Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Listeroman

Slabší a trochu předpovídatelné. Docela dobrý nápad ze kterého chtěl režisér vytěžit až příliš moc. Umím si představit, že někdo jiný by s podobným scénářem dokázal udělat mnohem víc. Takhle vzniklo jen televizní béčko. Co na filmu oceňuju, že nebyl tak úplně nudný. Donutil mě přemýšlet a předpovídat situaci. Sice jsem měl vraha vytypovaného od začátku, ale jistý jsem si být nemohl až do poslední části filmu. ()

Terva

Dal jsem nejdříve tři hvězdy, ale po třetím zkouknutí dávám čtyři. Příští rok asi přidám, protože to, co dnes leze z některých filmových společností, to je humus. ()

svik

Zařadil bych tento napínavý filmeček k filmům z lepší kapsy. Sice si dost potrpěl na lekačky a morbidní vykonání vražeb, ale i přesto musím uznat že se tvůrci nápad docela povedl-STÍSNĚNÉ PROSTŘEDÍ-Snad co mě zaskočilo a řekl bych že to právě bylo u filmu nedořešeno a to konec. jistě nebylo lehké ho vymyslet ale zde se moc nepovedl hlavní vrah to nemohl stihnout to se nedalo. Bylo zde přemrštěno náhod a to taky ztrácí na kvalitě. CELKOVĚ POCIT SLUŠNÝ.. ()

prsvl

Film o tom jak se agenti FBI jedou vycvičit na ostrov (který je 80 km vzdálený od pevniny) a najednou je někdo, jednoho po druhym, začne vyvražďovat. Že už to tu bylo? Ano jedná se opravdu o klasickou vyvražďovačku. Přesto má tento film něco do sebe. Bavil mě od začátku do konce a do poslední chvíle jsem si nebyl jistý vrahem, i proto, že se tu objevuje hodně zvratů (i když nějaká odhalení jsou klišé). ()

DDT

I když se na "Lovce myšlenek" budete snažit jen tak bezmyšlenkovitě zírat, jedna myšlenka vás stejně bude zhruba tak od patnácté minuty filmu neodbytně pronásledovat - "Co kdybych to vypnul ?". ()

fannah

Mám rád filmy Rennyho Harlina a i tenhle se mi docela líbil. Velmi mě překvapilo obsazení, a dostávaly mě časté zvraty, kterých ve filmu bylo víc než dost. Je to docela dobrý akční thriller, rozhodně doporučuju minimálně jednou shlédnout..:) ()

Z0oMb3E

Val Kilmer mi bol ako herec vždy nesympatický. Nebudem sa pretvarovať, keď poviem, že som sa celkom potešil, keď som ho videl visieť napichnutého, ako bábku. No k filmu. Celkom slušná vyvraždovačka, v ktorej až do poslednej chvíle skoro nič netušíte. Niekoho tento typ filmov môže baviť, no ja som mu nejak na chuť neprišiel. Pre mňa mierny podpriemer. Neviem, kto sa inšpiroval kým? Saw tímto, či toto saw-om? Po čase vás to pištanie, visiace mačky, hracie skrinky či iné akože deprimujúce veci začnú nudiť, i keď sa film snaží o stupňovanie. Film na zabitie času, beriem. No na príjemnú filmovú chvíľku určite nie. ()

CBD

Zajímavý nápad, velmi slibný začátek a trocha té paranoii. Bohuže čím víc má děj gradovat tím měně vás to bude zajímat až se to celé zvrtne v něco co už jsme viděli milionkrát někde jinde... ()

mysiak

Slušná zápletka, dosť dobré spracovanie, a prekvapenie na každom kroku..ja som si tento film v pohodičke užil a nesťažujem sa...LL Cool J je proste drsňák jak hovado.. ()

Jillen

Kokotina, ale vzhledem ke tmavé atmosféře svého pokoje jsem byl napjatý až do konce. Slušný thriller, ovšem nic převratného. Dávám 50% ()

type_B

Obyčejné béčko nasazující si masku nevšednosti. Tři hvězdy za béčkovitost, dvě antihvězdy za přetvářku. Btw. v tomto filmu uvidíte, co se děje kuřákům, kteří si neumí odepřít cigaretu. Nechť jsme zatraceni! ()

Rosalinda

Lehce schizofrenní popůlnoční vymejvání mozků plné koček a nečekaných úmrtí. Nejdříve celkem "dejmetomu", ale pak padající do naprosté žumpy podobně zblbého podprůměru. Blbost, kterou není třeba ztrácet čas. ()

fallangell

Tomuhle nametu by sluselo spis serialove podani, i ten strih by tomu odpovidal. Ale zbesile zabijeni skupiny agentu FBI, mezi kterymi je jeden vetsi posuk nez ten druhy, kdy vlastne o nic nejde, jelikoz je uplne jedno kdo prezije. Vam k srdci moc nepriroste a kratka stopaz tohoto filmu se tak stava strasne dlouhou. ()

dee-key

Já teda nevim, hodnotil jsem to asi před tisíci lety, v době kdy jsem to viděl několikrát a vždycky se mi to líbilo. Je to teda už doba, ale dokud se na to nepodívám znova, tak tam těch pět nechám :) ()

dyfur

moja zaujímavosť: Gabe Jensen (LL Cool J) nosí hodinky značky Adidas Chronograph, Bobby Whitman (Eion Bailey) Suunto X6HR, Rafe Perry (Will Kemp) Casio G-Shock a Lucas Harper (Jonny Lee Miller) nosí Diesel. (dyfur) ()

kagemush

Tohle by byl perfektní závěr Policejní akademie....- Bylo to stejně trapný (jako poslední díly Pol. ak.),ale komedie jen občas.Zato jako fraška dokonalý. ( a má to momentálně o pěkných 12% vyšší hodnocení než třeba takový Lebkouni! /??????/, dokonce to má od českých koukačů stejný hodnocení jako Lovec démonů! -Bez komentáře..........,ug ug ug.) ()

TheDon

Obsazení docela hvězdný, Slater, Kilmer a můj oblíbenej LL Cool J. Jako thriller to fungovalo velice málo, ale jako podařená kriminálka docela solidně. Dobrá zápletka, dobrej casting, velice zajímavý smrti (kupodivu i nějakej ten gore) a takovej zlehka předvídatelnej konec. Na to že je to deset let starej film, tak některý dnešní rádoby thrillery si k tomu ani nečuchnou. Slabší čtyři. ()