Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

Caym

Pozpátku, napřeskáčku, ty nejsilnější emoce přenesené na plátno. Iñárritu nechává diváka skládat příběh a nutí ho dávat si věci do souvislostí, a ačkoliv se může zdát, že řekne v některých scénách až příliš, je to jen klam. Cesta k sebeodpuštění, získání pravdy, opětovné postavení se na nohy. Výborné herecké výkony a scénář, který ani jednou nezakulhá, kamera se často přizpůsobuje a nezůstává stabilní ani "odtažitá", což člověka vtáhne mnohem více do děje. ()

WoWoW

Tři herecké hvězdy, které září a září a září. Ve všech polohách jsou, jak Penn (skoro mrtví, znovuzrozený, anděl pomsty), Del Toro (věřící i nevěřící) i Naomi Watts (šťastná, nešťastná, zfetovaná), prostě užásní. Navíc nechronologicky poskládané části příběhu Vám sice řeknou spoustu o konci příběhu ještě dřív než by jste čekali, ale stejně nemůže vypnout film uprostřed a říct si, tak už vím jak to skončí to je nuda. Ne film vás drží až do konce. Tím chci říct, že i scénář a režie jsou geniální. ()

joker.george

Postavy byly sice propracované a scénář měl co nabídnout, ale nemohl jsem zbavit pocitu, že už jsem jednou něco podobné viděl a to v Amores perros. Nevím, jestli je správné točit něco, co už tu jednou bylo, i když se o to pokusit lépe... Na mě to navíc nepůsobilo tak silně jako prve zmíněný snímek. Přesto zde byly obdivuhodné herecké výkony a soundtrack, který film značně pomáhal. ()

Eriol

Pred tri ctvrtiny filmu jsem si myslel, ze prolinajici se casove roviny filmu uskodi... Konci filomu to ale rozhodne prospelo. Skvela atmosfera, scenar atd. (to snad ani nema cenu psat). Zacatek byl trochu slabsi a chaotictejsi - leckoho by to mohlo odradit, ...ale kokosovy orech take musite rozlousknout, abyste se dostali k mleku uvnitr :) ()

ad

Pro mě osobně lepší než Amores Perros, Inarritu se "vymakal", režijně bez chybičky, hudba je nádherná, herci úžasní (Del Toro, Naomi Watts) a do plného hodnocení chybí alespoň jedna nezapomenutelná scéna, která by film rázem vyšvihla... je prostě vynikající,ale není ještě jedinečný... Snad to Babel spraví :) ()

Crawler-D

Alejando González Iňarritu vytvořil obdivuhodnou mozaiku propleteného osudu tří lidských příběhu. Vše je přirozeně, vše drásavé, vše je depresivní. Perfektní kamera, střih a nepatřičně pasující hudba dovádí film do filmového nebe. Jenom jednu výtku bych, Iňarritu by pro příště nemusel příběh zase až tak moc rozbíjet. ()

ifa

Nu co říct? Už víme, že Alejandro(pěkně osobní přístup k němu)točí skvělé filmy a přesto dokáže překvapit něčím novým, jiným k sedadlu vás přimražujícím.Jedna věc, jeden okamžik, snad i v jedné sekundě. Je to číslo jedna, vládne světem, změní životy tří hlavních představitelů. Navždy. Co musela Země udělat, aby se tito tři lidé setkali.Zničit všem třem život, vzít jim lásku, jistotu a klid.Co musím udělat pro to, aby každý pochopil, že toto je geniální film? 100% ()

vykur!

How many lives do we live? How many times do we die? They say we all lose 21 grams... at the exact moment of our death. Everyone. And how much fits into 21 grams? How much is lost? When do we lose 21 grams? How much goes with them? How much is gained? How much is gained? Twenty-one grams. The weight of a stack of five nickels. The weight of a hummingbird. A chocolate bar. How much did 21 grams weigh? ()

tomtomtoma

Velmi zajímavě udělaný film, pro který je forma uspořádání tou nejsilnější zbraní. Různě poskládané časové linie, kdy je příběh každou chvíli v jiné části příběhu, jsou poskládány jakoby nahodile. A přesto pomalu a neúprosně odhalují další střípky a zákoutí celého příběhu a všech jeho nuancí. Jedna nešťastná událost, která ovlivňuje zásadním způsobem život několika lidí. Paul Rivers (dobrý Sean Penn) se smiřuje se skutečností, že ho již brzy navštíví konec života. Získává naději, která se však ukazuje marnou, a tak chce na sklonku života vykonat spravedlnost. Sveřepě jde za svým cílem, když přijímá určitou představu za své poslání, aby na jeho konci přišlo konečné vykoupení. Jack Jordan (skvělý Benicio Del Toro) se snaží jít po legální straně života pomocí pevné křesťanské víry. Stává se však viníkem nešťastné události, která do jeho nitra přináší nesnesitelné pocity viny. Snaží se o vykoupení dobrovolným vyhnanstvím a odloučením od rodiny, ale smíření se do jeho duše nedostává. Minulost ho dohání a krutě mu připomíná jeho viny. Cristina Peck (dobrá Naomi Watts) se dostává do začarovaného kruhu životní deprese a zklamání po ztrátě celé své rodiny, ze kterého nemá dostatek psychických sil se dostat. Jejímu bolavému srdci nepřináší ztracené štěstí ani touha po pomstě a cesta zpět do normálního života je stále plná bolesti a nástrah. Z dalších rolí: Paulova manželka Mary (Charlotte Gainsbourg), která touží po dítěti se svým mužem, Jackova manželka Marianne (Melissa Leo), která se odchodem manžela stává další obětí nehody, reverend John (Eddie Marsan), který se snaží zbloudilé ovečky navracet do normálního života a do náruče boží, a Cristinin manžel Michael (Danny Huston), který i s dětmi tragicky umírá. Silný příběh o životě, smrti a vině člověka. ()

JohnRambo

''Režisér (A.G.Iñárritu - Amores perros) se rozhodl servírovat tenhle strhující příběh jako střepy zrcadla. Když je začnete nacházet, nevíte kam patří, jenom že se krásně lesknou. Postupem času začínají vystupovat z té skládačky obrysy a detaily, aby nakonec daly dohromady jedno z nejkrásnějších zrcadel, které odráží tolik citů a emocí, že je z kina skoro neodnesete.... Výkony Naomi, Seana a Benicia jsou vpravdě nezapomenutelné !'' _by golfista ()

dubinak

Mě tohle v podstatě skoro vůbec nenadchlo, nedojalo, nevyvolalo ve mně tíživé pocity. Soucítila jsem s neštěstím hlavní postavy, ale bylo to natočené takovým zvláštním a pro mě nesympatickým způsobem a nebýt výborných herců, režie by podle mě sama nic nedokázala. Stopáž mi díky nenavazujícím útržkům poměrně rychle utekla. Když nad tím ale zpětně přemýšlím, vysloveně si u mě 21 Grams vysloužilo, ač možá neoprávněnou antipatii. Tento snímek jsem si tedy pouze odškrtla z must-see kultovek a jdu dál. ()

C0r0ner

Podobná (ale ne tak dokonalá) režijní paráda, jako Memento. To však na celé čáře vítězí genialitou scénáře, který je tady pouze dobrý. Nicméně je to jeden z nejoriginálnějších filmů, který jsem kdy viděl a myslím si, že si rozhodně místo v žebříčku zaslouží, ač mě tolik osobně neoslovil. 85% ()

Flynn

Skvělý film, sice s přeskákaným vyprávěním jsme se už setkali dříve, ale u 21 gramů je to jedno z nejpovedenějších provedení co jsem kdy viděl. Silná trojice hlavních postav ve hvězdném obsazení vás naprosto vtáhne do děje. Skvělá podívaná. ()

Wormboy

Krasny film s nebojim sa tvrdit dokonalymi hereckymi vykonmi, plny citov, plny ocakavania, plny nadeje a plny bolesti...,ale napriek tomu nie 100%-ny,tazko povedat,cim to je,ze Inarritu toto urcite skvostne dielo nedoviedol uplne k dokonalosti..90% ()

darm

Úžasný film..! Ze začátku jsem se po zmatených kouscích dostával do děje, ale žádný ten útržek mi následně nepřišel zbytečný, každý si pak našel ve filmu svoje místečko. Asi tak po půl hodině mi všechny tyhle kousky začaly dávat smysl a postupně jsem objevoval všechny souvislosti a dostával se do děje víc a víc. Dvouhodinový snímek mě držel celou dobu v napětí a jen jsem se těšil a nemohl se dočkat další scény, toho, co mi režisér Ińárritu nabídne dál. Vyzdvihnout musím hlavně Naomi Watts, která byla prostě naprosto neuvěřitelná, ovšem ostatní hlavní herci, Benicio Del Toro a Sean Penn nezůstávají o nic pozadu. Skvělý film, není co dodat. ()

lilina133

Mozaika ľudských osudov, ktoré sú navzájom nekompromisne poprepletané...Výborné herecké výkony, silný príbeh a ťaživá atmosféra, má to však jednu malú chybu a to, že dejové poprehadzovanie niekedy pôsobí skôr rušivo a na škodu samotného filmu...aj keď zámer bol dobrý... ()

lakikaki

Vynikajúci film, ktorému dominujú vynikajúci herci (najmä geniálne fenomenálna Naomi Watts - najlepší výkon, aký som u Naomi videl, miestami som mal z neho husiu kožu a miestami sa mi z neho tisli do očí aj slzy) a dokonalo zrežírované prelínanie časových a príbehových rovín. A ak si uvedomíte súvislosti a koniec celého príbehu (nie koniec filmu), uvedomíte si aký je vlastne tragický... ()

zette

Asi bych opakoval jiz napsane. Pokud to ale nekdo skutecne umi, udelat si z filmu mozaiku a da nam moznost si ji behem filmu slozit, temer vzdy to funguje. A Inarritu tu mozaiku rozstrihal bravurne! ()

pakobylka

Tady se neřeší, kolik lidská duše váží, ale kolik UNESE. A příběh si musí najít a poskládat ze zpřeházených epizod každý sám - vůbec to není snadné, ale co je v životě zadarmo? ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)