dobrodružnejšie podané. /60%/(4.10.2017)

Velice specifický pohled na válečnou Francii, okupovanou i kolaborující, očima chlapců, kteří na své cestě za přežitím prošli současně strastiplnou duševní proměnou. Opustit svůj bezstarostný svět dětských her, popřít sebe sama a vyrovnat se s všudypřítomným nebezpečím a strachem, to chce velkou odvahu. Jejich příběh je proto úžasný a samozřejmě také notně emotivní, i díky obrovské dávce štěstí, které jim osud daroval, aby ho mohli vyprávět. Jeho filmová podoba je po všech stránkách vynikající, počínaje provázáním jednotlivých scén, přes postupné proměny nálad nebo výtečnou atmosféru ve všech polohách a konče hereckými výkony hlavních hrdinů. Krásný snímek, při němž někdy přeběhne mráz po zádech, ale který jindy naopak chytí za srdce. 90 %(6.6.2017)

Pekny film, ostal som prekvapeny co Christian D. splacal. Nakuknul sice na druhu vyvrazdovacku , ale nechal ju na druhej kolaji. V jej tieni sa bros. presuvaju ,putuju, utekaju mozol-nemozol, aby si zachranili zidovsku kozu. Nenasilne sentimentalne, hrave , vesele, a veruze aj vazne a silne sceny, pekne vykomponovane drzia pohromade..no CH. D. sa nerozplyva nad debilitami. Maly ´Jo ma dostal, a zaryl sa mi hlboko medzi rebra. Maly Velky film.(6.6.2017)

Z Paříže do Paříže je filmem, který jste už viděli. Síla rodinného pouta, těžká období druhé světové války a židovští kluci popírající své vyznání kvůli Němcům. Je pravda, že nic extra nového zde nevidíme, ale na druhou stranu - jestliže film maximálně funguje, nespadne vyloženě do klišé, líbí se mi příběh i herci, technické zpracování a nikde není žádné slabé místo...co potom na filmu kritizovat. Naopak, je to film o dětech a dost možná teoreticky i pro děti, popř. mládež. A myslím, že je to tu podáno naprosto nádherně, divák každého věku vše pochopí. Mě občas i mrazilo či dojímalo. Z filmu sálala jakási krásná nepošpiněná čistota. Jinak si ale dovolím ještě malé srovnání s filmem Běž, chlapče, běž, který byl dle mě ještě o fous lepší, napínavější, drásavější, přesto krásný. Mohu však klidně doporučit obojí.(29.5.2017)

Filmy s témou židia a 2. svetová vojna je už na môj vkus dosť otrepaná a niekto má stále potrebu to dookola opakovať a pripomínať novými filmami. Tento film ako väčšina je akože podľa skutočnej udalosti. Už mám pocit, že všetko je na motív skutočnej udalosti v rátane kreslených rozprávok pre najmenších. Napriek tomu bol film dobrý a dá sa o pár rokov pozrieť znova.(2.10.2017)

• - Predlohou filmu je kniha skutočného Josepha Joffa, ktorá vyšla v roku 1973. Josepha Joffa vo filme stvárnil Dorian Le Clech. (classic)

• - Film má také českou stopu. Jeho natáčení probíhalo mj. i v Praze nebo Žatci. [Zdroj: deník METRO] (hippyman)

• - Ve filmu si menší roli zahrál i český herec Marek Vašut. Je zajímavé, že po předabování filmu do češtiny Marek Vašut sám sebe nenadaboval, nýbrž byl předabován jiným hlasem. (PanZahadnyCZ)