Neviditelný

• USA The Invisible Man (více)

Když Cecilia (Elisabeth Moss) pochopila, že chodí s psychopatem, bylo už pozdě. Izolovaná v luxusním sídle majetnického vynálezce si uvědomí, že má-li přežít, musí utéct. To se jí podaří, a když se od expartnerova právníka dozví, že ten její odchod neunesl a spáchal sebevraždu, po letech se může znovu konečně svobodně nadechnout. Navíc je bohatá, protože bývalý přítel jí asi ve zvráceném gestu odkázal obrovský majetek. Tak proč je i dál tak neklidná? Proč má pořád nervy na pochodu? Proč se kolem ní dějí věci, jež nedokáže vysvětlit a které mají čím dál děsivější průběh a důsledek? Existují jen dvě alternativy. Buď se Cecilia regulérně zbláznila, nebo se v její blízkosti pohybuje někdo, kdo je doslova neviditelný a má jediný cíl – připravit ji o všechno, na čem jí v životě kdy záleželo. Jenže jak můžete bojovat s protivníkem, kterého nevidíte a který možná navíc existuje jen ve vaší hlavě? (Cinemart)

jprmusic

Tak není to špatnej film, to né. Akorát - stejně jako pár mých zdejších oblíbených glosátorů - jsem měl dost velkej problém s hlavní hrdinkou. Upřímně jsem se celej film těšil, až sí to ta nesympatická fuchtle půjde hodit. Nevím kde tu Mossovic krásu vyhrabali a ani netuším, jestli byla ta postava prostě blbě zahraná, nebo jenom blbě napsaná, ale to je ve výsledku jedno. Závěr tomu trochu zvedá rajtink, byť je lehce očekávatelný. Mimochodem - pořád mi vrtá hlavou, kde zůstal ten pes .... ()

hurki

No to je tady zase nablito. Elisabeth Moss je jako žena silně nesympatická až odpudivá, její herectví jí nevěřím ani náhodou a tenhle film ? No tvl usnul jsem tolikrát, že i po puštění na podruhé jsem usoudil, že na to vážně nemělo cenu se vůbec dívat. Nudná hovadina. ()

Nathaniell

Dost vyvedený film. Leigh Whannell velice mile překvapil. Skvělá atmosféra, nápad i příběh. A vzhledem k tomu, že napsal scénář a pak to zrežíroval, lze říct, že za všechno může on... ... Nebudu tady spoilerovat, protože film je pořád dosti nový, každopádně tísnivější atmosféra se mu sakra že vyvedla. Za menší neduhy dávám těžce podhodnocené 4*. PS: Jeden z mála hororů, který vím, že budu chtít vidět znovu. :-) ()

epoh

Nasnimany je to skvěle, záchrany taky, napětí skvělý, bez lekacek... Ale ten konec??? Poslední dobou vzniká nějak moc filmu, které obhajují ukladne vraždy pod plastikem spravedlivé odplaty... ()

Solverino

Chmmm, no hraje tam taková ošklivá paní, kterou doma mít nechcete a úchyl, který jí doma mít chce. Pořad se naháněji a uchyl jí moc a moc chce. Tak strašnou nudu jsem už dlouho neviděl. Kdyby se aspoň na tu ženskou dalo koukat, ale to ne, to oni vyberou takovou ošklivku nesympatickou. Ach jo. Kokotina! ()

Cortesz

Film má napětí, hutnou atmosféru, sem tam cool natočené scény, za mě hodně muziky za málo peněz. Jediná chyba pro mě je hlavní herečka, která sice dobře hraje, věříte jí to, ale není vůbec přitažlivá, spíše naopak. ()

AgnesDee

Na horory do kina moc nechodím. Popravdě, tohle byl můj první pořádný horor (nepočítám druhou část IT z loňského roku). A možná ze mě bude mluvit právě nedostatek zkušeností, ale mě se tento horor velmi líbil. Dle mého byl opravdu dobře propracovaný, scenárista přesně věděl, co chce sdělit a dokonce nám malými drobnostmi nastínil myšlení některých postav (konverzace při poslední večeři). Také je jasné, odkud si tvůrci brali inspiraci z knihy, potažmo původního filmu (pokud jste s těmi verzemi obeznámeni). Jediné, co mě trochu mrzí a do trochu nedává smysl, je neschopnost pochopení Cecílie jejími přáteli či rodinou - obě strany jasně věděli, čím si procházela a stejně jí nevěřili ani slovo. A ani mi nevadí, že jsme to trýznění neviděli, protože takhle je to mnohem děsivější a trochu to připomíná postavu Rosemary - dokud nevidíme důkaz, mohli bychom si myslet, že ji jen děsí minulost a že je jen paranoidní. ()

MartinTerran

Vydařený thriller se sci-fi prvkem. Atmosféra byla budována a postupně gradovala, přesně jak to má být. Rozzuzlení je také fajn (nemůžu říct že mě to taky nenapadlo) a je i drobné místo pro vaší interpretaci pokud se vám nezdá předkládané vysvětlení. Herecky zahrané velmi zdařile a choreografie "zápasů" jim musela dát zabrat, ale povedla se. Za mě po dlouhé době dobrý, napínavý thriller. Hodnocení: 78/100. ()

Mkartaylas56

Už po Upgradu mi bylo jasné, že Leigh Whannell skutečně umí. No a i když jsem se k jeho druhému snímku dokopal až později, tak můžu říct, že mě neskutečně překvapil a i zde ukazuje, že má před sebou velkou budoucnost. Jeho novodobý pokus o převedení Neviditelného muže na plátno totiž nemá chybu. Z hororového hlediska se mu daří pomaloučku budovat vtíravou a nepříjemnou atmosféru, tudíž nesází na laciné lekačky a dává raději prostor neustálému napětí a nejistotě diváka. Tomu navíc dopomáhá fakt, že hlavní záporák je (překvapivě) neviditelný, kvůli čemuž si nikdy nemůžete být jistí, zda hlavní hrdince něco hrozí nebo ne. Rovněž se povedlo navodit nejistotu i v tom, že vlastně až do určitého bodu, kdy se objasní, jak se věci mají, vlastně nevíte (stejně jako lidi kolem ní), jestli se všechno jen neděje v hlavě hlavní postavy, což filmu dosti přidalo. Zároveň mohu krom skvělé hudby, naprosto uvěřitelnému výkonu Elizabeth Moss či několika neskutečně silným scénám (viz scéna v restauraci), pochválit i akční sekvence, které jsou ve svém provedení skutečně silně inspirované již zmíněným Upgradem a ačkoliv někoho mohly vytrhávat z atmosféry filmu, tak za mě jsou naopak jedním z hlavních highlightů. Na závěr komentáře bych se sice mohl ponořit i do negativů (jako třeba některé drobné díry ve scénáři, či občasné nelogičnosti v chování postav), ale dělat to nebudu, protože to jsou skutečně jen drobnosti a já chci dát především vyniknout všem pozitivům, které z Neviditelného dělají (alespoň pro mě) jeden z nejpůsobivějších filmů, co jsem mohl v roce 2020 vidět a docela mě mrzí, že jsem film nestihl vidět v kině, protože pak bych šel s hodnocením možná i výše. 80% ()

Gamekeeper77

Hned od začátku parádní napínavej nástup a tahle poutavost se drží filmu jako klíště celou dobu. Jen mám problém s Moss. Špatně se mi na ní kouká. Je tak nesympatická a škaredá...co na takový nicce Cohen vidí a proč kvůli ní tak vyvádí je mi velkou záhadou. Ve všech ostatních směrech ale moc (ne)příjemná podívaná. 82%. ()

nula87

Fajn myšlenka i atmosféra, hlavně do prvního "zjevení", pak už to trochu neví kudy kam. Plus pár logických nesmyslů, a na víc než průměr to tedy nemá. 65% ()

R.O.man

Nieco podobne sme tu uz mali v podobe filmu HOLLOW MAN (Muz bez stinu), len dej tu bol troska odlisny. Kazdopadne, vyborny thriller na vyplnenie obycajneho pracovneho vecera, lepsie 3*. Fetch TV - Movie Box - 20.maj 2024 ()

