Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2016, 110 min

• kaylin

Na japonské animaci je strašně moc vidět, jak se chce přiblížit realitě a jak se jí to postupně stále více a více daří, kdy v některých scénách je rozlišení na první pohled skoro nemožné. Jenže už od prvního dílu se s touhle sérií vleče skutečnost, že příběh je až někde v pozadí. Efektní, hezké na oko, ale tak nějak prázdné.(2.9.2016)

Neotřele vystavěný svět na pomezí fantasy / sci-fi (takový ten "kočkopsí" mix, co zvládají vymyslet a ukočírovat snad jen východoasijští autoři) se sice potýká s představováním komplikované geopolitické situace, nicméně vyprávěný příběh sám o sobě složitý není. Staví samozřejmě na velkolepé, doslova opulentní akci (trošku víc nepřehledné z důvodu efektní bojové teleportace), ale postavy i emoce také dostatečně propracovává. Musíme ovšem překousnout, že přes všechnu technickou a animační brilanci jde především o PROLOG k nové Final Fantasy XV videohře - na kterou tedy v mém případě láká velice úspěšně.(31.10.2016)

Musím uznat, že Sony a Square Enix mají velkou odvahu představit tento nový obchodní model. Pokud si chcete zahrát nové FF XV, musíte si prakticky napřed pustit tento celovečerní film, nic jiného Vás totiž do děje hned z úvodu nezasvětí. Sázku na filmový prequel k samotné hře ale určitě nepodcenili ( také ji určitě kvuli hvězdnému obsazení dobře zaplatili ) a divákovi tak servírují plnohodnotný filmový zážitek. Tak a vzhůru do nového magického světa, můj PS už čeká.(7.1.2017)

Mnoho povyku pro nic... Nějak jsem nepochopil jestli tento díl má být odkazem sedmého dílu" Víz Rytíři a Emerald Weapon... A nebo to bylo jen shoda náhod? A Tohle byl prostě jen vlastní osobitý imperiální vesmír...? Prostě jako hra, nové Final Fantasy kleslo na úroveň GTA... No a Film... se přiznám že jsem nepochopil vůbec. Jak proč kdo a jak? Neuvěřitelnej CGI maglajz epické bitvy... skvělá akce, ale ten příběh? Co to sakra mělo být? FF Drama epic opera? Za mě velké zklamání, rozhodně se z toho dalo vymlátit víc... určitě aspoň z postav. Když není příběh a kvalitní postavy, není Final Fantasy... ale jen další tuctové RPG. Aneb... Z králem umírá i Magie... Ale mi ti tu magii propůjčíme i když jí nejsi hoden. Za to zaplatíš však daň nejvyšší... Jako že cože? Uronil jsem slzičku? ne, akorát mě to ještě víc dožralo.. Co vlastně sledujeme, jaké postavy jaký příběh... koho je to příběh? Krále, Oddaného Assasina, Lunafrey? Která nemá ani uzavřený konec... nebo snad záporáka který je doslova v tomto dílem bohem síly... Čerpá tuto sílu snad z krystalu? Co z tím má ten krystal vlastně společného? proč se všichni snaží navzájem zrazovat a zabít? Jen hromady otazníků a negativních vykřičníků.. Závěrečné Povolání rytířů už jsem bral jen jako opravdu dobrý vtip. O_o CGI se letos skutečně nedaří... bohužel: 52% Hvězda navíc aspoň za ty skvělé bitky... ty tři..? Co tam byli? Tu pijovinu z tím krakenem do toho nepočítám... to byla fakt chujovina:(9.7.2017)

Jak už je u Final Fantasy animáků zvykem, tak jsme dostali opět naprosto parádní animaci, pěkný příběh a dokonce i zajímavé postavy.Filmek má nabušený začátek i konec a prostředek je spíše upovídaný, ale to mi nevadilo. Jsem spíše odpůrce FF15, ale zde mi to nevadilo, protože zde nejsou ty přibuznělý trapáci jako ve hře. Film jsem si užil a dávám 80% :)(29.11.2016)

• - Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)

• - I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)

• - Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)