Zabiják & bodyguard

• Česko Zabijákův osobní strážce (více)

Nejlepší bodyguard na světě dostane nového klienta, nájemného vraha, který musí svědčit u Mezinárodního soudního dvora. Aby se včas dostavili k soudnímu řízení, musí oba zapomenout na to, že jsou tak trochu jiní a že si možná až příliš lezou na nervy. (Vertical Entertainment)

Kurikmoon

Príjemná oddychovka, od kt. zbytočne veľa nečakáte, má štýl. Má zábavnosť vďaka, kt. sa čas nevlečie. Má hercov, ktorí sú kúúúloví...No a to by stačilo, toho vychvalovania. 112 minút fuč a vôbec to nebolelo. ()

Hollohlaway

Já jsem spokojen. Hranice mezi parodií a debilitou je místy opravdu na pováženou tenká, ale bavil jsem se tak dobře,že mi to ani nevadilo. Výtky mám, a není jich málo, například některé nelogické kousky obou hlavních představitelů, skvělá avšak divná Salmita, která v hospodské rvačce podřízne chlapa jako slepici protože jí sahal na zadek atd. Ale byť je hláškující zabiják často předvídatelný a dost to kopíruje schémata akčních filmů z devadesátek.,což je dvousečné, je akce tak originální a místy tak vtipná, že hodnotím vysoko. Obsazení je řekl bych slušné a ústřední dvojice sedí. Takže jako oddechovka rozhodně ano. ()

Hugo01

Asi nynější nejznámější černošský herec se znovu objevuje na plátnech kin a opět to je velmi dobrý počin. Jeho prořízlá pusa, která produkuje slovo motherfu**er (pokaždé s jinou, ale vždy precizní intonací) vícekrát za minutu, než kolikrát se otočí motor 'diskrétních' aut, ve kterých jezdí vždy vážný Ryan Reynolds, táhne snímek Patricka Hughese na jedničku, a i když se to možná zprvu tak dobré nezdá, věřte mi, jo, je to vážně tak dobré! Garyho Oldmana bych v jeho roli vůbec nepoznal, ale asi už stárnu a slepnu. Scény se Salmou byly taky zábavné a zdejší červené hodnocení si tohle buddy movie rozhodně zaslouží. ()

luksky

Joo, konečně zase nějaký fajn akčnák, kde se člověk i pobaví, herecké výkony super..mile překvapení :-) ()

P1tr

Herecky nabitá akční komedie, která sice začne velice rozpačitě a vyvolá obavy z nevyužitého potenciálu, ale postupem času nabírá na obrátkách a akcí i humorem příjemně graduje a jedná se nakonec o velmi pozitivní zážitek, který nepřináší vůbec nic nového, ale to vlastně ani nemusí, neboť bohatě stačí chemie mezi Samuelem L. Jacksonem a Ryanem Reynoldsem, kteří ve filmu září a jedná se o dvojici o které jste neměli tušení, že jste ji chtěli v podobném filmu vidět, ale jakmile jste se o obsazení dozvěděli, došlo vám, jak je to geniální nápad. Zabiják a bodyguard je v mnoha ohledech retro zážitkem, který diváky vrací do devadesátých let, které tomuto žánru přály. ()

Ironfood

I komedie s kupou nelogičností a bez smysluplného děje může být hodně zábavná, ale tohle podle mě bohužel není ten případ. Navíc je to zbytečně dlouhé (vypustil bych všechny ty flashbacky a výrazně zredukoval linku s Jacksonovými osobními problémy, jejímž výsledkem je především zjištění, že Salma je jako komička naprosto marná). Jednu hvězdičku dávám za jeptišky a druhou za celkem povedenou akční pasáž s písní Black Betty... ()

kenkaku

Kdybych byl na základce,byl by to můj kultovní film za plný počet bodů. Bohužel/Bohudík ji mám už víc než 1/4 století za sebou a tak musím shledat film stejně debilní (a vtipný) jak o něm vypovídá plakát. Prakticky jakmile jsem ho viděl bylo mi jasné,že půjde o "něco bláznivého" (divím se, že slovo bláznivý nemá v českém názvu) nebo rádoby parodie (neboli trapárna). Není to až tak přes závit jak jsme čekal, ale přepálené to je. Ten humor je tak divně tlačený a křečovitý. Zachraňují to velice solidně udělané akční scény a občas i povedený vtip. Tedy... film je přesně takový jako jeho plakát. Podívejte se na plakát a víte co vás čeká. ()

Maynard.

Dokonce sem chvíli váhal, že bych si na tohle skočil do letňáku, páč tam sem se letos ani jednou nevydal (do kina, tamní zahrádku vídám celkem často :o) ). Asi sem udělal dobře, páč to takovej megahit teda nebyl. Nejvíc mě samosebou lákal Samuel, páč ten už si chvíle před kamerou vyloženě užívá. Je na něm vidět taková ta vyzrálost, nic nepřehrává, prostě to dává a celýmu filmu kraluje. Jeho bodyguard (Deadpool) taky hodně slušnej výkon, ale samozřejmě ještě se musí učit :o). Jako, popravdě, že bych se u toho lámal smíchy, to zase jako nee, ale párkrát sem se zasmál, asi nejvíc, když tam „hlásila“ Salma Hayek. Její souznění putamadre s motherfuckerem se hodně povedlo. Akční scény v pohodě, takový ty klasický honičky v autech, co bych ti povídal. Ale je mi jasný, že koncem tejdne už nebudu o tomhle filmu vědět skoro nic. Nebylo tam nic, co by mi ulpělo v paměti nebo něco z čeho bych byl vydřenej. ()

herr_carter

"ten zasran je jako šváb - a to myslím doslova..někdy byste tu jeho malou hlavičku nejradši rozšlápli špičkou boty, ale on prostě neumře.."......svěží nostalgický závan z kategorie originálních komedií a famózní Salma............. moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Soweek

Akčňák jak z devadesátých let. Hlavně u toho nepřemýšlet a neřešit nelogičnosti. Dvojice je sympatická, ale všeho moc škodí. Samuel je jistě znám pro svého oblíbeného Motherfuckera, to ale neznamená, že ho musí použít dvacekrát za film. ()

Lukoboss

Problém je, že když vidíte trailer, neuvěřitelně se smějete a říkáte si, že to bude prča jak sviňa. Jenže ono to není zase tak vtipný, jak by se dalo čekat. Jo, humor je tam správně praštěnej, oba hlavní protagonisti tam mají svoje hodně dobrý chvíle (smíchu se občas fakt neubráníte), ale není jich tolik, kolik by si komedie zasloužila. Na druhou stranu musím říct, že akční scény jsou dost slušný, to jsem naopak nečekal. Akorát S. Hayek dostala tak málo prostoru, že tam skoro ani hrát nemusela. Taková kočka ve svým věku, ze které sexappeal prýští do daleka, a oni tam toho prostě nevyužijou (akorát ty její španělský nadávky si budete pamatovat). A to je vlastně tak nějak všechno, zbytek za zmínku moc nestojí. ()

Sdoom

Co jsem očekával, to jsem taky dostal. Akčn í buddy movie plná hlášek, ovšem bez solidního scénáře a s hlavními postavami, které ničím nepřekvapí. Samuel je sice borec, jenže hraje tu to samé co ve spoustě jiných filmů, takže i když je to často vtipné, na prdel mě žádná hláška neposadila. Reynolds hraje na co má, čili průměr. A tak asi nejvtipnější překvápko je role Salmy Hayek. Jednohubka, která sice v krku nezaskočí, ale na nějaké vychutnávání si to taky není. (HD, orig.) ()

LexBarker

Film mě zkrátka bavil tak, že jsem si nevšiml laciných triků, nevadilo mně prkenné herectví pana Reynoldse a o paní Hayekové jsem vůbec nepřemýšlel... Jinými slovy, nepřemýšlel jsem vůbec a tak jsem se mohl jen a pouze bavit a ne se hnidopišsky rejpat v logice děje a v castingu, což není zrovna málo a já jsem za to tvůrcům docela vděčný. ()

sedm.1

Hodně zábavná akční jízda, které ovšem z jediného, ale dost podstatného důvodu, nemohu dát při hodnocení plnou palbu. Jde totiž o skutečně výraznou nevyrovnanost během celé stopáže. Jen když vezmu, než se to rozjede, a vlastně to začne být tou zábavnou podívanou, je první čtvrthodinka filmu pryč. Ta pravá jízda tak začne, až když se ony dvě ústřední postavy setkají a společně se vydají na pořádnou jízdu, která pak vydrží sice až do závěrečných titulků, ovšem ani během ní se děj nevyhne vyloženě hluchým scénám, ve kterých film doslova stagnuje a čeká se, než se to zas rozjede. Jasně, u každého filmu platí, že prostě musí mít nějakou tu „vatu“ mezi tou top výplní, ale i ona „vata“ musí mít určitou úroveň, a zde mi přišla zkrátka fakt mdlá. Jinak ale dávám za vše ostatní jasný palec nahoru, kdy vše samozřejmě stojí především na ústřední dvojce, která hlásí a likviduje na maximální úrovni, jak Raynolds, tak L. Jackson jsou tu ve svém živlu a své postavy si fakt očividně užívali. Akce pak též nepůsobila vůbec zle, sice to nemá v tomto směru nějaký extrakoule, ale prostě slušná řežba na všechny možné způsoby, což vždy potěší a navíc k mému velkému potěšení, byla i fakt eRková, a to jsem též upřímně uvítal. Zápletka je jinak nenáročná a ne zrovna dvakrát originální, což ale neberu jako výtku, u těchto typů filmů to pro mě nehraje zas až tak důležitou roli. Krapet mi tu tedy chyběla nějaká ta osobitější stylovost, či atmosféra, ale jinak to prostě vážně šlape, já jsem zkrátka zastáncem takovýchto nenáročných, veselých jízd, kde je ústředním tématem fuckování, neortodoxní vtipkování a krvavé zabíjení zároveň, a pokud je to zpracováno v takovéto kvalitě a s tak zábavnou ústřední dvojicí borců, není co řešit. P.S. jen tak mimochodem, 100% hvězdou této podívané, která všechno a všechny válcuje, je Salma Hayek, už jen kvůli ní je to nutné vidět 8D!!! ()

Reanimated

Díky za super akčňák, kde se pro drsné hlášky a kulku nejde daleko. Působí to na mě jako osvěžující old school z ranku Smrtonosných zbraní. V dnešní době je to skoro jako zjevení. Pořád se tu fuckuje, při zásahu tečou hektolitry krve a Gary Oldman hraje záporáka. Jsem fakt rád, že se občas najde někdo, kdo má na podobné věci koule. Těch zředěných kravin je totiž až moc... Takže proto plná palba. Jo a Ryan se Samuelem maj top chemii. A Salma je neuvěřitelná MILFka. ()

Forsberg11

Asi som čakal niečo vyzretejšie, scenáristicky hutnejšie a v prvom rade originálnejšie.... Akcie je tu dosť, možno až príliš, ale dej je typická šablóna pre popcornové publikum, ktorých už vznikli stovky, a ďaleko lepších. Forma je v poriadku po všetkých stránkach, od kamery, cez strih až po hudbu, ale príbeh nenadchne. Je už príliš opozeraný, predvídateľný a naviac postráda aj kvalitné dialógy. Z času na čas sa objaví úsmevný gag, alebo dobrá hláška, do toho prekvapivo dobre nasnímané mordy, ale na dve hodiny toho bolo málo! A škoda toho, pretože duo Reynolds, Jackson má v sebe oveľa zábavnejší potenciál... 60 %!! ()

NifKor

Úžasná komedie s Ryanem Reynoldsem a Samuelem L. Jacksonem. Tihle dva to zahráli perfektně. Lidem kterým se to nelíbilo tak ani moc nechápu proč. Jestli to je kvůli scénáři, který je takový pro mě normál tak nevim co jim říct. Člověk co má rád komedii jako každý jiný a neřeší věci jako scénář atd. Tak si tento film strašně užije. Já jsem si ho užil až moc. Tento film by jsi zasloužil i podle mě 6 hvězd kdyby tady byly bohužel nejsou takže dávám 5 hvězd, ale i těch je hodně. Strašně moc doporučuju se na tento film kouknout buď v kině a nebo normálně doma tak či tak by tento film měl totálně zpříjemnit den. (hodnocení změněno) 8/10 ()

666Carnage

Tohle byla fakt sranda a dobrá střílečka. A Samuel L. Jackson si tenhle film ukradl celý pro sebe. Skoro v 70ti se tam otáčí a hláškuje jako pán. Mě to bavilo a to hodně. Odkaz na Prahu super a akce byla velká. Furt se něco dělo a uteklo to jako voda. Pokud má rád někdo filmy ve stylu Posledního skauta apod. Tak hurá do toho. Super akční film tohohle léta. 80% ()

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

Zabiják & bodyguard dostanou pokračování

02.11.2018

Loňská akční komedie Zabiják & bodyguard se Samuelem L. Jacksonem (Skleněný) a Ryanem Reynoldsem (Deadpool) dostane pokračování. Snímek ponese v originálu název The Hitman’s Wife’s Bodyguard a… (více)

Zabiják a bodyguard se vrátí

Zabiják a bodyguard se vrátí

15.05.2018

Z malé akční komedie Zabiják & bodyguard se loni vyklubal solidní hit. Nikoho by tak nemělo překvapit, že se pracuje na dvojce, k níž by se měl vrátit celý vítězný tým. Scénář znovu sepíše Tom… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů