Zabiják & bodyguard

• Austrálie

• Irsko

Akční / Komedie / Thriller

USA, 2017, 118 min

Do kina jsem se vážně těšil jako ještě nikdy teď o prázdninách a lituji jen toho, že jsem se na to nedostal dříve. The Hitman's Bodyguard je vlastně parodie na přihlouplá akční béčka, kde auta pravidelně nesmyslně vybuchují a také s příměsí romantické linky, hezky po deadpoolovsku. Patrick Hughes je primárně akční režisér, což je na filmu zřetelně cítit celou dobu a ačkoliv akční stránka se rozhodně nezapíše mezi zlatý klenot žánru, díky splašené kameře a stejně tak zběsilému střihu a také kvantitě na mě působila dostatečně epicky na to, abych se bavil a nenudil ani minutu. Pro fanoušky tohoto skomírajícího žánru rozhodně lahoda, jelikož je jí opravdu k mému překvapení hodně, je patřičně erková a brutální a i když cgi vypadá klasicky špatně jako u obyčejných komedií, naštěstí ho není moc. Co naopak suprově vyplňuje dokonalou dvouhodinovou stopáž je ona romantická linka, která dále rozšiřuje podhoubí příběhu a když zazní nějaká stokrát provařená osmdesátková vypalovačka, na mě jakožto beznadějného romantika to prostě fungovalo (přesně jako v Deadpoolovi). Pařezy bez emocí ale mohu uklidnit tím, že těchto momentů, kdy se zběsilý úprk najednou zastaví a konverzuje se nad tím, jak skvělé mají hrdinové příběhu manželky a přítelkyně (Elodie "Elektra" Yung a Salma Hayek, kdo by si taky stěžoval) , není tolik, aby nějak brutálně narušovalo jinak hektické tempo. A to nejlepší si samozřejmě nechávám na konec. Bez hlavní dvojky by Zabiják & bodyguard ani náhodou nemohli tak dobře fungovat a vůbec si nedokážu představit, že by v hlavních rolích byl někdo jiný. Samuel L. "the motherfucker"Jackson nejenže klasicky skvěle hláškuje a trousí jeden draxovský výtlem za druhým, ale i v neuvěřitelných 68 letech uvěřitelně kosí jednoho stojícího panáka za druhým a neztratí se ani v pěstních soubojích, a stejně tak v automobilových honičkách. Naproti tomu je tady dříve zaměnitelný Ryan Reynolds, který právě našel svoji hereckou polohu coby Wade Wilson a přesně to i přenáší sem. Samozřejmě jen nekopíruje známé hlášky z loňského megaúspěchu, ale taktéž jak v akci, tak při špičkování se Samuelem to prostě nemá chybu a musí se to vidět. Tak dokonalou chemii mezi dvěma hlavními postavami, které spolu z počátku nechtějí mít nic společného a posléze si klasicky sednou a diváka pokaždé něčím překvapí, jsem už dlouho neviděl. Uvažoval jsem i o sníženém hodnocení, jelikož po dobrém úvodu jsem se v první třetině nebavil tak suprově, což ale vytěsnil skvělý závěr, který drží plyn až na podlaze a hlavně zavdává mnoho důvodů k větším výbuchům smíchu z celého toho maglajzu, který se přirozeně nebere vážně ani na chviličku. A to se prostě bohužel už dnes vidí málokdy. Od Hadů v letadle Samuelovo nejlepší hlavní role. PS : Jsem velice rád za úspěch v amerických kinech. Klasický sequel asi nedává smysl, ale duchovního nástupce bych si z fleku dal.(25.8.2017)

,,MOU PRACÍ JE DRŽET TĚ DÁL OD NÁSILÍ...“ /// Do banální zápletky narvaná hromada vražednejch vtipů a bezduchý akce, která má jediný pravidlo – nenechat umřít hlavní hrdiny. Jakoby v tomhle filmu nešlo vo nic jinýho, než dělat si prdel! Nejenže bavěj šílenou akcí (v jednom okamžiku se honí motorka, auta a motorovej člun), ale je z nich cejtit, jak si to užívaj. A vy? Stačí jen uvěřit, že S.L. Jackson se nechystá zestárnout, vyprsená Salma chce bejt krvavou a Reynolds… je prostě Deadpool! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celej můj život je lemovanej mrtvolama. 2.) Chystaj se mě zavřít do cely se Salmou Hayek. 3.) Thx za titule „urotundy@cbox.cz“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR **** AKCE **** NAPĚTÍ *(9.9.2017)

