• Japonsko

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2016, 110 min

Neviem hodnotiť. Zaujímavý príbeh. Otrasné dialógy elitnej skupiny. Zároveň zaujímavé slovné hračky dvoch politických lídrov. Super animácia, ale čudná akcia. Akčný začiatok a mega akčný koniec. Ale pomalý a domotaný stred. Postavy sa vydarili graficky ale extra sympatické nie sú. Film točili Američania s Japoncami ale ani jedna kultúra do toho nedala to najlepšie zo seba. Každopádne keď sa za pár rokov natočí ďalší Final Fantasy verím, že okrem animácie sa zlepšia aj iné filmárske aspekty. niečo na hranici 3 a 4*. Dám nižšie lebo dnes sa veziem na trojkovej vlne.(15.9.2016)

Hack&Slash pornotrailer a úvodní epizoda do hry FinalFantasyXV. Herní marketing nejvyšší třídy. Žádné zdržování.. všechno má spád a parádně vykresluje jak se věci mají v nejnovějším vesmíru herní legendy. To co vám zkouší jiné hry často krypticky a nepřehledně vysvětlit v max pětiminutovém úvodu hry.. Tady dostanem na CGI podnosu v necelých dvou hodinách plných zajímavých postav a akce.(2.3.2018)

Neotřele vystavěný svět na pomezí fantasy / sci-fi (takový ten "kočkopsí" mix, co zvládají vymyslet a ukočírovat snad jen východoasijští autoři) se sice potýká s představováním komplikované geopolitické situace, nicméně vyprávěný příběh sám o sobě složitý není. Staví samozřejmě na velkolepé, doslova opulentní akci (trošku víc nepřehledné z důvodu efektní bojové teleportace), ale postavy i emoce také dostatečně propracovává. Musíme ovšem překousnout, že přes všechnu technickou a animační brilanci jde především o PROLOG k nové Final Fantasy XV videohře - na kterou tedy v mém případě láká velice úspěšně.(31.10.2016)

Výborně zpracováno. Dějová linie držela plynulost. Nad "příšerkami" zamhouřím obě oči. Celkově velmi dobrá spokojenost. Začínám věřit tomu, že do padesáti let mohou reálné herce vystřídat herci virtuální-animačními programy stvoření.... Sečteno a podtrženo: Známka lepší Velmi dobrá, což znamená 85%, a tedy 4 hvězdy plus.(8.9.2016)

To mi chcete říct, že tenhle film byl animovaný? V tom případě skládám poklonu tvůrcům, protože to celou dobu vypadalo jako hraný film. Naprosto dokonalá animace. Jinak svět Kingsglaive neznám, ani nevím, jestli to je podle nějaké hry anebo seriálu, ale film mě zaujal, je to velmi povedená akční fantasy jízda. Je tam spousta dobré akce, takže já byl spokojen.(21.12.2017)

• - I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)

• - Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)

• - Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)