poster

Hledá se Nemo

 • USA

  Finding Nemo

 • Slovensko

  Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kOCOUR
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale tenhle animák mě svou DOKONALOSTÍ úplně citově rozložil. Brečel jsem radostí, brečel jsem dojetím, brečel jsem smíchy. Pokud bych měl někomu doporučit jediný animovaný snímek, po kterém stojí za to zemřít, jistě bych v současné konkurenci lovil dlouho. Určitě bych si ale neodpustil vyzdvihnout, jak skvěle fungující svět má Finding Nemo, jak úžasně dospělý a trhlý humor používá, jak monstrózně vypadají všechny jeho scenérie a jak krásný a dojemný příběh vypráví. Pixar přišlápl pedál až na zem a ujíždí směle k dálavám dětských i dospělých srdcí. Sejdeme se ve snech u západu slunce, jež se zrcadlí v krystalicky čisté barvě usínajícího moře a olizuje jednu malou veselou rybku...(23.6.2003)

 • Slarque
  *****

  Z technického hlediska je animace opravdu úžasná, už jen za tu vodu by si tvůrci zasložili absolutorium. Hlavní však je perfektně promyšlený příběh, u kterého se baví všichni diváci bez rozdílu věku. Dokonce i narážky na jiné filmy jsou vtipné i bez jejich znalosti! Celý film je dramatičtější a lidštější než většina hraných dramat. Klobuk dolů - jeden z filmů roku.(6.12.2003)

 • Vitason
  *****

  Nemo je zlobivá rybka a tak dostane přes ploutvičky a ocitne se v akváriu, kde jsou ryby schopné projít zubařskou školu na výbornou. Marlinovi (Nemův otec) nezbývá nic jiného než vyrazit s rybkou Dory, která má problémy s krátkodobou pamětí, na cestu skrz celý oceán, aby malého nezbedníka našel. Musím se přiznat, že Nemo je pro mě asi nejlepší 3D animace. Ano, Shreka tolik nemusím. Film je se svým moralizačním tématem určen těm nejmenším, ale své si na tom může najít každý. Hlavně je to skvělý humor žraloky na odvykací kůře začínaje a hloupými racky konče. Opravdu jsem se smál od začátku do konce. Ovšem nejsilnější stránkou snímku je skvělá animace, která je propracovaná do toho nejmenšího detailu. Rozhodně se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších animáků.(15.4.2007)

 • MM_Ramone
  ****

  Kreatívni ľudia z Pixar Animation Studios už priniesli na plátna kín viacero výborných, komerčne úspešných, titulov. Jedným z nich je aj film "Hľadá sa Nemo". Podmorské dobrodružstvo, pri ktorom sa zaručene zabaví celá rodina. Deti budú nadšené z pestrých postavičiek, dospelejšieho diváka pobaví a hadám trocha aj dojme príbeh a uhundraným kritikom zavrie ústa vysoko profesionálna animácia. Pre každého sa tam niečo nájde a spoločne to tvorí lákavý, farebný celok. Raz za čas príde vhod aj takýto dobre namiešaný mainstreamový popcorn. ****(1.1.2012)

 • Galadriel
  ***

  Tenhle film mi přišel orientovaný hodně na malé publikum (i když i dospělí si najdou svoje) a vůbec u Pixaru jde zatím jednoznačně nejslabší dílko s poměrně nepovedeným příběhem. Musím říct, že mnohými kritizovaný Příběh žraloka se mi líbil víc. Naprosto mě ale fascinovalo zpracování Nema a výtvarná stránka - totiž že voda vypadá opravdu jako voda, což jsem ještě v žádném jiném počítačem animovaném filmu takhle realisticky stvárněné neviděla. O příběh tady vlastně ani nejde - ztratí se Nemo, dříve bojácný tatínek se ho vydá hledat a samozřejmě ho najde. Důležitější je ale již zmíněné prostředí, gagy a detaily. Mimochodem - tentokrát musím pochválit i český dabing, který je vysoce nadprůměrný. A ještě jedna věc - neodcházejte z kina (nebo nevypínejte video) před titulky :-)(24.11.2003)

 • - Čekárna v zubařově ordinaci byla vytvořena podle skutečné čekárny v Emeryville v Kalifornii, kde má studio Pixar sídlo. (D3VIL)

 • - Film vychádza zo skúsenosti Andrewa Stantona, ktorý ako dieťa chodil rád k zubárovi, aby videl jeho akvárium. (Greenpeacak)

 • - Ve starších filmech plavaly ryby nepřirozeně, bez viditelné fyzické námahy, a tak si animátor Dylan Brown s kolegy pořídil stodvacetilitrové akvárium, aby nastudovali jejich pohyb. Natáčeli si je na kameru, studovali jejich zpomalené záběry a své výsledky konzultovali s předními oceánografy a ichtology . (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace