Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Nepatřím mezi početnou skupinu lidí, co se tetelí blahem při premiéře nového pixarovského (už před uvedením do kin je to zřejmé) hitu a s kouzelným podmořským světem jsem si dal docela načas. Sic tam Nemo nepatří, ale nemůžu se v poslední době zbavit dojmu, že u počinů studia Pixar forma jednoznačně válcuje slabý obsah (už jenom při vzpomínce na Auta). Přes všechny jeho klady a výjimečně zpracovanou digitální stránku vím, že si Nema jen tak rychle nezopakuju; maximálně jednou s budoucími ratolestmi (a stejně budu mít problém s pozorností).(16.9.2007)

Ve filmech od studia Pixar mám mezery...ano, já vím, je to ostuda :-) Tenhle snímek je ale parádní. "Morální ponaučení" pro děti (toho jesem si ale všiml, je to u filmů, které jsem od Pixaru zatím viděl, pravidlem) a ten zbytek, jako humor, animace, či třeba perfektní (!!!) český dabing, pro dospělé. Jojo!(8.8.2006)

Audiovizuální lahůdka. Takhle vypracovanej animák se opravdu hledá těžko. Moře pixarovcům naprosto sedlo. Co záběr, to úchvatná podívaná, ve které by se toho ani nemuselo moc dít. A ono se i děje, jenže tady nacházím slabiny, ač jich není mnoho. Jde o to, že tentokrát se Pixar zaměřil opravdu na ty menší a tomu odpovídá i humor snímku. Přeci jen Toy Story a Příšerky mám o trošičku raději a to právě díky i přes roztomilý vzhled celkem nekompromisnímu humoru. Přesto je tu spousta gagů, které se mnou zacloumali a to speciálně, když klaun očkatý vypráví vtip žralokům. Ve výsledku to jsou pro mě velmi silné 4 hvězdy, jenže Nemo má něco, co chybí spoustě a spoustě filmů a tím se pro mě tato Pixarovka stává vyjímečnou - české znění. Tleskám všem, kteří se na dabingu k Finding Nemo podíleli. Všechny ryby královsky obsazené a pánové Heřmánek a Trojan jim všem vládnou.(13.1.2008)

nekompromisně nejlepčejší animák :) Doris nemá konkurenci... roztomiloučký Nemo... a bojácný Marlin, kterého mateřský cit dovede přes hranice svých možností... když k tomu přidáme ostatní v podobě Bouráka, Bruce a tak dál... zábavu a akci si vychutnáme plnýmu doušky :) Můůůj... můůůj.. bubliny bubliny... My jsme pěknej bručoun... víš co děla proti naštvanosti??? měl bys plavat..měl bys plavat :) tatínku..tatínku..viděl sto..viděl sto.. jsi naprostá špica... mladéééj :)(31.3.2009)

Tyhle animáky dělají nám vegetariánům lepší službu než ti pomatení šílenci, metající dlažební kostky do výloh McDonalda. Tak jako asi Slepičí úlet odebral řadu zákazníků společnosti KFC, po zhlédnutí Nema jistě část publika vynechá filé. ;o) I jinak je to skvělý film, pokud ho přijmete takový, jaký být chce a nečekáte od něj Shreka. Shrek je sofistikovaná parodie pro dospělé, kdežto Hledá se Nemo je něco ještě vzácnějšího - dětský film, který dospělé strhne s sebou. A mimochodem - má taky nejlepší český dabing, jaký jsem dosud u 3D animáku zaznamenal. Paranoidní rybku Marlina už považuju za jednu z životních rolí Ivana Trojana. :o) 100%(1.11.2006)

• - Po uvedení filmu sa mimoriadne zvýšil dopyt po tropických druhoch rýb. (Greenpeacak)

• - Jména devíti lodí, jež můžeme zahlédnout v přístavu v Sydney, jsou: Sea Monkey, Major Plot Point, Bow Movement, iBoat, Knottie Buoy, For the Birds, Pier Pressure, Skiff-A-Dee-Doo-Dah a The Surly Mermaid. (D3VIL)

• - Za první den uvedení filmu do prodeje se prodalo rekordních 8 milionů kopií. (Dlee)