Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

DDT

Pro mne nejlepší na 21 gramech je, že Inárritu dokázal věrohodně zpracovat to strašně profláknuté téma zločinu a pomsty, o kterém jsem si myslel, že ho různí vandammové a lundgrenové definitivně rozmělnili na prach. Naomi Watts je úžasná (stejně jako v Mulholland Drive), Benicio Del Toro skvělý a nevadí mi ani Sean Penn (podle mne lepší než v oceňovanějším Mystic River). Pět hvězdiček nedávám pro na můj vkus až přílišné "tlačení na pilu". Málokdy jsem se cítil tak citově vydíraný (Lars Von Trier se mnou ani nehne). Místy mi bylo dokonce špatně od žaludku (ale mám dvě dcery, tak jsem se do toho asi trochu příliš vžil). ()

PauloZ

V první čtvrtině filmu jsem se vůbec nechytal a měl jsem chuť film vypnout, ale po těchto 20 minutách začnete film chápat a přicházet mu na kloub. Zjišťujete jak perfektně je vypracovaný scénář, jak do sebe všechno zapadá a co tím chtěl tvůrce říci. Film plný nejasností, které se v průběhu stanou jasnými. Celkově je film hodně depresivní a pokud si nechcete skazit náladu, tak ho nechte na jindy. Ale určitě doporučuji shlédnout, je to výjimečný kousek. ()

F.man

Iñárrituv styl rostříštěné narace mi hodně sedí a užij jsem si ho i v 21 gramech. Skvělé je, že kromě dějů skáče i v čase a divák tak opravdu s filmem musí pracovat a ne jen pasivně přijímat. Ve 21 gramech je navíc tohle plus naroubované na hodně silný příhěh a jelikož je vše dávkováno velice vychytrale, musí to diváka strhnout. Než se totiž začnou dít věci, s většinou postav se stihneme velice dobře stotožnit (tady pomáhá možnost skákat v čase a ukazovat různé spektrum nálad). Když k tomu všemu přidám vynikající výkony ústředních herců (kdybych měl vypíchnout tak Benicio Del Toro), příjemný soundtrack, "realistickou" kameru (...) tak mi těch pět hvězd prostě vychází jasných. There are so many things that have to happen for two people to meet. ()

Astaroth12

Moralizovanie o Ježišovi, o Bohu, mne osobne to trhalo uši. Príbeh o smrti, príbeh o navrátení sa k viere, príbeh o prebíjaní sa životom, príbeh o smútku zo straty života a aj s radosti z navrátenia života pred smrťou a nakoniec, príbeh o tom, že vaše staré hriechy vás v budúcnosti môžu dostihnúť. Film je cikcakovito rozhádzaný, ide scéna, za ňou ďalšia, ktorá je celkom odlišná, ale aj tak všetko v konečnom dôsledku dávalo zmysel a to je sila, keď je to tak veľmi poprehadzované. Strašne silný príbeh, plný emócií, kde ani ta najsilnejšia psychika to nemôže zvládnuť bez zakolísania tepu. Fúha, som otec a takéto silné príbehy ma vedia rozhodiť a tento ma na komplet rozobral. Režisér myslel na každý detail, žiadna scéna nebola na vyše, ani žiadna nechýbala. Herecké osobnosti, nie herecké dokonalé osobnosti sa do tohoto filmu náramne hodili, každá z nich a aj vedľajšie herecké role boli ukážkové, všetci zahrali nadštandardné, ale na duo S.Penn- N.Watts aj tak nemali, tí hrali ako keby im išlo o život, ich životné role. Bal som sa tohoto filmu, lebo keď som film videl naposledy, mal som z neho zmiešané pocity, ale asi som dospel, lebo teraz sa mi páčil a to veľmi. Je tu pár zadŕhelov, ale nepokazili mi vynikajúci filmový zážitok, tak boli celkom nepodstatné. Ďakujem Eler, že ma k tomuto filmu dotlačila, vobec nebanujem. ()

Tryskomyš

Když jsem se na film začala dívat a přečetla si tady obsah, zdál se mi zajímavý. Ale nakonec nesplnil moje očekávání a spadl do průměru. ()

Cimr

Podle bohapustě přehlíženého česko-izraelského spisovatele Viktora Fischla si s našimi osudy zahrává veliké dítě jako s hračkou. Problém je, že to dítko má hraček víc, a tak se může stát, že ho jednoduše přestaneme bavit a ono nás zahodí někam do kouta. Při sledování 21 gramů jsem měl neodbytný pocit, že to dítě právě přestáváme bavit... ()

mis-ko

Film je sám o sebe dostatočne silný a preto si nemyslím, že tá až prílišná časová roztrieštenosť bola naozaj potrebná. ()

Seejey8

Pro mě normální, i když hodně dobře natočené drama s nějakou určitou nutností převádět bolest postav na diváka. Nějak jsem si prostě uvědomil, co musely všechno vytrpět a jak je k nim život nespravedlivý. Ale jinak film dělá spíše zajímavý jiná posloupnost scén, u kterých bych měl být asi napnutý jak se to všechno rozuzlí, ale filmu to spíše ubírá na kvalitě, protože nedáváme pozor, o čem to vlastně celé je. Velmi mě překvapil Sean Penn a Benicio Del Toro, jejich postavy si budu pamatovat,ale zbytek už asi bohužel ne. 80% ()

Krissty

Moc dobrý film se skvělým hereckým obsazením.. Benicio Del Toro je tady pro mě hvězda číslo jedna a na paty mu šlape vynikající Sean Penn.. Příběh je úžasný, zajímavý a závěr je fantastický.. Kamera mi chvílemi sice trochu vadila, ale vynahradil mi to jeden z nejlepších střihů, co jsem kdy ve filmu viděla! Navíc i hudba byla opojná, nádherná.. A proč tedy nedávám plný počet? Sama nevím, něco mi tam chybělo a film si nedokázal udržet moji pozornost.. Ale jinak je skvělý! :) ()

Krt.Ek

Další nezapomenutelný film, na nějž jsem na dráze aktivního neprofesionálního filmového diváka narazil, to se nebojím říct už teď, dva dny po prvním a nutno podotknouti, že rozhodně ne posledním zhlédnutí. Film mne dostál do kolen, ostatně jako většinu ostatních diváků, svou neobvyklou narativní kompozici. Obdivu hoden, je ale díky více faktorům, ne jen oné hojně propírané filmové postmoderně. Mám na myslí sociální rozměr díla či Oscarové výkony ústřední herecké trojice - nejvíce mě zaujal Benicio Del Toro. 95% P.S. A ještě jedna spoileroidní zajímavost, všimli jste si, že automobilová nehoda, od které se vlastně celý příběh odvíjí, nebyla v celém filmu ukázaná? ()

Adman

Ze začátku se mi motala hlava že jsem nevěděl kde mi stojí (ta hlava). Je to jako hrát pexeso, když jste na začátku tak máte malou pravděpodobnost že otočíte dvě stejné karty... nebo jako stavět puzzle, ze začátku máte jenom pár kousků a vůbec netušíte kam si je zasadit. S plynutím času se film začíná příběhově vybarvovat a z jednotlivých kousků puzzlí se začíná rýsovat pomalu ale jistě celý obrázek. S rostoucím obrazem z napřeskáčku umístěných částí na časoé ose, se nám odkrývá skutečný zážitek! ()

pan.Kaplan

Tak tohle je film, který vyžaduje plnou pozornost (jako všechny od Iňárritua) a plné vnímání nejen děje, ale také všeho ostatního. Tenhle film vás pohltí - příběhem i zpracováním. Nerad používám slova poselství, je to takové moc honosné, ale v tomhle případě je na místě. Film má poselství, má ideu, kterou byste měli pochopit, jinak máte z filmu jen polovinu toho, co nabízí. 80% ()

