poster

Stahující se mračna (TV film)

 • Velká Británie

  The Gathering Storm

 • Slovensko

  Zaťahujúce sa mračná

Drama

Velká Británie / USA, 2002, 95 min

 • jafuska
  **

  tak nevím hodně uživatelů jsou z tohoto filmu nadšení, ale u mě bohužel se všechno míjí účinkem, není film vyloženě špatný, ale vše nějak pomalu plyne, a nijak zvlášt herecký výkon taky v tomto neshledávám,ale ne každýmu se zrovna toto musí líbit, ale dodívat se na tento film šlo, takže vlastně zase tak velký průser to nebylo.(22.5.2011)

 • Malarkey
  ***

  Na HBO standardně precizní životopisné, televizní a politické drama, které pro zájemce představuje jedno ne úplně šťastné období Winstona Churchilla a zároveň dává šanci vyniknout anglickému elegánovi Albertovi Finneyovi, který si svojí roli vysloveně užívá. Hlavně teda ve vaně. Samozřejmě tedy počítejte se skvělým hereckým výkonem, ale i s klasickým popisem života jednoho státníka. Podobných dramat je bezpočet a všechny jsou si kvalitou srovnatelné. Na televizní film adekvátní, nějak jsem v něm ale nenašel nic, co by mě informačně hlouběji obohatilo.(20.10.2017)

 • Heroine
  **

  Trošku nevím co si o takovém filmu myslet. Po filmové, řekněme řemeslné stránce není co vytknout. Herci jsou výborní, stejně tak hudba, kostýmy, dobový Londýn, celkově je film celkem působivý, a ani není zbytečně zdlouhavý. Co se mi ale nelíbí, je politický postoj celého filmu. Nevím proč oslavovat Churchilla, byl to stejný hajzl jako Hitler. Zase jsou zde zmíněni jako Hitlerem utlačovaná rasa jenom Židé, a z celého filmu mám pocit, že není tak docela férový. Opravdu nemám ten "slavnostní" dojem z téhle doby, a nemyslím si že byl Churchill hrdina. Jenom další zlý dědek u moci.(8.1.2012)

 • PhillM.
  *****

  Skvělý film, nejen kvůli podmanivému výkonu Alberta Finneye, ale také pro svůj inteligentní scénář, ve kterém se Winston svléká do naha (v některých scénách doslova). Stejně jako v pokračování (Into the Storm, 2009) lze příběhu snad vytýkat jistou zkratkovitost, ale zde to ještě není tak hrozné. V druhém dílu, kdy je Winston už ve válce (a hraje ho opět skvělý Brendan Gleeson) mi to vadí víc. Ale jenom o jednu hvězdu, zde nemohu jinak než dát plné hodnocení.(13.11.2011)

 • genetique
  ****

  Filmy s takýmto obsahom by sa mali premietať na hodinách dejepisu a s takýmto výkonom na hodinách herectva. Výkon Alberta Finneyho ma totálne uchvátil, rovnako ako vyspelá a kvalitná televízna produkcia, ktorá ma vo všeobecnosti na ostrovoch taký vysoký štandard ako nikde na svete. Perfektný mix životopisnej drámy s krásnym sviežim nadhľadom a smutných udalostí, ktoré sú úzko spojené ešte s nedávnou minulosťou. A - že to tak vôbec nemuselo byť - na túto tému jeden z lepších filmov. 80%.(30.4.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace