"co používate v Rusku proti bolesti hlavy" "vodka"...Jeden z lehce klasických Arnoldů.Solidní režie Wlatera Hilla a Arnold rvoucí protézu udělali své, nicméně kdyby se zatlačilo na scénář, mohlo by to být lepší.(24.5.2002)

Arnoldovské praktiky pre mňa vždy boli a sú atraktívne, nech je scenár akokoľvek klišoidný, naivný, neuveriteľný a koniec koncov... šialený. Hlášky fungujú a s Jamesom Belushi tvoria vydarenú dvojicu. Američan a natvrdlý komunista... to sme tu, tuším, ešte nemali. :-)(13.11.2009)

"Kdo je Drsný Harry?" Přímočarý klasický akčňák, nic víc, nic méně, v původním znění s titulky ovšem o dost sympatičtější a navíc bez té atmosféry laciného béčka, kterou mu přisuzuje náš dabing a se kterou jsem si ho (bohužel) pamatoval. Ve filmu je řada nezapomenutelných scén (už jen ten moskevský úvod!) a Arnold Schwarzenegger a James Belushi se výborně doplňují. Krvavé dynamické akci v podání Waltera Hilla pak nelze vytknout snad vůbec nic.(17.12.2016)

Schwarzeneggerovi nevěřím toho Sověta ani minutu a americkej cop v podání Belushiho je zase neschopnej, takže potřebuje pomoc muskulaturního kolegy ze zámoří. Rutinní, ničím zajímavý akční průměrňák. I Walter Hill natočil lepší.(13.6.2005)

„Čo v Rusku máte na stres?“ – „VODKA.“ ČERVENÁ HORÚČAVA mi nikdy nesedela a to som už ako malý videl všetky klasiky Arnolda Schwarzeneggera, ktorého som uctieval ako svojho Boha (BARBAR CONAN, TERMINÁTOR, KOMANDO, PREDÁTOR). Hoci v tejto štandardnej buddy kriminálke spojil sily s osvedčeným remeselníkom Walterom Hillom (režisér THE WARRIORS, scenárista 18 HODÍN, producent VOTRELCA), výsledok je prekvapivo bezkrvný. Informácia, že Rusi prvýkrát v histórii dovolili Američanom nakrúcať na Červenom námestí, ma necháva chladným, gauneri neuspokojiví, poteší aspoň chémia s komikom Jamesom Belushim a hŕstka výrazných scén (sauna, protéza).(2.11.2004)

• - Herec Laurence Fishburne (Stobbs) je v titulcích filmu uveden ještě pod jménem Larry, pod nímž vystupoval v počátcích své kariéry. (rakovnik)

• - Pistole Podbyrin 9,2 mm, kterou používá Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger), ve skutečnosti neexistuje. Jednalo se o výmysl Waltera Hilla. Zbraň je postavena na základu Desert Eaglu s přidanými střenkami z pistole P.38 a prodlouženou hlavní. (JohnSmith)

• - Ve scéně, kdy přijde na ruské policejní ústředí v Moskvě depeše, je možné vidět v roli muže nesoucího zprávu policejnímu náčelníkovi Jánose Bána, českým divákům známého jako Otíka z komedie Vesničko má středisková (1985). (Jizni Tlapa)