Závist

Envy

Závisť

Keď sa darí, tak sa darí

Je to na hovno

Akční / Komedie / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 95 min

• wosho

Oscarový režisée Levinson (ročník 1944) asi stratil na stará kolena soudnost, když šel do tohodle. Komici Stiller a Black asi zase moc kalili a v totální sťatosti se upsali producentům tohodle. Weisz asi byla zoufala co má dělat se svojí tehdy stagnující kariérou, když šla do toho. Walken zase potřeboval na nájem, když šel do tohodle. A producenti museli se upsat ďáblovi, když na tak mizerný scénář sehnali takovou ligu. A scénarista by měl vrátit honorář!! Závist je nepodařená komedie bez humoru. Původní námět měl šanci na satirickou komedii, ale to by ji pan scénarista nesměl utopit v nastavované a nevtipné kaši. Navíc duo Stiller/Black je nesympatické. Mýt takového souseda, tak ho i zabiju. A mýt takového nepřejícího kámoše, tak ho taky zabiju. Opravdu jediné kladné je výkon Walkena, i přes mizernost své postavy ji obdařil komičností (jen díky němu jsem se párkrát zasmál). A režie stárnoucího Levinsona byla sice profesionálně odvedena, ale zcela rutině a nezáživně. Suma sumárům zasloužený propadák.(26.11.2009)

• neoBlast

Tak si to shrňme: dva slušní komici, tři držitelé oscarů, hromada doprovodných kvalitních herců a všichni dohromady hrají v nevtipné komedii kde jde doslova o hovno (no dobře o plurál: o hovna). Ježiši Barry, na starý kolena tohle nemáš zapotřebí, vždyť mě nenapadá jediná věc co pochválit. 20 %(10.8.2009)

• Hopper

Dobrý bože, toto je taká kravina, že nechápem, ako mohli zlomiť hercov kalibru Walken, Weisz, Black alebo Stiller do niečoho, kde aj treťotriedni herci by sa hanbili za to, v čom hrajú... Dopozerať vyžaduje veľkú, ale skutočne veľkú vnútornú silu alebo neskutočný TV absťák. Humor nielenže absentuje, ten sa vôbec nikdy nekonal a zvyšok je kardinálna nuda a slabé výkony.(18.10.2008)

• Master19

Toto je jako zjevení. Etablovaní a dostatečně nosní komici Stiller a Black, patřičně mystický Walken, Rachel Weisz k nakousnutí, na režisérské stoličce Barry Levinson a... taková nekoukatelná pitomost. Nefunguje vůbec nic. Akce nulová, krimi výsměch a komedie leda tak na úrovni prdícího balónku. Špatné.(1.12.2015)

• Hal_Moore

Blackův nejhorší výkon, Stillerův nejhorší výkon, vše zachraňující Christopher Walken. Film o ničem, co by stálo za řeč. Snad jen sympatická Rachel Weisz, jako vždy skvělý Walken, neurážející hudba...Zápletka, která je možná trochu originální, ale opravdu jen trochu, je srážena trapnými pokusy o vtip a špatnými herci. Co na tomto stálo čtyřicet melounů absolutně nechápu. Hrůza(26.11.2006)

• - Film byl v amerických kinech velice neúspěšný, proto byl v Evropě uveden rovnou na dvd a vhs. (Pumiiix)