Rosana

Prolínání příběhů různých postav a časových rovin bylo zezačátku matoucí, ale film se dá pochopit po prvním shlédnutí, což je fajn :) FIlm má ohromnou hlubokou myšlenku a je napínavý a záhadný až do konce. ()

RasputincZ

Znáte ten pocit, když si koupíte čokoládové vajíčko s překvapením, opatrně ho otevřete a chystáte si sníst tu čokoládu, na kterou jste už od toho to výrobce zvyklí, jenže tady je ještě mnohem lepší, než jak ji znáte. Nyní pomalu otevíráte překvapení, ale jste zmatení, nevíte si rady jak dát jednotlivé součástky dohromady, aby do sebe pasovaly. Po chvíli se zdají být jednotlivé součástky srozumitelnější a srozumitelnější. Nakonec dáte části dohromady a jste o to víc příjemně překvapeni, že se celou tu dobu to nejlepší schovávalo právě na konci. Povedená hračka vás snadno i dojme a vy si už můžete jen přát, aby výrobce tvořil takových to vajíček více. 5/5 ()

Asgy

Po Amores perros a Babelu mě už prolínání příběhů ani skákání v čase nijak nepřekvapilo, naopak jsem rád, když si u fimu můžu trochu zapřemýšlet. Děj je už od začátku celkem depresivní a zobrazuje spíše tu horší stránku života, nedoporučoval bych sledovat tenhle film, pokud už nějakou tu depresi máte, protože pak by se mohla ještě zvětšit...Po filmech od A.G.I. si člověk alespoň uvědomí, že jeho život může hodně rychle a nečekaně skončit, tak jako jiný začne... ()

mysiak

Sklamalo ma to...jednak tu boli hviezdy na to, ale celkovo je to len obyčajná dráma s nadupanými hviezdami... ()

ivishka

Zamotané a zároveň velice silné lidské příběhy do jednoho nesourodého celku působící ze začátku velmi chaoticky. Jenže po delší době si zvyknete a přicházíte celé záležitosti na kloub. Všechno to začalo jednou nehodou, která postupně vygradovala v další - smrt profesora Riverse a narození jeho dítěte prostřednictvím osamocené a zoufalé vdovy, která přišla o celou svoji rodinu. Velká dramatičnost a čistota velmi jímavého příběhu je také obsazení Naomi Watts a Sean Penn excelují - což se bohužel dle mého nedá říct o Charlotte Gainsbourg a Beniciovi del Toro. "V každém životním úkonu se skrývá číslo, v každém aspektu vesmíru. Ve fraktálech, hmotě...To číslo na nás křičí své poselství. Snažím se jen říct, že čísla jsou dveře k porozumění záhadě, která je nad naše chápání. Třeba jak se dva lidé setkají." ()

Laxik

WOW... Šílená perfektní mozaika, která začne dávat jakýs takýs smysl až po první půlhodině! (na minutu přesně) a která smyslu nabývá s každým dalším dílkem víc a víc. Člověk navíc musí kolikrát ty kousky přeházet, než jak si původně myslel, že do sebe pasují. Nakonec do sebe ale kurva pasují a mě to odrovnalo. Iňaritu odě mě dostal poslední šanci a tu využil beze zbytku. /// Jo a Benicio Del Toro je hispánskej Brad Pitt. ()

javak810i

Zpočátku jsem trochu tápal ve střižích mezi minulostí, současností a budoucností a měl jsem obavy, že se z filmu vyklube jakýsi chaotický mix. To se naštěstí nestalo, aranžmá scén totiž s postupem času začalo dávat smysl a stále hlouběji mě uvádělo do promyšleného, trochu depresivního příběhu, který mne skutečně chytil a nepustil. Tento film opravdu stojí právě na něm a také na perfektních hereckých výkonech hlavní trojice Watts - Toro - Penn. Lepší 4*, doporučuji shlédnout. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)