Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

LordMysti

Dějově dost utopistické a nelogické, ale natočené nadprůměrně a nedá se filmu upřít originalita. Výběr hlavních hrdinů mi také velice sedl a celé to má zajímavý spád. Za mě solidní sci-fi. ()

Kingjiri

Netflixovej standard na způsob "neurazí, nenadchne", nicméně od danýho režiséra jsem očekával přece jenom víc. Příběh má dobrej námět, kterej se však nepodařilo pořádně vytěžit. Skromná výprava společně s minimem akce a úspornym vizuálem pak napovídá, že byl rozpočet na danej žánr dost nízkej (komorní pojetí scifi žánrům z mýho pohledu moc nesvědčí). Jako plusy vidim slušnou atmosféru, námět a herecký obsazení, za což nakonec přihazuju třetí hodně slabou hvězdu. ()

gemi

Tohle mohlo úplně klidně vyjít pod hlavičkou Black mirror. Dystopická představa budoucnosti, ve které neexistuje soukromí, protože informace o každém pohybu každého člověka jsou v síti (zaznamenává se vše, co každý vidí i slyší). Lidé už nezírají do počítačů, ale do blba, protože mají superpočítače přímo v mozcích. Takže takový nepřítomně zírající člověk v metru může právě sjížděj nějaký spektákl, anebo se virtuálně válet kdesi na pláži. Lidé se superpočítačem v mozku nepotřebují emoce, ty se staly evolučně nadbytečnými. Takže je to logicky naprosto bezemoční, ale tím pádem také dost nezáživné, protože filmy jsou právě o vzbuzování emocí! Takto odosobnělý, chladný film jsem snad ještě neviděl. To i ten Terminátor překypoval emocemi. Trošku mi to připomnělo Equilibrium, kde lidé proti emocím brali dokonce medikamenty, ale tam ty emoce nakonec byly. Tady prostě nejsou. ()

elimS

25% - komentář 20ti slovy: Originální nápad, ale zpracování debilní. Nic se nedělo, akce žádná, znuděně to plynulo až do konce a i ten nebyl žádná sláva. +++ SPOILER 20ti slovy: Lidstvo má "internet" v oku a pár jedinců umí dělat "cenzury" a krýt vraždy. Policajt najde podezřelou, která až tak podezřelá není...konec. ()

wege

Byla to strašná nuda, možná cíleně, ale nebylo to ono. Pochopil jsem ten koncept, o co tom šlo, nicméně přišlo mi, že tam bylo mraky logických nonsensů. Nebylo to scénáristicky dotažené k dokonalosti, kdyby ano, mohl to být i dobrý, ne-li geniální film. ()

Connik

Nápad dobrý, zpracování už tak ne. Celé je to neuvěřitelně sterilní a s absolutně nevyužitým potenciálem. A ta kamera ... nejsem fanda found footage, ale ty POV které byly tak strašně pomalé, nepřirozené a "kolejnicové" to někdo vážně nedomyslel. ()

Solverino

Trochu neobratně kostrbaté, ale dobrý nápad, dobrá režie i vcelku dobří herci, vynikající hudba... chtělo by to trochu více citu a emocí... ()

horor2

Nápad a oční nasnímání kamery nebude nejspíš pro každého. Já jsem si na to zvykl vcelku hned a moc se mi myšlenka pohrávání si se soukromím druhého líbila. Jenže film je komorní a hodně dbá na detaily, což v celkovém hodnocení může trochu nudit. Každopádně slušná počítačová kriminálka, která se snaží lidem něco říct a chce být originální. Neurazí - neposadí Vás ani na prdel. Prostě to začne, nepřekvapí ale za provedení a myšlenku dávám o * více :-) ()

Mamlas

Protivné čtverečky, písmenka po celou dobu, nudný pomalý děj a blbý konec. Ztracený čas s levným filmem. ()

Hawaj

Skvěle odtažité až je to trochu prázdné. Vnitřní matrix postav už místy nedává šanci pro větší akci. Jinak velmi dobrej koncept v super balení. Naprosto špičková kamera a nápadité neotřelé záběry při rozhovorech. Prostě miluju anamorfické objektivy a zde je pan kameraman využil par exceláns a vytvořil vizuálně dokonalou noir lahůdku. Někdy až moc. Parádní výprava i výběr lokací a výslednou atmosféru doplňuje s citem použitá hudba. Na to jak je mi zjevem nesympatická Amanda jsem jí tu v pohodě zkousnul. Škoda že neměla aspoň špetku charisma brutální Nikity, to by pak získala trochu víc důvěryhodnosti. Clive Owen tam zapad jako by v tom světě žil od jakživa, akorát že hraje tak trochu sám sebe. ()

DJ Kritik

Sci-fi, ktorá ukazuje niečo podobné ako Minority Report, len tu je to pre mňa až príliš absurdné. Nejak mi to nesadlo. Chýba mi tu ten pocit, aby sa človek s niečím ztotožnil. ()

WeeLass

Zajímavá, ale místy přehnaně zmatečná a zamotaná sci-fi jednohubka. Bylo ovšem příjemné vidět Amandu Seyfried ve vážné, až skoro zlodušské, roli. Rozhodně předčilo má očekávání. ()

Robert Wankes

Téměř poetická dystopie. Vše je online, každá informace včetně vzpominek, nebo toho co vidí vaše oči. Jako detektivka trochu slabší, ale spousta myšlenek s přesahem. Film, který si člověk zapamatuje. ()

Bilky

Všetko klišé sveta iba v novom technologickom sieťovom háve. A bez emócií. Škoda tých doslovných vysvetľovačiek a najmä finálneho záveru, lebo herecky to obom klapalo. 66% ()

LindaVa

Tak nějak se mi zdálo, že Amanda zapomněla hrát. Celý to je tak nějak amatérský. Působí to jako hrubý sestřih, který ještě potřebuje trochu poupravit. ()