Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

SallyZen

Hodně si to dávám do souvislosti Pustinou, která je něco podobného. Jenže tohle mi přijde o něco hůře zpracované. Scénář je celkem zprasený, ale tak to bych ještě nechal, jenže mně neseděli ani ti herci. Kilmer se tam skoro neukázal, LL Cool J zahrál lépe třeba v Útok z hlubin, holky Velasquez a Morris by se měli spíše chlubit Mumiema a Odloženými případy, ale že nezaujme ani Lee Miller z Trainspottingu jsem nečekal. Takže jediný, s kým jsem sympatizoval a přál jsem mu aby přežil byl Eion Bailey. Pasti, pasti, pastičky skvělé vymyšlené, ale občasné chování jedinců až udivovalo. Vraha odhalit přece jen nebylo tak lehké(aspoň pro mě). Nakonec to dopadlo tak, jak jsem vůbec nepředpokládal. Celkem dobrý film, ale já si radši pustím zmiňovanou Pustinu. 65% ()

Hennes

Tak jsem se asi po sedmi letech vrátil k tomu filmu. Má to tempo i překvapení, ale logika ve scénáři trochu pokulhává. Někdy se to až zbytečně moc překonstruovalo. Hlavně závěr mohl být trochu jiný, to filmu ubírá. Jinak snímek čerpá ze zajímavého nápadu a svoje kouzlo film určitě má. ()

Nifgai

Když jsem tento film viděla poprvé, byla jsem z toho hrozně vyděšená. Takže děsivé scény opravdu dělali s divákem to co měli. Bylo velmi zajímavé jak vyšetřovatelé umírají na své oblíbené hříchy. Asi moc vycvičení nebyli, když to tam šlo celkem švihem. Zajímavé. ()

Martin741

Ano, scenar k filmu Mindhunters vykrada D-Tox, Final Destination a kadejake dalsie filmy /klise typu partia agentov na ostrove, a ktosi ich zacne vyvrazdovat ..... kolkokrat som to uz videl?/ ale musim zdoraznit dostatocne skusenu ruku rezisera Renny Harlina -- predsa len pozbieral urcite skusenosti s tocenim Cliffhangera a jednej casti Die Hard/. K tomu filmecek obsahuje slusne hustnucu atmosferu a par solidne natocenych vyvrazdovaciek. Z hercov zaujme najma vyborny / a dost tvrdak/ Val Kilmer /The Doors, Lovci Lvu/, ktoreho povazujem za vyborneho herca. Spackany zaver vsak sposobil, ze tomu nedam absolutorium, len taky lahsi nadpriemer : 73 % ()

Jimmi

dobry thriller...zaujimave smrte....aj ked sa mi zda ze nejake tie chybicky v scenari tam boli...ale to sa da odpustit.....a fakt som od zaciatku do konca tipoval na vraha zlu osobu....Prekvapili ma treba uznat:)) ()

Rocky88

Film se tváří velice promyšleně a zajímavě. Bohužel ani jedno to není. Scénář tupý, režie jakž takž, herci nezajímavý ( a hlavně se sem ani jeden z nich nehodí ) a o ostatních aspektech filmu radši ani nemluvim. Jenom díky Harlinovi, v jehož odpadových útrobách se ještě nějaká ta kvalitnější akce dá stále najít, bylo ve filmu alespoň trochu akce ( např. Matrix-variace ve vodě byla perfektní ).....PS: Těch vyvražďovaček se bát nemusíte. Jistě vás rozesmějí. ()

cariada

Solidní thriller o agentech FBI co dělají zkoušku na vyšetřovatelé vražd na jakém si ostrově, kde má sklad i armáda, ale nikdo to tam nehlídá. jneže jak už to bývá, začně tam někdo vraždit. Ale kdo? Jeden z té skupiny to je, ale musí se přijít na to kdo. A tak se podezřívají navzájem což je logické. Nápad je to poměrně obehraný, ale proč né, když je dobře zpracován tak to jde. Vše to směřuje na jednoho z nich, ale jak už to tak je, vyklube se z toho někdo úplně jiný. Od začátku je jasný kdo to není a kdo, že přežije. Poněkud mě přišlo divný, že FBI mezi sebe vezme někoho na vozíku a zvlášt na práci vyšetřovatele vražd, přijde mě to hodně nelogické. A působí to jako rušivý element. Přesto slušná podívaná. ()

Numinek

A vlastně ani nevím za co ty 2 hvězdičky dávám...scénář byl přímo OTŘESNÝ, někdy to znělo až jako parodie a vlastně nic nového pod sluncem, z toho filmu jsem si ale zhola nic neodnesla :( Maximálně to, že jsem ráda, že nepiju kafe a nekouřím cigarety :-P ()

Wormboy

Beckovy film s beckovymi hercami, beckovym scenarom, beckovou pointou a vysvetlovanim a beckovou hudbou...este som nieco zabudol...aha ano...klasicke krimi akcne becko zasadene do noveho prostredia.wooooooooow ()

