Zabiják & bodyguard

• Austrálie

• Irsko

Akční / Komedie

USA, 2017, 118 min

Deadpool VS Motherfucker King ve společným buddy filmu! Už jen tahle skutečnost mi stačila. Salma Hayek vypadá jak zmalovaná rašple a Gary Oldman se zase jednou přeměnil do nový masky a jako jedinej hraje seriózně. Celý to má deadpoolovskou poetiku (romantika uprostřed hořících lidí a tryskající krve) a jede se furt nadoraz. Obraz ale zrovna nenadchne (šedý barevný tóny tomu zrovna moc nesvědčej) a místama se film mění ve videoklipovitej sled scének "on teď bude bojovat případně ujíždět a do toho bude hrát tadle vypalovačka." Honička v Amsterdamu musela stát majlant. Ve výsledku klasickej letní akčňák s až fatálním hereckým obsazením. 7,5/10. #datguyruinedwordmotherfucker(17.8.2017)

První půlka ještě trochu drhne, jakmile však Reynolds s Jacksonem opustí Londýn, bavil jsem se málem královsky. Jistě, Zabiják a bodyguard je béčko jako řemen a v rozpočtu chybí tak 10 mega na to, aby se eliminovalo pár fakt hnusných triků a vůbec dost laciný vizuál. Hughes ale dobře věděl, že z producentů víc nevydojí, takže vsadil na kvantitu a v podstatě tenhle těžký souboj vyhrál. Do velké míry za to může Jackson, který si svého zabijáka neskutečně užívá (v životě byste neřekli, že mu je 68 let!), a druhým opěrným pilířem je akce, s níž se vůbec nešetří a kaskadéři se na ní očividně vyřádili. I když se tedy nekope první filmařská liga, jako zábavný výplach bych Zabijáka a bodyguarda s klidem doporučil. (7/10)(17.8.2017)

Tak to se povedlo! Konečně zase nadupaná akční jízda mixnutá ostrou komedií, kde se hláškama ani krví nešetří. Rkový rating je prostě paráda a ostatní filmoví tvůrci by si z toho měli vzít příklad. Jackson po delší době opět ukazuje, že je komediální král, a maximálně si to užívá, protože mu role sedne jako prdel na hrnec. Hlášky neberou konců a natěšeně jsem čekal, co dalšího z něj zase vypadne. Reynolds mu obstojně sekunduje a dohromady tvoří výbornou komickou dvojku. Na pár scén jen tak nezapomenu. To vše je doprovázeno parádním soundtrackem. Vadou na kráse je možná jen pár béčkových efektů a do očí bijící zelené plátno. No a legendárního Oldmana tady zastiňuje (stejně tak legendární) Jackson, ale to úplně všechny. Sečteno a podtrženo, je to svižná akční ptákovina a děsná prdel.(18.8.2017)

Občas to hodně skřípe v propojení crazy buddy komedie se závažnými myšlenkami a seriózními prvky (záporák Garyho Oldmana je až příliš jednostranně psychopatický pro tak odlehčený film) a tempo je nevyrovnané v závislosti na atraktivitě jednotlivých postav, ale dvě titulní postavy jsou natolik zábavně načrtnuty a jejich konfrontace tak dobře motivačně zasazená, proměnlivá a vyšperkovaná, jedna vedlejší postava (Hayek) tak dokonale ztělesňuje mou představu o bad ass femme fatale a akční scény tak přesně skloubí adrenalin s nadsázkou, že nemůžu než spokojeně pobrukovat a tenhle áčkový herecký úlet doporučit. Už kvůli Samuelovi, který sází jednu petardu za druhou a střihá si svou třetí nejlepší roli po Pulp Fiction a Osmi hrozných. 70%(22.8.2017)

Sympatická buddy blbosť v štýle 90. rokov. Hlášky nemajú vždy ideálny timing a zloduchovia sú predvídateľní (fakt mám byť prekvapený, že tamten herec, čo hrá vždy hajzlov, je v skutočnosti zradca?), ale Reynolds a Jackson majú solídnu vzájomnú chémiu a akčné scény majú nemajú dynamiku a dostatok digitálneho kečupu. Bavil som sa a rád si to niekedy pozriem znovu. 7/10(22.8.2017)