Závist

Envy

Závisť

Keď sa darí, tak sa darí

Je to na hovno

Akční / Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 95 min

• tron

„Budem ho volať... fekalizér!“ Zvláštne nevydarená a veľmi slabá Frat Pack komédia inak kvalitného amerického režiséra Levinsona (RAIN MAN, SPÁČI) sama nevie, či je o odparovačoch hovienok, mŕtvych koňoch, bezdomovcovoch (Christopher Walken!) alebo susedských vzťahoch. Tentokrát nefungujú ani inak veľkí profesionáli Ben Stiller (ZOOLANDER) a Jack Black (ŠAKAL) a pokus o prepašovanie "hlbokej ľudskosti o priateľoch" sa do až komiksového bizarného scenára takmer vôbec nehodí.(27.9.2005)

• Rockerman

Myslel jsem si, že za těch pár vtipných scén bych mohl dát 1*, ale pak přišel ten trapný závěr!!! Trapnější, než všechny ostatní scény v tomto filmu ( a to už je co říct) a ihned jsem ve své mysli tu hvězdu vymazal! Marná sláva u mě zůstává Starsky a Hutch nejlepším filmem s Benem Stillerem. Zbytek je horší, špatné a jako tento film hrůzostrašné!!!(21.3.2011)

• gabin(a)

Šmankote, to byla ale kardinální blbost! Jedna hvězda je za Christophera Walkena, pro kterého mám slabost a obdivuji jeho výběr rolí. On si snad nikdy nezahrál normálního chlápka!Jeho tatík v Dožeň, co se dá byl sice slušňák, ale zase se trochu spletl:-) Nejlepší z celého filmu byly ty parodie na stupidní americké reklamní pořady s dementním publikem. Jo - a filmy o tom, že kámoši si nemají závidět a mají si pomáhat a držet spolu, umí točit snad jedině Francouzi, tam je to hlavní téma ve spoustě skvělých filmů.(24.9.2010)

• Master19

Toto je jako zjevení. Etablovaní a dostatečně nosní komici Stiller a Black, patřičně mystický Walken, Rachel Weisz k nakousnutí, na režisérské stoličce Barry Levinson a... taková nekoukatelná pitomost. Nefunguje vůbec nic. Akce nulová, krimi výsměch a komedie leda tak na úrovni prdícího balónku. Špatné.(1.12.2015)

• WANDRWALL

Ví majetku, víc starostí. Kolik je i mezi námi takových, co mohou mít i zlaté kliky, ale neví co dělat, jak trávit čas do okamžiku své smrti? Čím ho naplnit? A tak hledají. Někdy už pozdě, neb věk jejich jim už tolik možností nedává... Závist je běžnější, láska je vzácnější. Kdo si myslí, že boháči mají plnější život, než chudáci, tak se pletou. Proč je tolik filmů o boháčích, co nevědí čím naplnit život a o chudácích, kteří ho naplňují? Ale může to být i naopak. To se taky nedá vyloučit, že?(4.9.2010)

• - Film byl v amerických kinech velice neúspěšný, proto byl v Evropě uveden rovnou na dvd a vhs. (Pumiiix)