Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Po zásluze jeden z nejoblíbenějších a nejcitovanějších animáků po přelomu tisíciletí. Animace je skutečně výborná a postavy jsou skvěle vymyšleny, dobře se doplňují a zásobují diváka nepřeberným množstvím inteligentního humoru. A že těch postav tam teda je. Klidně by se mohla udělat anketa o tu vůbec nejlepší a vsadím se, že o vítězství by se pralo takových pět šest uchazečů. Vždyť vegetariánského žraloka Bruce, užvaněnou a popletenou Dori, želvího frajera Bouráka nebo celou akvarijní sebranku zná snad každé druhé dorůstající dítě. Příběh je pak dokonale přímočarý, jednoduchý, plný zábavných scén a nápaditých vychytávek (velrybí tlama, holubi), které se rychle staly pevnou součástí specifické dětské kultury. A jak všichni dobře víme: "Ryba je kámoš, ne žrádlo!" :D 85%(30.9.2011)

Z technického hlediska je animace opravdu úžasná, už jen za tu vodu by si tvůrci zasložili absolutorium. Hlavní však je perfektně promyšlený příběh, u kterého se baví všichni diváci bez rozdílu věku. Dokonce i narážky na jiné filmy jsou vtipné i bez jejich znalosti! Celý film je dramatičtější a lidštější než většina hraných dramat. Klobuk dolů - jeden z filmů roku.(6.12.2003)

Nadprůměrná, avšak nijak oslňující pohádka. Z amerických studií už vypadla řada lepších animovaných snímků (Shrek, VALL-I, Příšerky, Vzhůru do oblak,...). Z prostředí oceánu si už raději pustím Příběh žraloka, který je vtipnější a na můj vkus uvolněnější, žádné "srdceryvné" rodinné drama. Což o to, prostředí v Nemovi je nádherné a rozhodně se u něj člověk nenudí, na můj vkus se však příliš snaží poučovat... 80%(27.8.2009)

Slušný animák se spoustu opravdu povedených scének, u kterých jsem se válel smíchy :-). Někdy mě až udivuje, co všechno je možné vytvořit pomocí počítačové grafiky. Na tvářích jednotlivých ryb vyjádřit tolik různých pocitů je opravdu báječné a skvěle se na to kouká. Asi chyba, že jsem Nema viděl až po Ratatouille, Úžasňákových či letošním Wall-E, protože stále nemohu film úplně docenit, což je obrovská škoda. Každopádně lepší čtyři hvězdičky a možná časem přidám i tu pátou :)........(20.8.2008)

Nechapu co na tom vsechny tak bere, samozrejme se jedna v animacich mezi nadprumer, ale jine filmy od Pixaru se mi precejen libily vic, tohle je totiz az moc orientovany na maly deti. Animace je velice nadprumerna, takze je diky ni film roztomilej, je to sranda (Par vtipu fakt nema chybu.), prijemna hudba, dej odsejpa atd...ale stejne mi tu proste neco chybelo. Rozhodne se nejedna o spatnej film, ale od Pixaru asi nejslabsi, presto mi to neda a musim dat 5*.(3.1.2005)

• - Téměř 10 let od premiéry se snímek dočkal opětovného uvedení v kinech, tentokrát ve 3D. (SidneyP)

• - V latině znamená slovo nemo "nikdo". (D3VIL)

• - Keď Andrew Stanton prvýkrát videl rybku clownfish (klaun očkatý) vedel, že ona bude perfektný druh do jeho filmu. (Greenpeacak)