Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

Morholt

Tohle si asi Flanagan natočil jen proto, aby se nenudil, ale i když je to ničím výjímečný kříženec slasheru a home invasion, mě to celkem bavilo. Asi to bylo především díky hlavní hrdince, která mi byla sympatická. Jako bonus bych přidal i sluchové a hlasové postižení, což bylo celkem rozumně využito a hlavně se díky němu film vyhnul zbytečnému ječení. Na druhé straně vrah byl rozumu mdlého a kdyby to nebyl naprostý idiot, tak mohl svojí potenciální oběť odkrouhnout hned několikrát, aniž by se tím narušil námět, že zabiják si se svým cílem rád hraje. Nehledě na to že bych uvítal alespoň náznak vysvětlení, jakou má vrah motivaci. No ale nakonec i to se dalo s přivřenýma očima akceptovat. Nic zapamatovatelného, ale jako žánrová jednohubka zcela vyhovující. 60% ()

silentname

Musím priznať, že po tomto filme som asi ešte viac natešený dnes na večer, kedy konečne uvidím dlho očakávané Before I Wake. Hoci súhlasím s ricci.s, že ide viac o thriller, než o horor, Flanagan tu opätovne dokazuje podľa mňa svoj talent. Najmä vo formovaní postáv a nápaditej atmosféry. Plus je tu pár skutočne skvelých scénok, ktoré ma skutočne dostali na hranu. Najmä, keď sa Maddie len veľmi tesne stihne vyhnúť vystrelenému šípu z kuše. A plus je podľa mňa naša hrdinka veľmi sympatická a súčasne veľmi inteligentná a vie sa brániť a bojovať a snažiť sa vyťažiť zo situácie, ktorú sa snaží mať pod kontrolou. John Gallagher Jr. mi tu príde ako chlapík, ktorý moc často pozeral The Purge, až mu z toho preplo a rozhodol sa pozabíjať pár ľudí sám. Nemá dokopy žiadnu motiváciu ani nič, proste len rád zabíja a hotovo. Takže jeho postava podľa mňa až tak zaujímavou nie je, no boj medzi ním a Maddie podľa mňa je. Okrem toho som si počas sledovania uvedomil, že práve Flanagan je ohlásený, že bude režírovať filmovú verziu Kingovho príbehu Gerald's Game a myslím si, že je to absolútne skvelá voľba, nakoľko veľmi dobre vie aj ukázať myseľ hlavnej hrdinky a akým spôsobom k nej jej vlastné ja prehovára. A pre tých čo čítali knihu vedia, že to sa v tom príbehu odohráva neustále. Takže v tomto smere môžem povedať, že to podľa mňa zvládne dobre. Výbornou scénkou je aj podľa mňa záverečný odkaz, čo Maddie napíše na počítači, lebo to hovorí absolútne všetko. A dievča bojuje do posledného dychu. Film je miestami veľmi prekvapivý a má dobré momenty, ktoré podľa mňa stojí za to vidieť. Jeden z najlepších home invasion filmov, čo som videl za posledné roky. A jednoznačne stokrát lepšie ako bolo "The Purge." Za mňa dávam tomuto filmu jednoznačné áno. Ak máte radi home invasion, doporučujem si "Hush" pozrieť.Hodnotenie: A- ()

*CARNIFEX*

Potom ako Maddie v detstve stratila sluh i hlas, rozhodla sa v dospelosti pre kariéru spisovateľky. Opustila veľkomesto, presťahovala sa do krásneho domu uprostred hôr. S väčšinou priateľov je v kontakte cez internet, a tak z času na čas je občasná návšteva blízkej osoby skôr výnimkou než pravidlom. Keď sa jedného večera predo dvermi Maddie-nho domu namiesto priateľa objaví šialený vrah v maske s kušou v ruke, zdá sa že je mladá žena vďaka handicapu v značnej nevýhode. Nerovný súboj v podobe hry "na mačku a myš" sa môže začať. Flanagan sa celý život húpe na vlne priemernosti. Sem tam trošku vyskočí (Oculus), sem tam trošku upadne (Absentia). Neviem veru o žiadnom snímku z jeho tvorby, ktorý by posadil na riť väčšie množstvo divákov. Odvážnejší, "na úspech predurčený" projekt v ruke nikdy nemal a ani nikdy nezrealizoval, ide si svojou cestou na terajšiu dobu štandardne spracovaných hororov. Nie je to žiadny Wan, pričom pochybujem, že raz natoľko ohúri, aby mu hororový fanúšik padol k nohám. Mýliť sa však môžem, a úprimne, prajem to každému jednému z tvorcov, aj jemu. Lenže aj tento "Hush", nie je žiadny "rush". Lepšie momenty striedajú tie priam hlúpejšie, až má človek pocit, čo to za scenár zase spatril svetlo sveta. Já teda neviem, ale bývala snáď v pápežovom pope mobile? Pancierové steny, nepriestrelné okná? Či mám vďaka konaniu či správaniu považovať záporáka za úplného idiota? Ale aby som len nehanil, vyslovene bez atmosféry tento počin nie je. Keď k tomu prirátam celkom podarený soundtrack, vďaka krátkej stopáži celkom rýchle tempo, živí záver, jedná sa o celkom obstojnú jednohubku. Flanagan talent má, len tomu vždy niečo chýba. Som teda zvedavý na jeho nový "Before I Wake" - 50% ()

bourec

Flanagan točí divně,tady má parádně krátkou stopáž,ale nuda je to dost velká,prostě to v tomhle vokoralym subžánru to chce buď nějakou inovaci,nebo neskutečnej zvrat.Nic takovýho tady neni,a tak to jako všechny podobný filmy plyne podle šablony,prostě průměr nad průměry.A ani to závěrečný vypořádání nemá ale vůbec koule.Zatim se ti to pořádně nedaří,Mikeu.50%. ()

misterz

Flanagan opäť raz neprekročil svoj tieň. Vážne nechápem, prečo už tomuto žánru konečne nedá pokoj... Home invasion mám rád a aj napriek varovnej výstrahe v podobe slabého režiséra som si od tohto snímku veľa sľuboval. Žiaľ dočkal som sa len nudy a to aj napriek celkom zaujímavému nápadu v podobe hluchonemej obete. Aj útočník bol fajn, vyzeral tak správne šibnuto-šialene, že som mu to aj celkom zožral. Škoda, že sa tieto pozitíva nepretavili do zodpovedajúcej atmosféry, tá je tu totiž na bode mrazu. Nuž Flanagan a jeho typický problém - dobrý nápad, priemerný scenár a nulové vyžitie v podobe žiadnej atmosféry. Slabý priemer. 55/100 ()

• V scéne, keď Maddie pripája svoj notebook na nabíjačku, si môžeme všimnúť knihu „Mr. Mercedes“, od jedného z najvýznamnejších hororových spisovateľov, Stephena Kinga. (Marceloo)
  • Režísér filmu Mike Flanagan a herečka Kate Siegel jsou ve skutečnosti pár. Nápad na tento film dostali během rande v roce 2014. O dva roky později se vzali. (MeanWhile)
  • Film obsahuje méně než 15 minut dialogu. To znamená, že přes 70 minut nepadne ve filmu ani slovo. (MeanWhile)