Dannysek4U

Tak moc to mohlo bejt pekny, tech napadu jako napriklad finalni souboj v bazene, to relativne novy prostredi... a pritom je to tak nehorazna sracka plna nelogicnosti a kiksu. To by jeden brecel. Hodne tady lidi pisou, ze ve svym zanru nadprumer - boha, v jakym zanru? Vzdyt tady se patla vsechno dohromady a nakonec je z toho zemlovka jak svin. Sladka, slana, kysela i horka, proste k nesezrani :o( ()

necisty

Jsou to velmi slabé 4 hvězdy, chvilkami bych se klonil ke 3:). Má to dobrý nápad, ALE! Stejně jako ostatní, kdo tento film viděli, budu nadávat na to, že profesionálně vycvičení agenti FBI dělají asi stejné chyby, jako prsatá blondýnka v hororu utíkající do schodů do druhého patra s banánem v ruce místo zbraně. Po bitvě je každý generál a teď můžu říkat: měli udělat to a měli jít tam, ale vážně některé jejich rozhodnutí jsou tak tupé, až je z toho úplná komedie. Má to spoustu much a to nezachrání ani konečný mini zvrat, který byl ke všemu nutný, protože pak by to ještě kleslo na úrovni. Vadilo mi také využívání zorného pole kamery. Zatímco v záběru vidíte jen dvě postavy, kolem kamery běhá milion dalších lidí, aby se mohlo připravit a udělat 'velké překvapení'. Často je totiž nemožné, aby to překvapení, zúčastnění viděli až na poslední chvíli, jak je nám prezentováno. Tu hvězdu nad průměr dávám snad jen za propracovanost všech smrtí z filmařského hlediska, ne z toho logického. A taky byl dobrý OST. 'Tenhle ostrov se používá pro vojenské cvičení, ale jednou za čas mi ho na víkend půjčí.' ()

PROCESOR

Enyky benyky kliky bé, kdo je tedka na řadě. Nemůžu si pomoc, ale tyhle filmy mám rád. Dost sem se bavil asi tím, že sem se striktně nedržel toho, že to má být thriller a některé scény, byly opravdu úsměvné. "Jo sem tak fikanej, že se teď sám oddělám.." ()

emo

Harlin is back! And he kicks ass! Len škoda, že si to málokto všimol... Vynikajúci thriller typu whodonnit. Fakt do konca neviete kde je sever. No úprimne to tušíte, ale dejové zvraty vás fakt pomýlia. Slater a Kilmer sa vytratia po 15 minútach a najväčšou hviezdou a teda leading man tu je LL Cool J. A fakt mu to ide. Z celého ansámblu mladých hercov tu je asi fakt najlepší a po celú dobu fuckt cool. Ten negr to umí. Harlin to natočil veľmi zručne, svižne, s dusnou atmosférou a vizuálne veľmi atraktívne. Určite si to kúpim na dvd. ()

Seag

Mením svoje predošlé hodnotehie s 3* na 4*.Pozrel som si to ešte raz, a poviem vám že je to nárez. Pri tomto záhadnom krimi trhilleri som sa naozaj pobavil. Myslim že najlepší film čo sa týka filmografie LL Cool J.Jediný mínus ktorý by som tomuto filmu vytkvel je malý priestor pre Vala Kilmera.Proste, malý nadpriemer, nič viac, nič menej. ()

c.tucker

Celkem to ma i nějaký děj a překvapení, jen ten konec je takovej dině provedenej a pomrvenej. Řeknu to takhle, koukat se na to dá, ale jen jednou, protože posléze to ztrácí to kouzlo "překvapení". ()

V_erus_h

Mě se to líbilo.. Až do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je padouch a to na filmu oceňuju.. :) Samozřejmě se tu objevilo klasické stupidní chování postav typu: Jdu sama pryč od všech, když se tu potuluje zabiják, atd.. Sice zmršili konec, ale i tak to je za 3*.. ()

Rockwood

No tak tenhle film si ode mě zaslouží čtyři hvězdičky. Příběh a celkový námět je dobrý. Když přišla první pastička při které zahynul jeden z teamu, tak to byl pro mě docela šok. Už kvůli tomu že se mi jevil tak nějak jako hlavní hrdina, který věechno přežije a on jako první. Což si u mě vybudovalo velké plus. A pak už to pěkně narůstalo. Jako první polovina filmu vás nechala aby jste si mysleli kdo to může být, od poloviny už ste si mysleli kdo to je, kvůli přemýšlení těch postav a nakonec to vypadalo na někoho jiného a pak to byl zase někdo jiný. Trochu zamotané, dobře promyšlené, dobře vychytané. Mě se to líbilo. ()

dr.fish

Poctivá oldschoolovka. Parta agentů FBI se octne na ostrově na cvičení. Jeden po druhém jsou kýmsi likvidováni. Boj o přežití nic víc. 60% ()

Decker

Ze zacatku velmi nadejne vypadajici psycho thriller avsak v zaveru tezce podprumerna slatanina. Namet byl vyborny, ale scenar naprosto propadl. Skoda, snad priste anebo radeji ne... ()