Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

cold

Tim Burton umí skvěle navodit atmosféru a jeho prostředí mi připadá vždy jak namalované. U tohoto filmu to není jinak, ale přes všechnu slávu a superlativy, kterou čtu kolem, mě tento kousek nijak zvláště nenatchl. Možná, že změním názor po více projekcích, ale zatím dávám lehký nadprůměr 70%............ oprava jak je mím zvykem.Je to krásná pohádka, která má v sobě i hodně pravdivého. Doporučuiji ()

Teg

Film má jiskru, všechno se Burtonovi povedlo na výbornou, ale čekal jsem trošku lepší propojení jednotlivých částí a rozuzlení. Je pravda že jinak to možná dopadnout nemohlo, ale konec na me nezapůsobil o nic víc jako film jako celek, což je škoda. Edit: Po druhem shnednuti pridavam hvezdicku ;) ()

Balu...

Oproštění se od reality a proplétání se skutečností a fikcí; jak nádherné to může být. Edward Bloom je etalonem pro nádherný sen, divák se jen může nechat unášet kouzelným dějem.. Holčička ze Spectre následně podaná Helenou Bonham Carter mě dojmula; ehm, jako ostatně celý film.. ()

Milan25

Parádní film. Zajímavý příběh propletený různými a bizarními postavami. Trochu mě vadilo, že Evan McGregor nehrál i svou starou verzi postavy, ale to byl v celém pojetí filmu jen detail. Společně s Mrtvou nevěstou a Střihorukým Edwardem jediný film Tima Burtona, na který se rád podívám. ()

Theraphosa

Hodně dlouho jsem přemýšlel, které slovo by mohlo vystihnout bezmála dvě hodiny naprosto úžasné podívané. Napadlo mě jediné - kouzelný. Oko diváka je zde doslova přesyceno mnoha a mnoha krásnými scénami, které jsou Burtonovi vlastní. Herci v tomto snímku neskutečně zářili, ať už to byl Ewan McGregor, Steve Buscemi nebo malý velký Danny DeVito. Postupně se nám zde skládají kousíčky mozaiky, která je ve finále naprosto úchvatná. A ten závěr, to byla třešnička na dortu... nebo spíš ryba v rybníce? 94% ()

MareT.

Film má nádhernou myšlenku, kterou podává v pohádkovým duchu, jak to umí jen Burton! Nádherný a dojemný konec! ()

Revolver

Značně netipický Burton, možná právě proto je pro mě i nejhorší. Připadá mi to jako klasická, ničím vyjímečná podívaná z továrny na sny, které v Hollywoodu vycházejí jako na běžícím pásu. ()

KmK

Trošku jsem se u tohoto dílka nudil. Taky výtvarná stylizace, kterou tak miluju u jných Burtonových filmů, mi tady nějak neseděla. ()

eagle-eye

Velká ryba mezi filmy... Co jsem viděl Magnolii, tak už tehdy jsem si říkal, že dívat se na všechny ostatní filmy vlastně ani nemá cenu, že mě nic nepřekvapí a že z žádného dalšího filmu už nikdy nebudu mít takový zážitek. Toto tvrzení musím vyvrátit po skoro deseti letech díky Velké rybě. Dlouho jsem se chystal, že se na tento film podívám, ale tak nějak jsem se k němu dostal až nedávno. Burton předčil veškerá moje očekávání, mám ho docela dost v oblibě, ale tímto mě totálně dostal, od něj bych tak dokonalou podívanou nečekal a rozhodně je to z mého pohledu jednoznačně jeho nejlepší film. Nemá to žádné slabé místo, nádherný příběh, fantasticky odvyprávěný a rovněž i zahraný s úžasným koncem, který celé dílo vygraduje, ačkoliv končí zdánlivě normálně... PS: Takhle nabourat moje Top žebříčky se ještě nikomu nepovedlo, tímto se do mých Top Ten dostal film, režisér a herec(McGregor). ()

Holina

Příběhy barona prášila v moderním hávu, nebo taky ne. Vskutku kouzelná pohádka pro dospělé, plná bizarních postaviček a jemného humoru. Vůbec bych to nepovažoval za drama jak se velmi rádo o Velké rybě říká. A teda kdybych to nevěděl vůbec bych v tom nepoznal Burtona... ()

Honzick

Ohromně silné drama o vztahu otce se synem. Oba jsou si velmi vzdáleni protože Billy Crudup který výborně stvárnil Willa, nevěří otci jeho historky a myslí si, že otec chce být pouze středem pozornosti a že mu celé mládí lhal. Postupem času se Will snaží oddělit pravdu od fikce a otci nevěří vlastně ani po jeho smrti. Ovšem na jeho pohřeb přijdou všechny postavy z otcova vyprávění a Will si uvědomí že jeho otec mluvil celý život pravdu. Pro mě absolutně perfektní snímek, který Tim Burton natočil tradičně ve svém stylu takže nechybí pohádkové postavy, fantastické historky a perfektní kulisy a to všechno je doplněné nádhernou hudbou a nenašel jsem na něm vlastně žádnou větší chybku. Jasných pět hvězd:) ()

vorenus

Od začátku filmu je jasné, že film dělal T.B. a podle toho, atˇ se každý rozhodne.Pro fandy Tima určitě mistrovské dílo a pro ty ostatní to bude jen průměrný zážitek. ()

Hanys_

Kouzelný pohádkový příběh,u kterého mi ale vadilo to přebíhání z vyprávění do současnosti. Možná že to bylo jen tím dabingem - ale jakákoliv scéna otce se synem mi prostě přišla strašlivě nezáživná (kromě toho konce). Tohle je ale jediná vada na kráse tohohle filmu. Protože zbytek tady funguje dokonale. Silných 8/10 ()

Ripley

Miluji filmy Tima Burtona.Všechny z nich jsou "divné".Tuhle tu "divnost" mám na jeho filmech rád,ale tady už to nebyl klasický kutil Tim.Zážitky a historky ze života Edwarda Blooma jsou některé zajímavé více,jiné méně a některé vůbec.Např. ta z městečka Přízrak mě přišla nejslabší.Zachraňoval ji jen Steve Buscemi a jeho báseň o třech verších psaná 12 let.Musím se přiznat,že film se mi začal relativně líbit až po třetím shlédnutí,ale i tak bohužel musím konstatovat,že tento film řadím mezi slabší díla mého oblíbence.Možná že na počtvrté přidám další hvězdičku.:-) ()

TerezaVanCZ

Návod jak zůstata nesmrtleným?? Jenom škoda, že je pro mě jaksi nepoužitelný. Jsem hrozná vypravěčka a o to mě to víc mrzí. Big fish je nádherná pohádka lahodící oku pro dospělé. Tim Burton znovu ukázal, že umí točit filmy vizuálně překrásné. Spolupráce s Dannym Elfmanem jenom klape a i díky hudbě je Big fish o to cennější. Při závěrečné scéně, kdy si otec se synem prohodí roli, člověk jenom stěží zamáčkne slzu a pro mě osobně jedna z nejdojemnějších scén vůbec. Ideální, když má člověk mírně melancholickou náladu. ()

TommyFree

Strašně pěkný film, ze začátku bych ani neřekl že mu dám 5*, ale jak film plynul tak si mě ziskával čím dál víc. Příběh je milí, kapku romatnický, "burtonovsky" vtipný. Burton měl opravdu štěstí na výběr herců (jak už tady někdo psal ). Opět skvělá atmosféra, jak už je u Burtona zvykem, ikdyž tentokrát ne tak temná. .. tady bych ještě váhal zdali dát plný počet ale celý film doplňuje úžasná hudba, plno mých oblibených písní a když jsem po pěkném emotivním závěru slyšel užasnou pisničku od Pearl Jam nemohl jsem jinak - 5* ()

Lewisek

Krásné. Nevím co dodat, vše co bych řekl zde, již bylo řečeno a nejlépe to vystihl "golfista" když to nazval "Burtonovský Forrest Gump" :) Měl sakra pravdu. ()

I.AM.NOT

Trošku prvoplánová zábava ala Forrest Gump od Tima Burtona, která je však neuvěřitelně poutavá až to není hezké. Konec filmu je neuvěřitelně krásně poetický. A ačkoli mi v tom něco nehraje (nevidím v tom typicky temnou burtonovskou atmosféru, ale ani chvíli mi nechyběla) tak prostě musím dát plný počet. ()

arexam

Záběr na městečko, kde seče trávu firma hlavní postavy mi připomněl Střihorukého Edvarda. A to se mi líbilo. Jinak tak 86% ()

Pretender

''There are some fish that cannot be caught. It's not that they're faster or stronger than other fish. They're just touched by something extra.'' ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney