mr.filo

Snad mé citové naladění na podobnou vlnu filmu, snad přesvědčující herecké výkony, snad nehlučící hudební prvky, snad neočekávání velkoleposti, ... a snad to všechno dohromady. Otírám slzičku a dávám plný počet hvězd. Jen nějaké dějové detaily v závěru bych pojal jinak, ale budiž. ()

chelseaman22

Film beze smyslu. Úplná zbytečnost postavená na hereckém neUMU černé eminence Holywoodu, jejíž potomci jsou odporné tlačenky. Jediné, co lze vyzdvihnout je herecký výkon Helenky, která film zachraňuje. I přes divácky přívětivou metráž nebylo vůbec lehké udržet inkriminovaných 97 minut pozornost. 35% ()

Tosi

První půlhodinka mě nebavila, děj zasazený do vánočního času, ztráta blízké osoby a pro mě utrpení svatého Šebestiána. Pak začala hrát nádherná písnička od Fink - Looking Too Closely a mě to díky ní chytlo. Will Smith na obrazovce sice krásně trpěl, ale já se bavil plánem najímat divadelní herce v čele s výbornou Helen Mirren. Citová vydíračka to tedy byla, pro početnou část diváků postižených cynismem bude jednoduchým terčem, ale smutné filmy holt na city hrají a ten závěr, měl jsem knedlík v krku a nechtěl bych to nikdy zažít. ()

viperDavid

Asi nemá cenu předstírat, že Collateral Beauty je postaven na citech. Bohužel i na smrti zrovna tam, kde to lidi jako já hodně prožívají. Mám-li ale hodnotit objektivně asi nejvíc se mi líbila postava "lásky" Keiry Knightley, vyrostla z ní krásná herečka. Will byl vždycky opravdovím hercem až na nějaké ty úskoky stranou a tady to jen dokazuje. Velmi pěkná podívaná ()

Lachtaan

Ukázky mě před více než rokem téměř rozbrečely a odstartovaly mé neodbouratelné ambice se s filmem setkat co nejrychleji. Více ambiciózní bylo už jen obsazení, kde jsem si užil hlavně pokoukání na nádhernou Kieru Knightley. Krásný soundtrack od mých favoritních One Republic se stal posledním světlým bodem tohoto dramatu, jinak se snaha o melodramatickou záležitost příliš nevyvedla. Lze Collateral Beauty sortovat do pytle s filmy, na které jsem se těšil jako malé dítě, abych se posléze docela zklamal. ()

_DAVE_

Film, který se pokouší na nejtěžší chvíle života nahlížet s nadhledem, dokonce přidává špetku humoru. Asi jej nebudete chtít vidět vícekrát, nebude trhat rekordy v návštěvnostech, ale za pozornost určitě stojí. 70% ()

Minimie

Tohle vypadalo hezky na papíře, ale ve skutečnosti je to bohužel takové nemastné neslané. Film se sice pyšní spoustou dobrých herců (což byl koneckonců jeden z důvodů, proč jsem se na něj těšila), ale většinu času jim všem z úst vychází tak hrozná klišé, že mě to rozhodně nedojalo tak, jak asi tvůrci zamýšleli. ()

bobby_jean

Strááášne tlačiace na pílu, na to, aby vás to citovo rozsekalo. Pointu prekuknete po 20 minutách a to vie celkom pokaziť dojem. FIlm je plný klišé, plný dialógov nesúcich frázy ako z knihy citátov, plný zle hrajúcej Keiry Knightley... Nemožem daváť hviezdičky za Willa, ktorý je výborný, lebo on je výborný vždy. Na tomto to nemože stáť. ()

Pajkenzi

Krásný film, se skvělou hudbou zajimavým příběhem a výborným hereckým obsazením. Až na Keiru Knightley ta mi tam moc neseděla, ale jinak jsem spokojená. Kate Winslet tam hrála dobrou roli a tak jak ve všech filmech, kde hraje je okouzlující :-) Velmi spokojena jsem byla i s hercem Willem Smithem, který mě nezklamal... oblíbenec... ()

elanius

(60/2017) / Utrápenému Willovi to celkom išlo a nápad s triom dokonca vôbec nebol márny. Škoda, že tuto sa hralo na istotu a nakoniec je Collateral Beauty len priemerný dojáčik pre nenáročných. Ale záver celkom podarený. (6/10) ()

venison

Myšlenka silná, ale zpracování kapinku pokulhávalo.. Tvůrci sází na jistotu na úkor předvídavosti.. Těží z pathosu maximum a sází na jedničkové obsazení.. Willa Smithe jsem dlouho hrát neviděla a tady celkem přehrával.. Tak nějak "vyrostl" ze svého těla.. Trojka "andělů" byla složená opět ryze marketingově.. Helen Mirren byla jediná opravdu skvělá.. Kate Winslet byla v příběhu vyloženě do počtu.. A Edward Norton se opět po dlouhé době někde mihnul.. Možná, kdyby byl "Collateral Beauty: Druhá šance" více artový a méně popíkovský, tak by stál za lepší divácký prožitek.. Trošku mi to přišlo jako mix skvělých "Sedm životů" a né moc skvělých "Andělů všedního dne".. Prvoplánově divácky líbivý počin.. 4 hvězda za příběh.. ()

Pavlínka9

Nejsem typická konzumentka romantických slátanin a tady se mnohokrát stalo, že se dost hrálo na city. Zároveň ten film pro mě měl silný moment v poslední části, kdy postava Willa Smitha jde dovnitř do domu ženy na Vánoce. V tu chvíli jsem byla vážně překvapená, protože takovou, ne doslova pointu, ale zajímavou pasáž, jsem fakt nečekala a z celého filmu jsem ji nevycítila. Film je herecky krásný - takový - "Každý si tím může projít - tak se mu snažíme pomoci", zároveň je tam krásná ta péče těch přátel, kteří se snaží postavě Willa Smitha pomoci a zároveň vlastně pomoci i sobě. Hezké, ale ne doslova omračující. ()

Yoda sama

Disfunkčná snaha o "krásnu vianočnú drámu o vyrovnávaní sa so stratou" s obsadením, za ktoré by mnoho iných filmov zabíjalo. Ale je to morálne pohnuté, zmätené a celkovo to nedokáže vytiahnuť skoro žiadne emócie, než nechuť si na to kedykoľvek v budúcnosti spomenúť. ()

VanTom

Asi ne každému bude takováhle "cituvyděračská" terapie po chuti. Základní premisu má ale bezpochyby zajímavou - ze smrti své malé dcerky již 2 roky (!! - nepřeháníme trochu?) zlomený, apatický podnikatel konfrontuje tři abstrakce (Smrt, Čas a Lásku), které z toho viní. Což očekávaně přinese spoustu mnohovýznamových transcendentálních mouder, nicméně podaná vlezle ani směšně nejsou. Ubulená závěrečná půlhodinka proto nemrzela tolik, jako doslovnost posledních pár minut. Slabé 3* ()

Brain-D

Láska, čas a smrt. 3 veličiny, které ovlivňují život. Příběh, který dává divákovi prostor rozvinout mysl v širším hledisku chápání. Neporozumění, validita a strach. Tyto všechny pojmy vycházející z veličin jsou ve filmu spolu s dalšími rozebrány a spleteny k určitému bodu. ()

Mishqo

Hviezdne obsadenie, no filmu som neuveril ani čiarku. Hrozne patetické, až príliš citovo vydierajúce a vo výsledku emocionálne plané. ()

JohnSmith

Po osmi životech, nebo kolika to bylo, tu je Smith opět v dramatu a snaží se u diváků přivodit slzení. No, někomu to možná přišlo jako super, mě ale ne. Lehce nadprůměrné, takže Wille buď zase Bad Boy ()