Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Pekný vyvražďováčik s béčkovým obsadením aj zasadením, ale áčkovým spracovaním. Nechcel by som zažiť nástup do tréningu ako po príchode na ostrov. ()

BlueZero

Celkom dobrý krimi thriller s dostatočnou dávkou napätia. Privádza vá do nutkania zamýšlať sa nad tým, že kto je vrahom. Škoda len toho záveru, ten to dosť pokazil, tu skončila premyslenosť a náhoda bola stvárnená ako dobre premyslený fakt. ()

Hopper

Stupidita na kvadrát, kde tupý scénar, ktorý je absolútne nevieryhodný zabíja aj tú trochu napätia, ktorá mohla byť prítomná. Jediné čo sa celú dobu filmu dá robiť je neveriacky sledovať, s akou vykonštruovanou nepravdepodobnosťou zase tvorci vyrukujú. Známe firmy ako Kilmer alebo Slater sú tu len skoro v cameo roliach, takže veľmi s nimi netreba počítať a zrejme ich Harlin ukecal pri pive aby do toho išli lebo si niečo dlžia. Najväčšou star sa tak stáva LL Cool J, pre ktorého je to film ako keď vyšije, čo už samo o sebe niečo hovorí. ()

cab

Clenove tymu FBI jsou vyslani na osamoceny ostrov, kde musi podstoupit zaverecny test, aby byli pripraveni na opravdu vsechny nastrahy sveho budouciho povolani. Z tezkeho testu se stava skutecne vysetrovani, kdo stoji za nevysvetlitelnymi vrazdami clenu tymu. Ohrany pribeh ve velmi dobrem baleni. 70% ()

Holina

Odpočinkový thriller, naprosto bezproblémový a vedený jemnou rukou, žádné divoké zvraty, pěkně pomalu k cíli... ()

dopita

Průměrnej film. Je to škoda, protože Harlin v některých scénách dokazuje, že řemeslo pořád ovládá. Ale jako celek se mu to nějak rozsypalo. Závěr je debilní. ()

lukasch

Film se snaží být chytrý, dráždivý a dosahuje toho dost profláknutými metodami, že do konce nevíte, kdo je zloduch. Sympatické bylo, že nechali oddělat nějvětší hvězdy film Slatera a Kilmera, ale zbytek byl těžce průměrný a podobný námět tady už byl v daleko lepších podobách. 50 % ale jen tak tak. ()

Paity

Val Kilmer by už neměl raději nic točit. Cokoli v čem hraje je příšernost a nejinak je tomu bohužel u tak zvláštní věci jakou jsou Lovci myšlenek. Celé je to totiž neuvěřitelně zmatené, přeskakující v děti až hrůza. ()

pjotr76

Nášup! Harlin by měl natočit dalšího Terminátora. Jeho smysl pro gradaci napětí, práce s kamerou, zvukem a vůbec kvalitní profesní zpracování po všech stránkách posouvá jeho akční thrillery mezi opravdové špičky žánru. Mindhunters jsou filmem pro každého (možná ne pro jedince se slabší nervovou soustavou) a daných 106 minut jsem se alespoň já skvěle bavil. Někdo může namítnout, že něco na ten způsob již bylo natočeno xkrát, z poslední doby připomenu podobnou zápletku (ale opravdu jen zápletku) z filmu Identita nebo velmi vzdáleně třeba i Battle Royale, na druhou stranu co tu ještě nebylo??...Musím říci, že zpracování tohoto filmu je, již jak je pro Harlina typické, natolik klišovité až je originální. Nadžánrově hodnotím za 3 hvězdy, v rámci žánru je to jasně *****. ()

Anderas

Tvůrci chtěli zŕejmě uplatnit princip "čím víc budeme obecenstvu motat hlavy, tím mín si budou všímat kráterů ve scénáři". Vyšlo to tak napůl, s vražednou pravidelností ve stopáži se mění úplně všecho co si pod pojmem film dokážete představit (tj. rychlost střihu, finální vrah, drastičnost hudby a cokoliv dalšího) a tak jste pořád v napětí, ke kolika zvratům během těch posledních 20 minut dojde, holt pravdou ale také je, že nejenže vás tohle začne ukrutně srát, ani při vypíchnutí obou očí nemůžete přehlížet katastrofální a hlavně nefunkční vykonstruovanost scénáře. Herci jsou vzhledem k žánru klasicky drsně trapní, snad jen gangsta LL Cool J občas střelí nějakou tu hlášku, pochopitelně nemůžete čekat jakoukoliv psychologii postav, natož aby vám bylo na konci jasné proč je vlastně vrah vrahem, jednotlivé mordy jsou taky celkem nic moc (teda až na symbolickou výjimku). Mottem filmu je jednoduše kombinovat, překrucovat a fabulovat, dokud to divák-hnidopich nevzdá. Tedy, já to málem vzdal. ()

kwoky

Cekal jsem nejake scifi na zpusob Minority report a hele... ono ne :) Z nejakeho duvodu na me ale tenhle film opravdu zapusobil. Pozde vecer, vsude ticho... ja se fakt bal. Asi jsem vypnul mozek a nechal se unaset. Docela to evokuje atmosferu a zapletku Veci, ale tady je to takove "jine". Jakoby skutecnejsi. Moc se mi libila hudba, ktera opravdu perfektne dokreslovala atmosferu. Skoda, ze Kilmer neni ve filmu vic. Jako "big boss" se mi docela libil. ()

Hanes88

I když děj trochu postrádal originalitu, musím se přiznat, že jsem se ani chvíli nenudil. Určitě to nedosahuje kvalit Nezvratného osudu, ale za mě určitě 65%. ()

Delaney

Všem kterým se to líbilo doporučuju přečíst si Deset malých černoušků od Agathy Christie a pak se zamyslet kolik kreténů je potřeba k převzetí nápadu, děje, závěrečný pointy a vlastně celýho úžasnýho příběhu a následně zpatlat tuhle naprosto zmrvenou kravinu... ()

Dallas

Pamätám sa ako som tento film videl prvý krát aj s mojím bráchom, ktorý totálne odfajčil všetkých tých profilmejkrov z FBI, tým že asi po 10 minútach (po prílete na ostrov) ukázal prstom na jedného z nich a povedal: "Toto je určite vrah, vypadá jak úplny psychoš". Nakoniec sa ukázalo, že má pravdu a bol to skutočne on (ja som ho nazval hodinár, kedže každý správny sériový vrah musí mať prezývku). Včera som to videl podruhé a je fakt, že scenár nie bohviečo. On Renny Harlin už dosť dlhú dobu o dobrý scenár nezakopol. Naposledy to bol asi Dlhý bozk na dobrú noc. On je však ako režisér veľmi zručný a aj keď z hovna tortu neupečieš, jeho réžia je svižná a človek sa nenudí. Ak k tomu prirátam dobré prostredie a zaújímavé mordy, tak mi aj cez ten miestami fakt blbý scenár vyjde slušná thrillerová zábava. 65% ()

mazadlo

Zajímavé téma které asi tak do poloviny funguje a svádí diváka k nějakému mírnému zamyšlení. Dokonce jsem těm zelenáčům chvílema i fandil . Bohužel do závěru sem se dostával až s mokrým ručníkem na hlavě ( abych neusnul ) a s jasnou vidinou kdo je onen parchant - a ano byl to on. Právě proto mi na konci tohoto filmu přišlo že by bylo lepší si ho pustit pozpátku. Mno..ale za nápad , za první polovinu a za jisté zajímavější momenty dávám tři hvězdy ( ale s odřenýma ušima , očima i nosem ) ()

aLPaC

Ostrov, tajuplný vrah, pasti, zajímavé vraždy, to vše mám rád a to také nabízí tento film. Škoda přehnaného a poněkud trapného závěru (borci toho v bitce vydrží víc než terminátoři a Sára na to, že nesnáší vodu vydrží bez dechu jak rekordman). Jinak nenechte se zmást zdejším uvedením Kilmera a Slatera na začátku herců. Oba, zvlášť Kilmer tam mají hodně malé roličky. ()

alenka

poprve svizny thriller, ktery i dokaze prekvapit. podruhe ovsem trapna vykonstruovanost, ktera se obcas neda prekousnout ani navzdory celkem efekntimu vyusteni. ()

FunThomas

I když možná trošku chabé, nemůžu nepřiznat, že se mi to líbilo, nicméně kvůli kýčovitosti herců nemůžu hodnotit lépe než *** ()

Phillo

Hlúpe? Možno. Predvídateľné? Ťažko. Zábavné? Určite! Mierna vyvražďovačka bez štipky reálnosti alebo inteligencie zainteresovaných. Avšak slušná zábava, pri ktorej sa nenudíte a možno sa aj zasmejete. Námet vcelku zastaralý, ale stále účinný. Tým, že toho nemám napozeraného toľko a horory ma nebavia ma tento film bavil a zabavil. 75% ()