poster

Zabiják & bodyguard

 • USA

  The Hitman's Bodyguard

 • Hong Kong

  保鑣救殺手

 • Bulharsko

  Бодигард на убиеца

 • Slovensko

  Zabijakov osobný strážca

 • Kanada

  The Hitman's Bodyguard

 • Nový Zéland

  The Hitman's Bodyguard

 • Belgie

  The Hitman's Bodyguard

 • Velká Británie

  The Hitman's Bodyguard

 • Irsko

  The Hitman's Bodyguard

 • Austrálie

  The Hitman's Bodyguard

Akční / Thriller / Komedie

USA / Hong Kong / Bulharsko / Nizozemsko, 2017, 118 min (Alternativní: 112 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Hughes nekope první akční ligu jako kolegové Stahelski nebo Leitch, takže i když má akce vypadat jako ta ve Wickovi, nebo Atomic Blonde, není tak dobrá. Občas dokonce některé záběry vypadají jako Van Dammovské béčka z Rumunska. Ale to je jeden z mála neduhů jinak velmi uvolněného, místy velmi zábavného a totálně vyhláškovaného filmu, ve kterém dominuje především ústřední dvoje hlavních hrdinů, ikonický padouch Oldman, který si pořád hraje to své a pořád nás to baví a Salma Hayek, které je 50 a naprosto nepochopitelně vypadá pořád na 30. Asi to člověk nebude mít chuť vidět opakovaně, protože zmízí moment překvapení a podruhé by si uvědomil, jak velká blbovina to vlastně je, ale fajn odlehčená zábava na jedno použití.(20.8.2017)

 • Matty
  **

  Kdybych mi bylo dvanáct a film bych viděl v sobotu večer na Nově, byl bych nadšen. Jenomže dvanáct mi už dávno není a film jsem viděl v kině. Shane Black, který zásadně ovlivnil podobu moderních buddy movies, pochopil, že pokud chcete filmy jako Smrtonosná zbraň točit dneska, nesmíte se/je brát vážně (viz třetí Iron Man nebo Správní chlapi). Náběhy k sebereflexi jsou sice i v Zabijákovi a bodyguardovi (i když hranice mezi „je to hrozně debilní, vy to víte a my víme, že to víte“ a prostým „je to hrozně debilní“ je někdy hodně tenká), ale film s nimi pracuje hrozně nedůsledně. Vedle takřka parodických scén (za Michaelem probíhá apokalypsa, zatímco on nerušeně pokračuje ve svém monologu) jsou zde momenty prosté nadsázky, které mají být dojemné nebo, v horším případě, vypovídat o pseudofiktivních válečných zločinech (linie s Dukovičem mi vzhledem ke kontextu přišla dost nevkusná). Stejnou krizí identity trpí i postavy. Občas se chovají jako osoby poučené žánrovými klišé, ale v řadě jiných ohledů jen předvídatelně následují konvence a dělají hloupé chyby. Vyprávění zas a znovu ztrácí spád vinou neúspěšné snahy zlidštit oba hrdiny pomocí jejich vztahu s drahou polovičkou a víceméně seriózního vysvětlování toho, jak se z nich stali lidé, kterými jsou (naprosto mimo je svým velevážným tónem třeba flashback s Dariovou první vraždou). Tohle neustálé vztahově-poradenské mudrování, dokonce i v okamžicích, kdy hrdiny znatelně tlačí čas, není obratně zakomponované do probíhající akce a jen natahuje stopáž – hlavní dějová linie se jakoby zastaví, aby se pánové mohli nimrat ve svých pocitech a trochu si zafňukat. Tempo je tak notně nevyrovnané a film se zdá být mnohem delším. Úroveň hodně zvedají dlouhé akční sekvence v Amsterdamu a Haagu, které jsou sice strašlivě sestříhané a vyprávění nikam neposunou (tedy kromě toho, že se postavy přesunou z jednoho místa na druhé), ale mají patřičný drajv a vtip. Pak ovšem přichází nezvládnutý (trikově, scenáristicky, herecky) závěrečný akt, který v podstatě popírá předchozích sto minut (vše se nakonec vyřeší úplně jiným způsobem, než k němuž příběh celou dobu směřoval) a celý film míří strmě do háje. Zabiják & bodyguard by mohla být výborná high-concept akce s dvojicí charismatických herců (z nichž filmu skutečně kraluje Jackson) a devadesátkovým feelingem, jenomže to by nesměla svou béčkovou přepálenost tak neobratně obhajovat a dodávat si na důležitosti způsobem, který zabíjí veškerou zábavu. 50%(18.8.2017)

 • TeeAge
  ***

  | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 176.6 miliónov $ | Obnovená Kobra Jedenásť s L. Jacksonom a Reynoldsom. Prekvapivo šťavnaté auto-moto-člno naháňačky s fyzicky nahratými búračkami, len výbuchy sú škaredo digitálne. Humor funguje len miestami, ale akcia to vynahradí. Toto natočiť za 30 mega je dnes asi fakt umenie, klobúk dole.(11.1.2018)

 • AppleCore
  **

  Díky trapnýmu rádoby tvrďáckýmu soundtracku se film v určitých pasážích tváří smrtelně vážně, díky čemuž jeho nadsázka vymizí a stává se z toho rutinní sračka bez vize a nápadu. Když ale hraje cokoli jinýho, rázem je z toho "buddy movie" pecka plná hravosti a nápadů... a to je asi tak dvacet minut filmu!(29.8.2017)

 • Chrustyn
  ****

  Nenáročná akční divočina, které ubližuje zbytečná délka, která je sice neustále vyplňovaná akcí, ale ta se díky své sterilitě rychle okouká. Bohužel ani moc nefunguje chemie mezi herci a scénář také nepřijde s ničím originálním. I přes veškerou kritiku jsem se ale bavil více než slušně a film si příjemně užil. Jen nevím, jestli ho chci ještě někdy vidět a to je v rámci žánru docela škoda.(9.10.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace