La noche del terror ciego

• Portugalsko A Noite do Terror Cego (více)

V 13. storočí páchal fanatický klan rytierskych Templárov neľudské činy - verili, že obetovaním žien a vysávaním ich krvi získajú večný život. Justícia ich za to potrestala vypichnutím očí, obesením na verejnosti a pochovaním na ich vlastnom zámku. Dnes je zo zámku zrúcanina, nachádzajúca sa uprostred prázdneho španielskeho vidieku, a rytieri v ňom každú noc vyliezajú z hrobov, sadajú na kone, a podnikajú lov na ľudí. Naši hrdnovia - dve kamarátky (ktoré spolu kedysi v mladosti prežili lesbické rozkoše) a jeden muž (ktorý chodí s jednou z nich a flirtuje s druhou) sa vydávajú na výlet. Starým vlakom, prechádzajúcim španielskym vidiekom so starou zrúcaninou na obzore Jeden z najvýznamnejších euro-hororov, ktorý v sedemdesiatych rokov zaznamenal mimoriadny rozkvet.
První ze série filmů Tombs of the Blind Dead (1971), Return of the Blind Dead (1973), The Blind Dead 3 (1975) a The Blind Dead 4 (1975). (POMO)

Terva

Jak to tak u klasik je - první příběh je celkem povedený - na další se čeká s otázkou - budou lepší? ()

Seabeast

Tento úvodní kousek ze čtyřdílné série o "slepých mrtvých" je velmi pozoruhodný svoji legendou a příběhem o templářské sektě, která se nezdráhala využití černo magických rituálů pro dosažení nadměrné moci. Spojení Templářů a krvavých obětí mi sice moc nejde z historického hlediska dohromady a na tento rytířský řád spíše vrhá pejorativní význam, ale v rámci temnoty příběhu budiž. Velkou výtku bych měl k tempu, které je docela ubíjející a příběh postrádá poutavější rozuzlení. Mrtvolná atmosféra zombie rytířů a jejich pomalé šourání plus lokalita hradu jsou těmi nejvíce zábavnými prvky, které dělají film spolu s kamerou kuriózním. Tato španělská odpověď na Romerovu klasiku sice stojí pro oldschool hororové čumily za pozornost, ale moderního diváka bude brutálně nudit. Vzhledem ke stáří filmu radši zůstanu na slabších třech. ()

corpsy

Aj keď úvod pôsobí značne pritiahnutý za vlasy - vyčačkaná sexy buchta sa po nevydarenej výletnej ceste rozhodne sama prespať cez noc v strašidelných hradných zrúcaninách plných špiny a pliesne - zvyšok je slušné a výborne nasnímané hororové divadlo. Ešte väčšiu pôsobivosť filmu dodáva vynikajúci hudobný doprovod. ()

Astaroth12

Asi 25 minút totálnej nudy,keby tam nebola ľahká lesbická scéna tak hádam by som to aj vypol.Ale som vytrvalí a tak som vydržal ale ani som nemusel.Potom bol záber na zrúcaninu,hmlový opar sa vznášal nad cintorínom a v tom sa začali kývať hroby.Presne tak sa robí atmosféra a v tomto filme jej bolo tak akurát.Herečky boli krásne ale postavy boli tupé a z hereckého hľadiska tiež nič moc.To ,,rýchle" tempo rytierov ma uspávalo.Scénka u týrania a obetovania mladého dievčaťa bola slušná a ešte asi dve scény zaujali ale to bolo asi tak všetko.Lebo ako celok je to zas jeden nudný film.Toto je druhá časť zo 4 člennej serie,ktorú som videl ale ani táto ma nepresvedčila o vynikajúcom dojme.Ale stále som neprišiel na to prečo je táto séria tak obľúbená.Horšie nedomyslený koniec ako bol v tomto filme som už dlho nevidel. ()

iolaos

...vtomto pripade se neni ocem bavit... mimoradne pusobive horrorove exteriery..dlouhe depresivni sceny.. . film si samozdrejme zaslouzi byti ocenen vysoko... ...studijni material cardovy a balaguerovy creepy tvorby, ktery mi tak dlouho unikal...neni nad to si abgrejdovat horrorove vzdelani o kousky jako je tento.. 90% ()

kaylin

Snímek „La noche del terror ciego“ tak padá hlavně s tím, že je zde velmi pomalé tempo, kdy na 101 minut je snímek prostě příliš roztahaný a až v pozdější části dostáváte akčnější horor, jenž chcete vidět. Snímek se nesnaží nic zbytečně zakrývat, trochu útočí i na mužské pudy, což se mu docela daří. Škoda, že nemá lepší tah na bránu a nesměřuje k temnější akci dříve. Pak by si zasloužil ještě vyšší hodnocení. ()

Gorehound

Nádherná letná atmosféra, geniálna hudba s využitím chorálov, perfektný príbeh o nemŕtvych templároch, s krásnymi lokáciami horúceho španielska a históriou dýchajúcími budovami, a skvelé spracovanie. Rovnako ako celý film, je vydarený aj klasicky horrorový koniec. Osobne filmu nemôžem nič vytknúť, celá naväzujúca séria u mňa patrí k mojim absolútne najobľúbenejším filmom. Samozrejme, nádherné su aj spomienky na to, ako som film videl po prvýkrát na niektorej nemeckej televíznej stanici, musím povedať, že aj po rokoch u mňa nestratil nič zo svojho čara. ()

K.I.N.G.

Vidět prohnilé zombie kostry dávno zesnulých španělských rytířů, jak se v ošuntělých černých hábitech prohánějí na svých ořích v sutinách starého gotického hradu a zabíjejí sáním krve k smrti vyděšené oběti, je hororový orgasmus už sám o sobě. Pak už je jedno, že je dějová linie zdlouhavá a příběh plný chyb a slepých uliček, protože výsledek bude pořád úžasný. ()

Vampireman

Lone Fleming je pro mě superatraktivní, stejně jako španělský tango a xylofonová melodie, co tu hraje. Úvodní díl tetralogie Blind Dead se však nese v pomalém, téměř meditativním duchu - vlak jede pomalu, oběti umíraj pomalu, rytíři chodí pomalu a když jedou na koních, tak jsou záběry zpomalený. Gore prakticky nulový, sex pomálu, ale měl jsem na to chuť, takže se mi to líbilo, jinak nic moc. ()

pepua

Ze všech „walking dead“ filmů, které jsem viděl, tento u mne bude patřit mezi ty nejlepší. Výborný hororový námět, parádní rytíři, no i atmosféra konečně u tohoto druhu horroru za něco stála. ()

Chatterer

Fanatičtí templáři kteří pijí krev vetřelcům v jejich zchátralém hrádku. V dnešní době už tyto filmy někdy můžou působit celkem směšně. Ale já se celkem bavil. 75% ()

Dexter1

Zatiaľ čo v Amerike si z Night of the Living Dead hororoví zombie tvorcovia brali prvky satiry a kritiky spoločnosti, v Európe sa na to šlo z úplne inej strany a doslova si osvojili gore prvky. Séria Blind Dead je jednou z tých, na ktorých je to pekne vidieť. Bohužiaľ film, s podarenými maskami a so slušne znepokojivým záverom, zráža na kolená neuveriteľne ale naozaj neuveriteľne pomalé tempo. Budovanie "strašidelnej" atmosféry sa buduje strašne pomaly a vy sa pri tom začínate slušne nudiť. Avšak okrem masiek oceňujem aj celkom slušné hudobné motívy, ktoré sa bohužiaľ umiestňovali miestami veľmi ľahkovážne až amatérsky. Tí čo očakávajú od tohto kúsku bobry, kozy a neustály gore, nech si nechajú zájsť chuť, lebo zobrazenie týchto prvkov je buď v jemných náčrtoch alebo ukázané veľmi triezvo, čiže sa nejako moc netlačí na pílu. ()

Martin741

Tak uz konecne viem, kde jackson v Lord of the Rings nasiel svojich Nazghulov, v tomto filme La Noche Del Terror Ciego. Slusny horor, kde hlavnu rolu hraju Ossoriovi rytieri, stare ruiny spanielskeho zamku a vyborna hudba. Nuda z tak nehrozi, hoci je film pomaly. Starsidelbna atmosfera vsak funguje, a toto je treba poznat, axa povazujete za fandu hororov : 65 % ()

kosta73

Mé srdce je po čase opět zasaženo ranou Amorovou! Naprosto skvostná záležitost postavená na fantastické atmosféře vzniklé bravurním mixem skvěle vybraného polozříceného středověkého sídla, naprosto mňamózní podobou nemrtvých templářů, skvěle padnoucím soundtrackem a hlavně a prostě jednoduše geniálním námětem! Všechny zpomalené záběry nemrtvých jezdců jsou jedním slovem nezapomenutelné, stejně tak všechny středověké scény, které sice mohly být delší a mohlo by se v nich trochu více zatlačit na pilu, ale na prvním dílu tetralogie je vidět, že peněz asi nebylo nazbyt. Parádní závěr tomuto dílku nasazuje korunu a já jsem moc rád, že mám tuto perlu ve své sbírce. A mimochodem stoprocentně souhlasím s postřehem, který uvedl v závěru svého komentáře POMO. ()

drackula

Nesmierne zaujímavé lokácie, skvelé kostými, miestami naozaj uhrančivá hudba ale celkovo tomu určite chýbala istá dávka dynamiky. Skvelá scéna bola striedaná neurčitým tápaním a to neustále dokola. Chýbalo mi tu nejaké spojivo, ktoré by vytvorenú atmosféru a napätie dokázalo udržať počas celého sledovania filmu, nie iba epizódne. 65 % ()

giovanni3

Ač má být tento film Španělskou hororovou klasikou, tak bych jej nejspíše nikdy neviděl kdybych se o něm nedozvěděl od mé oblíbené kapely "Hooded Menace". Tato kapela je sice z Finska, ale má ráda horory a jedna její skladba má název "The Eyeless horde" tak jsem náhodou zjistil, že název je inspirován tímto filmem a dokonce i klip k této skladbě je z tohoto filmu. Viz http://www.youtube.com/watch?v=BUn5_Xm1T8A . Film jako takový se dá shrnout do několika vět, ale prostředí a celková atmosféra je velmi tíživá a tím pádem i zábavná. Volba rytíř bez zraku s rychlostí zombie? Zajímavá specifická volba. Celkově to je, ale na 86 minut až moc pomalé. Každopádně koncovka byla luxusní. 3z5 ()

Šakalík

No vida, tak takhle nějak to má vypadat. První film z „Blind Dead“ série je po atmosferické stránce velmi povedený kus, který plným právem představuje vrchol hororové tvorby Amanda de Ossoria. Film má jednoduchý a přitom zajímavý námět založený na prastaré rytířské legendě a z velké části se odehrává v atraktivním prostředí středověkých rozvalin, kde v noci z hrobů vstávají příslušníci starodávné satanistické sekty. (Ne)mrtví rytíři toho sice příliš nenamluví, jejich namaskování je zato přímo famózní a záběry na jejich kostnaté, zčernalé ruce v kombinaci s působivou hudbou navozují dokonale strašidelnou atmosféru. Skutečnou ozdobou snímku je uhrančivé finále ve vlaku, které zanechá v divákovi silný, znepokojivý pocit. Ve filmu tu a tam najdeme i hluchá místa, ale celkově si myslím, že zrovna tento film patří k tomu nejlepšímu z evropské strašidelné tvorby sedmdesátých let. ()

vitekpe

Jednou z hlavnich krasek je María Elena Arpón, ktere to opravdu moc slusi...alespon do te doby, dokud je "ziva". Jinak jde o poctive becko, nemrtvi templari sajici krev jsou legracni, a u filmu lze stravit prijemne odpocinkove chvile bez namahani mozku. Desit se urcite nebudete. 3- ()

Corpsegrinder

Celá tahle série je pro mě klasika a vyloženě špatnej díl neni ani jeden. Rytíři jsou vzhledově parádní a stejně tak i lokace kde se natáčí. ()