Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Patches1984

Taková fúze Desíti malejch černoušků a Myšlenek zločince. Úvod je sice trochu slabší, dialogy jsou o ničem a celá ta věc s ostrovem je neskutečně vykonstruovaná, ale od první mrtvoly se film celkem příjemně rozjíždí. Vraždy jsou vesměs zajímavé, probíhají v rozumném tempu, takže jsem se nestačil začít nudit, ale přitom jsem stíhal sledovat, co se vlastně děje, a prostředí výcvikového ostrova má fajn atmosféru. Jen škoda trochu slabší pointy na závěr a někdy ne úplně vyrovnaných hereckých výkonů. Naštěstí oboje zachraňuje skvěle hláškující LL Cool J, kterej byl fakt cool ("I guess we found out his weakness. Bullets."). 8/10 ()

Pitryx

Super filmík ku oddychu ducha. Já mám tento druh vcelku rád. Konec mi však přišel zbytečně nastavovaný a scéna pod vodou vysloveně přehnaná. To by nedal ani vodník. Ale protože jinak jsem měl o zábavu postaráno, přidávám na hodnocení. 20131110 9584/9725++++++ Souhlas s mým předchozím starším komentářem. Klidně desítku přidávám. *** a PŮL ()

ric

Řemeslně zpracováno velmi dobře, ale tyhle "rozvrhové" vyvražďovačky moc nemusim. Atmosféra dobrá, nicméně ty nástrahy jsou místy dost přehnané a nereálné, což si však dnešní popcorňáci jistě užijí. ()

gotham

Tak dá se na to koukat, ale pana scénáristu bych vytahal za uši :-) je to nezáživný a vyumělkovaný příběh, který neví kudy kam a každých pět minut improvizuje, kam zrovna odbočí. 30% ()

Mustaffa

Parádní thriller, který má neuvěřitelný spád a donutí vás, abyste se nenudili. Jediné, čemu jsem vážně nerozuměl bylo chování hlavních postav. To že jsou budoucí agenti FBI? Tak tady to dost přepískli, chovali se jak banda puberťáků, kterým to zrovna dva krát nepálí. Konec byl skvěle béčkový... Nejdřív si máme myslet, že vrah je tento frajer, pak je to ten druhý po skvělé dedukci hlavní hrdinky. Následuje souboj a když už to vypadá zle pro onu slečnu z FBI, tak nastoupí na scénu první podezřelý aby ji pomohl dokrouhnout padoucha. Prostě paráda, já se skvěle bavil! ()

vodkasesemte

stará dobrá škola, kde už chyběl jen Nick Slaughter a malý opuštěný ostrov je ideální zpusob, jak zjistit, kdo se posere jako poslední! ()

Darth Kedr

Tento film se snaží být velkolepý. Což je na škodu, protože to zbytečně přehání. Ano, spousta věcí je přehnaných a překombinovaných. Postavy, které mají představovat elitu FBI, jsou dost tupí a dělají samé hlouposti. No ale přes to všechno se na to dá docela rozumně koukat bez velkého přemýšlení. Dejme tomu no... ()

harycek

Dá se na to dívat , ale jsou tam některé kraviny jako např. ty umrzlé nohy myslím si že v reálu by každý instinktivně uskočil a nestál jak solný sloup a čekal až mu nohy umrznou, nehledě na to že z takové dálky stříkající plyn nemá takovou účinnost a Slater se nakonec úplně rozpadl což byla další blbost!!!! ()

Bilky

Prekombinované a neskutočne neuveriteľné pasce na “výkvet absolventov FBI” Nakoniec to najlepšie zahral Val Kilmer v malom úvodnom šteku a nakonci ako babkoherec ;) Ostatným udeľujem dve pätky: 55% ()

Dejf4

Svižně natočený thriller, který v sobě ukrývá mnoho zajímavých nápadů a dobré vizuální hrátky s kamerou. Ale vše to tahá dolů zcela nezvládnutý scénář, který je čistě béčkový až parodující sám sebe. 5/10 ()

Piškot

Vcelku klasický thriller, kde popořadě umírají agenti a vy jen tipujete, kdo to bude příště. Děj je v některých okamžicích dobře předvídatelný a drží se hodně pevně vyjetých kolejí žánru. Překvapivé zvraty děje nečekejte. Na druhou stranu film utíká poměrně svižně a nijak výrazně se nudit nebudete. Pokud chcete zabít dlouhou chvíli, tak proč ne, ale jinak nečekejte nic nového. Pokud máte chuť na něco lepšího, tak doporučuji Identitu. ()

Elemmírë

Film se mi velice líbil svoji atmosférou, jen se mi zdá že aoutoři do poslední chvíle natáčení nevěděli koho udělat vrahem. Ale děj zajímavý... ()