Zabiják & bodyguard

• Irsko

• Austrálie

• Kanada

Akční / Thriller / Komedie

USA / Hong Kong / Bulharsko / Nizozemsko, 2017, 118 min (Alternativní: 112 min)

Mám podobné filmy hodně rád a klasická akční buddy komedie tu dlouho nebyla (ne, Správní chlapi nejsou klasickou akční buddy komedií), takže jsem se docela těšil. A odcházel z kina dost zklamaný. Zabiják a bodyguard vždycky dovede na něčem nasbírat pár bodů, ale hned po chvíli sám sobě podrazí nohy. Patrick Hughes zvládne vymyslet a natočit dobré akční scény a pár z nich je i výborných, všechny ovšem doprovází naprosto nehodící se a ve výsledku obtěžující hudba. Samuel L. Jackson si svého fuckujícího hitmana užívá přesně tak, jak bychom čekali, bohužel vedle něj obvykle stojí Ryan Reynolds a ten hraje zdeprimovaného, nudného a otravného šulina. Chvilku se to tváří jako pohodová a vtipná podívaná, aby se to bůhvíproč v některých momentech přepnulo do vcelku depresivního a zbytečně vážného filmu. No a výsledkem je bordel, který někdy šlape výtečně, někdy strašlivě a většinou tak nějak průměrně. Po chytré a povedené kampani jsem čekal o dost víc.(21.8.2017)

AAA auto Praha...ne moment...AAA Deadpool je bodyguard u kterýho jste v bezpečí jak mimino v čistý plíně a to až do dne kdy se to posere a jeden japončík si nechá projít hlavou něco víc než jen myšlenky. Z AAA je B- a našeho guarda to rozhodí natolik, že si uchcáva do flašky v autě s tupým výrazem v obličeji. Jeho ex, co s ní míval sex mu ale obstará parádní úkol - Hlídání nájemnýho vraha SLJ, kterej se už Ryana pokusil cca 27-28x sejmout. Že ani jeden z kluků dopředu nevěděl o koho jde nám krásně ukáže jejich první společná scéna. Celej film jsem pak s radostí koukala jak se posílaj do prdele a u toho kosej bandu všech možnejch i nemožnejch týpků co po nich jdou ve snaze ukázat tomu druhýmu, kdo má větší koule a hustější stěry. Velkej bonus je, že je to opravdu vtipný a opravdu akční, což se dneska vidí tak 3x do 3 let tedy jednou do roka, pokud by měl někdo problém pobrat složitou matematiku. Starej Muž Gary hraje záporáka jako vždy famfárově a až na ten happy end u kterýho div netrnou zuby jak je sladkej to je kurva hustý.(17.9.2017)

"Bryce s Kincaidem se nedostaví do Haagu jen, když se vzájemně zabijí." Tohle byla čirá radost. Klaďas chráníci zmetky a Zmetek zabíjející zmetky, které chrání Klaďas - co může být větší zábava, než spojení těchto dvou týpků? Snad už jen uřvaná paní Kincaidová, jejíž lidská práva jsou neustále porušována. Do té by se prostě musel zamilovat každý násilník. Taky "romantická" scéna setkání budoucích manželů Kincaidových je naprosto dokonalá. Já jsem se zkrátka bavil jako malý kluk, který byl neustále ostřelován perlami dvou hláškovacích mašin. A spojení povedené akce s trefným humorem musím ocenit, i kdybych nechtěl. Ale já chci.(30.3.2018)

Tak to se povedlo! Konečně zase nadupaná akční jízda mixnutá ostrou komedií, kde se hláškama ani krví nešetří. Rkový rating je prostě paráda a ostatní filmoví tvůrci by si z toho měli vzít příklad. Jackson po delší době opět ukazuje, že je komediální král, a maximálně si to užívá, protože mu role sedne jako prdel na hrnec. Hlášky neberou konců a natěšeně jsem čekal, co dalšího z něj zase vypadne. Reynolds mu obstojně sekunduje a dohromady tvoří výbornou komickou dvojku. Na pár scén jen tak nezapomenu. To vše je doprovázeno parádním soundtrackem. Vadou na kráse je možná jen pár béčkových efektů a do očí bijící zelené plátno. No a legendárního Oldmana tady zastiňuje (stejně tak legendární) Jackson, ale to úplně všechny. Sečteno a podtrženo, je to svižná akční ptákovina a děsná prdel.(18.8.2017)

Slabé 4 hvězdičky si to myslím zaslouží. Začátek je sice poněkud vlažný a je trochu problém se zorientovat, jakou trachtaci nám chtějí tvůrci předložit, ale jakmile se na scéně objeví Samuel L. Jackson, dostane film grády. Příběh je v podstatě klasika - dostat svědka včas na místo - a rozpadá se na řadu scének a pár flashbacků, ale baví to. Některé scény jsou kouzelně absurdní, u jiných mi přijde velmi dobře použitá hudba, a i když Salma Hayek už dávno není vamp, ale připomíná spíše usedlou maminu, s Jacksonem jim role sedly. Samozřejmě jsou tu nelogičnosti a hlavní hrdina až moc nesmrtelný, ale to zde vynahradí hlášky, životní moudra, rozdílné pohledy na svět obou představitelů, a koneckonců zajímavý je i názor, že v životě nejde vše zorganizovat, vygooglit a naplánovat, ale nechat občas zapracovat náhodu. A vlastně je docela silná i úvaha, jestli je lepší chlap, který nikdy nikoho nezabil, ale ochraňoval hajzlíky, nebo chlap, který ty hajzlíky vymazal ze světa. Příjemně jsem se pobavil a na rozdíl od jiných, sofistikovanějších a logičtějších filmů na podobné téma, na tenhle se rád podívám znovu. Btw, docela by mě zajímalo, jak točili ty naháněčky a bitky v ulicích a krámech, že to vypadá jak v jednom záběru.(10.9.2017)