Marta je mladá pôrodná babica, ktorú zavolajú na grófsky dvor, aby pomohla grófovej manželke priviesť na svet potomka, Marta však rýchlo zistí, že žene, ani jej dieťaťu nedokáže pomôcť. Aby unikla grófovmu hnevu, utečie a pridá sa k skupine osadníkov, ktorých vedie rytier Christian so zámerom postaviť nové sídla na východe. Ani tam však kvôli svojej kráse a liečiteľským schopnostiam nenájde pokoj. (STV)

kolemjdouc

pokud nemáte depku tak ji po deseti minutách sledování filmu dostanete,depresivní prostředí asi přesně vystihující dobu ve které se příběh odehrával.Někdo si v tom něco svého najde ale já bohužel ne. ()

illilay

Škoda, bolo to dobré, no mohlo byť este lepsie. Herecké vykony sympatické, vyprava tiež v pohode, človek z toho cíti ten stredovek... ale je to príliš dlhé, zdá sa mi málo komparzu a hlavné dve postavy mohli dostať trocha viac spoločného priestoru. ()

Ephemeris

Niekedy je menej viac. Napríklad žiť a živoriť. Alebo 120 min a 180 min. Tomuto TV filmu škodí práve prehnaná stopáž. Neudialo sa tam zase až toľko, že by sa to nedalo vtesnať do súvislej dvojhodinovky, namiesto delenia na dve dlhé časti. Hrady krásne, výprava a kostýmy zvládnuté, vizuál vcelku dobrý. Priznám sa, že som milovníčka historických filmov, hlavne z obdobia raného a vrcholného stredoveku. Takže sa podvedome sústreďujem na hľadanie chýb. Plátového brnenia, nesúdobých architektonických prvkov, zbraní a predmetov. V tomto smere to bolo v podstate v poriadku. Hlavný motív je ale predsa ukradnutý z omnoho lepšieho Liečiteľa, to je do očí bijúce. Hudba zase občas znela ako z Posledného Mohykána. Ale urazená nie som, a to už je čo povedať. ()

Mukade

varujem, ani to nezačnite sledovať, lebo sa zasledujete a neskôr to trpko oľutujete, ale už to budete chcieť doklepať, keď už ste sa na to dali ((: .Detinská rozprávočka "obohatená" o gengrejp, dlho píliaca nervi príkoriami s kratučkým zadosťučinením na konci a veeeelkým potrestaním zloducha 40 dňovým výletom do svätej zeme kde mal dávať pozor na pútnikov či čo. Vaaau. Jedna * je asi za tých prvých 20 minút kedy to ešte bolo prijateľné. ()

Ashar

Christian byl sice statečný rytíř, ale při souboji s Randolfem byl úplná měkota a vůbec to nedával. Na to jaké měl zkušenosti z boje to byla bída. Jinak příběh velmi poutavý a zajímavý. ()

• Film byl natáčen na hradě Kost v ČR a na hradě Hardegg v Rakousku. (AMD.SW)
  • Film se natáčel po dobu 42 dní v České republice na podzim roku 2014, a to v Milovicích, Praze, Prachovských skalách a Šemanovickém dole na Kokořínsku ve spolupráci s produkční společností Wilma Film. (Trajektt)