Hledá se Nemo

Finding Nemo

Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Krásný animovaný film, kde je nejen krásná animace, ale také příběh. Pokud vše ladí tak, jak v ,,Hledá se Nemo", nemohu mít jedinou výtku. Dlouho se mi nelíbila tak animace jako v tomto případě. Co se týče jednotlivých hlášek i dialogů, tak se budu opět opakovat. Nemám slov. Jestliže jsem se u Příšerek smál od začátku do konce, tak to samé platí i zde. Ovšem ten smích byl intenzivnější.(4.12.2007)

Vtipná oceánska road movie. Dojemný príbeh o nachádzaní sa. Nepoznám nikoho, koho by nechal chladným. Oceán plný pestrých, milých postáv, neopísateľnej palety farieb, zábavných i sympaticky emotívnych situácií. Animácia zastavuje dych... celý morský svet je tak precízne a tak reálne vykreslený...! FINDING NEMO je len jeden... "Keď je život ťažký, plávaj ďalej!" Spievajúca Dory tiež. :)(3.2.2008)

Keď som prvý krát uvidel poster, dôkladne som si ho obzrel, a medzitým mi niekto dohodil, že to vraj bude väčšia bomba ako Shrek. Nezaoberal som sa ani s predpoveďou ani s reklamami. Tým lepšie to dopadlo. A ajkeď sa to vôbec nedá porovnať s ostatnými animákmi (čo je naopak dobré), šlo o vydarenú rozprávku, ktorá mala grafiku ocenánského sveta na nerozoznanie od reálneho. Príbeh je pohodový, dialógi vtipné. To hádam úplne stačí. Nie je to však kult, ako sa o ňom pošepkávalo.(28.11.2008)

Nádherná animovaná rozprávočka, ktorá zaujme síce jednoduchým, ale o to viac napínavejším dejom. Veľmi sa mi páčila aj animácia, toľko farieb, radosť pozerať. Hotová pastva pre oči. Rozprávku som pozeral spolu s dcérou, a keď som videl, ako napäto sleduje dej, ako zviera pastičky a drží palce len aby tatko rybka konečne našiel svojho syna... No poviem vám, viac mi netreba. Plný zásah ako lusk!(13.12.2013)

Tenhle film mi přišel orientovaný hodně na malé publikum (i když i dospělí si najdou svoje) a vůbec u Pixaru jde zatím jednoznačně nejslabší dílko s poměrně nepovedeným příběhem. Musím říct, že mnohými kritizovaný Příběh žraloka se mi líbil víc. Naprosto mě ale fascinovalo zpracování Nema a výtvarná stránka - totiž že voda vypadá opravdu jako voda, což jsem ještě v žádném jiném počítačem animovaném filmu takhle realisticky stvárněné neviděla. O příběh tady vlastně ani nejde - ztratí se Nemo, dříve bojácný tatínek se ho vydá hledat a samozřejmě ho najde. Důležitější je ale již zmíněné prostředí, gagy a detaily. Mimochodem - tentokrát musím pochválit i český dabing, který je vysoce nadprůměrný. A ještě jedna věc - neodcházejte z kina (nebo nevypínejte video) před titulky :-)(24.11.2003)

• - Animátoři kromě lekcí potápění také chodili do školy na hodiny o mořské fauně a flóře. (Harroc)

• - Když Marlin těsně po únosu hledá Nema na hladině oceánu, musí se po chvíli vrátit zpátky pod vodu, aby se nadechl. Ale ve scéně, kdy Dory a Marlina chytí vodní ptáci, oba bez problému dýchají vzduch nad hladinou. (LoLaa)

• - Vo filme boli použité aj "rekvizity" z iných filmov štúdia PIXAR, ako napríklad hračka Buzz Lightyear z filmu Toy Story, komix filmu The Incredibles a dokonca aj auto pripomínajúce Luigiho z filmu Cars, ktorý vyšiel o 3 roky neskôr. (smolicek04)