La noche del terror ciego

• Portugalsko A Noite do Terror Cego (více)

V 13. storočí páchal fanatický klan rytierskych Templárov neľudské činy - verili, že obetovaním žien a vysávaním ich krvi získajú večný život. Justícia ich za to potrestala vypichnutím očí, obesením na verejnosti a pochovaním na ich vlastnom zámku. Dnes je zo zámku zrúcanina, nachádzajúca sa uprostred prázdneho španielskeho vidieku, a rytieri v ňom každú noc vyliezajú z hrobov, sadajú na kone, a podnikajú lov na ľudí. Naši hrdnovia - dve kamarátky (ktoré spolu kedysi v mladosti prežili lesbické rozkoše) a jeden muž (ktorý chodí s jednou z nich a flirtuje s druhou) sa vydávajú na výlet. Starým vlakom, prechádzajúcim španielskym vidiekom so starou zrúcaninou na obzore Jeden z najvýznamnejších euro-hororov, ktorý v sedemdesiatych rokov zaznamenal mimoriadny rozkvet.
První ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (POMO)

pend

Pro mě docela příjemné překvapení. Jasně, samotný příběh je prostinký a film se z dnešního pohledu docela vleče. Ale: středověká zřícenina má fantastickou atmosféru i ve dne, vstávání z hrobu je působivé, salón s figurínami je rovněž zajímavý, no a závěr filmu je hodně překvapivý. Samozřejmě je tu pár chyb k zamyšlení: kde sebrali koně, podexponované záběry se zřetelnými stíny od slunce, netečnost policie ke všemu, co se děje v Berzanu. Ale určitě se podívám na další díly. ()

aichwald

Super horrorová klasika,ponurá atmosféra,hudba, super masky mrtvých templářů. Kdysi uváděno taky jako Noc cválajících mrtvol. ()

Pitryx

Přišlo mi to pomalé a zdlouhavé. Ale i tak jde o zajímavý počin, ve kterém mi nevadil návrat v ději. Masky ušly, ale potvorám moc nešlo vidět do ksichtů, takže těžko soudit. V dnešní době už by snímek neuspěl. Ještě poznámka pod čarou. Zde se hovoří o očích, které rytířům vyklovali ptáci., ale v dalších filmech však o tom, že jim byly oči vypáleny. Nu, a ještě náhled do mého filmového deníčku na zápis z roku 1995. Zde uvádím toto. Začátek filmu je špica. I pak se dá na film dívat, ale už se nejedná o žádný krvák. Celkem slušně udělané masky, mrtvoly se však pohybují pomalu čímž se zpomaluje i tempo film. Jinak jde o film průměrný. Film byl vysílán na stanici RTL pod názvem „Noc teroru“. Viz výstřižky v témže deníku. ()

CorvusBlek

Velmi ponurá atmosféra, zvuky a chorály skvělé, toť asi vše. Rychlá, úsečná, ukecaná španělsko-portugalština mi k tomu vůbec nešla, ale to je spš jen můj problém.Věřím že v době vzniku byl tento horor velmi mrazivý,temný a působivý...v dnešní době dávám 45% ()

DonBraso

Španělští rytíři v sedle ve zpomalených záběrech.Nutno podotknout,že atmosféru to má vážně zajímavou a hudební motiv se snaží naladit hrobovou atmosféru,která vynikne,když je hudba stažena a jen koukáte kam to zas holka jde.Bohužel film je zbytečně zdlouhavý a vede lidi na těžkou stezku neusnout.Sice se ve filmu prolínánají nemrtví s části vyšetřování,kde policejní část je absolutní dno.Vlak co projíždí vesničkou je super a na konci dostane parádní dějovou smyčku.Hlouposti jsou i zde,občas figura,oheň který plápolá i mimo kameru.Jsou to sice prkotiše,ale ke snímku nedělají menší provizi v podobě jednoho gore efektu.Další díly asi obětovat nebudu,protože nečekám,že by byla větší změna.Masky s námětěm jsou perfektní o tom žádná. ()

clint123

Vydarené španielske dielo! Mŕtvi rytieri, ktorí ožívajú a hľadajú obete. Početné pohľadné krásky, nájde sa tu aj nahota a sex a samozrejme gore a krv! Hudba je štýlová, rituálno - chorálová a ladí k celkovému deju. Napätie je stupňované, vydarené zábery farebne ladené. Klasika ktorá stojí za to! ()

Carnosaurus

Snímek parádně fugnuje ve scénách s templáři, v těchto chvílích podmaní krásnou gotickou atmosférou. Těch scén je tu ale bohužel tak málo, že víc jak na tři to pro mě nemá. ()

sibskyn

Celkově se mi líbili, když se Templáři objevý na scéně a vylézají z hrobu v troskách zříceniny hradu, super masky a do toho ta chorálová hudba, to byl opravdu silný atmosferický hororový zážitek, ale scény z templářemi jsou tam možná tak cca 15 minut a ten zbytek je slátanina a navíc lidé se nechávají dobrovolně zabít, když templáři nejsou na koni, tak by jim šlo snadno útéct, ale oběti stojí na místě a čekají až si pro ně chodící mrtvoly příjdou. Myslím, že tohle je zrovna film, který by si zasloužil Remake, protože strouchlivělí templíři co žerou lidi uprostřed zříceniny hradu mi zní jako dobrý nápad. ()

Wez

Přiznám se,že španělská hororová kinematografie je pro mě jedna velká neznámá(až na REC,který mě ale vůbec nenadchl),tento film je pro mě druhé setkání s ní a hned z fleku tomuto filmu vpálím pět hvězd,i když na pět to není-a důvod??Opravdu rozvláčné tempo,ruce kostlivců jsou fakt směšné a občas nelogické chování postav vyloženě bije do očí...No a to jsou vlastně všechny zápory,které film má,o zbytku už můžu psát pouze v superlativech-nádherné herečky(Virginia a lidská oběť),parádní masky,dobrej děj,suprová hudba(ta je hororová jako prase!!!),dobré finále a největší trumf v podobě opuštěného středověkého opatství-něco tak parádního jsem snad ještě neviděl,ta místa bych chtěl někdy vidět na vlastní oči!!!!Dohromady s výbornou kamerou a s přihlédnutím na dobu vzniku je to jasných pět hvězd a sám se divím,jak mi takový klenot mohl tak dlouho unikat!!!! ()

megaslash

Túto qatrológiu som si zamiloval už ako decko.V splne mesiaca na koňoch cválajúci zombi templári.Uf ešte teraz mám zimomriavky:) ()