Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

cubiczech

Zajímavé, jak dokáží technicky a vizuálně docela povedenou věc vždy shodit stupidní scénáře a herecké výkony.. za vraždy dávám 3, vždycky se mi libí podobná nápaditost :-).. i když v jádře je to to samé, co tu už několikrát bylo.. další "vyvražďovačka". ()

veverysiak

Zaujímavý príbeh zasadený do zaujímavého prostredia, dá sa tomu vyčítať kadečo, od prekombinovaného až nepravdepodobného scenára, po nejaké tie nelogickosti, ale atmosféra filmu zodpovedá tomu, čo od takýchto žánrov väčšina ľudí očakáva, škoda len, že tvorcovia dali malý priestor zaujímavej postave Vala Kilmera, aj na to málo to bolo najväčšie oživenie príbehu, takže 75%. ()

zodiak217

Skladám poklonu. Veľmi originálna snímka s dobrý hereckým obsaedím a patričným nakombinovaním charakterov, ktoré presne zapadajú do koncepcie deja. Kathryn Morris zo seriálu "Cold case" som si rozhodne vychutnal a aj keď nemám veľmi v obľube Vala Kilmera v tejto snímke mi neprekážal. Bol som celý čas v napätí a vôbec som nevedel zistiť kto je vrah. Tiež rozličná škála úmrtí bola veľmi originálna a nedala sa celkom predpokladať až na konci sa všetko ukázalo, ako to už v takýchto prípadoch býva, ale to pretrvávajúce napätie a neistota, ktorá sa tvorcom podarila udržať od začiatku až do konca mala niečo do seba a rozhodne sa jedná dobrý film, ktorý sa oplatí vidieť aj keď klasické horory nemusíte. Je to akýsi mix trileru - hororu a drámy. Takže 4 hviezdičky. ()

mseet

Ačkoli mají Lovci myšlenek částečně "béčkové" parametry, bavil jsem se od začátku do konce... 65% ()

ZAUME

Napínavý a akční snímek podle Rennyho Harlina.. no.. nemá to sice na Cliffhangera, ale výsledek není vůbec špatný. Do konce filmu jsem tipoval kdo je strůjcem neštěstí, až mě nakonec famózním koncem předvedl pravý opak.. ()

MaxQ69

__Filmové chyby:__ |×××| Když padá tělo Nicol ke dnu, má ruce rozpřažené. Ke konci obrazu je ale vidět další pohybující se ruku. Člen filmového štábu s kyslíkovým přístrojem nebyl opatrný. |×××| Když zjišťovali DNA vraha podle nehtu, na hodinách bylo 5:45 a podle displeje počítače chybělo ještě 14 minut. Když bylo zkoumání hotové, na hodinách bylo stále 5:45. |×××| Lucas ve filmu požívvá několik bund, minmálně dvě. Jednou má na zádech nápis FBI, jindy zas nic. |×××| V některých scénách mají herci několikrát jiné typy zbraní než v předchozích záběrech. Často se mění např. Glock a Beretta. ()

moriero

Všechno kolem tohohle filmu je stokrát ohrané klišé: odlehlé místo činu, uzavřená komunita podezřelých, klaustrofobické brnkání na nervy...no a co? Vždyť jaké jiné ingredience jsou za potřebí, abyste uvařili hutný napínavý thriller? Musím ocenit, že i přes prostoduchou průhlednost scénáře (jaký to div, že přežila Morris a po shlédnutí Deep Blue See i LL Cool!) se podařilo režisérovi mě párkrát pěkkně napnout a vyděsit. Proto 4 hvězdy. Bezpochyby. ()

Soumin6

Spousta tupých dialogů, spousta pokusů o "lekačky", spousta nelogických scén... Škoda, pro mě měl film velký potenciál. ()

LeePriest

Jestli v něčem pokulhává nedotažený scénář a pár postav v některých situacích nehraje úplně nejlíp, vše je více než dostatečně vynahrazeno skvělou atmosférou a mimořádným napětím. Místo nemohli pro takový děj vybrat lépe. Zcela odříznuté a opuštěné, tma, nevlídno. Samotný nápad s hodinkami a myšlenka, že ve skupině elitních agentů je vrah, který je pastmi postupně likviduje jednoho po druhém, to mě s velkým zaujetím chytlo a už nepustilo. ()

kolodej1

na jednu stranu zábavná vyvražďovačka, ovšem má to své velké kdyby. Zpočátku to vypadalo na dobrou atmosféru, která je ovšem stále více zabíjena dost pokulhávající logikou, čímž se film místy zvrhával až v nechtěně komické scény. Problém spatřuji také v tom, že členové FBI předvádí stejné telecí chování jako zpovykaní teenageři na táboře. Mínusem je i značně klišoidní závěr. Sledování tohoto filmu doporučuji prokládat ještě nějakou jinou činností ()

