Zabiják & bodyguard

• Austrálie

• Irsko

Akční / Komedie

USA, 2017, 118 min

Mám podobné filmy hodně rád a klasická akční buddy komedie tu dlouho nebyla (ne, Správní chlapi nejsou klasickou akční buddy komedií), takže jsem se docela těšil. A odcházel z kina dost zklamaný. Zabiják a bodyguard vždycky dovede na něčem nasbírat pár bodů, ale hned po chvíli sám sobě podrazí nohy. Patrick Hughes zvládne vymyslet a natočit dobré akční scény a pár z nich je i výborných, všechny ovšem doprovází naprosto nehodící se a ve výsledku obtěžující hudba. Samuel L. Jackson si svého fuckujícího hitmana užívá přesně tak, jak bychom čekali, bohužel vedle něj obvykle stojí Ryan Reynolds a ten hraje zdeprimovaného, nudného a otravného šulina. Chvilku se to tváří jako pohodová a vtipná podívaná, aby se to bůhvíproč v některých momentech přepnulo do vcelku depresivního a zbytečně vážného filmu. No a výsledkem je bordel, který někdy šlape výtečně, někdy strašlivě a většinou tak nějak průměrně. Po chytré a povedené kampani jsem čekal o dost víc.(21.8.2017)

• Frajer42

Na komedii je to málo vtipné. Na akční film málo napínavé. Tento snímek je taková jednohubka na alkoholový večer. Čím více povzbuzovadlo v sobě budete mít, tím se vám bude líbit pravděpodobně více. Celé se to nese ve velmi odlehčeném duchu. Zápletka je trapná a snadno prokouknutelná. Oba herci hrají zřejmě to, co se po nich žádalo. Vedlejší role, zejména ženské, jsou nedobře obsazené a vyznívají do ztracena. Do filmu taktéž absolutně nezapadávaly romantické vsuvky a rady do života od černočerného Jacksona. Do podobného filmu se takový prvek nehodí.Osobně nechápu vysoký povyk kolem tohoto filmu. Ačkoli jsem pár pěkných momentů zaznamenal, tak mnou cloumala při sledování především nuda. Lepší dvě hvězdy.(18.11.2017)

Konečne po dlhšej dobe nejaká pohodová akčná komédia, na ktorej sa dalo zasmiať a príjemne zrelaxovať. Vytkol by som jedine prílišnú ukecanosť, miestami toho bolo vážne moc, no na druhú stranu to aspoň neboli nudné reči, vždy mali súvis s nejakou vtipnou situáciou, pričom neraz došlo aj na podarenú hlášku (hviezdil tu hlavne Samuel L. Jackson). Ani na málo akcie si tu divák nemôže sťažovať, tej si tu užije vážne do sýtosti a záporák v podaní Gary Oldmana bol naozaj očarujúci. Celkovo to vidím na slušne nadpriemerný, konzumný pukanec. 80/100(3.10.2017)

Určite ma teší, že aj v dnešnej dobe sa občas dá nájsť v kinách nejaká odľahčená akčná zábava v eRkovom štýle, ako boli nedávni Nice guys alebo najnovší The Hitman's bodyguard, ale že by zniesli porovnanie s klasikami žánru, ktoré vznikali na prelome osemdesiatych a deväťdesiatych rokov, tak to ani omylom. Základom je vhodné obsadenie a to v tomto prípade vyšlo podstatne lepšie, než som čakal, Ryan Reynolds nikdy nepatril medzi mojich obľúbencov a jeho humor vôbec nemusím, ale tentoraz mi prišiel sympatický a celkom ma bavil a Samuel L. Jackson je stávka na istotu, pričom tu odviedol jeden z jeho najlepších výkonov za posledné roky a našťastie aj spolu im to sedí a tak chémia funguje veľmi dobre. A ani ostatné postavy nesklamú, Gary Oldman síce nemá moc priestoru, ale diktátor mu sedí, bavila ma aj Elodie Yung, len tá Salma Hayek mi tu prišla trochu navyše. So zápletkou tiež nemám väčší problém, spojiť bodyguarda s nájomným zabijakom bol zaujímavý nápad a mám rád tieto typy, kedy sa musia hlavné postavy dostať do určitého času na určité miesto, v tomto prípade sídlo medzinárodného súdu v Haagu. Len to nemuselo byť tak dlhé, prvé dve tretiny mi prišli príjemne svižné, ale potom to začne trochu drhnúť, potrebovalo by to o tých dvadsať minút skrátiť. Ale problémom je, že film chce byť neustále odľahčený za každú cenu a to mu podkopáva nohy. Všetky žánrové klasiky, ako Posledný skaut, Smrtonosné zbrane a podobne vedeli, kedy majú byť vtipné a kedy zase vážne, pričom si štýly navzájom neškodili, práve naopak a fungovalo to na jednotku. Ale tu sa zámerne kazí každý náznak napätia, čo ma vzhľadom na to, že sa tu rieši snaha dostať vojnového zločinca zodpovedného za genocídu dosť prekvapuje a tak je to regulérna komédia od začiatku až do konca. A nanešťastie nie moc vtipná. Síce som sa pritom ani raz necítil trápne, humor sa držal v neurážajúcich medziach, ale nenašiel som tu ani jednu vtipnú situáciu alebo dialóg, ktoré by skutočne stáli za to a stáli by za zasmiatie, len pár úsmevných momentov. Našťastie lepšie je na tom akcia. Tiež to nie je žiadny zázrak, hlavne sa mi nepáčilo, že to postavy mali až príliš jednoduché, čo mi do tohto subžánru vôbec nesedí, toto nie je žiadne Komando, tieto akčné filmy boli vždy trochu napínavejšie a hrdinovia mali so zabijakmi aspoň trochu problémy, ale tu absolútne nie, zabiť skupinu ťažko ozbrojených žoldnierov v priebehu pár sekúnd je tu úplne bežná záležitosť. Ale zase prestrelky sú celkom slušné a naháňačky tiež, len to nemuselo byť až také digitálne od priestrelov až po havárie a výbuchy, ale bavil som sa a pár momentov aj dokáže vyniknúť. Paradoxne najhoršie sú na tom súboje a pritom sú v mojom obľúbenom štýle, kedy sa protivník rýchlo zneškodní pomocou efektného chvatu, ale aj tu sa mi páčil súboj Reynoldsa so šéfom žoldnierov, ktorý mi prišiel celkom originálne pojatý. Takže celkovo z akcie určite nie som nadšený, ale ten obstojný štandard si celkom drží. A podobne je na tom aj réžia, efekty mohli byť aj podstatne lepšie a nemuselo to byť až tak nútene odľahčené, ale inak si to drží úroveň. Takže na to jedno pozretie je The Hitman's bodyguard obstojná žánrová zábava, ale žiadna klasika sa z toho nestane, radšej si pozriem spomínaného Posledného skauta alebo druhú Smrtonosnú zbraň, než sa znovu pustiť do tohto. 62%(2.9.2017)

Já jsem se bavil. Jackson a Reynolds jsou dobrá dvojka a oba byli vtipní. Fakt jsem se smál docela často a nejlepší byla Salma Hayek, jak šikanovala bachyni ve vězení a všechny furt jen fuckovala. Akční scény nepatří mezi špičku, ale bitka mezi Ryanem Reynoldsem a hlavní gorilou Ivanem byla fakt hodně dobrá. Hodně fyzická a bylo cejtit, že na něj Reynolds nemá a proto používá všechno, co mu přijde pod ruku.(2.9.2017)