Jima Normana ( Tim Matheson ) provází od dětství děsivý zážitek, při němž byl svědkem smrti svého staršího bratra, kterého zavraždila parta čtyř výrostků. Nyní po letech se Norman společně se svojí ženou a synem vrací do rodného městečka, aby zde vyučoval na zdejší střední škole. Mezi těžce zvladatelnými studenty sportovních tříd, které daleko více než učivo zajímá baseball nachází pouze pár oblíbenců. Poté, co má jeden z nich smrtelnou nehodu, přichází do třídy nový žák. Jim si s hrůzou uvědomuje, že je to dávno mrtvý vůdce party, která zabila jeho bratra. Dvacetsedm let spící noční můra se znovu probouzí. (kosta73)

hero_bk

Céčko? Efko? Ixko? Stačí na tohle vůbec abeceda? Jedna z nejlepších Kingových povídek v jednom z nejhorších zpracování, který mi vůbec mohlo přijít na mysl... Utíkej, Jimmy, běž... Kolikrát tam proboha byla tahle věta? Stokrát možná i víckrát....Závěr je docela dobrej, i když změněnej proti knížce, ale může to vyvrátit tristnost tohoto filmu? NEMŮŽE! ()

djbarrel

To byla docela hrůza ! A přitom námět nebyl zlý. Jenže špatné zpracování a špatní herci filmu vůbec nepomohli. Zápletka sice mohla být zajímavá, ale byla podána tak nešikovně, že to byla jen přehlídka nudy a nelogického chování. 40 % ()

J.Mayen

Vyborne zpracovana Kingovka meho mladi. Presne tohle je ten typ filmu na kterych jsem vyrustal, zaporaci byli opravdu zaporny, zli, nechutni, bez slitovani. Hlavni hrdina sympatak, ktery umi zahrat opravdu presvedcive. Zmenil jsem svoje hodnoceni ze 3 na 4 hvezdy. Dnes bych rozhodne hodnotil jinak,protoze doba si to tak zada,ale nekdy se mi podari zavzpominat a nostalgie ve mne probudi stary dobry 90 tky. ()

Legie

Námět od Stephena Kinga je v knižní podobě výborný. Filmové zpracování až tak moc dobře nevyšlo a obsahuje hluchá místa. ()

70s80s90s

Nepochybne by som lepsie spravil, keby som venoval cas precitaniu tejto Kingovky, nez zabijal cas tymto nie moc dobrym prevedenim. Par dobrych momentov s chlapcami, ktori sa vratili, ale inak nudny beckovy thriller. Tri hviezdy v ramci tv filmov. ()

Namefar

Dobré herecké výkony, sympatický hlavní hrdina. Ze začátku se těžko určuje skutečnost a fikce. Jedno splývá s druhým. Kinga mám rád, a hodně výtvoru dle jeho předloh nedopadlo dobře. Cením si každé lepší adaptace. ()