Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Audiovizuální lahůdka. Takhle vypracovanej animák se opravdu hledá těžko. Moře pixarovcům naprosto sedlo. Co záběr, to úchvatná podívaná, ve které by se toho ani nemuselo moc dít. A ono se i děje, jenže tady nacházím slabiny, ač jich není mnoho. Jde o to, že tentokrát se Pixar zaměřil opravdu na ty menší a tomu odpovídá i humor snímku. Přeci jen Toy Story a Příšerky mám o trošičku raději a to právě díky i přes roztomilý vzhled celkem nekompromisnímu humoru. Přesto je tu spousta gagů, které se mnou zacloumali a to speciálně, když klaun očkatý vypráví vtip žralokům. Ve výsledku to jsou pro mě velmi silné 4 hvězdy, jenže Nemo má něco, co chybí spoustě a spoustě filmů a tím se pro mě tato Pixarovka stává vyjímečnou - české znění. Tleskám všem, kteří se na dabingu k Finding Nemo podíleli. Všechny ryby královsky obsazené a pánové Heřmánek a Trojan jim všem vládnou.(13.1.2008)

Upřímně a narovinu jsem to čekal lepší - řekl bych, trošku nadhodnocený animák, a 172. nejlepší film ani náhodou. Dojemné a vtipné? Ani jedno jsem tam neviděl ani nepocítil - ani jednou jsem se nezasmál (nebylo totiž čemu). Jinak jako samotný film docela obstál a dějová linka taky nebyla k zahození. Čekal jsem mnohem víc - čistý průměr.(25.12.2018)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Animáky normálně nemusím, ale přistihl jsem se, jak při sledování s dětmi těm rybičkám stále více fandím a oceňuji perfektní scénář plný dějových zvratů a gagů, které mne skvěle baví. Každé shlédnutí přidávám hvězičku, zatím čtyři. ;=) Trailery 2: http://www.csfd.cz/film/43924-hleda-se-nemo-finding-nemo/videa/(28.2.2009)

Nehledě na výtečnou animaci, barvy, světla a všechny ty věci okolo vytvářející ze CGI postav a prostředí skutečný živoucí svět, vyznačuje se Finding Nemo hlavně krásným, dojemným a vtipným příběhem o hledání cesty otce a syna k sobě. Napětí, smích, emoce a neuvěřitelně krásně prokreslené a psychologicky detailní postavy dělají z obyčejného dětského animáku umělecké dílo. Musím říct, že se to Pixaru zase povedlo...(15.6.2003)

Hledá se mé hodnocení Nema. Stoprocentně jsem mu totiž už jednou pět hvězdiček dal a teď jsou pryč. Ale vlastně co, tak skvělý animák si zaslouží, abych mu plný počet udělil několikrát. Je to klasická pixarovská zábava pro všechny s vyváženou kombinací humoru, akce a dojetí, s nápaditým příběhem a samozřejmě (stále) vynikající animací Navíc je to jeden z těch filmů, který si navzdory více než lákavému původnímu znění vždy pustím s dokonalým českým dabingem.(7.5.2015)

• - Po uvedení filmu sa mimoriadne zvýšil dopyt po tropických druhoch rýb. (Greenpeacak)

• - Gillův obličej má napodobovat rysy okolo úst dabéra Willema Dafoa. (D3VIL)

• - Vegetariánští aktivisté dostali povolení od studia Disney, že mohou upravit a použít plakát z filmu a užít ho ve své kampani : "Ryby jsou lidé, ne jídlo." (duklak2)