Sumec nemá kníry (E01) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 35 min

• Lupes

Dobrý nápad. Realizace ale v duchu znaků současné české komedie, provedením tak výsledek připomíná Troškův Kameňák. Přehrávané a nepřirozené herectví, atmosféra na hony vzdálená realitě, fatálně jednoduchý humor připomínající prosté spojení mnoha vtipů (tu více, ale spíš méně povedených) do jedné řady. Přitom nápad měl veliký potenciál, využitelný ovšem zřejmě jen v rukou HBO.(1.11.2016)

• Ben Nevis

Baldachýn byl pro mě etalon politické nekorektnosti v dobách, kdy ještě byla povolena. Jenže spojení Baldachýn a ČT nemůže vytvořit dostatečně říznou satiru, která by ťala do živého. Nad zápletkou mi bylo smutno, protože popisovala to, co známe z každodenní činností politiků. Smutná, nevtipná realita. Zasmála jsem se asi dvakrát nad povedeným vtipem. Pokud ti politici parodovali skutečné osoby, tak nesledují politickou scénu každý den, abych to ocenila.(16.2.2017)

Trochu jsem se bál Jakuba Žáčka, protože kdykoliv ho někde vidím pronést více než dvě věty, tak mě z toho chytají mdloby, ale tady se zdá, že hraje dobře. První díl bude pravděpodobně spíše takový jemný úvod, ještě to nebylo nijak zvlášť rozjeté a situační kadenci bych snesl i podstatně vyšší, nicméně už tady bylo několik silných momentů, například analýza nového ministra (právě J. Žáčkem) na základě toho, že není Libor ale Lubor. Uvidíme, co bude dál, jako typický pražský kavárník (či kavárenský pražák?) jsem se bavil, takhle má vypadat sitcom s politickou satirou.(24.10.2016)

• Castrator

Nic proti satiře, nic proti komedii, nic proti kritice takzvané typicky české povahy či mentality nebo poměrů v ČR, ale nic proti tehdy, kdy má taková satira či komedie úroveň, a hlavně je satirická a vtipná. To o 1. epizodě tohoto seriálu (a obávám se, že to bude platit pro celý seriál) podle mě v žádném případě neplatí. To bylo tak strašně trapné a nevtipné, skoro jako Jetelín (příště si dám majzla, až uvidím v obsazení jméno Hána, ha ha). Novotný jako by si odskočil z Okresního přeboru, Žáček mi lezl těmi svými kecy na nervy po pár minutách, pak už bych mu nejraději dal pěstí. Seriál se asi bude líbit těm, kteří chrochtali blahem u Ztraceni v Mnichově nad kritikou české povahy, těm stačí málo ke štěstí, ale běžný (ten co čumí na televizi od rána do večera nebo po práci) či náročný (někdo jako já) divák nejspíš bude zklamán. No a pokud nebude, tak nebude, tak už to chodí.(24.10.2016)

"Vesmírné středisko Brdy 2 se tak nějak přirozeně ztransformovalo do luxusního hotelu v Karibiku." Jsem si naprosto jist tím, že pokud se Česká republika jednou rozhodně dobýt vesmír, tak to dopadne přesně takhle - nějaký Sumec (čti Symak) se na tom nehorázně napakuje a mezitím budou naši astronauti trénovat přetížení 3G na řetízkáči, beztížný stav si nacvičí v rybníku a fyzickou kondici naberou během s ovcí na zádech do kopce. Mě to dost pobavilo, protože z opuštěné školní družiny, tedy vlastně z vesmírného střediska Brdy 1, je to do vesmíru už jen krůček. A já rozhodně budu přitom.(24.10.2016)

• - V epizodě se posádka koukala na televizní reportáž, která běžela na kanálu ČT 42. V knize „Stopařův průvodce galaxii“ je 42 odpovědí na základní otázku života, vesmíru a vůbec. (steelrock)