Srdce v Atlantidě

• USA Hearts in Atlantis (více)

Fotograf Bobby Garfield dostává zprávu, že jeho přítel z dětství Sully se zabil při autonehodě. Vydává se na jeho pohřeb do Bostonu a doufá, že tam potká Carol Gerberovou, poslední z partičky tří nerozlučných jedenáctiletých dětských přátel. Na pohřbu se dozvídá, že Carol je již také po smrti. Vzpomínky na mládí ho vedou k domu, kde bydlel. Je to již stará polozbořená ruina, ale dětství bylo nezapomenutelné: Bobby žije sám se svou matkou a ta pronajme první patro domu Tedovi Brautiganovi. Zatímco matka je vždy zaneprázdněna, hlavně sama sebou a svou prací, Ted začíná brát Bobbyho pod svá křídla. Vzniká mezi nimi vztah jako mezi otcem a synem. Brzy se ukáže, že Ted má jakousi telepatickou schopnost číst v myšlenkách a částečně ji předá Bobbymu, když se ho občas dotkne... (TV Nova)

Nivenx

Film podle Stephena Kinga, který není hororový, ale zato solidně zahraný a tajuplný. Od začátku se nám buduje tajuplná atmosféra a Anthony Hopkins je prostě zase skvělý. Mě se Srdce v Atlantidě velice zamlouvá. 70% ()

sator

Záhadný název filmu dává více smyslu když znáte knihu. Idea knihy "Hearts in Atlantis" je o generaci,  která se selhala před tisíci lety v Atlantidě a slíbila si že tentokrát lásku přinese do naší doby, ale nedokázala splnit svůj slib a ideály....(viděno znovu 2017) ()

Radiq

Uniklo mi něco? Myslím, že ne. Ono se tam toho jen stalo tak málo. Co mě ale mrzí nejvíc, tak to, že tam nejsou vysvětlené určité souvislosti - kdo jsou ti Ničemní muži (nebo Nízcí lidé?... prostě Low Men) a proč po Tedu Brautiganovi vlastně jdou? Už jen to, že si musíme domýšlet věci jako co má vlastně za schopnosti a jaktože je od něj pochytil i ten chlapec, je podané dost odfláknutě, že musíte dávat setsakramenskej pozor, abyste to zachytili. Částečně znám postavu Teda Brautigana z Kingovy série Temná věž, takže vím, jak nás film o dost věcí ochudil... nebo spíš nechal si je pro sebe. I když ona je taková už i ta samotná povídka, kterou jsem nečetl - prostě Tedovu pravou identitu neodhalí. Ale má dostatečnej potenciál zaujmout? Podle mě moc ne. Nevím, možná se mýlím. Ale taky vím, jak dokáže lidstvo Kingovi podlejzat za cokoliv, co napíše, nehledě na kvalitu. Je pravda, že to mizerné dětství (se záblesky štěstí), ten vztah s matkou, rivalita s partou tyranů (trochu připomínající Kingovo "To") a seznámení se záhadným nájemníkem, to vše je tak nějak retro pěkné. Vůbec mi k tomu ale neseděl název Srdce v Atlantidě - ve filmu se o Atlantidě sice mluví, ale kontext chybí, bych řekl. Nehledě na to, že jsem se dozvěděl, že v Kingově povídkách jde o karetní hru "Srdce", takže úplně mimo tento film. S čím jsem spokojený, tak samozřejmě Anthony Hopkins a celkově ta atmoška, ale vždy mě prudí, když divák musí tápat, i když by nemusel. Proto hodnotím tak nízko - nebo proto, že jsem Nízký muž? Jinak nejvíc mě na celém filmu překvapilo, že píseň "Only you" není od Elvise Presleyho, ale od The Platters. To jsem se opravdu dozvěděl až nyní... a myslím, že hromada lidí také žije v iluzi, že to zpívá King of Rock and Roll. ()

tatanapope

Pěkný, povedený film o chlapci, co žije z matkou, co má málo peněz i času, pak se ale nastěhuje do domu muž se kterým se hoch spřátelí a brzy zjistí, že jeho nový přítel je tak trochu zvláštní. Viděno v rámci Seznamte se s.../Stephen King ()

filmmovier

Veliké překvapení. Předlohu od Kinga jsem v tomto případě neznal, ale pokud jde o filmové zpracování Srdcí v Atlantidě, tak to mě.. inu, chytlo u srdce a nesmírně dojalo. Krásné výkony všech zúčastněných (Anthony Hopkins ale samozřejmě kraluje - pro mě jedna z jeho nejlepších rolí), velmi zajímavá zápletka, dojemná i napínavá se skvěle napsanými dětskými charaktery (což ostatně Kingovi šlo vždycky) a nádhernou dobovou atmosférou. Snad jedině to mohlo být delší, aby se aspoň o něco víc vysvětlili ti muži v černém. Jinak si ale nemám na co stěžovat, Anton už v té době předvedl, jaký talent v něm dřímá a celé je to prostě velmi milé a nesmírně lidské. Nadpřirozena je tu velmi pomálu, ale právě v těchto věcech spočívá Kingovo opravdové mistrovství - a tento film, ať je od předlohy jakkoliv odlišný, je výtečný. 85%. PS: Opět další matka, která se chová jako kráva. ()

Magneto

Pokojný filmík ktorý plynie a plynie a na konci vás prekvapí dojímavým záverom...ďalšia variácia na tému dospievanie a nájdenie samého seba. ()

Sfinkter

Hopkins je kouzelník, celý film mi přišel zčásti jako hodně příjemná pohádka, zčásti jako ne zcela srozumitelné poselství o dětství, které je právě tak kouzelné jako Atlantida. ()

JimmyII

Hicksovi se podařilo zachytit to zvláštní kouzlo dětství, jež je prosyceno radostí, bezstarostností a nadějí, rovněž však smutkem, ležmi dospělých, strachem, ztrátou, zklamáním a hlavně spoustou magie a tajemna. To je přesně to, o co tu jde. Knihu jsem nečetl a možná bych šel s hodnocením níž, kdyby ano. Jednoznačně mě ale tento film dostal, je plný skvělých hereckých výkonů, jimž pochopitelně vévodí Anthony Hopkins, známé písničky jsou využity na těch nejpravějších místech a veškeré lokace mě uvedly do nostalgie, aniž by se vůbec něco dělo... Neřekl bych, že filmu chybí emoce, jak zde někteří tvrdí. Mě například film třikrát téměř rozbrečel. Jsem nadšen a dávám za pět, až přečtu Kinga, možná přehodnotím. Každopádně je jasné, že takovéhle příběhy umí napsat jen on, když se vzdá všech mrtvol a sekačem a mandlů na prádlo:-) ()

danoo

Jedna z tých lepších adaptácií Kingových diel utrpela nízkou úrovňou produkciou a réžie, kt. sa tu pohybujú niekde na úrovni bežného rodinného filmu. Herci na čele s A. Hopkinsom sa tak mohli snažiť koľko chceli, nevykryli to. Každopádne, môj celkový dojem kazil i tradične zlý slovenský dabing. ()

Toto

Anthony Hopkins je tajomný na začiatku filmu, v strede filmu, na konci filmu. Ba aj po jeho skončení! ()

lennyd

Bobby Garfield se vrací do míst, kde prožil celé své dětství s přáteli Sullym a Carol. Také nachází dům ve kterém žil, a osvěžuje si příběh tajemného nájemníka, který nějaký čas v jejich domě bydlel. Ted Brautigen (Anthony Hopkins) se za těch pár měsíců stihl Bobbymu stát - pokud ne téměř otcem - tak velmi dobrým přítelem... Film by byl docela fajn, kdybych - bohužel - již dříve nečetl knižní předlohu Stephena Kinga (mimochodem jedna z mála, které nejsou hororové). Film bohužel zpracovává jen první část knihy, ostatní okázale ignoruje (možná čekal Hicks na přijetí tohoto filmu veřejností a kritikou, a pak by případně zbytek dotočil jako pokračování?). Na druhé straně musím uznat, že se Hicksovi podařilo docela dobře zvolit obsazení jak Teda Brautigena - Anthony Hopkinsem, tak i mladého Bobbyho Antonem Yelchinem. A jako plýtvání hereckým talentem bych nazval obsazení Davida Morseho do role "staršího" Bobbyho... ()

rockwoman

"Určitě jí jednou políbíš. Podle toho budeš soudit ostatní polibky a zjistíš, že takové už nikdy nebudou." ...Působivé vyprávění o návratu do vzpomínek na první přátelé z dětství, na chuť prvních polibků, na nezapomenutelné setkání, které otevřelo oči a nechalo do nich vstoupit budoucnost. Forever Young Anton Yelchin இڿڰۣ-ڰۣ ()

Compadre

Darabont koukám není jediný, kdo si umí poradit s těžkými předlohami Kingových knih, Srdce v atlantidě je co se týče atmosféry opravdu zážitek a jako záruka kvality je tu samozřejmě sir Anthony Hopkins. ()

JohnSmith

Nebylo to špatné, ale čekal jsem nějaký oslnivý závěr. Nakonec by si člověk mohl říct, že to co Hopkins věděl a všichni se tomu divili, byla jen pouhá dobrá dedukce. Kromě Yelchinova výstupu s karetním podvodníkem. ()

cross

Tento film měl předpoklady k tomu, aby byl opravdu krásný. Bohužel, výsledek zůstal někde na půli cesty a těžko říct, proč. Nevím jestli Kingova knižní předloha byla sama o sobě výrazně slabší, nebo jestli pochybyl režisér a hlavně scénárista, ale každopádně je viditelné, že vyprávění je příliš táhlé a opravdové okouzlení příběhem tak přichází až v samotném závěru.Škoda... ()

klima777

Film o hledání přátelství a důvěry v dusivé atmosféře amerického "honu na čarodějnice". Mr. Brautigan se zdá býti "tak trochu telepatem a léčitelem"; my, kdo známe Temnou věž, máme jakousi nejasnou představu, že kdyby chtěl, mohl by rozplést předivo reality nebo alespoň otřást naším vnímáním skutečnosti. Jenomže nechce... Touží po klidu a normálním životě, leč není mu přáno. Okolí začne tohoto podivína záhy vnímat jako ohrožení obecně daných pravd a morálky. Velmi komorní (zároveň však multifokální), nostalgicky laděné, a především hořké drama o tom, že se nevyplácí být jiný. Příběh o tom, že věci tušené a ukryté pod povrchem, jsou mnohdy důležitější než záležitosti zjevné a snadno vysvětlitelné. Co překoná "Sršně" alias "Žlutokabátníky"? Sounáležitost? Sdílené tajemství? Zachování si dětského pohledu, tedy ráj srdce vprostřed labyrintu světa? Vědomí vnitřní svobody? Nejspíš nic, ale stojí za to vzdorovat jim. Alespoň se pokusit. Možná. Snad. ()

Gunslinger

Mierne sklamanie oproti knihe.. No nestava sa často že niekto vypustí z filmu polovicu z knižnej predlohy:).. Aj tak výborný film ()

Arius

Hopkins strieda rozne role a tato bola obzvlast zaujimava, nie narocna ale nie prilis jednoducha, musim vsak vycitat detskych hercov, malokedy zahraju dobre a rovnake je to i v tomto filme. Este jedna mala poznamka, David Morse je taktiez kvalitny herec a to ze mu bol poskytnuty maly priestor ma urcite svoj vyznam no ja by som si ho vedel predstavit i lepsie. ()

Zemřel herec Anton Yelchin

Zemřel herec Anton Yelchin