Ptáčátko

Ukázka z filmu 2
Animovaný / Krátkometrážní
USA, 2016, 6 min

Ptáčátko, nový krátký film společnosti Pixar Animation Studios, který režíroval Alan Barillaro a produkoval ho Marc Sondheimer, vypráví příběh hladového mláděte sluky, které se poprvé vydává z hnízda, aby u břehu hledalo potravu. Jediný problém spočívá v tom, že se potrava ukrývá v písku v místech, na kterých je břeh omýván strašidelně vyhlížejícími vlnami. (Falcon)

Sdoom

Roztomilý animák s naprosto famózní animací. Asi se blíží doba, kdy už skoro nepůjde rozeznat, zda se jedná o reálné nebo animované prostředí. Moře tu vypadá naprosto fantasticky. (kino Cinestar 3D) ()

Lukoboss

Před Hledá se Dory vám pustí v kině tohle. A paradoxně pak zjistíte, že tenhle minipříběh je ve výsledku mnohem lepší než film, na kterej jste šli. Aha! Perfektní animace písku a vody opravdu zaujme, zároveň je to velice vtipný, a to se tam ani nemluví. Toto se povedlo... ()

Zagros

Takhle má vypadat ideální kraťas pro rodiče s dětmi. Pěkné poselství dovedně předané v minimalistickém příběhu a zabaleno do krásné animace. Pokud máte děti, oceníte Ptáčátko o to více. Už se těším, jak jej pustím svým dětem. Hlavní myšlenka se mi totiž moc líbí - Ten největší strach je vždy především ve vlastní hlavě. Jsem zvědavý, jak si ji přeberou právě děti a jak na ni budou reagovat. ()

Hanys_

Roztomilé, naštestí i dost krátké, takže to nezačne úplně nudit. Ale myslím, že Pixar už měl mnohem lepší kraťasy. ()

orkadimenza

Příjemný kraťas, který se svou roztomilou stylizací i stavbě příběhu velmi podobá jinému Pixarovskému kraťasu "Polojasno". Rozhodně stojí za to vidět ve 3D. ()

Prochy38

Moc krásná záležitost. Zhlédnuto před projekcí Hledá se Dory v letním kině a teda rozněžněn jsem byl že až :). Ne, roztomilé, ze života, krásné.... ornitologií se lehce bavím a musím říct, že skvělá práce i pro ty, kteří se v tom i třeba vyznají :) ()

Rozjimatel

Krátky príbeh milého, hravého vtáčaťa, ktoré práve začína objavovať svet okolo seba, o jeho prvých životných kotrmelcoch a prvých strachoch, ktorým sa musí postaviť (hrôzostrašné vlny). Okrem tej roztomilosti to má v sebe aj vtip a tá animácia je jednoducho nádherná, všetko vyzerá ako živé (hranice medzi realitou a animáciou začínajú byť čertovsky úzke). Tento krátky film od Pixaru bol nominovaný na Oscara a vyšiel ako bonus na DVD Hľadá sa Dory (2016). ()

smetyl

Malý film s krásnou animací a velmi jednoduchou, avšak důležitou myšlenkou. Ptáček se panicky bál nepoznaného, avšak jen do chvíle, kdy se odvážil svůj strach překročit. ()

Caine

No netroufl bych si tvrdit, že je to sluka. Hlavní hrdina je nejspíš Jespák písečný, ale aspoň patří mezi slukovité. :-))) Zato si ale troufám dát tomuto filmečku plný počet. Líbily se mi detaily s pískem a vlny, grafické možnosti asi opravdu zase hodně pokročily... ()