Epizody(3)

Caterina Schöllacková vede v Berlíně v roce 1956 taneční školu. Jejím cílem je dát svým třem dcerám - Monice, Evě a Helze - ten nejlepší možný dar a drží je proto zkrátka. Tři sestry dělají všechno proto, aby žily podle matčiných očekávání a dusivých konvencí v budoucnu. Platí za to však vysokou daň a když pak Monika objeví rokenrol, najde v sobě také odvahu se vzbouřit a pokusit se v životě vydat svou vlastní cestou. (Cinemax)

RedOctober

Dobře natočený seriál z rozděleného města Berlína. Kde emigruje ze Západu na Východ i obráceně a kde rány války nejsou ještě plně zaceleny. Tanec je tu dobrý, jak z Hříšného tance. ()

Camatius

Úplne nechápem vysoké hodnotenia. Seriál o skupine postáv, ktoré (bez nejakých lepších dôvodov) po väčšinu času z možných rozhodnutí nelogicky volia to najhoršie a nakoniec sa dopracujú k nejakému plus mínus kladnému záveru. Následne prichádza druhá séria, kde z nejakých dôvodov akoby sa v prvej sérii nič nevyriešilo zase všetci pokračujú v podobnom duchu. Hviezdičky asi len za atmosféru... ()

Víteček

Ani nevím proč, ale nějak mě odrazují romance, kde se žena zamiluje do muže, který ji znásilnil. Přitom je to taková hezká rozumná věc, nevím, proč mě to dráždí. První díl ukázal potenciál, ale druhý mě hlavně touhle dějovou linkou totálně odradil. Navíc je to obecně víc o nešťastných milostných dobrodružstvích všech zúčastněných žen, které se dokáží v každé situaci vydat tou nejhorší možnou cestou, než o čemkoliv jiném a já jsem čekal něco trochu jiného. První díl měl slušný náběh, ale druhý to pro mě pohřbil tak moc, že jsem se na třetí ani nepodíval. ()

Franki69

Společenský román z Berlína po deseti letech od II. světové války? No ano! A Když už ano, tak takto. Složitý příběh rodiny matky s třemi dospívajícími dcerami ve velmi složité době. A jelikož mám i slabost pro rokenrol, o to se mi tahle minisérie líbila víc. Davám 90%, což je asi nejvíc, co jsem kdy německé kinematogafii dal. ()

Kozlowski8

Příběh z Berlína 50. let, kdy si lidé život (znovu) užívali, podnikali, tančili, zpívali, bavili se. Je nám představen v krásných dobových kulisách a s úžasnými kostýmy a má tu správnou atmosféru. Obsahově je to na můj vkus příliš "ženské" - taková pohádka pro ženy. Přesto jsem se rozhodl pro čtyři hvězdičky - hlavně pro tu atmosféru, kterou dotvářela i úžasná hudba a taky pro herecké obsazení, které jsem si oblíbil - hlavně Sonju Gerhardt a její Moniku, do které jsem se zamiloval. 70%. ()

rigby

První díl mě nechával docela chladným. Jednalo se jen o náznak dějů budoucích, jen takové slabší rozehřívací kolečko. Ale od druhého dílu jsem děj přímo hltal. Scénárista odvedl skutečně výbornou práci. Všechno naznačené se rozjelo neskutečným barevným trojrozměrným způsobem. Na tolik postav i perfektně prokreslené charakteristiky, nikdo nebyl plochý, ani dobrý, ani špatný, zkrátka se zhmotnili skuteční lidé se všemi svými přednostmi i slabinami. A v tomto duchu to pokračovalo až do konce k mohutnému vyvrcholení. K tomu skvěle natočené taneční scény, při kterých divák ani nedutal a jen očima hltal tu parádu. Opravdu nečekaně příjemný zážitek. Už se těším na 59. ()

VLADEK

Hezky to tady někdo vystihl, že se "příběh utápí v množství témat", která jen tak sametově hladí. Červená knihovna k žehlení. ()

DrifterSoul

Po shlédnutí prvních dvou dílů (a těšící se moc na další): inteligentní, vtipné, břitké a s rychlým spádem. O době, kdy se civilizovaný svět, doprovázen/posilován rytmem rock'n'rollu vracel po WWII pomalu do normálních kolejí, zatímco ve východních guberniích běhaly ženy v montérkách a zpívaly ruské častušky. To vše se umně a přesvědčivě koncentruje do osudů jedné rodiny, složené z autoritativní, ambiciózní matky a jejich třech již téměř dospělých dcer. Němci se opravdu se svou historií vůbec nepářou a dokáží se do ní pěkně syrově a řízně, někdy až cynicky zakousnout. Velká poklona. Máme fakt co dohánět. ()

honza.g

Je to optimální řešení problému, jak dnes širšímu publiku přiblížit dobu vyrovnávání se Německa (primárně té Rusy neokupované části) se svou nacistickou minulostí. Takže scénář naplném příběhy mladých žen, dcer majitelky taneční školy, které jsou sice realistické, ale přece jen poněkud "intenzívní" - i jeden by vystačil na sérii epizod seriálu typu Doktor z hor. Čili divák milující rodinné ságy je stržen dějem a přitom vstřebá ty dobové reálie (homosexualita je trestná, mluvit o spoluobčanech, co prošli koncentrákem je faux pas, a žena patří do kuchyně). Je to poměrně krátké období, takže 6 dílů je tak akorát. ()

k.rakonos

Nečekaně mě tahle minisérie chytla, zajímavý dobový seriál. Neokoukaní herci a herečky, sympatické sesterské trio. A v tomto 3. díle bonus, kdy se Sonja na delší dobu ukázala svlečená a jako bývalá tanečnice je i ohebná. 😎 ()