Vládní krizi se i díky postoji královny k výměně vlastních dvorních dam podařilo zažehnat a lord Melbourne nadále setrvává ve funkci ministerského předsedy. Ve Walesu však mezitím došlo ke vzpouře Chartistů, požadujících všeobecné rovné hlasovací právo a další reformy. Do napjaté atmosféry přijíždí Viktoriin strýček, belgický král Leopold, aby dojednal její sňatek se svým synovcem, princem Albertem. To se nelíbí Cumberlandovi a začíná prosazovat svého synovce George z Cambridge, ve hře je i ruský velkokníže Alexandr. Viktoriino srdce však bije jen pro Melbourna a je odhodlána, stejně jako královna Alžběta, zůstat neprovdána. Služebnictvo mezitím uzavírá sázky, který z nápadníků nakonec uspěje, své starosti mají však paní Jenkinsová i slečna Skerrettová. (Česká televize)

Necrotongue

Tentokrát jsem sledoval mírně upravený hon na lišku, trofejí byla místo liščího ocasu ruka královny a myslel jsem si, že tenhle "závod" ocením pěti hvězdičkami, protože se opět zdatně politikařilo, jenže mě nemile zaskočil značný nárůst romantické atmosféry, proto jsem se nakonec rozhodl pro čtyři kousky. ()