Sumec nemá kníry (E01) (epizoda)

Komedie / Drama

Česko, 2016, 35 min

 • Gemini
  ***

  První epizoda Kosma je skutečně rozjezdová a poměrně rozpačitá. Humor je na můj vkus trochu moc jednoduchý až laciný, a satira současné podoby české národní povahy poněkud bezkrevná. Stěžejním elementem je tu naprostá absurdita tunelářské drzosti made by "Symek", což je ale věc míjející se s dneškem asi tak o dvacet let. Vstupy ministerské dvojice Myšička - Hána ale tnou do živého. Snad dostanou více prostoru... Podle pilotu bych Kosmo úplně nedoporučil, ale rozhodně bych mu dal šanci, protože potenciál tam rozhodně je. A je rozhodně odvaha jet za hranicemi formátu "dvacetiminutovky". Dávám "jen" 60%, protože první vlaštovku jménem Comeback už máme dost daleko za sebou.(31.10.2016)

 • Logout
  *****

  Trochu jsem se bál Jakuba Žáčka, protože kdykoliv ho někde vidím pronést více než dvě věty, tak mě z toho chytají mdloby, ale tady se zdá, že hraje dobře. První díl bude pravděpodobně spíše takový jemný úvod, ještě to nebylo nijak zvlášť rozjeté a situační kadenci bych snesl i podstatně vyšší, nicméně už tady bylo několik silných momentů, například analýza nového ministra (právě J. Žáčkem) na základě toho, že není Libor ale Lubor. Uvidíme, co bude dál, jako typický pražský kavárník (či kavárenský pražák?) jsem se bavil, takhle má vypadat sitcom s politickou satirou.(24.10.2016)

 • Castrator
  odpad!

  Nic proti satiře, nic proti komedii, nic proti kritice takzvané typicky české povahy či mentality nebo poměrů v ČR, ale nic proti tehdy, kdy má taková satira či komedie úroveň, a hlavně je satirická a vtipná. To o 1. epizodě tohoto seriálu (a obávám se, že to bude platit pro celý seriál) podle mě v žádném případě neplatí. To bylo tak strašně trapné a nevtipné, skoro jako Jetelín (příště si dám majzla, až uvidím v obsazení jméno Hána, ha ha). Novotný jako by si odskočil z Okresního přeboru, Žáček mi lezl těmi svými kecy na nervy po pár minutách, pak už bych mu nejraději dal pěstí. Seriál se asi bude líbit těm, kteří chrochtali blahem u Ztraceni v Mnichově nad kritikou české povahy, těm stačí málo ke štěstí, ale běžný (ten co čumí na televizi od rána do večera nebo po práci) či náročný (někdo jako já) divák nejspíš bude zklamán. No a pokud nebude, tak nebude, tak už to chodí.(24.10.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Vesmírné středisko Brdy 2 se tak nějak přirozeně ztransformovalo do luxusního hotelu v Karibiku." Jsem si naprosto jist tím, že pokud se Česká republika jednou rozhodně dobýt vesmír, tak to dopadne přesně takhle - nějaký Sumec (čti Symak) se na tom nehorázně napakuje a mezitím budou naši astronauti trénovat přetížení 3G na řetízkáči, beztížný stav si nacvičí v rybníku a fyzickou kondici naberou během s ovcí na zádech do kopce. Mě to dost pobavilo, protože z opuštěné školní družiny, tedy vlastně z vesmírného střediska Brdy 1, je to do vesmíru už jen krůček. A já rozhodně budu přitom.(24.10.2016)

 • Lupes
  *

  Dobrý nápad. Realizace ale v duchu znaků současné české komedie, provedením tak výsledek připomíná Troškův Kameňák. Přehrávané a nepřirozené herectví, atmosféra na hony vzdálená realitě, fatálně jednoduchý humor připomínající prosté spojení mnoha vtipů (tu více, ale spíš méně povedených) do jedné řady. Přitom nápad měl veliký potenciál, využitelný ovšem zřejmě jen v rukou HBO.(1.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace