Zlé časy

Hard Times

The Streetfighter

Drama / Krimi / Sportovní

USA, 1975, 93 min

"Měl jsem nejlepšího boxera ve městě a už nemám. A nelíbí se mi to." Nemluvný majitel dvou ocelových pěstí právě vyrobil z místní boxerské jedničky holohlavou a ještě k tomu krvavou sekanou, což se zase nelíbí místní promotérské jedničce. Co na tom, tulákovi Chaneymu je to stejně jedno, takže pokud potřebujete změnit vizáž, tak za ním pojďte do ringu. Ano, až takhle jednoduchý je tento snímek, ale kdo dokáže ocenit slušnou ránu ve státem nezdaněném prostředí, ten bude s tímto snímkem přiměřeně spokojen. Pokud ho tedy neodradí příšerně namachrované hlášky věčně zadluženého sázkaře Speeda. Tomu by snad jedině dobře trefený levý hák dokázal vnést do mozku trošku jasno.(4.12.2015)

- Chaney, tohle je můj přítel Poe. - Dá ti do pořádku rány, modřiny a podobný radovánky. - Studoval jsem dva roky medicínu. - Dva roky nedělají doktora. - Ve třetím roce se nad školou objevil černý mrak a já jsem se s ním vzdálil. - Snaží se říct, že je narkoman. - Mám slabost pro opium. S tím se těžko končí. Někdo se narodí, aby selhal, někdo je k tomu donucen. ___ Musím ti něco říct. - Už by ses neměl ukazovat. Věci se změnily. Budu se stěhovat. Polepším si. Dostala jsem lepší nabídku. Někdo, kdo zůstává na noc. Má dokonce stálou práci. - Zdá se, že máš, cos chtěla. - Nic víc mi neřekneš? .... ___ Měl bys něco říct.... ___ Čerstvej, slanej mořskej vzduch. To nám udělá dobře. ___ Byl to pan Někdo.(15.4.2017)

Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál.(12.3.2018)

Je to celkom dobrá akčná dráma s Charlesom Bronsonom. Má dosť dobrý príbeh o tulákovi, ktorý v časoch hospodárskej krízy pricestuje len s pár dolármi do mesta, kde vyhľadá miestneho organizátora pouličných zápasov, ktorý mu s nevôľou predsa len skúsi dať šancu a po prvom nekompromisnom víťazstve ho organizátor vezme za svojho partnera a postupujú vyššie. Ale peniaze dokážu ľudí meniť a nepoučiteľný organizátor sa dostáva do veľkých problémov s úžerníkmi. Spracovanie mohlo byť aj o niečo lepšie, ale aj takto som celkom spokojný. Mám rád túto tématiku, kde sa schopný muž, ale bez peňazí postupne prepracováva vyššie a prakticky nikto na neho nemá, takže som spokojný aj teraz, ale aj tak by to chcelo ešte nejaký ten doplnok navyše, tu sa toho až tak moc neudeje a pri viacerých situáciách by som ocenil iné podanie, prípadne by som ich odstránil úplne, hlavne všetko, čo sa týka novej priateľky hlavného hrdinu mi tu prišlo navyše. Ale aj tak je to slušná zábava a zaujal ma aj výborný záver, ktorý ukáže hlavnú postavu trochu z iného svetla. Akcie tu moc nie je, ale páči sa mi. Nájde sa tu pár nelegálnych zápasov jeden na jedného, ktoré síce sú len v takom boxerskom štýle, ale bavili ma, sú dosť dlhé a aj dobre podané, pretože až na ten prvý sa vždy dá o hlavného hrdinu obávať a okrem toho je tu ešte jedna menšia akčná scéna, ale to už je len o pár úderoch. Herecké obsadenie je na tom dobre, môj obľúbený Charles Bronson v hlavnej úlohe, poteší aj James Coburn a slušní záporáci. Réžia sa dala aj o trochu vylepšiť, ale aj takto som spokojný a s technickou stránkou nemám žiadny problém. Keby bol scenár podaný o niečo dynamickejšie, tak dám aj lepšie hodnotenie, páčilo sa mi to, ale druhýkrát ma to už moc neláka. 64%(14.7.2012)

Tohle se povedlo. Nechal jsem si v rámci mé session s Charlesem Bronsonem tenhle film až na konec a nelituji, protože jsem si aspoň spravil chuť po některých průměrných opusech. Na to, že měl Bronson přes 50 vypadal opravdu ve špičkové formě a ten borec co toho moc nenapovídá a nechá za sebe mluvit spíš svoje pěsti mu sednul dokonale. Pochopitelně, že scénář není oscarová záležitost, ale to se snad nedalo ani čekat. Hlavně, že to funguje a velice slušně šlape. Já jsem spokojenej a víc ke štěstí nepotřebuju.85%(12.2.2017)

• - Oficiálny rozpočet filmu bol 5 miliónov dolárov. Avšak odhaduje sa, že v skutočnosti bol až dvakrát väčší. (m.a.t.o.)

• - Charles Bronson sa nenechal zastúpiť dablérom. (m.a.t.o.)

• - Režisérsky debut Waltera Hilla. (m.a.t.o.)