Rudé horko

• Austrálie

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 1988, 99 min

• SeBig

,,vzdávám to, celá ta věc je na mě moc ruská" Belushi to vystihl dobře. Arnie mě zde moc nebavil, Belushi tam furt něco vyřvává, celej film se mezi sebou hlásej (teda spíš Belushi ho hlásí) ale vtipe vylez.. akce tam je, ale málo.. záporáci, rusáci.. pff nuda. Jediný co hodnotím pozitivně, je začátek a ta akce.(23.1.2018)

Arnold v osemdesiatych rokoch prakticky neustále striedal kultové filmy s tými priemernejšími a v rámci čistokrvného akčného žánru je práve Červená horúčava asi z nich najslabší. A pritom kladov je tu dosť, film sa môže oprieť o celkom zaujímavý nápad a slušnú zápletku o ruskom policajtovi, ktorý spojí svoje sily s americkým kolegom, aby dostali nebezpečného obchodníka s drogami, s ktorým má Rus nevyriešené účty, keďže mu zabil partnera a ani ten scenár vôbec nie je zlý. Dve tretiny si film drží slušné tempo, rusko-americká spolupráca je dostatočne zábavná, postará sa nielen o trochu odlišné vyšetrovanie metódy, ale aj o viacero výborných dialógov a hlášok, prčom ani to samotné pátranie po zločincovi nesklame, aj keď nie je ničím výnimočné. Ale práve posledná tretina, kedy to má celé vygradovať ma dosť sklamala, tu ma už nezaujalo takmer nič a dopozeral som to len zo zotrvačnosti. A film výraznejšie nepodporí ani akcia, úvod v Rusku ešte slušne navnadí a obe sekvencie ma bavili, ale zvyšok filmu už ponúkne len jednu krátku prestrelku a pár maličkostí a to je teda poriadne málo. A finále s autobusmi je teda to posledné, čo ma v akčnom žánri zaujíma. Inak obsadenie vôbec nie je zlé, Arnold chwarzenegger je tu stále vo vrcholnej forme, takže má charizmy na rozdávanie, dokonca aj James Belushi je celkom zábavný, aj keď ho inak moc nemusím, k tomu niekoľko známych tvárí vo vedľajších úlohách, ako Laurence Fishburne, Gina Gershon a Peter Boyle, len by to chcelo lepšie vybrať zápornú stranu. Ed O'Ross nie je zlý, ale chémia medzi ním a Schwarzeneggrom vôbec nefunguje a to dokonca ani v ich spoločných scénach a nemá ani výraznejších poskokov, vlastne len malý černošský gang. A Walter Hill si tu opäť odvedie svoj štandard, všetky jeho filmy majú slušnú vizuálnu stránku a zaujímavú atmosféru, ale vždy im ešte trochu chýba k tomu pravému akčnému zážitku, určite aj väčším množstvom akcie. Takže ani Červená horúčava nie je vôbec zlý film, už som ho videl viackrát, len jednoducho vzhľadom na akčné osemdesiate roky a prítomnosť Arnolda vo vrcholnej forme by som čakal trochu viac. 62%(5.4.2007)

Průměrné krimi/drama, nebo akční thriller chcete-li, který mě bavil hlavně na začátku. Arnie coby tvrdý sovětský kapitán a jeho akce v sauně (lázních), to byl opravdu zajímavý start toho filmu. Dokonce i nástup Belushiho byl v rámci přijatelnosti, jenomže jak čas utíkal, začala tomu jaksi docházet šťáva. Jediným zpestřením tak pro mě byla scéna z nemocnice a přítomnost Giny Gershon, která k velké smůle zůstala tentokrát oblečená. Jinak jsem měl však mnohem větší očekávání, takže pro mne jisté zklamání a hlavně obyčejný průměr.(5.6.2015)

„Co ten pytel sraček na chodníku?“ – „Bydlí tady.“ Dal jsem si v jeden den dva režijní kousky od Waltera Hilla – pětadvacet let starou klasiku Rudé horko a novinku Bullet to the Head. Právě ta určitě nepotěší tak, jako před lety tohle netradiční béčko. I když zub času je samozřejmě neúprosný. Disciplinovaný žulový sovětský policista a nezkrotný americký detektiv sice nejsou tak výbušnou dvojicí jako třeba Bruce Willis a Damon Wayans, nicméně jejich cesta za nebezpečným drogovým dealerem je plná humoru, na svoji dobu slušné akce a klasického klišé. Arnieho částečné oproštění od image neandrtálce je fajn, jeho reflex při zabití švába nebo komentář k pornu běžícím v pokoji zaplivaného hotelu jsou fajn, jeho vzpomínky na školu v Kyjevě jsou taky fajn. Rád jsem zavzpomínal!!(2.6.2013)

To plné hodnocení je hlavně za ten naprosto geniální začátek, jak Arnold vyhodí do sněhu toho tlusťocha v sauně plný nahejch svalovců a ještě při tom stíhá drtit v ruce žhavej šutrák. Dála následuje bitka v baru kde Arnold utrhne chlapovi nohu a vysype z ní kokain OH YES!!!!!!!!! Po příjezdu do Ameriky už to není takovej hardcore, ale film je stále zábavnej hlavně díky slovním přestřelkám mezi Belushim a Arnoldem. "Proč ti furt pípaj ty hodinky?" "To je abych nakrmil papouška." "To rusky znamená honit si ho?" A nebo další perlička: "Všechno v pohodě?" "Jo." "A co tady dělá ta halda sraček?" (při tom Belushi ukazuje na zmasakrovanýho chlápka) "Bydlí tady." No prostě takovýhle filmy už se dneska netočej a já myslim že je to sakra škoda.(17.9.2005)

• - Film bol avizovaný s podtitulom: "Moscow's toughest detective. Chicago's craziest cop. There's only one thing more dangerous than making them mad: making them partners!" (marlon)

• - Film je věnován památce Bennie E. Dobbinse, koordinátora kaskadérů, který zemřel na infarkt během natáčení. (Džejkop)

• - Autobusy, se kterými Rostavili (Ed O'Ross) a Danko (Arnold Schwarzenegger) svádějí závěrečnou honičku, nesou označení MCI (Motor Coach Industries) MC-7. V době natáčení spadala MCI pod společnost The Greyhound Corporation. Jako většina typů měly i MC-7 přezdívku Challenger. (Robbi)