Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Dominikkk

Zápletka pekná. Záver nereálny a naivný, miestami až komický. Pozitívna je atmosféra do ktorej je dej postavený. Myšlienka opusteného ostrovu bola akurát. ()

JARDAHONDA

Film se odehrává na ostrově, kde skupina soudních psychologů a kriminalistů má za úkol rozluštit fiktivní případ.. Pořádný adrenalin začíná v ten okamžik, když začnou hlavní hrdinové jeden po druhém umírat,.. začíná hororová zápletka, kde nikdo z přítomných netuší, kdo je vlastně vrahem.. Film má originální námět a napětí se stupńuje až do poslední minuty **** ()

limalama

Jízda od začátku do konce. Je sice fakt, že konec byl zbytečně natahovaný, takzvaně do nekonečna, ale na dojmu z celého filmu to nic nezkazilo. Skoro hodinu a třičtvrtě sem se neuvěřitelně bavil a film mi utekl jako pulhodinový.Parta začínajících detektivů na ostrově, kde je přesně v určitý čas zabije nějaká s nastražených pastí. A vrahem je někdo z nich, co víc si přát. 95 ze100. ()

andy60

Ty lekačky na mě fakt fungovaly, nelogičnostmi jsem se nezabýval a nechal se prostě vtáhnout do děje. Času stráveného u tohoto filmu určitě nelituji. ()

Dexies

Zajímavý námět, ale provedení je už trochu horší, nelogické momenty, trochu až nadnesené "pasti" ... scénář dost pokulhává a děj film si asi balí na dovolenou, mno ale abych nebyl tak tvrdý, je to průměrný film. který nezaujme, ale ani neurazí ... jedna * navíc za Kathryn Morris :) ()

jericho001

Renny natocil uz i lepsi filmy,ale i tenhle neni zase tak spatny.Dej docela ujde,herci taky nejsou spatni a umrti taky v cajku.Jen scenar by mohl byt lepsi.Za me poctivych 70% ()

Rathe

Skvělé! Já jsem se bavil. Ačkoliv jsem vůbec nevěděl, co čekat, tak mě film absolutně dostal. Jo, možná to je další z řad vyvražďovaček, ale tahle byla výborná. Nadchla mě mnohem víc než ty ostatní. Na "opuštěném" ostrově se ve skupině profesionálů začínají ztrácet jak členové tak důvěra a jeden je vrah. Dlouho jsem nevěděl kdo vrahem je, ale nakonec mi to samozřejmě před vyvrcholením došlo. Já jsem se bavil a to celou dobu. Jedinou výtku mám k hlouposti profesionálů a ze začátku moc umělé smrti, což se ale postupem času zlepšilo. ()

Jirkacek

Snímek Lovci myšlenek jsem poprvé viděl nedlouho po jeho uvedení na plátno kin a tenkrát mi jeho hodnocení zapadalo do průměrné škatulky jisté barvy se 49 odstíny šedi. Po dlouhých letech jsme si ho doma pustili podruhé a svůj názor jsem musel pozměnit k lepšímu. A to i přesto, že nápad odvézt lidi na opuštěný ostrov a nechat je bojovat o holý život už tady byl. Nám se líbilo především zpracování příběhu plného napětí, zvratů a překvapení. Dalším lákadlem pro mně byl můj oblíbený herec Christian Slater a také Val Kilmer, ovšem i u těchto dvou postav si režisér připravil poměrně velké překvapení, které z pochopitelných důvodů nebudu prozrazovat. Každopádně po příletu na již zmíněný ostrov se tým sedmi členů FBI v čele se Slaterem měl pokusit vyřešit fiktivní případ sériovíého vraha, jehož zápletku si vymyslel Kilmer. Již při prozkoumávání místa činu u první vymyšlené vraždy došlo k úvodnímu zabití prvního vyšetřovatele, což byl šok pro zbytek týmu i pro nás. A pak zemřel další a další ve stylu slavných deseti malých černoušků od Agathy Christie. Vůbec jsme netušili, kdo přežije a kdo ne, kdo je vrah a kdo bude příští obětí. Atmosféra byla hustá, že by se dala krájet, a navíc vrahovi vše vycházelo do puntíku přesně, neboť si každé zabití předem pečlivě naplánoval na určitou hodinu. S tím jak umírali další a další vyšetřovatelé, okruh podezřelých se zužoval a vše se blížilo k velmi překvapivému a efektnímu závěru. Škoda jen, že si režisér neodpustil zázračné zmrtvýchvstání, které mi zkazilo celkový dojem z jinak vynikajícího snímku. Proto jsem ubral jednu cípatou potvůrku z hodnocení a celkem jsem tak udělil filmu Lovci myšlenek čtyři zamyšlené hvězdičky ****. ()

aneta105

Docela nudné, předvídatelné a hloupé. Děj by nebyl zas tak špatný, jen kdyby byl plně využit. Herecké výkony k tomu i pomáhaly a ke konci jsem na dokoukání neměla nervy 30%. ()

CHONZAA

Celkový nápad je fakt dobrý. Ovšem provedenost až zas tak ne. A to mluvím teď především o scénáři... dialogy zní někdy tak debilně až to bolí a celkové myšlení celého týmu je fakt mizerné. Některé smrti jsou fakt nereálné (+ i s tím jak jsou načasované a jak na kterého člena) některé jsou pak ale zase nečekáné a skutečně dobré. Celý film působí od začátků velkým dojmem, ale pak když si začínám všímat některých hereckých výkonů (ne že by byli vyloženě špatné, ale ani dobré) tak se mi začína vybavovat seriál ulice. Kdyby se film dostal do lepších rukou nebál bych se říct, že by se stal kultem. ()

sadsammy

Narazila jsem zase náhodně a nevím jestli mě to nějak zvlášť zaujalo nebo něco. Jako celkově to vypadá dobře, jen tu bude špatná kvalita jelikož film z roku 2004. Ale musím pochválit hru herců a zajímavý příběh snímku. Některé momenty jsem fakt motala, protože přišly mě nějak zbytečný či nudný, ale to je fuk. Takže celkově to působí jako dobrej starej thriller. ()