Code 8

Krátkometrážní / Akční / Krimi
USA / Kanada, 2016, 10 min

V Americe vládne napjatá situace mezi lidmi se schopnostmi a policií. Zatímco se tito schopnostmi nadaní snaží žít svůj život mnohdy spořádaným způsobem, stačí málo k tomu, aby se stali centrem pozornosti a zejména pak u policie. Obyčejné rozbití skla automobilu (co by se běžně považovalo za přestupek) se tak v takovém případě může vyvinout mnohem méně příznivým směrem, než by se mohlo zdát... (P. J. D.)

Forsberg11

Musím povedať že som sa na to za tých 10 minút pomerne dobre namotal a bol som nasratý, že už je koniec. A ešte v tom najlepšom. Dúfam, že sa dočkáme celovečerného filmu aspoň podobných kvalít ako bol tento kraťas. 80 %! ()

iXtr3m3

Skvelý hustý kraťas, ktorý som nehodnotil tri roky dozadu, nakoľko som si povedal, že to urobím až vtedy, ak sa podarí dotiahnuť kampaň do úspešného konca. Podarilo sa to, už len krátky čas nás delí od celevečeráku a ja sa teším. Komunitou zafinancovaný projekt speje k svoju záveru ale zároveň aj rozšíreniu do povedomia ostatných. Sem s tým, vyzerá to skvele. ()

SpaceOdyseus

Fajn kratas, ktery je vlastne takovy potomek Kroniky a Elysia. I tak se ale muze pochlubit urcitou originalitou, profesionalni praci vsech zucastnenych a fajn sci-fi atmosferou. Klidne bych si dal celovecerak. ()

Disease

Jako preview, který má zaujmout případné investory v pohodě. Jako celovečerák bych očekával něco akčnějšího s neomarxistickým backgroundem (Elysium, Vyměřený čas...). ()

Luk Skywalker

Neoriginální námět (X-Men, Heroes...), ale dalo se na to podívat. Film teda nevím, bude pronásledování těch, kteří jsou jiní a lidé se jich bojí? Tak takových filmů je mnoho. ()

rhobos

Na film se těším.. tohle bude paráda .. :) (y) Vybrali několika násobně více než chtěli, tak snad to bude stát za to :). ()

Idahou

Další zázračnej chlapeček a zlá vláda. Kvalita je hodně dobrá, kamera a efekty taky. Jenže už teď je jasné, že to bude jen další tuctovka na kterou druhý den zapomene. Jako startovní projekt to ale asi stačí ()

Mouchal

Profesionálně střihnutá "upoutávka" k tomu, co teprve přijde v podobě celovečerního filmu, na který už tvůrci vybrali dostatečný počet finančních prostředků a my se tak už jen můžeme těšit na osudy lidí se schopnostmi, který nejspíše budou utíkat před těmi zajímavými robo-policajty a drony. Rozhodně zajímavý námět (ikdyž v dnešní době už trochu neoriginální), který stojí za to sledovat. Rozhodně jsem zvědav, co se z toho vyklube. ()

hiding

Zajímavý snímeček. Svižný, zajímavý. Ovšem ničím extrémně nepřekvapující. Jako reklama pro investory ovšem vynikající. ()

MartinTerran

Dost drsný kraťas, který slouží jako úvod k celovečeráku, na který vybrali peníze, takže se ho určitě dočkáme. Příběh z budoucnosti, kde mají někteří lidi schopnosti a ostatní lidé jsou netolerantní, tak se jim nežije zrovna dobře (prostě klasika) a kraťas ukazuje "běžný den" jednoho z nich. Na celovečerák se těším, snad to nedopadne, jako běžné, nevýrazné scifičko. Hodnocení: 74/100. ()

Seiby1

Doufám, že se vybere dost peněz na film. Metahuman věci mě vždycky braly. Zatím dost nezodpovězených otázek, proto tak nízké hodnocení. 65% ()