poster

Hledá se Nemo

 • USA

  Finding Nemo

 • Slovensko

  Hľadá sa Nemo

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Austrálie / USA, 2003, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • moviesfan
  *****

  Krásný animovaný film, kde je nejen krásná animace, ale také příběh. Pokud vše ladí tak, jak v ,,Hledá se Nemo", nemohu mít jedinou výtku. Dlouho se mi nelíbila tak animace jako v tomto případě. Co se týče jednotlivých hlášek i dialogů, tak se budu opět opakovat. Nemám slov. Jestliže jsem se u Příšerek smál od začátku do konce, tak to samé platí i zde. Ovšem ten smích byl intenzivnější.(4.12.2007)

 • murakamigirl
  *****

  Vtipná oceánska road movie. Dojemný príbeh o nachádzaní sa. Nepoznám nikoho, koho by nechal chladným. Oceán plný pestrých, milých postáv, neopísateľnej palety farieb, zábavných i sympaticky emotívnych situácií. Animácia zastavuje dych... celý morský svet je tak precízne a tak reálne vykreslený...! FINDING NEMO je len jeden... "Keď je život ťažký, plávaj ďalej!" Spievajúca Dory tiež. :)(3.2.2008)

 • TeeAge
  *****

  Keď som prvý krát uvidel poster, dôkladne som si ho obzrel, a medzitým mi niekto dohodil, že to vraj bude väčšia bomba ako Shrek. Nezaoberal som sa ani s predpoveďou ani s reklamami. Tým lepšie to dopadlo. A ajkeď sa to vôbec nedá porovnať s ostatnými animákmi (čo je naopak dobré), šlo o vydarenú rozprávku, ktorá mala grafiku ocenánského sveta na nerozoznanie od reálneho. Príbeh je pohodový, dialógi vtipné. To hádam úplne stačí. Nie je to však kult, ako sa o ňom pošepkávalo.(28.11.2008)

 • misterz
  *****

  Nádherná animovaná rozprávočka, ktorá zaujme síce jednoduchým, ale o to viac napínavejším dejom. Veľmi sa mi páčila aj animácia, toľko farieb, radosť pozerať. Hotová pastva pre oči. Rozprávku som pozeral spolu s dcérou, a keď som videl, ako napäto sleduje dej, ako zviera pastičky a drží palce len aby tatko rybka konečne našiel svojho syna... No poviem vám, viac mi netreba. Plný zásah ako lusk!(13.12.2013)

 • Galadriel
  ***

  Tenhle film mi přišel orientovaný hodně na malé publikum (i když i dospělí si najdou svoje) a vůbec u Pixaru jde zatím jednoznačně nejslabší dílko s poměrně nepovedeným příběhem. Musím říct, že mnohými kritizovaný Příběh žraloka se mi líbil víc. Naprosto mě ale fascinovalo zpracování Nema a výtvarná stránka - totiž že voda vypadá opravdu jako voda, což jsem ještě v žádném jiném počítačem animovaném filmu takhle realisticky stvárněné neviděla. O příběh tady vlastně ani nejde - ztratí se Nemo, dříve bojácný tatínek se ho vydá hledat a samozřejmě ho najde. Důležitější je ale již zmíněné prostředí, gagy a detaily. Mimochodem - tentokrát musím pochválit i český dabing, který je vysoce nadprůměrný. A ještě jedna věc - neodcházejte z kina (nebo nevypínejte video) před titulky :-)(24.11.2003)

 • - Animátoři kromě lekcí potápění také chodili do školy na hodiny o mořské fauně a flóře. (Harroc)

 • - Když Marlin těsně po únosu hledá Nema na hladině oceánu, musí se po chvíli vrátit zpátky pod vodu, aby se nadechl. Ale ve scéně, kdy Dory a Marlina chytí vodní ptáci, oba bez problému dýchají vzduch nad hladinou. (LoLaa)

 • - Vo filme boli použité aj "rekvizity" z iných filmov štúdia PIXAR, ako napríklad hračka Buzz Lightyear z filmu Toy Story, komix filmu The Incredibles a dokonca aj auto pripomínajúce Luigiho z filmu Cars, ktorý vyšiel o 3 roky neskôr. (smolicek04)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace