Časová smyčka (S01E07) (epizoda)

 • USA

  Magic to Make the Sanest Man Go Mad

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 2017, 47 min

 • KeittoRoche
  odpad!

  Nechutné, odporné, fekální znásilnění Star Treku. Starší Star Treky nemívaly vždy jen dobré díly a některé se nedají sledovat bez velké dávky tolerance. Zde se však nejedná jen o několik naivních dílů - tohle není Star Trek - toto je ukázka nejodpornějších mainstreamových splašek kde osobité profesionály z hvězdné flotily nahradili náhodně vybraní návštěvníci diskotéky. ST Discovery se může líbit jen dětinskému nebo ubohému publiku, které nevyžaduje atmosféru ani logiku a bez povšimnutí toleruje zpackané vyblité dialogy odpudivých postav. U starších Star treků se dá ledacos omluvit dobou vzniku, ale zde to vypadá jako by se k tvorbě Sar Treku dostal zoufale nudný devítiletý psychicky traumatizovaný scénárista. Blyštivé filmové efekty jsou už dnes běžné a proto nelze hodnotit tuhle demenci lépe než jako odpad. :)(7.11.2017)

 • PKD
  *

  No,zatím pro mě nejtrekovější episoda. 1.pol.jsem se moc nechytal,ale pak se to rozjelo a já,pomalu začínal mou (dnes už) zamilovanou postavu,skoro poznávat. Byť zde (jako spousta jiných věcí),má poněkud drsnější tvář. Určitě jsem nikdy nečekal,že bude s takovou chutí,zabíjet. Mudd nikdy! nebyl vrah. Blázen,magor a zloděj,ano,ale vrah? Never. Též jsem byl rád,že se ukázalo,že Harry od Stelly utíká,místo naopak,jak nám scénaristé tvrdili 1.pol. To by mě dost vytočilo. Už tak,je v tomto s.plno věcí,špatně,divných,zvrácených (rozuměj,na ST seriál),toto bych už nesnesl. A hlášku-,,You are mad. No,I´m Mudd!´´,považuji za the best ze všech ST seriálů. Filmy vyjímaje. P.s.potěšilo,že tak brzy,autoři tohoto bizarr ST,leč ok seriálu (zatím),umožnili splnit H.F.Muddovi jeho hrozbu kpt.Lorcovi. U předešlých ST s.,se buď nějaká hrozba uskutečnila o několik sezon později,nebo v lepším př.vůbec.(25.1.2018)

 • DocBrown
  **

  Retro? Spíš parazitování. Tohle téma už bylo jak v TNG, tak ve VOY (Coda), to by ale vůbec nevadilo, protože potenciál má, rozhodně největší z dosavadních epizod. Jenže oni zabijou třetinu epizody na stupidní párty, se zbytečným pokusem o romantiku (a dokonce homokydama). A udělat ale z Mudda masového vraha? A jak je možné, že je Mudd starší než v TOSce (ač má více vlasů), zatímco Stella výrazně mladší? S tím ať jdou někam. Proč nešel Stamets přímo za kapitánem? No aspoň, že jsem se konečně poprvé u DIS zasmál. A hned dvakrát (krom několikrát uvedeného jestě random communications officer man)(26.1.2020)

 • Tom_Lachtan
  ***

  A já vůl jsem si myslel, že tak hrozně hloupé zápletky s časovou smyčkou bez jakéhokoliv vysvětlení a s romantickou linkou hodnou středoškolské komedie jsou nehodny star treku natočeného v 21. století. Třetí hvězdička za guilty plesure záporáka, navzdory ultratrapnému rozuzlení, jenž je s ním spojené. "I´m not mad... I´m Mudd"(31.10.2017)

 • Ironfood
  *

  Po předchozích dvou průměrných epizodách jsem začal přemýšlet, jestli má smysl pokračovat ve sledování, a tento díl mé dilema krásně vyřešil, za což děkuji:-). S motivem časové smyčky se dají dělat velké věci (obvzlášt na Hromnice), ale tady se z něj nepodařilo vytěžit téméř nic, ba naopak působil spíš otravně, protože se kvůli němu neustále vracíme na párty, která mi hned od začátku připadala jako velice pitomý nápad. Doufal jsem, že aspoň z Michaelina tajemství, které má sloužit jako důkaz existence časové smyčky, se vyvrbí něco zajímavého, ale bohužel je to trapárna, která by navíc "v reálu" asi sotva splnila svůj účel. Také v závěru jsem pocítil malou naději na nějaké zajímavé rozuzlení, o to větší ale bylo zklamání. Záporák mi přišel neskutečně trapný, ale připouštím, že nejsem zas až takový expert na star trek, abych mohl ocenit jeho retro aspekt.(19.4.2020)