Trailery ma navnadili, dokonca až tak, že som kvôli The Hitman's Bodyguard nakopol svoj dieselový motor, zaradil jednotku, nechal doma frajerku a vyrazil smer kino lebo toto vyzeralo fakt ako štýlová jazda, ale ako už vieme presne toto ukážky za úlohu majú. Určite to poznáte, že po namakanej ukážke ste nadržaný na film, prídete do kina a zrazu zamrznete. Mne sa to nestalo a nebolo to tým, že by nebola zapnutá klíma, ale kvôli tomu, že ten film si drží tu kvalitu s ukážky a ste doslova v jednom ohni (aj vďaka svižnému strihu). Fakt som sa už dávno nepristihol rehotať sa v kine nahlas, ale toto ma prekvapilo, bavilo, dostalo, ale nie až tak, že by ma brucho bolelo. Stručne a jasne od akčnej komédie zamotaný príbeh nečakajte, ten je dobrý a hlavne priamočiary ako od Ingy Lindströmovej, ale narozdiel od starej dobrej Ingy toto baví svojou kadenciou hlášok. Občas sa tu nejaký zásobník vystrieľa a akcie je prekvapivo dosť a je efektívna, ale to čo rozohrá Nick Fury (Jackson) a Deadpool (Reynolds), na to je radosť pozerať. Ešte by som spomenul aj hudbu, pretože ta to vie tiež dobre podporiť. Dlho som sa pri akčnej komédii takto nebavil. Obľúbený soundtrack: Hitman's Bodyguard, Broken Wing. 80% - 4*(19.8.2017)

Akčních komedií, které nejsou stupidní, trapné, nebo prostě jen zoufale nevtipné, není mnoho. Zabiják & bodyguard je však osvěžující výjimkou. V naprosto pohodové atmosféře je patrné, jak si herci užívají příjemnou míru nadsázky a snaží se pocit lehkosti přenést na diváka. Ačkoli film nijak nevybočuje z žánrových klišé a nepředstavuje nijak nezapomenutelné momenty, dovede své méně zářné stránky skrýt pod háv uspokojivé zábavy. 7/10(29.8.2017)

Film, který v pohodě vykostí Osobního strážce a Costnera si dá jako předkrm. Za vším hledej Kurosawu, jméno japonského klienta, které si výkonný bezpečnostní agent Michael Bryce (Ryan Reynolds) bude pamatovat už navždy, neboť mu zničilo kariéru elitního bodyguarda, který už dva roky, co mu šikmoočko chcípl před vlastními bulvami, má "kšefty", na které by dřív ani nepomyslel. Jednou z takových zakázek je strážení bezpečnosti korunního svědka jménem Darius Kincaid (Samuel Jackson), který má zanedlouho svědčit u tribunálu v Hágu proti někdejší běloruské hlavě státu (Gary Oldman), který je obžalován ze zločinů proti lidskosti. Potřebuje ale vůbec elitní nájemný zabiják, mající na svém kontě 250 vyřízených zakázek, ochranku? Budeme svědky závodu s časem i prezidentem vyslanými nohsledy, kteří udělají vše proto, aby nově sestavená dvojka neměla cestu z Anglie do Holandska ani trochu příjemnou a soudní proces v konečném výsledku nestihla. Patrick Hughes vzhlíží k Rodriguezovi, Frankenheimerovi a Leitchovi, zdatně kopíruje jejich režijní postupy, není úplně ve všem extra dobrý. Moc toho za sebou nemá, potřeboval by potrénovat. David Leitch je v současnosti top režisérem přes akci. To, co Hughes předvádí, je "jen" poctivý standard. Prostě ta jeho akce není v ničem revoluční, výjimečná, to ale neznamená, že nestojí za nic. Má v sobě dynamiku, švih i adrenalin. Diváka nakopne. Pak zde je patrný vliv honiček (nemám na mysli masturbaci) v evropských městech, to je prvek, který používal ve svých filmech zesnulý John Frankenheimer. Salma Hayek bývala někdejším přívěskem ve filmech Roberta Rodrigueze. Scénář na to myslel, proto většina jejích sekvencí má dokonalou příchuť Desperada. Pak je zde Ryan Reynolds, který byl inciátorem toho, že mnohé stěžejní sekvence jsou opatřeny hudbou, kterou byste snad ani slyšet nechtěli, kupříkladu Lionel Richie. Samuel Jackson moc sází na kvantitu, bere role i v podřadných filmech, nedůstojných jeho chameleoního talentu. Zde prokázal, že umí zahrát něco zapamatovatelného, i když mu na záda nedýchá Quentin Tarantino, v jehož filmech podává ty nejúžasnější herecké výkony. Gary Oldman a jeho záporáci. Kde by ten chlap byl, kdyby neztělesňoval ty největší bídáky a kruťáky. A samozřejmě tenhle film není výjimkou. A samice s velkým S, Salma Hayek, která je zavřená v cele s tlustoprdkou, kterou šikanuje, a všem okolo nadává. Tak z téhle role si ji budu určitě pamatovat. Film má dvě hodiny, jednu podtitulkovou scénu z natáčení, akce se nerozjede hned, zběsile vrcholí uprostřed filmu, pak náhle film ztratí náboj i tempo. Jakmile se dorazí k soudu, je film celkem o dost hůř komponován. Akce ztratí na své výbušnosti, likvidace záporáka je směšná. Nemělo smysl dávat spoiler. Film je značně předvídatelný. Má ovšem stejně tak značný nadhled a nezměrnou porci hlášek. A kdo viděl Deadpoola, taky něco z něj objeví, stejně tak i reminiscenci na Osobního strážce v obráceném gardu. Výsledek je určitě dost dobrý, výjimečnost, nutná pro udělení plného počtu, mně ale přece jen u tohoto filmu scházela. 8/10(31.8.2017)