Zabiják & bodyguard

• Austrálie

• Irsko

Akční / Komedie

USA, 2017, 118 min

Já jsem se bavil. Jackson a Reynolds jsou dobrá dvojka a oba byli vtipní. Fakt jsem se smál docela často a nejlepší byla Salma Hayek, jak šikanovala bachyni ve vězení a všechny furt jen fuckovala. Akční scény nepatří mezi špičku, ale bitka mezi Ryanem Reynoldsem a hlavní gorilou Ivanem byla fakt hodně dobrá. Hodně fyzická a bylo cejtit, že na něj Reynolds nemá a proto používá všechno, co mu přijde pod ruku.(2.9.2017)

KINO Špalíček/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Akce 9/10/// PLUS: sehraná dvojice Ryan Reynolds a Samuel L. Jackson, který má konečně pořádnou roli a ne kdejaký štěk, který by mohl zahrát kdokoliv, celkově je to nahláškovaná jízda od začátku do konce, nebere se to vážně, přitom tu jsou postavy, které se chovají civilně, jinak parádní akce, originální momenty i některé vymazlené záběry jednoznačně potěší a Gary Oldman záporáky prostě umí MÍNUS: trochu rozkolísaný spád a motivace některých postav je stejně málo uvěřitelná jako mnohé akční scény./// Shrnutí: snímek se veze na vlně akčních hláškujících filmů s vytříbenou a propracovanou akcí., která se nebere moc vážně, ale předvádí tolik originálních kousků, že by jste je u akčního filmu (po tom všem co už jste viděli) nečekali. Parádní zábava a rozhodně překvapení./// Celkem 84%///(3.9.2017)

Mám podobné filmy hodně rád a klasická akční buddy komedie tu dlouho nebyla (ne, Správní chlapi nejsou klasickou akční buddy komedií), takže jsem se docela těšil. A odcházel z kina dost zklamaný. Zabiják a bodyguard vždycky dovede na něčem nasbírat pár bodů, ale hned po chvíli sám sobě podrazí nohy. Patrick Hughes zvládne vymyslet a natočit dobré akční scény a pár z nich je i výborných, všechny ovšem doprovází naprosto nehodící se a ve výsledku obtěžující hudba. Samuel L. Jackson si svého fuckujícího hitmana užívá přesně tak, jak bychom čekali, bohužel vedle něj obvykle stojí Ryan Reynolds a ten hraje zdeprimovaného, nudného a otravného šulina. Chvilku se to tváří jako pohodová a vtipná podívaná, aby se to bůhvíproč v některých momentech přepnulo do vcelku depresivního a zbytečně vážného filmu. No a výsledkem je bordel, který někdy šlape výtečně, někdy strašlivě a většinou tak nějak průměrně. Po chytré a povedené kampani jsem čekal o dost víc.(21.8.2017)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $43,678,718Tržby Celosvetovo $61,700,000Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Nepomôžem si ale mne to nesedelo. Patrick Hughes je strašný rutinér bez nápadu a nedokáže sa predať, nemá správny nadhľad ani dobré tempo vyprávania. Príde mi to dosť na silu tlačené do humornej stránky, zbytočne sa tam od pása strieľajú nadávky či hefty, ktoré tam nemajú to správne miesto, všetko sa mi tam bije bez dobrého nadhľadu. Akcia je aspoň prehľadná a snaží sa byť dosť dravá, dynamická, to by som bral ako také pozitívum. Suma sumárum tento film proste pláva svojou úrovňou skôr v takých béčkových vodách. /videl v kine: 40%/(1.9.2017)

Naprosto vynikající jízda. Když si odmyslím pár věcí a budu lehce benevolentnější v hodnocení, tak to napálím! Samuel? To je opravdu mistr! Vtipní akční film s velmi jednoduchou zápletkou, která se již použila několikrát, ale zde je jen jakýmsi doplňkem toho, co celý film provází. A to je humor spjatý s vynikající akcí. Tenhle film dělá prostě vtip Reynoldse a Jacksona skvělým !(27.8.2017)