Zlé časy

The Streetfighter

• Austrálie

The Streetfighter

Drama / Krimi / Sportovní

USA, 1975, 93 min (Alternativní: 90 min)

Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál.(12.3.2018)

• Chrysopras

Tak tohle bylo opravdu "zlý". Ale hlavně scénáristicky. Postavy jednají často bez jakýkoli logiky děje. Prostě se potkávají a najednou jsou z nich přátelé nebo tým... Jasně, u Bronsona je člověk zvyklej na zvláštní jednání a ta role mu docela sedla. Ale všichni ostatní jsou prostě divný. V čele s postavou Coburna - jedna z nejhůř napsaných rolí v dějinách filmu...(21.3.2020)

Priamočiarosť je v tomto prípade v poriadku, určite sa na film lepšie pozeralo, ako keby sa tvorcovia pokúšali o niečo v štýle Podrazu, samozrejme nič proti nemu. Bronson rozdáva rany jedna radosť, len je trochu škoda, že ich akýmsi zázrakom skoro vôbec nedostáva aj on sám. Ale na druhú stranu sme mu pri každom súboji určite všetci držali palce, takže to až tak neprekáža. Aj pri tej romantickej linke, tam ale zase tak suverénny ani zďaleka nie je. Atmosféra tridsiatych rokov je navodená dokonale, Bronson a Coburn sú typologicky veľmi vhodne do svojich úloh zvolení. 70%(19.3.2020)

Příjemným překvapením pro mě byl snímek Zlé časy, v němž tvrdé údery rozdává charismatický a na svůj věk stále ve fantastické formě vypadající Charles Bronson. James Coburn v roli jeho "manažera" umí potěšit, byť svoji postavou nevzbuzuje právě velké sympatie. Ze soubojů sálá i na dnešní poměry testosteron a ryzí mužnost, což je v době dnešních šampónků nedocenitelné. Příběh Zlých časů také potěší, takže nemám sebemenší problém s udělením čtyř hvězdiček.(25.1.2016)

Tohle se povedlo. Nechal jsem si v rámci mé session s Charlesem Bronsonem tenhle film až na konec a nelituji, protože jsem si aspoň spravil chuť po některých průměrných opusech. Na to, že měl Bronson přes 50 vypadal opravdu ve špičkové formě a ten borec co toho moc nenapovídá a nechá za sebe mluvit spíš svoje pěsti mu sednul dokonale. Pochopitelně, že scénář není oscarová záležitost, ale to se snad nedalo ani čekat. Hlavně, že to funguje a velice slušně šlape. Já jsem spokojenej a víc ke štěstí nepotřebuju.85%(12.2.2017)

• - Chaney (Charles Bronson) povie počas celého filmu iba 500 slov. (m.a.t.o.)

• - Názov filmu mal byť pôvodne "The Street Fighter", ale spoločnosť Sonny Chiba prišla rok predtým s filmom, ktorý mal rovnaký anglický názov (v origináli po japonsky Gekitotsu! Satsujin ken (1974)). (m.a.t.o.)

• - Režisérsky debut Waltera Hilla. (m.a.t.o.)