Reklama

Reklama

Zlé časy

  • USA Hard Times (více)
Trailer

VOD (1)

New Orleans, 30. léta – život byl těžký, ale pěst Charlese Bronsona měla větší váhu... Do Louisiany přijíždí osamělý a poněkud ošuměle vypadající muž (Charles Bronson). Když vyhledá prostředí pouličních zápasů, nabídne stroze své služby společníkovi Speedymu (James Coburn), který právě přišel o svého boxera a peníze. Muž se Speedymu představí jako Chaney a stejně jako rázně a rychle vstoupil do trhu nelegálních zápasů, stejně pádně a pohotově odrovná zdejšího boxerského šampiona. Udivený Speedy v postarším a nenápadném Chaneym spatří zlatý důl. Odjedou proto spolu do New Orleansu, ráje nelegálních sázek a tvrdých potyček, kde se společně utkávají holýma rukama jen ti nejlepší. Málomluvný muž bez minulosti se bude muset probít světem, kde panuje pouze jediný zákon: zákon přežití, a to bez ohledu na pravidla, jež tu neexistují, jistě, kromě jediného – zvítězit... Jednoduchý, ale v mnoha ohledech silný film natočil Walter Hill, který se režijně, scenáristicky či produkčně proslavil právě díly, které až na dřeň prověřují lidskou vůli a fyzické meze člověka, převážně z pozice společenské spodiny (Vetřelec, Řidič, Válečníci, 48 hodin, Návrat Lew Harpera). Zlé časy, Hillův režijní debut, tvoří dramatickou inscenaci dob velké hospodářské krize 30. let, jejímiž nelítostnými důsledky jsou formovány postavy jako Chaney, kterou Charles Bronson upevnil svůj hvězdný status osamělého a nepříliš výřečného bojovníka s kamennou tváří. Zlé časy zapadají do zlatého období rváčských filmů 70. let, po bok snímků jako Za vodou, The Great White Hope, Rocky, The Greatest či Zuřící býk. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (58)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Bronson přijede do nějakýho města, všechny zmlátí a ve finále se rozmýšlí, jestli zmlátí ještě jendoho chlapa a nebo se na to už vysere. Scénář hodný IQ Mike Tysona, ale co už, konec konců Bronson je drsňák a tahle role mu sedne a Walter Hill je filmař co by dokázal natočit filmovej hit i z předávání Zlatýho slavíka. Co mě ale fakt sralo byl zvuk. Přesněji řečeno, jestli zvukaři někdy slyšeli jakej zvuk vydává pěst co dopadne na ksicht nebo na solar ? Zjevně ne, protože údery pěstí tady zněly jako když stará Hrabánková dole v řeznictví pleskne na váhu 20deka rybího salátu. ()

Reklama

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Rázná bitkařina s málomluvným Bronsonem, právě v jeho mlčenlivosti ( větší než obvykle, jinak bych se nezmiňoval ) je velké kouzlo, v průběhu filmu ani jednou nepronikneme do jeho nitra, zůstává tajemným drsným chlapíkem s občasným mírným úsměvem až do konce. Jedna z nejlepších Bronsonovek. 70% a ani ťuk míň. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Musím ocenit dokonalou gradaci tohohle vůbec ne špatného snímku. Bronson šplhá z ulice výš a výš a nastupuje proti stále silnějším protivníkům, přičemž to pro něj pokaždé zpočátku vůbec nevypadá dobře. Nakonec nastoupí proti opravdové obludě v navíc nepříliš fér zápase a vy i po tom co všechny předtím zbušil na hromadu zase začnete pochybovat, jestli to dokáže. Žádné veledílo, ale solidní chlapská podívaná. Celovečerní režijní debut později známého scenáristy a režiséra Waltera Hilla (48 HODIN, RUDÉ HORKO, POSLEDNÍ ZůSTÁVÁ). ()

sud 

všechny recenze uživatele

Na vyšší hodnocení mi to přišlo až příliš jednoduché (tady se ani nedá napsat přímočaré), chladné a odosobněné. Nižší hodnocení si taky nezaslouží, především díky solidním bitkám, atmosféře starého dobrého New Orleans, sympatickému tvrďákovi Charlesu Bronsonovi a Jamesu Coburnovi v pro něj nepříliš typické, ale s grácií zvládnuté roli. 60%. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (8)

  • Charles Bronson mohol pri natáčaní filmu zúžitkovať svoje skúsenosti, pretože v mladosti sa chvíľu živil ako boxer. (m.a.t.o.)
  • Chaney (Charles Bronson) povie počas celého filmu iba 500 slov. (m.a.t.o.)
  • Bronsonov honorár bol 1 milión dolárov. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama