V porovnani s dalsimi Arnieho 80's kousky je Red Heat ponekud slabsi, ale stale je to kvalitni rubacka. Nekolik vtipnych hlasek, Arnie ve forme, skvela hudba, ruske prostredi na zacatku filmu, sexy Gina Gershon. Jinak je to ale zejmena svym scenarem pomerne prumerna zalezitost. 6/10(26.4.2008)

No rozhodne jeden ze slabsich Arnieho filmu, ale spatnej taky neni. Arnold je jako rusak naprosto perfektni a misty se tvurcum dokonce z toho kontrastu rusaka v americe podarilo vytezit nakej vtip, pripadne Arnold obcas pronese nakou solidni hlasku. Jinak samotnej pribeh neni nic moc originalniho, parkrat zadrhava a lehce nudi, ale diky Arniemu je aspon misty docela drsnej. Prekvapil me Belushi, cekal jsem, ze to bude jen takovej veselej poskok, ale on je taky docela dobrej drsnak. Coz je mozna krapet problem, tvurci se prilis spolehali, ze budou stacit rozdilne narodnosti, ale ono by to chtelo i vic rozdilny partaky. No zkratka me film obcas zaujmul a obcas nudil, takze prumer.(16.9.2007)

"Když pošlete drogy do mé země, jednoho rána se probudíte a zjistíte, že vám varlata plavou ve sklenici vody vedle postele." Tak to musím souhlasit s Ivanem v tom, že Sovětský model se mi zdá lepší. Ale kdyby se v USA postříleli ti politici, jak to prozíravě navrhoval Ivan, tak bychom se nikdy nedostali do situace, kdy pachatel má víc práv než poškozený a Breivik, vrah 77 lidí, by za to nedostal směšných 21 let v kriminále připomínajícím letní tábor. Ale nač se rozčilovat. Máme, co jsme chtěli a Ivan tomu nikdy nebude rozumět. A to jeho nepochopení západního stylu života je na tomto snímku to jediné opravdu zábavné.(21.6.2018)

Arnold je a bude vždycky borec se suprovejma hláškama. Jeho hlavní doménou jsou role, které zrovna neoplývají Shakesperovskou angličtinou a vždy si rád za sebou zanechá nějakou tu řádku mrtvých. Tady si jej navíc můžeme vychutnat ve skvělém mezinárodním akčňáku poctivého řemeslníka Waltera Hilla. Stále mi v hlavě zní skvělá hudba Jamese Hornera (ano čtete dobře). Známe pravidlo že hudba dělá film zde platí do puntíku. Dodnes v hubě cítím tu pachuť autobusového nádraží kde se odehrává závěrečná scéna. Tento film miluju! Škoda že už by něco podobného dneska nikdo nenatočil. 90%(9.9.2010)

Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) je ruský tvrďák co se nebojí uvést polonahý a mlátit padouchy ve sněhu. Nebojí se vzít rozžhavený uhlík do ruky, a nebo lámat nohy na požádání. To je náš ruský tvrďák Ivan. Když mu pláchne ruský gangster do Ameriky, je vládou požádán, aby ho pronásledoval. V USA Ivanovi přidělí Chicagského poldu (James Belushi). Jak tyhle dva spolu vychází je parádní. Chemie mezi touhle dvojkou opravdu dobře funguje. Přehnaně prkený Arnie, co neukáže za celý film úsměv. Jinak ničím jiným Rudé horko nepřekvapí. Úsměvné hlášky, pěkná akce a tím to končí. Rutinní průměrný akčnák, co nemá moc es v rukávě. Jediná esa jsou hlavní herci a semtam úsměvná hláška. (64 %)(29.12.2013)

• - Ve snímku najdeme mnoho cameo rolí - například se tu mihne známý záporák Brion James, Peter Jason nebo Sven-Ole Thorsen. Servírku si zahrála Marjorie Bransfield, druhá žena Jamese Belushiho. (Robbi)

• - Kvůli své roli se Arnold Schwarzenegger učil tři měsíce ruštinu. James Belushi strávil zase dva týdny na velitelství chicagské policie. (zdenur)

• - Autobusy, se kterými Rostavili (Ed O'Ross) a Danko (Arnold Schwarzenegger) svádějí závěrečnou honičku, nesou označení MCI (Motor Coach Industries) MC-7. V době natáčení spadala MCI pod společnost The Greyhound Corporation. Jako většina typů měly i MC-7 přezdívku Challenger. (Robbi)