Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Tenhle film jsem neviděl dobrovolně, dávali ho někde v autobuse. Normálně nemám rád ani autobusy, ani rodinné fimy, ale tohle není až zas tak hrozný. Jednak to má hezkou animaci, jednak tam tvůrci dali i pár fórků pro dospělé, takže se člověk tu a tam zasměje. Hvězdičky dolů jdou hlavně za český dabing a absenci lepšího příběhu.(26.12.2007)

Nechapu co na tom vsechny tak bere, samozrejme se jedna v animacich mezi nadprumer, ale jine filmy od Pixaru se mi precejen libily vic, tohle je totiz az moc orientovany na maly deti. Animace je velice nadprumerna, takze je diky ni film roztomilej, je to sranda (Par vtipu fakt nema chybu.), prijemna hudba, dej odsejpa atd...ale stejne mi tu proste neco chybelo. Rozhodne se nejedna o spatnej film, ale od Pixaru asi nejslabsi, presto mi to neda a musim dat 5*.(3.1.2005)

Ak by som mal zhodnotiť film po vizuálnej stránke nezmôžem sa na nič iné ako wow. Miestami som neveril, že pozerám na animované more a že nie je naozaj skutočné. Ďalším veľkým plusom pre film boli dialógy postáv. Malé rybičky školského veku majú naozaj zaujímavé témy na rozhovory. Každá scéna sa nezaobíde bez humoru a konečne ide o klasický či vlastne normály humor, chválim hlavne rybku tuším Dori sa volala, tá tými hláškami len chrlila. Stále neviem prísť na chuť tomu zelenému Shrekovi. Humor v jeho filme je až moc odlišný od pojmu "normálny". Ale všetci priaznivci tohto humusného zloobra neberte to v zlom. Celá recenzia: TU(11.10.2010)

Vizuálně rozhodně nejkrásnější animák vůbec. Pixarovští jsou prostě jedničky a dokazují to tak, že se každým novým filmem posouvají stále dál a hlavně si úmyslně vybírají těžké cíle! U Nemá byla výzvou vodní hladina a svět pod ní! Což je výzva obrovská! A nutnu říci, že animátoři to zvládli perfektně! Než se v záběru objeví roztomilé mluvící ryby, nerozeznáte ho od skutečnosti! A povedlo se i ostatní! Příběh je zábavný, vtipný a svižný, jak jsme si už zvykli! Nedosahuje sice naprosté dokonalosti jako tomu bylo u našlapaných Příběhů hraček a Příšerek s.r.o., ale mílovými skroky přeskakuje většinu animované ne-pixarovské produkce!(8.1.2008)

Tenhle film mi přišel orientovaný hodně na malé publikum (i když i dospělí si najdou svoje) a vůbec u Pixaru jde zatím jednoznačně nejslabší dílko s poměrně nepovedeným příběhem. Musím říct, že mnohými kritizovaný Příběh žraloka se mi líbil víc. Naprosto mě ale fascinovalo zpracování Nema a výtvarná stránka - totiž že voda vypadá opravdu jako voda, což jsem ještě v žádném jiném počítačem animovaném filmu takhle realisticky stvárněné neviděla. O příběh tady vlastně ani nejde - ztratí se Nemo, dříve bojácný tatínek se ho vydá hledat a samozřejmě ho najde. Důležitější je ale již zmíněné prostředí, gagy a detaily. Mimochodem - tentokrát musím pochválit i český dabing, který je vysoce nadprůměrný. A ještě jedna věc - neodcházejte z kina (nebo nevypínejte video) před titulky :-)(24.11.2003)

• - Pro režiséra a jeho tým začali přípravy velkým filmovým maratonem od IMAXovské Modré planety přes pořady National Geographic a dokumenty Jacquese Cousteaua až po filmy jako Čelisti, Propast a Dokonalá bouře. (duklak2)

• - Kladivoun velký se neživí rybami, takže by se neměl objevovat ani na srazu anonymních žraloků. (LoLaa)

• - V zubařské ordinaci, v které je akvárko, je několik hraček, a mezi nimi je i Buzz Rakeťák z Toy Story. (lardko)