Reklama

Reklama

Zlé časy

  • USA Hard Times (více)
Trailer

VOD (1)

New Orleans, 30. léta – život byl těžký, ale pěst Charlese Bronsona měla větší váhu... Do Louisiany přijíždí osamělý a poněkud ošuměle vypadající muž (Charles Bronson). Když vyhledá prostředí pouličních zápasů, nabídne stroze své služby společníkovi Speedymu (James Coburn), který právě přišel o svého boxera a peníze. Muž se Speedymu představí jako Chaney a stejně jako rázně a rychle vstoupil do trhu nelegálních zápasů, stejně pádně a pohotově odrovná zdejšího boxerského šampiona. Udivený Speedy v postarším a nenápadném Chaneym spatří zlatý důl. Odjedou proto spolu do New Orleansu, ráje nelegálních sázek a tvrdých potyček, kde se společně utkávají holýma rukama jen ti nejlepší. Málomluvný muž bez minulosti se bude muset probít světem, kde panuje pouze jediný zákon: zákon přežití, a to bez ohledu na pravidla, jež tu neexistují, jistě, kromě jediného – zvítězit... Jednoduchý, ale v mnoha ohledech silný film natočil Walter Hill, který se režijně, scenáristicky či produkčně proslavil právě díly, které až na dřeň prověřují lidskou vůli a fyzické meze člověka, převážně z pozice společenské spodiny (Vetřelec, Řidič, Válečníci, 48 hodin, Návrat Lew Harpera). Zlé časy, Hillův režijní debut, tvoří dramatickou inscenaci dob velké hospodářské krize 30. let, jejímiž nelítostnými důsledky jsou formovány postavy jako Chaney, kterou Charles Bronson upevnil svůj hvězdný status osamělého a nepříliš výřečného bojovníka s kamennou tváří. Zlé časy zapadají do zlatého období rváčských filmů 70. let, po bok snímků jako Za vodou, The Great White Hope, Rocky, The Greatest či Zuřící býk. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Rázná bitkařina s málomluvným Bronsonem, právě v jeho mlčenlivosti ( větší než obvykle, jinak bych se nezmiňoval ) je velké kouzlo, v průběhu filmu ani jednou nepronikneme do jeho nitra, zůstává tajemným drsným chlapíkem s občasným mírným úsměvem až do konce. Jedna z nejlepších Bronsonovek. 70% a ani ťuk míň. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Walter Hill si tu prozatím jen tříbí styl, ale i tak dobré. Tulák Charles Bronson přichází do města a zjišťuje, že jestli něco umí, tak je to složit chlapa v ringu během několika sekund. Toho okamžitě využívá sázkař James Coburn a společně se tak promlátí k pořádně tlusté hromádce peněz ... Místy trošku táhlé, Hill se později naučil dávkovat svižnější momenty mnohem častěji. A Bronson tu jako obvykle nevybočuje ze svého standardu zamlklého bijce ... Fajn, ale ne tak dobré jako pozdější Hill. *** ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Měl jsem nejlepšího boxera ve městě a už nemám. A nelíbí se mi to." Nemluvný majitel dvou ocelových pěstí právě vyrobil z místní boxerské jedničky holohlavou a ještě k tomu krvavou sekanou, což se zase nelíbí místní promotérské jedničce. Co na tom, tulákovi Chaneymu je to stejně jedno, takže pokud potřebujete změnit vizáž, tak za ním pojďte do ringu. Ano, až takhle jednoduchý je tento snímek, ale kdo dokáže ocenit slušnou ránu ve státem nezdaněném prostředí, ten bude s tímto snímkem přiměřeně spokojen. Pokud ho tedy neodradí příšerně namachrované hlášky věčně zadluženého sázkaře Speeda. Tomu by snad jedině dobře trefený levý hák dokázal vnést do mozku trošku jasno. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Bronson přijede do nějakýho města, všechny zmlátí a ve finále se rozmýšlí, jestli zmlátí ještě jendoho chlapa a nebo se na to už vysere. Scénář hodný IQ Mike Tysona, ale co už, konec konců Bronson je drsňák a tahle role mu sedne a Walter Hill je filmař co by dokázal natočit filmovej hit i z předávání Zlatýho slavíka. Co mě ale fakt sralo byl zvuk. Přesněji řečeno, jestli zvukaři někdy slyšeli jakej zvuk vydává pěst co dopadne na ksicht nebo na solar ? Zjevně ne, protože údery pěstí tady zněly jako když stará Hrabánková dole v řeznictví pleskne na váhu 20deka rybího salátu. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (8)

  • Natáčanie prebiehalo v New Orleans a trvalo 38 dní, z toho posledný súboj sa točil viac ako jeden týždeň. (m.a.t.o.)
  • Oficiálny rozpočet filmu bol 5 miliónov dolárov. Avšak odhaduje sa, že v skutočnosti bol až dvakrát väčší. (m.a.t.o.)
  • Názov filmu mal byť pôvodne "The Street Fighter", ale spoločnosť Sonny Chiba prišla rok predtým s filmom, ktorý mal rovnaký anglický názov (v origináli po japonsky Gekitotsu! Satsujin ken (1974)). (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama