Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Severus007

Námět tady byl už tisíckrát, jenže tentokrát jsem se nenudil. Občas nějaký vtípek, žádné nechutnosti (jenom tohle by stačilo na pět hvězdiček), nějaké to napětí, LL Cool J, pro kterého mám slabost a Kathryn Morris, pro kterou mám taky slabost :) a nejde nedat pět hvězdiček :) ()

leto.sk

Typické béčko, kde sa občas niečo udeje bez toho, aby ste to tušili. Pustý ostrov, partia elitných agentov FBI a jeden vrah. Prvky hororu v akčnom trileri, kde sú všetci podozrivý, a jeden musí z kola von. Tešil som sa, že prišiel koniec, a tie dve hviezdičky dávam len za občasné vytrhnutie z letargie akčných klišé,,, ()

reccal

Slušné béčko, samozřejmě všechny akce mají potřebná klišé. Kupodivu to ale funguje, nicméně první půlka filmu se nese v duchu "náctileté vyvražďovačky", kdy hrdinové vůbec nevědí, co mají dělat, přičemž by měli být cvičení. Smrti pěkně vykreslené, atmosféra města duchů příjemná. Závěr trošku debilní, zvláště "vynořivší se záchránce v poslední vteřině", ale dá se to skousnout:) Moc nepřemýšlet a užijete si to. 65%. ()

Kinderr

Od samého začátku jste vtaženi do děje a cítíte určité napětí a zvědavost, hlavně potom co se tedy na ostrově začne vraždit. Kdo je vrahem můžete jen tipovat. Nejedná se jen o krvák, kde se bezmyšlenkovitě vraždí a všude stříká krev, je to poměrně promyšlené a má to určitý řád a smysl. Akorát mi tam vadí, že profesionálové, kteří by měli poznat vraha, nepoznají, že se s jejich přítelem něco děje.... Na konci samozřejmě scéna, kde se vrah vykecává a říká jako v každém filmu důvod proč, jak atd. a nakonec je tedy díky tomu zabit. Je to film, u kterého jste napjati při prvním zhlédnutí, při druhém, když už víte kdo je vrah, to nemá smysl. ()

Mark1983

Zábavný thriller plný děje a různých zvratů tolik nečekaných,že se ani nedají předpovídat.Ovšem je tento snímek nejzábavnější napoprvé,ale i po čase se na to rád podívám. ()

zero_zelo

a vsichni: Deset malejch černoušků mělo rádo med, jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět. Devět malejch černoušků mělo rádo rum, jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum. Osum malejch černoušků stavělo si dům, jeden spadnul do malty , zbylo jich sedum. Sedum malejch černoušků šlo na medvěda, medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva. Dva malí černoušci pajdají světem, jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden. Jeden malej černoušek vzal si černošku, a ty měli spolu zas deset černoušků. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Deset malejch černoušků mělo rádo med, jeden z nich se ulízal, zbylo jich devět. Devět malejch černoušků mělo rádo rum, jeden z nich se uchlastal, zbylo jich osum. Osum malejch černoušků stavělo si dům, jeden spadnul do malty, zbylo jich sedum. Sedum malejch černoušků šlo na medvěda, medvěd jich pět roztrhal, zbyli jenom dva. Dva malí černoušci pajdají světem, jeden z nich se upajdal, zbyl jenom jeden. Jeden malej černoušek vzal si černošku, a ty měli spolu zas deset černoušků. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen. Pár malejch černoušků šlo do světa, jen jeden z nich kliku měl popleta, černošku krásnou tam potkal jak sen, měl deset černoušků s černoškou jen.... tak před spaním sem si to ale pouštět nemusela ()

Camel91

Sice je filmu vyčítáno, že je to kopírka a že už to bylo vidět tolikrát. Já mám výhodu, že jsem dřív takovýhle filmy moc nesledoval i kvůli věku, takže když jsem to při premiéře ve 13ti viděl byl to pro mě celkem zážitek, takže to co všichni už viděli jinde, já viděl tady a možná jen potřetí třeba, takže mě to přišlo ještě cool a né ten herec i když musím říct, že Cool J byl z té skvadry největší borec, líbilo se mi jak přechcal pastičku a přeručkoval po potrubí, jediný normální borec co vypadá že se živí jako FBI apod tomu jsem fandil, ostatní i přes speciální výcvik se chovali jak ve vřískotu úplně debilně.. Veasquezová je dobrá kost, jen jí měli varovat že kouření zabíjí :O ()

draxxi

Dobre natoceno, dobre obsazeno, zajimavej napad, ale pro me bylo nemozny se do toho vžít a věřit... 8/11/2020 62% ()

Xmarc

Logika, nelogika, díry nedíry (ve scénáři), má to bezvadnou atmosféru, napětí a spád, což na hezkou chvilku u filmu po šichtě bohatě postačilo. ()

kyblik2

Taký nadštandard, ktorému musím dať ale plný počet, lebo sa jedná o jeden z nedocenených filmov. Veľmi dobrá kamera, no name herci na úrovni, scenár výborný (vraha neuhádnete) a zaujímavé smrti robia z tohto filmu docela slušnú jazdu :) ()

Van

Harlin se vrátil.Škoda že se snímek u nás nedostal na plátna.Pro mně bylo největší překvapení ,od smrti D. Barrymore na začatku Vřískotu,že Slater zemře jako první(že zemře mně překvapilo taky dost a doufám ,že po Alone in the Dark mu vyjde aspon Churchill)Kilmer taky "odjel" brzo,takže hlavní hvězdou se stal LL Cool J a Kathryn Morris.Nejnapínavější film,který jsem viděl v roce 2005. ()

Dinoo

Tento film sa mi páčil. Netreba sa nad ním moc zamýšľať lebo ani sa v ňom nemáte nad čím zamýšľať. Neprišlo mi to ničím zaujímavé ale aj napriek tomu sa mi na tom páčila ta brutalita toho filmu. A najviac ma dostala vysatá krv z tela ako mu odpadla hlava. No koniec :) ()

Strogov

To byla slátanina ! Nedokážu pochopit jednání a konání postav, kteřý, ač profíci, bez jakýchkoliv hmatatelných důkazů obviní jednoho ze svého středu protože má u sebe mapy ostrova. Je to samozřejmě film, ale já u toho šílim, místo aby se ty kreteni zamysleli, tak dělaj všechno proto aby umřeli. Největší bomba je moment, kdy se po zjištění, že další oběti budou hned dvě najednou rozdělí do dvojic a jdou pátrat !!!! :-) To fakt ne ! ()

Nediro

Velmi nadprůměrná vyvražďovačka s velmi nadprůměrnými logickými dírami v ději. Tolik náhod na jednou, to prostě nemohl naplánovat obyčejný člověk ale jelikož to beru jako nenáročný popcornový film, dávám čtyři hvězdičky. Místy mi to připomínalo Nezvratný osud, hlavně první úmrtí s tím plynem. Neustálé obviňovaní druhých lidí už jsme zase viděli v Carpenterově věci, ale jestli z něčeho bral tento film inspiraci, tak rozhodně z detektivky Agathy Christie, Deset malých černoušků. Fakt, až na pár vyjímek jako kdyby to bylo natočeno podle toho. ()

Z.Orbit

Nechápu tu některé komentáře, možná by to chtělo se na to podivat znovu nekteří. Film má celou dobu skvělou atmosféru, má to šmrnc a celej film jede uplne parádně, vraždy byli originalní a skvělě vymyšlený, prostě uplná paráda všechno-možná až ten konec to bylo trochu slabší jinak bych dal 5 hvězdiček. ()

padlar

I když náměr není právě originální - skupina lidí (v tomto případě adeptů na agenty FBI) vysazených na opuštěném ostrově, které začne jeden z nich zabíjet, tak film je docela svižně ubíhající. S postupujícím časem, a s ubývajícím počtem přeživších, jsem s napětím odhadoval, kdo je vlastně vrah. Moje tipy ale skončily neslavně - většinou jako další obět vraha. ()