Das Geheimnis der Hebamme (TV film)

Marthe's Secret

• Německo

Marthes Geheimnis

(neoficiální název)

Martino tajomstvo

Historický / Drama

Německo / Rakousko / Česko, 2016, 177 min

Škoda, bolo to dobré, no mohlo byť este lepsie. Herecké vykony sympatické, vyprava tiež v pohode, človek z toho cíti ten stredovek... ale je to príliš dlhé, zdá sa mi málo komparzu a hlavné dve postavy mohli dostať trocha viac spoločného priestoru.(28.5.2018)

Christian byl sice statečný rytíř, ale při souboji s Randolfem byl úplná měkota a vůbec to nedával. Na to jaké měl zkušenosti z boje to byla bída. Jinak příběh velmi poutavý a zajímavý.(9.6.2017)

• kolemjdouc

pokud nemáte depku tak ji po deseti minutách sledování filmu dostanete,depresivní prostředí asi přesně vystihující dobu ve které se příběh odehrával.Někdo si v tom něco svého najde ale já bohužel ne.(27.5.2018)

Niekedy je menej viac. Napríklad žiť a živoriť. Alebo 120 min a 180 min. Tomuto TV filmu škodí práve prehnaná stopáž. Neudialo sa tam zase až toľko, že by sa to nedalo vtesnať do súvislej dvojhodinovky, namiesto delenia na dve dlhé časti. Hrady krásne, výprava a kostýmy zvládnuté, vizuál vcelku dobrý. Priznám sa, že som milovníčka historických filmov, hlavne z obdobia raného a vrcholného stredoveku. Takže sa podvedome sústreďujem na hľadanie chýb. Plátového brnenia, nesúdobých architektonických prvkov, zbraní a predmetov. V tomto smere to bolo v podstate v poriadku. Hlavný motív je ale predsa ukradnutý z omnoho lepšieho Liečiteľa, to je do očí bijúce. Hudba zase občas znela ako z Posledného Mohykána. Ale urazená nie som, a to už je čo povedať.(28.5.2017)

• Ruby O. Fee

• - Film byl natáčen na hradě Kost v ČR a na hradě Hardegg v Rakousku. (AMD.SW)