Agonie

"Dont know, act crazy or sumthing like dat," takhle si představuji režii, kterou dostávala Moss během natáčení, protože je v tomhle filmu až směšně příšerná. A svedl bych to skutečně na režii, protože zbytek herců je na tom podobně. Ale otřesný herecký výkony nejsou ani zdaleka tím nejhorším na tomhle filmu. A není to ani líná a prostě odporná stock hudba (jestli tohle není stock a někdo za to skutečně dostal zaplaceno, tak to je důkaz o neexistenci Boha). Tím nejhorším je definitivně scénář, který je tak zatraceně moc plný děr, až je to... já nevím, ale tohle bolelo. A protože to je kravina pro dumb teens, tak samozřejmě nechybí hromada zbytečných a špatných jumpscarů v podobě uřvaných zvukových efektů. Ano, je jich tu mnohem míň oproti ostatním břečkám, ale pořád tu jsou a pořád jsou nesnesitelný. Zkrátka další Blumhouse. ()

Insomniac

Zbytočne dlhé, hlúpe, s asi 2 - 3 scénami, ktoré stoja za to a to je naozaj málo. Mohlo to byť naozaj skvelé, ale scenáristicky nezvládnuté. No a keď viete od začiatku filmu o čom to je, ani tie ľakačky nie sú ľakačky, ani niččččč nie je nič... Škoda. Trailery za 4*, filmu je škoda. ()

TheKniGht

Sceny ve stylu upgrade a hudba 5 hvezd!ale tech bylo dohromady 20 minut,pak zbytecne zdlouhave sceny,pomale nabehy,obcas nuda..malem se to povedlo. ()

jokino

Filmu dávam slabšie 4*, keďže tu nie je možnosť nejakej 1/2*. Bavilo ma to a pre mňa bola dobrá atmosféra asi do 2/3. Potom sa akoby začalo vytrácať napätie a gradácia deja začala slabnúť. Mimochodom, názov by som asi zmenil z "neviditelného", na "maskovaného" muža. Keďže nešlo prakticky o skutočné zneviditelnenie priamo tela, ale o maskovanie, či kamufláž odevu, akú mal tech.schopnosť Predátor (aj keď to bolo úplne o inom). Takže nebudem porovnávať so staršími filmami, kde išlo o skutočné zneviditelnenie tiel postáv. Film mal pre mňa množstvo chýb, ktoré nemuseli byť a dalo by sa tomu vyhnúť, nebolo to, podľa mňa, velmi domyslené a to ho z môjho pohľadu dosť degraduje.. Už v 1/3 mohol byť maskovaný odhalený, ale to škoda reči. Beriem, že dej mal byť postupne gradovaný a odhalený. A zmýšľanie hl.postavy, ach jaj. Ale rovnako tak chápem, osoba, ktorá je dlhodobo najmä psychicky týraná, okolie o tom nevie, ťažko sa jej vysvetlujú či priznávajú veci, nakoľko je týmto veciam množstvo krát až ťažko uveriť a aby nestratila svoj zdravý rozum, či úsudok, je proste vydesená a bojí sa každej maličkosti.. Je ťažké vžiť sa do situácie a myslenia takejto osoby / obete násilia, už nech je v akejkoľvek forme a taktiež, do mysle, naopak, agresora. Ale nebudem tu pitvať psychológiu postáv. Len dúfam, že to nebude mať nejaký sequel, či naopak, prequel.. Myslím, že toto celkom stačilo. ()

boyjm

Za mne dobrý. Potěšilo, že v závěru holka nevyměkla a svou skrýš využila. Za to dávám tu pátou hvězdu. ()

ZHODNOTITEL

Nakonec se z toho vyklubal takový film na jedno použití. Hororové sekvence dokonalé, ty sci-fi také, ale v průběhu filmu jsem se pořád přepínal mezi těmito dvěma žánry. Chvíli jsem sledoval Insidious a chvíli nějakého X-mena, či Spider-mena. Ohled možná lze brát na originalitu, byť novinový článek v prvních deseti minutách o "smrti vynálezce" ve mně spíš vyvolal úšklebek. ()

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

Nový Vlkodlak mění hlavního představitele

14.12.2023

Nadcházející filmový příspěvek do světa monster od studia Universal mění svého hlavního představitele. Podle oznámení z roku 2020 si v nové verzi hororu Vlkodlak měla hlavní roli zahrát populární… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy