Reklama

Reklama

Kingsglaive: Final Fantasy XV

  • Japonsko Kingsglaive: Final Fantasy XV (více)
Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Z natáčení  - Aaron Paul, Sean Bean, Lena Headey

Recenze (113)

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

Celovečerní film s názvem FF je prakticky pokaždé událostí. I když jde skoro pokaždé o marketingový tah, jak upoutat pozornost k herní sérii, je to vždy i krásná ukázka toho, kam se zase pohnula kvalita CGI animace "made in Japan". Prostě když máte pořádný budget a zkušenosti z tvorby PC her, pak je výsledek skoro vždy minimálně dobře koukatelný. Co byl povětšinou problém obou předchozích filmů a čeho se vždy tak trochu bojím u filmů FF je příběh. Buď je to v podstatě o ničem, jako byla Esence života, nebo je děj tak úzce spojený s hrou, že se v něm nezasvěcený divák, který nezná FF hru, pravděpodobně nevyzná (Advent Children). Tady máme v podstatě úvod k nové hře, která se na nás chystá, film ale díky hlavnímu hrdinovi, kterým není hlavní postava z nadcházející hry, má i docela dost prostoru pro svůj vlastní příběh. No a ten není úplně špatný, jsou tam bitvy, je tam politika a má to i atmosféru. Charaktery ujdou a jsou velmi dobře nadabované (viděl jsem anglickou verzi). Sice jsem u první bitevní sekvence chvíli přemýšlel, jestli se nedívám na nové Starship Troopers, ale finální střet a okolnosti, které k němu vedli se mi líbily. U mě nové FF končí prostě dosti dobře, přeloženo do řeči čísel - 7,7/10 ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Jakožto hororový expert žánr anime příliš nevyhledávám, avšak přítelkyně je do anime blázen, takže když se objevil Kingsglaive: Final Fantasy XV, tak jsem vyhověl jejím sladkým prosbám a obětoval svou tradiční hororovou noc ve prospěch společné anime noci. Přesto jsem se "hororu" svým způsobem dočkal, jelikož sledování Kingsglaive: Final Fantasy XV se proměnilo v opravdovou noční můru. Tak chaotickou splácaninu už jsem hodně dlouho neviděl. Snímek bych přirovnal k mixu Harryho Pottera, Hvězdné pěchoty a Warcraftu. Troufám si říci, že i fanoušek anime se musel v daném příběhu ztratit a to i přesto, že se vůbec nejedná o kdovíjak sofistikované dílo. Mimochodem přítelkyně mi asi v polovině filmu usnula na rameni, což o "kvalitách" daného snímku říká naprosto vše. Ocenil bych jedině vskutku výbornou animaci, která Kingsglaive: Final Fantasy XV uchránila od odpadu. ()

Reklama

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Značka Final Fantasy ma necháva skôr chladným a až tretí animovaný film urobil správny krok k tomu, aby ma jej mytológia začala viac zaujímať. Nie je to tým, že by film nemal dosť svojich problémov. Vystavaný svet nepôsobí nijak zvlášť originálnym dojmom a zápletka je skôr mimoriadne dlhou cutscénou s viac či menej predvídateľnými zvratmi. Lenže i napriek tomu má táto kombinácia sci-fi a fantasy niečo do seba a za plus považujem aj ďaleko prístupnejší príbeh ako v Advent Children. Nehovoriac o tom, že audiovizuálna stránka je i navzdory chaotickejšej akcii naozaj ohromujúca a príjemným bonusom je aj vydarený anglický dabing. Chápem, prečo každému tento filmový prírastok Final Fantasy XV Universe nesedí každému, ale ja som v zásade spokojný. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Na tieto moderné japonské animované filmy a hlavne zo známych univerz nedám nikdy dopustiť. S herným univerzom Final Fantasy síce nemám vôbec žiadne skúsenosti, teda vlastne rovnako, ako aj so všetkými ostatnými známymi hlavne zo sveta fantasy, ale to mi nebránilo sa na tento film tešiť a celkom si ho aj užiť. Na rozdiel od už jedenásť rokov starého Advent of children, ktorý bol viditeľne určený len herným znalcom a tak som sa v deji dosť strácal je mi už táto nová verzia podstatne prijateľnejšia a síce sa nejedná úplne o môj žáner, ale aj tak mi to prišlo dejovo dostatočne zaujímavé a hlavne prvé dve tretiny, kedy sa vlastne predstavuje všetko dôležité mi ušli veľmi rýchlo. A môže za to aj tento veľmi zaujímavý a netradičný mix sci-fi a fantasy, s ktorým som sa v takto vyrovnanom pomere asi ešte nestretol. Postavy sa rozprávajú, ako členovia špeciálnych jednotiek a používajú zbrane, dopravné prostriedky a techniku blízku tej našej, ako z čistého sci-fi, ktoré mám veľmi rád a zároveň bojujú s rôznymi tvormi, používajú mágiu, občas meče a nejaké tie fantasy teleporty ako zase z čistokrvného fantasy, ktoré zase vôbec nemusím, ale musím uznať, že v takejto kombinácii to má svoje čaro. Plusom sú aj postavy, síce ma trochu sklamalo, že ženské sú tentoraz dosť v úzadí, pričom práve v takýchto filmoch som si už zvykol na charizmatické hlavné hrdinky, ktoré to aj sami bez problémov utiahli. Tu sú vlastne len dve ženské postavy, jedna ma moc nezaujímala a tá druhá, v ktorej som od začiatku videl najväčší potenciál a čakal som, že čoskoro pôjde do popredia zase dlho nevydrží, čo ma teda veľmi prekvapilo, ale zase aj k tým mužským som si celkom vytvoril vzťah a predstavujú hlavne zaujímavých členov špeciálnej jednotky. Čo sa týka akcie, tak vizuálne je úplne dychberúca, na všetky je radosť pozerať, ale kompletne som si vlastne užil len tú veľkolepú úvodnú. Tie zvyšné, ktoré sa nachádzajú hlavne v poslednej tretine mi už obsahovo vôbec nie sú blízke, toto už nie je môj štýl, ale tých kladov majú stále dosť. Ale samozrejme aj celkovo je to vizuálne úplná lahôdka, nielen akcia, ale aj prostredie, technika a hlavne postavy, ktoré vyzerajú úžasne a občas už boli takmer na neroroznanie od skutočných hercov. Takže nepochybujem o tom, že fanúšikovia herného univerza budú z tohto úplne nadšení, ale aj mňa to väčšinu času dosť bavilo, Japonci takéto filmy vedia. 75% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele

Vizuálně dechberoucí, akčně obstojné, zasazením japonské (tedy svým způsobem originální, ale záleží kolik má člověk nakoukáno), postavami spíše unylé, příběhově.. No má to jistě potenciál a celá ta "hra o trůny" a pletichy tajných agentů byly zajímavé, ale nakonec se to stejně svrhne v exploze a vizuální obžerství. Proti čemuž nic nemám, ale ta variace na Minatův Hiraishin, na které je postavená veškerá akce mohla být choreograficky zvládnutá zábavněji. Ale hlavní problém bude asi v tom, že mě nezaujaly postavy. Anglický dabing na špičkové úrovni, ale Lena Headey byla na Lunu trochu stará (resp. nedokázala změnit hlas tak, aby Luně seděl). Prostě průměr, maximálně mírný nadprůměr. 6/10 ()

Galerie (29)

Zajímavosti (3)

  • Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)
  • I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)
  • Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)

Reklama

Reklama