halberdier

Podobná guilty pleasure jako třeba Útok z hlubin a jeden z těch lepších filmů Rennyho Harlina. Mám rád thrillery odehrávající se na izolovaných místech (Identita, D-Tox - kterým jsou Lovci myšlenek lehce podobné), takže jsem se slušně bavil. Hra na schovávanou a odhalování vraha celkem funguje, napětí také, herci jsou však pouze průměrní a nikdo mě nezaujal. Režisérská kvalita jako u Smrtonosné pasti 2 a Cliffhangera jsou u Harlina ale nenávratně pryč. (7/10) ()

Matwas

Film sa mi no musím povedať páčil dosť. Prepracovanosť vrážd mi pripomenula Nezvratný osud, ale to si myslím, že celému filmu dopomohlo... Možno to je otrepané, možno to tu už bolo, ale aj tak si myslím, že film svoje čaro má, podstatné je, aby dokázal udržať diváka pri filme, no a to v mojom prípade splnil, tak ho pokladám za vydarený kúsok... ()

Canniosh

Skvělý temný a hutný thriller s nervydrásajícím dějem a ponurou atmosférou osamocených lidí na ostrově, byť je děj nalajnován od začátku do konce. Určitě se nejedná o čistě áčkový titul, ale ve svém žánru určitě mezi špičku patří, to tomuto filmu nemůžeme upřít. Bál jsem se od začátku do konce, a to jak díky atmosféře, ovšem hlavně díky vynikajícímu hudebnímu podbarvení filmu ... hudba je fakticky špičková a nebýt jí, tak bych hodnotil max. 2-3* ... takhle bez debat 80%. ()

SpeedyL

Na tento film jsem musel nechat jít mozek na procházku, abych ho mohl dokoukal do konce. Něco tak uměle vytvořeného jsem už dlouho neviděl (pustý ostrov s figurínama sloužící jako výcvikové centrum- to se pak tajemná atmosféra tvoří sama). Kdybych vyzvedl klady filmu, tak jsou to rychlost a spád děje. Jedinou podmínkou je, že se o ději nesmí moc přemýšlet, ale jen se dívat. Dalším pozitivem je, že jsem až do poslední chvíle nevěděl, kdo je vrahem. Na druhou stranu je krásně vidět, že film je cílen pro diváky, kteří od filmu nečekají prostor k zamyšlení. Vrah, který je celý díl tajemný, tak na konci vše o sobě sám vysvětlí jak u zpovědi. Hlavní negativum = NEREÁLNOST. Hlavně to, že skupinka profesionálů se na ostrově chová jak banda malých dětí. Tím nějaká psychlogická propracovanost a možnost pochopit, kdo je vrahem jde zcela stranou. Dost mě taky zarazilo, jak u některých bojových scén byly vidět triky. Celkově bych hodnotil tak 55% a to jen díky rychlosti a spádu filmu. ()

Menec

Celkem dobrý thriller. Akorát mě trochu překvapilo, že nejznámější herec ve filmu, Christian Slater, se ve filmu moc neohřál. ()

Chlo0opek

Přesně takový typ filmů se mi líbí - nejasný vrah na ostrově, ze kterého není úniku, pátrání po něm, pasti, nedůvěra.. ()

Emily Firth

Zbožňuji psycho filmy. Už dlouho jsem neviděla film, u kterého bych se lekla a škubla tělem. Tady se to povedlo. Není to film, který vám nabídne herecké umění nebo nějakou hloubku. To se povede až ve chvíli objevení perpetum mobile. Líbil se mi nápad, vraždy, návaznost, lidi, šlachy trhající helium, vytrvalost aranžérů stavět pořád dokola to domino a hlavně to, že jsem se lekla! Díky, díky, díky za nový námět pro mé strašidelné sny a za ztrávení večera s ledovým pocitem v obličeji. ()

Kubasino

Sice bych uvítal více Vala Kilmera a méně Christiana Slatera, ale to jsou jen mé osobní sympatie. Jinak film mě bavil celou dobu a podíval jsem se na něj už mnohokrát, což znamená, že má něco do sebe. Závěrečná myšlenka mi přišla také vkusná a docela i chytrá. Tudíž já jsem nadmíru spokojen. ()

teseth

Ano mělo to hromadu scénáristických chyb a spoustu klišé ale mě se tenhle film fakt líbil. Sice to není nic unikátního, ale příběh je napínavej a zpracování koukatelný takže nemám větší výtky. Díky kladným ohlasům na mé doporučení nemůžu dát jinak než plnou palbu. ()