poster

Tři muži a nemluvně

 • francouzský

  3 hommes et un couffin

 • slovenský

  Traja muži a nemluvňa

 • anglický

  Three Men and a Cradle

Komedie

Francie, 1985, 106 min

 • nash.
  ***

  Nikdy jsem příliš nechápal nadšení, které takhle komedie kdysi vyvolala. Měla nápad, velmi slušně napsaný scénář, řadu vtipných momentů, ale přesto na mě jako celek působila takovým tuctovým místy až nevýrazným dojmem. A nezměnilo se to ani dnes. Některé scény a vtípky jsem si možná vychutnal lépe než kdysi, přesto mám stále raději výraznější americký remake, což je věc, ke které u mě dochází... maximálně jednou za deset let.(22.3.2012)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Cizojazyčný film(29.6.2004)

 • MickeyStuma
  ****

  80. léta byla pro francouzský filmový komediální žánr velice úspěšná a jejich popularitu potvrzuje i nemalé množství amerických remakeů. A tento francouzský snímek je jeden z nich. Nic tak nepobaví, jako muži starající se o malé dítě. A samozřejmě to nejvíce pobaví především ženy. Trochu je děj poučný, místy i citový (hlavně na konci), takže scénář myslel na všechno. Finále je tedy takové, že především poukazuje na fakt, že i chlapi mají cit pro mateřství, i když si většina žen myslí opak. Příběh šmrncnutý thrillerovou zápletkou je na tom stavěný a ať je to jak chce, snímek nestárne a pobaví i dnes. Jedná se o typickou francouzskou situační ztřeštěnost, jaká se dnes již bohužel netočí.(9.7.2018)

 • dopitak
  ***

  Nepodařilo se vypointovat k vtipům. Takže spíš než komedie je to milé úsměvné nutící k zamyšlení. Ale v každém druhém záběru jsem viděl Guttenberga. Přidal bych tam víc nahých žen. V Paříži jezdily fakt děsný auta :) Ale ten byt, ten byt stál za to. Tipnul bych si tak 6 + 1 + pět chodeb a celkově tak 250 m čtverečních.(10.2.2018)

 • kingik
  ***

  Chlap a starost o dítě. Jde to vůbec dohromady? A co takhle, když ti chlapi jsou rovnou tři a v životě se maximálně starali o to, jestli mají v ledničce dost jídla. Jednoho krásného dne tihle tři staří mládenci najdou za dveřmi svého společného bytu "dáreček", miminko s cedulkou, aby o něj bylo náležitě postaráno. Malou Marii tam nechala jedna z milenek toho nejzáletnějšího z nich. Než se Jacques vrátí z pracovní cesty, jsou nuceni se o dítě starat jeho dva kamarádi, kteří si samozřejmě s malým nadělením nevědí ani trochu rady. A to ještě nikdo netuší, že dítě je ta lepší varianta "překvápka" za dveřmi. Tou horší totiž byla zásilka drog. V té době originální francouzská komedie staví na humoru, který nepatří do kategorie vulgárních. Podle mě osciluje mezi invenčním a vděčně pojatým humorem, jež je otevřený širokému spektru diváků. Baví přibližně do poloviny filmu, než se všechno tak nějak urovná a z kámošů troubů, co si nejdříve s dítětem nevěděli rady, se postupem času stanou chůvy téměř na plný úvazek. Nejsem příznivcem těchto komediálních zbytečností, ale kvalitní herecké výkony ústředního tria plus jejich hlášky, dostatečně pobaví. Dokonce to nějakou dobu u mě vypadalo i na vyšší hodnocení, ale nápady docházely a přibližně od poloviny to byla nudička. Herecké obsazení je, i přes svoji určitou nehvězdnost ohledně našich končin, na filmu tím nejlepším. Zvláště permanentně otrávené výrazy v obličejích ústředního tria z nelibosti nad počůraným, pokakaným a uřvaným prckem, stojí za to. Jenže většina děje je situována do prostor bytu, které rozhodně nejsou nijak atraktivním prostředím z hlediska filmové řeči. Však také filmu záhy dojde gagové palivo a po určité době film vyhází své nejlepší hlášky a gagy a následně už se není čemu ani komu smát. I tak si tvůrci s takřka divadelním aranžmá poradili vesměs dobře. Herecky je to na vysoké úrovni, film na mě nepůsobil vlezle ani otravně. Jen je škoda té postupné sestupné fáze filmu, kdy postupně nemá film co moc nabídnout. Americký remake sice přebral téměř vše do puntíku, ale jak už to tak bývá, opakovaný vtip přestává být vtipem. V zásadě platí, že když se u originálu bavil celý svět a mistr Oscar v roce 1986 neměl námitek, měl by se u této dnes již legendární komedie obstojně pobavit i český divák. Český dabing se povedl. Nároky filmu na jeho sledování nejsou nijak vysoké, avšak film nepadá pod svoji stanovenou úroveň. Přijatelná komedie. 60%(2.5.2015)

 • - Režisérka Coline Serreau rada dáva mužom vo svojich filmoch zabrať a komédiu Traja muži a nemluvňa označila za príbeh troch kreténov, ktorí sa zamilujú do dieťaťa. "Objavia skutočné životné hodnoty, ktoré sa líšia od ich doterajších. Patriarchálne hodnoty neprinášajú ľuďom radosť, v skutočnosti mužov ničia," komentuje film režisérka. (Raccoon.city)