Fauda

• Izrael Fauda
všechny plakáty
Izrael, (2015–2022), 32 h 52 min (Minutáž: 32–53 min)

Lior Raz, Tsahi Halevi, Samer Bisharat, Neta Garty, Yaara Benben, Doraid Liddawi, Laëtitia Eïdo, Johnny Arbid, Salim Daw, Tomer Capone, Yaakov Zada Daniel (více)

Série(4) / Epizody(48)

Fauda je arabský výraz pro „chaos“, ale jde především o kódové slovo pro evakuaci izraelských jednotek z akce. Mezinárodně úspěšný izraelský seriál sleduje bývalého zvláštního agenta protiteroristické jednotky Dorona, který se rozhodne vrátit zpět do služby, aby dopadl vrcholného teroristu hnutí Hammás Abu Ahmada. Tohoto muže se před svým odchodem z armády pokusil zabít, leč zřejmě neúspěšně. Abu Ahmad je podle posledních informací nejen naživu, ale připravuje zřejmě rozsáhlou teroristickou operaci. (Česká televize)

Solverino

Absolutně best of! A to jsem toho už viděl docela dost, přiměřeně krátký díly, sympatické herecké osazenstvo, dostatek akce. Velmi příjemně se na to koukalo. Velmi doporučuji! ()

iz67

Po dobrem rozjezdu se prvni serie rozplizla v neskutecny nanos sablon a hovadin. Dobry zacatek a tragicky konec v mydlinach shitu. Our Boys zatim bez konkurence! ()

unrocker

Ztrhujici atmosféra nekonečného problémů na Blízkém východě... skvele natočeno... každý díl prinesene něco nového každá situace vyžaduje rychle rozhodnutí... opravdu super! ()

joelly01

Kdyz jsem se na Faudu zacala pred nekolika tydny koukat, tak u prvni epizody jsem byla takova jako rozplocena. Vedela jsem ze serial by se mi mohl libit, bohuzel se mi ale dost nelibil Doron (Lior Raz). Ted, o par tydnu pozdeji kdyz mam nakoukano, miluji Liora! Hned jsem si ho pridala na instagram (a to uz je neco, ja tam mam jen tenisty a Setha Morissona, zadnou komedaj!) a je to nejvic sexy chlap (naposled jsem byla takhle vyvalena z Colby West pred 12ti lety) ever a serial naprosta bombice! Takovy crush mit, to jsem myslela ze uz se mi nestane. Snobarna! ()

liquuid

Mnohem vetsi luxus, nez chalifat. Kazda serie se tyka jednoho zajimaveho pribehu. Je zde videt precizni prerod mentality kazdeho clena tymu. Za me prvni dve serie top, dalsi dve malinko slabsi, kde na vine je vice veci, ale predevsim v prvni dvou seriich uvidite silne a charismaticke zaporne postavy, ktere dostanou spoustu prostoru. Vytknul bych tu jedinou vec, ktera se hojne vyskytuje hlavne v prvni puli cele serie, a to je rozlitana kamera. Bylo opravdu plno prilezitosti, kdy se dal pouzit stativ, ale presto se rozhodli jinak a hodne se to klepalo. Pri akcnich scenach v prvni rade mi to bylo silne neprijemne. Doron je presne takovy typ drsnaka, ktereho si v podobnem serialu predstavuji. Overall 9/10 ()

RafaKrakal

Absolutní akční nářez založený na izraelských reáliích v boji proti terorismu, který obzvláště v dnešní situaci stojí za to vidět. ()

Marcas

Fauda je neskutečně chytlavý seriál. Poměrně věrně demonstruje situaci na blízkém východě, kde proti sobě zbrojí Židé a Muslimové a tato autentičnost dodává seriálu šťávu a svěží dech. Fascinuje mě, jak Netflix kupuje zahraniční díla a s jak obrovskou přesností tak činí. Seriál se pak dostává do mnohem širšího povědomí a to je jedině dobře. Seriály z atypických končin planety mě začínají bavit čím dál víc, nejspíš je to tím, že Hollywoodem jsme už všichni tak trochu předávkovaní. Jen tak dál! ()

j@hn

Za mě první dvě sezony super, ale ta třetí v Gaze už bohužel až moc sklouzla někam k Bulletproof Jews a Arnoldovu Commando style .. ale čtvrté sezóně rozhodně šanci dám ()

muti

Každá séria ukazuje lov na iného gaunera z inej frakcie, hlavné postavy robia rovnaké svojvoľné výpady v rozpore s priamymi rozkazmi, seriál ukazuje ako je ťažké vymaniť sa zo začarovaného kruhu násilia a nekončiacej série pomsty. Špirála násilia sa šplhá do výšin a prináša bezútešnú situáciu v štáte Izrael. Postavy majú dosť priestoru aby ste si k nim vytvorili vzťah, vidíme ich zázemie aj pohodové časy pri pive. Následne sú scény straty člena emocionálne vypäté a dozvuky chýb členov sa ozývajú vo svedomí aj po posledných rozlúčkach. Čo som mohol urobiť inak a on by bol ešte medzi nami? ()

RobinPM100

Měl jsem nejradši druhou sérii, dokud jsem neshlédnul čtvrtou. Dámy a pánove, to je doslova mistrovské dílo, napětí by se dalo krájet, je znát i zas o něco vyšší rozpočet a dostáváme rozmanité lokace včetně Belgie, pevně věřím v pátou sérii. ()

VLADEK

1. sezóna - Zatím to nejlepší co jsem letos v sériálové kategorii viděl. Autentické, svižné, minimum příběhové vaty, naléhavé a občas dokonce i vtipné. A přitom to zjevně ani nemuselo stát moc peněz. 95%/ Update 8.8.2018 - 2. sezóna - Trochu jsem se obával toho, když seriál koupil Netflix, že půjde už jen o další "těžbu" příběhu, která spíše jen pokazí dojem z první série, jak tomu často bývá, ale ustáli to. 90%/Update 27.4.2020 - 3. sezóna - Už více vaty než v předchozích sezónách, což na jednu stranu může někomu vyhovovat, ale místy ztrácí série své tempo. Navíc jakmile někteří z herců dostanou větší prostor pro hraní, tak se bohužel ukazuje jaká jsou to herecká polena. Bohužel sezóna ztrácí místy i vtip a to díky velmi špatným oficiálním českým titulkům od Netflixu, které velmi pravděpodobně překládal někdo otrocky z angličtiny, po proklikání 2 dílu musím konstatovat, že je snad věrnější ruská verze netflixových titulků. Škoda. 80%. / Update 4. sezóna - Po prvních dvou rozvleklých dílech to zase dostane svoje dřívejší tempo z 1. a 2. řady, které bohužel klesá někde okolo 8 dílu, ale naštěstí se 11. a 12. vracíme zase zpět. Celkově někde na hranici 4 a 5 hvězd. A velmi se zlepšily netflixovské titulky. ()

uhlerado

Skvelo obsadená dráma s vypatou a známou nevrazivostou Izraelu a Palestíny, kde sú jednotlivci postavení pred morálno emocionálne otázky. Napätie, láska a nenávisť. Priamociarost, zbytočne nekomplikovanie zapletok a pekne arabky. Spokojnosť, netflix dakedy poteší aj viac ()

BarGoldstein

Moc pěkná ukázka toho jaké odporné svoloči tam v té poušti jeden z nejhouževnatějších a nejschopnějších národů této planety musí čelit. ()

Ironhead

Rozjíždí se to malinko pomaleji, ale má to celkově koule. Je fajn vidět seriál o "válce" a blízkém východě, kde opravdu vystupují Izraelci a Palestinci a neplete se jim do toho jinde všude přítomné a všemocné USA. Nicméně to šu**ní v týmu speciální jednotky, jak mezi kolegy, tak především s manželkou parťáka, kterej vám v boji má krejt záda, to není zrovna dobrej nápad. Tedy pro seriál asi z dramatického hlediska ano, ale ti chlapi by si svoje manželky navzájem myslím oravdu neobdělávali už ze vzájemnýho respektu k tomu, že na tom parťákovi visí v každý akci za zdí váš život (myšleno oboustranně). btw... třetí série zatím překvapivě zdaleka nejlepší. ()

hufnagel

Tak to nemalo chybu.Veľmi tvrdý až skoro dokumentárny seriál o "živote" v Izraeli a neustálom pomaly 50 rokov trvajúcom konflikte s Palestínčanmi.Napätie sa dalo krájať a verím,že skutočnosť je určite ešte oveľa horšia. ()

kokofek

Zatím jsem okusila jen první řadu a pro mě dobrý.Nemohu posuzovat zda postupy a chování členů v jednotce je uvěřitelné a tak nechávám jako vždy svůj úsudek pouze na pocitech a celkovém dojmu.Uvidím co druhá řada. ()

Judhisthira

S úsměvem jeden z nejlepších seriálů posledních let, to nejkvalitnější z tvrdých policejních dramat. Byla by škoda tento Jordánský klenot minout. Jsou zde krásně zvolené postavy, jako především srdcař a kovboj Doron. Ikonická postava seriálu, kolem které to umírá. V reálu by snad takový policajt nemohl ani fungovat, je to tady trochu divoký západ s Eastwoodem. Rozkazy nerozkazy. Připomíná mi Vica Mackeyho z Shield. Možná i zpracováním jsou tyto seriály podobné, žeby inspirace americkou klasikou? To že hlavní herec a tvůrce působil v izraelských protiteroristických jednotkách všemu dodává punc věrohodnosti a údivu. Zmíním také sympaťáka Gabiho. Příjemný Izraelský herec, takový Petr Kostka z Jeruzaléma. Docela bych se podíval na jeho jiné role. Rovněž postavy islamistů z Hamasu stojí za to. Abu Ahmed, Abu Mohammed, Abu Jihad - Výborní arabští herci, krásný hebrejský jazyk a přísné pohledy. To jsou ty správné teroristické držky. Když k tomu přičtu moderní roztřepenou kameru, tvrdou dynamickou hudbu, správný filtr a střih, tak nelze vynachválit. Vůbec režie je na velmi vysoké úrovni. Přestřelky možná klasicky filmově přihrané, nejspíš by to po těch full autech hrdinové dříve dostali. Ale to k tomu asi patří. Fauda je i přesto emocionální filmová nálož s velkými příběhy, ve kterých jde neustále o život a poslání. Navíc neokoukané prostředí, syrovost, jazyk, aktuální téma, Doron. Izraelská filmová škola mě tedy velmi překvapila. Nedivím se, že je seriál tak slavný. Dokonce ještě o kousíček lepší než Chalifát. ()