Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Polovina třicátých let znamenala pro šedesátiletého Winstona Churchilla velký boj s mnoha démony. On sám by se nejraději věnoval sepisování biografií svých předků, jeho žena Clemmie však po něm chce víc. Zdá se jí, že velký státník zpohodlněl, že z něj uniká energie více, než je zdrávo. Je možné, že politikovi, jemuž dříve tleskal celý britský parlament, už opravdu ujíždí vlak? Koloniální systém upadá, svět se připravuje na příchod nových pořádků, vše se dynamicky střídá a mění. Bude v tomto ovzduší stárnoucí řečník schopen obstát? Čekají ho ta nejzávažnější rozhodnutí jeho života (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Krásná čistá anglická práce. Finney nehraje, ale on JE Churchill. Vztah s jeho ženou je nádhernou lekcí tolerance a zralé lásky z doby, kdy ženy ještě pevně stály za svými muži. Film je trochu monumentální oslavou toho pána, který chlastal jak Dán a zachránil Evropu před nacismem. Vanessa Redgrave je boží. Chtěl jsem si trochu doladit znalosti dějepisu a způsobil jsem si zážitek...85% ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Velké herecké sólo Alberta Finneyho, který skutečně je Winstonem Churchillem. Dobrou protihráčkou je mu Vanessa Redgrave, zajímavé je jak nevyužití jsou další skvělí herci ve vedlejších rolích (Jacobi, Wilkinson, Broadbent), kteří se zde skutečně spíše jen mihnou. Mně se film dost líbil, je to ovšem do jisté míry dáno tím, že mě dost baví historie, zvláště novodobá. Je otázkou, jak dokáže film zaujmout diváka, který o Churchillovi ví jen to, že byl tlustý a kouřil doutníky. Film sleduje totiž spíše méně atraktivní část Churchillova života (1934-1939), kde jde o to, že přednáší ve sněmovně projevy, kterým se ostatní smějí, aby se nakonec Winston vrátil jako lord admirality. O jeho nejslavnější etapě života (premiérování za války) se dočteme jen před závěrečnými titulky. Velký prostor dostává nejen Churchill jako politik, ale i jako člověk se všemi neduhy - se svými depresemi, rozmrzelostí, bolestmi, obavami ale i s láskou ke své ženě. ()

Reklama

curunir 

všechny recenze uživatele

Nadmieru vydarený film sledujúci síce nie natoľko významné, ale o toľko činné odbobie Sira Winstona Churchilla. Už samotný názov je predzvesťou, o čo pôjde. Film sa viacej sústreďuje na Churchillov osobný život v jeho ,,podvečere", neistú budúcnosť a s tým spojené obavy, čo na pôsobivosti získava hlavne výborným výkonom Alberta Finneya a v závere vykračuje v ústrety veľkého vodcu anglického ľudu počas najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách. Veľmi pekne je vykreslený vzťah k jeho milovanej žene Clemmie, okrem nej treba oceniť aj vedľajšie výkony hercov ako Jim Broadbent, Linus Roache či Ronnie Barker ako Churchillov komorník. Ocenenia tromi cenami BAFTA (herec - Finney, masky a výprava), tromi cenami Emmy a dvomi Zlatými glóbusmi (najlepší TV film a herec) sú dostatočnom zárukou na to, aby tento film dostal plný počet v hodnotení. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na HBO standardně precizní životopisné, televizní a politické drama, které pro zájemce představuje jedno ne úplně šťastné období Winstona Churchilla a zároveň dává šanci vyniknout anglickému elegánovi Albertovi Finneyovi, který si svojí roli vysloveně užívá. Hlavně teda ve vaně. Samozřejmě tedy počítejte se skvělým hereckým výkonem, ale i s klasickým popisem života jednoho státníka. Podobných dramat je bezpočet a všechny jsou si kvalitou srovnatelné. Na televizní film adekvátní, nějak jsem v něm ale nenašel nic, co by mě informačně hlouběji obohatilo. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Filmy s takýmto obsahom by sa mali premietať na hodinách dejepisu a s takýmto výkonom na hodinách herectva. Výkon Alberta Finneyho ma totálne uchvátil, rovnako ako vyspelá a kvalitná televízna produkcia, ktorá ma vo všeobecnosti na ostrovoch taký vysoký štandard ako nikde na svete. Perfektný mix životopisnej drámy s krásnym sviežim nadhľadom a smutných udalostí, ktoré sú úzko spojené ešte s nedávnou minulosťou. A - že to tak vôbec nemuselo byť - na túto tému jeden z lepších filmov. 80%. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Báseň, ktorú Churchill (Albert Finney) vo filme recituje, pochádza od básnika menom Edward James Milliken a nesie názov "Death and his brother sleep". (Eeve)

Reklama

Reklama