• Japonsko

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

Japonsko / USA, 2016, 110 min

Japonci opět vystrčili své růžky a vytasili se s novým CGI animovaným filmem, který je z hlediska vizuálu to nejlepší, co v dnešní době můžete očekávat. Západní konkurenci v tomto žánru zase strčili do kapsy. Nádherná a skoro už i reálná grafika je jedním z hlavních taháků filmu, ale tím nechci říct, že ostatní věci jsou tím pádem špatné. Ba naopak. Příběh samotného fantasy světa FF pořádně neznám, ale příběh tohoto filmu měl něco do sebe. I když jsem tam našel pár much, tak v celkovém součtu byl na japonské anime filmy nadprůměrný. Akce je zde dostatek, stejně tak i zajímavých příběhových zvratů. Uvidíme, s čím se ukážou Japonci příště a také mě zajímá, jestli to své CGI posunou ještě o kus dál. Pokud ano, tak za pár let si vystačíme bez herců z masa a kostí a přejdeme na pouhou práci na počítači. Kdo má rád akční fantasy filmy s překrásnou vizuální stránkou, tak tento film je určený přesně pro něj. Za mě dávám 90 %(16.9.2016)

• kaylin

Na japonské animaci je strašně moc vidět, jak se chce přiblížit realitě a jak se jí to postupně stále více a více daří, kdy v některých scénách je rozlišení na první pohled skoro nemožné. Jenže už od prvního dílu se s touhle sérií vleče skutečnost, že příběh je až někde v pozadí. Efektní, hezké na oko, ale tak nějak prázdné.(2.9.2016)

Mnoho povyku pro nic... Nějak jsem nepochopil jestli tento díl má být odkazem sedmého dílu" Víz Rytíři a Emerald Weapon... A nebo to bylo jen shoda náhod? A Tohle byl prostě jen vlastní osobitý imperiální vesmír...? Prostě jako hra, nové Final Fantasy kleslo na úroveň GTA... No a Film... se přiznám že jsem nepochopil vůbec. Jak proč kdo a jak? Neuvěřitelnej CGI maglajz epické bitvy... skvělá akce, ale ten příběh? Co to sakra mělo být? FF Drama epic opera? Za mě velké zklamání, rozhodně se z toho dalo vymlátit víc... určitě aspoň z postav. Když není příběh a kvalitní postavy, není Final Fantasy... ale jen další tuctové RPG. Aneb... Z králem umírá i Magie... Ale mi ti tu magii propůjčíme i když jí nejsi hoden. Za to zaplatíš však daň nejvyšší... Jako že cože? Uronil jsem slzičku? ne, akorát mě to ještě víc dožralo.. Co vlastně sledujeme, jaké postavy jaký příběh... koho je to příběh? Krále, Oddaného Assasina, Lunafrey? Která nemá ani uzavřený konec... nebo snad záporáka který je doslova v tomto dílem bohem síly... Čerpá tuto sílu snad z krystalu? Co z tím má ten krystal vlastně společného? proč se všichni snaží navzájem zrazovat a zabít? Jen hromady otazníků a negativních vykřičníků.. Závěrečné Povolání rytířů už jsem bral jen jako opravdu dobrý vtip. O_o CGI se letos skutečně nedaří... bohužel: 52% Hvězda navíc aspoň za ty skvělé bitky... ty tři..? Co tam byli? Tu pijovinu z tím krakenem do toho nepočítám... to byla fakt chujovina:(9.7.2017)

Vizuálně zajímavé. Ale bohužel to je vše. Ve zbytku se jen těžko člověk vyzná. Navíc mě trochu štvali i některé nedotažené detaily kde auta zůstávají bez škrábance i po dlouhých skocích a broušení svodidel (vím je to blbej detail ale prostě to vypadá divně). Na druhou stranu musím ale říct, že jsem nenudil tolik jako u jiných akčních filmů poslední doby. Teleportační kukri jsou fajn nápad. A kdyby mi bylo 12 budu asi nadšen. Má to vše: obří roboty obří monstra, magii, teleportaci, honičky a přestřelky v autech, rytíře, princeznu, štíty, mobily, létající lodě, a v podstatě i vše ostatní :-D 60% P.S. Sean Bean to zase nedá :-D.(30.9.2016)

Pokud patříte k hráčům počítačových her a chystáte se na FinalFantasy XV, doporučuju jako první shlédnout tento film, který předchází samotné hře a poté jak hra tak film dávají větší smysl a více vás obě díla zaujmou. Poté doporučuji hráčům nehnát se za dokončením hry...zkuste napřed ukončit "né" všechny questy a sidequesty. Pro filmové fandy platí toto...i přes the whole CGI film jde o neskutečnou podívanou! Kvalita animace se blíží realitě! Ta technika je neuvěřitelná. A film jako takový, pokud budu nezaujatý, je někde na 4*. Je to taková akční pohádka o vítězství dobra nad zlem. Já, jakožto fanda FF přidávám jednu * za nostalgii. A mimochodem, Sean Bean zase umře....to už není spoiler :-D(28.9.2017)

• - Film je souběžný s příběhem hry "Final Fantasy XV". Mapuje začátek celého konfliktu mezi královstvím Lucis a imperiem Niflheimem. Hra a film se v příběhu navzájem doplňují. (UncleMorty)

• - I přesto, že je film zasazen ve zcela fiktivním světě, lze v něm najít velké množství log a značek, které existují ve skutečnosti. Na náměstích tedy často vidíme loga firem jako je: Beats, Japan Airlines, Audi, Solid Stone a samotného Square Enix. (UncleMorty)

• - Ve filmu se objevuje Audi TT, i přestože se jedná o zcela fiktivní svět. Hodně dalších konceptů vozidel, které se ve filmu objeví, jsou dle reálné předlohy. Je to poprvé, co ve světě Final Fantasy vidíme stroje ze skutečného světa. (UncleMorty)