Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

Guzo

Jedna z nejlepších animovaných pohádek poslední doby spolu se Shrekem, Dobou ledovou nebo třeba s Ratatouille.. Víc asi není třeba dodávat. ,,Mój!" ()

ghatos

Hezký animák, který neurazí. Není to vtíravé, pro dětského diváka je to ideální. Ta malá nevyrovnaná modrá ryba byla trošku otravná. 72%. ()

Siri69

Když jsem na tomto filmu byl jako malý v kině,tak mě dostala hláška "Já to viděl ty volééé." kterou pronesl želvák Bourák... Jinak je to moc hezká pohádka s nádherně animovaným podmořským světem... Má povedený příběh do kterého jsou vloženy vtipné scény,kterým jsem se já osobně smál ještě nějakou chvíli po skončení filmu... 4* ()

TheRoller

Práve som dopozeral film, kde žena jedného chlapíka bola brutálne zavraždená sériovým vrahom a jeho syn je fyzicky postihnutý. Unesú ho a jeho otec ho musí hľadať tisícky míľ s pomocou mentálne postihnutej ženy." - "Páni, ako sa to volá?" - "Hľadá sa Nemo". Ako 9 ročný som bol očarený krásnou rozprávkou a pozeral som ju tak často, že som vedel citovať veľmi veľa pasáží, vrátane celej adresy P. Shermena, ktorú si pamätám dodnes. Teraz a po každom ďalšom pozretí chválim krásne efekty, postavy a výnimočný dej. Srdcovka detstva, na ktorú sa nezabúda. ()

Autogram

Zatiaľ najlepší celovečerný animák, aký som videl a to po všetkých stránkach. Výborné postavy, ryby povahovo vykreslené často lepšie, ako to dokážu ľudskí herci, a naviac vrátane ich tvárí a mimiky. Príbeh jednoduchý, ako sa na rozprávku patrí, aby to bolo dobre pochopiteľné aj pre tých najmenších a nestratili sa v deji. Všetko sa zaobíde bez parodovania iných filmov a bez dospeláckych vtipov, ktoré by obsahovali nevhodné narážky. Najväčší gag pre mňa bol kung-fu krab. ()

vyfuk

Nevím proč, ale filmy mého dětství od Disneyeho budou spíše Auta, Příběh brouka a Ratatouille. Nema jsem byl několik let tak přežranej, že pro mne ztratil cenu, pointu a vtip. Je to škoda. Tvůrci za to asi tolik nemůžou, ale i když si Nema někdy rád pustím, beru ho jako slabší dílo, natož, že zbytek lidstva toto má v lásce ze všech nejvíc. ()

Death

Pro me nepochopitelne precenovany animak. V posledni dobe na nas tvurci sypou jeden animovany film za druhym a mam nekdy pocit, ze lidi jim to basti bez ohledu na kvalitu. Pribeh filmu je pro me neprilis zajimavy, potesi snad jen par povedenych scenek a vtipku, ale zas tolik jich neni. Emoce jsou do filmu vkladany az prilis nasilne. No a hlavni postavy taky zadna slava. Spousty prazdnych dialogu a pitvoricich se postavicek. Nemuzu si pomoct, ale videt jednou a dost, prumer nic vic. ()

Ludivitto

Visuálně ohromující "lidský" příběh o hledání, přátelství a touze dosáhnout svého cíle. Plakal jsem smíchy(sestřenka Flo, velrybština, Dory), skoro i dojetím (příkop,finále). Jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob, jeden z nejlepších filmů tohoto roku. ()

Kaja

Naprosto dokonalá Disneyovka s úžasnou animací, dojemným příběhem a skvělou hudbou od Newmana. Filmu nechyběl vtip jako třeba modrá rybka Dory, býložravý žralok Bruce nebo rybky vraždící Darla. Doufám, že čím dál větší obliba kreslených filmů neskončí a my se budeme moci dočkat dalších a třeba ještě lepších. ()

Molir

Graficky nadherne, skvele ftipky, narazky, zabavne postavy, ale neco tomu proste chybi - opravdu prekvapivy ustredni dejovy napad jako je v Priserkach (IMO opravdu genialni napad) nebo ve Shrekovi (hodne hodne dobry napad). Proste v pripade Nema forma zvitezila nad obsahem. A to ze o dost. ()

jenik71

Vynikající animovaný příběh malé rybky hledající cestu zpět ke svému tatínkovi. Roztomilým způsobem vám rovněž přiblíží život rozmanitého podmořského světa. Komickou obyvatelkou mořské hlubiny je Nemova sklerotická kamarádka Dora, ale také vegetariánský žralok Bruce... Kromě křišťálově čisté animace musím ocenit také velice kvalitní český dabing. Troufám si tvrdit, že je dokonce lepší než originál. Tomuto filmu není prostě co vytknout a až pojedete k moři, nezapomeňte si šnorchl a brýle. Třeba uvidíte zajímavé věci ... ()

Jello Biafra

Pixarovka, ktorej môžem s kľudným svedomím dať plný počet. Ten film si to skrátka zaslúži. Bol som na ňom ako 11 ročný chlapec v kine a dodnes ma ten film neskutočne dojíma a baví zároveň. Klobúk dole pred úžasnou animáciou a výbornými nápadmi (žraloci vegetariáni, ktorí držia pôst ma dostali najviac). ()

voleman

Vynikající rodinný animovaný snímek, s tehdy nádherně udělanou počítačovou animací. Také bych pochválil plno skvělých hlášek a výborný Český dabing. Je to milé, vtipné, skvěle udělané a zábavné, proto nevidím důvod nedat plný počet hvězd. Pro mě je Nemo jeden z top animáků, co kdy byly natočeny. 90% ()

Trapper33

Pixar animáky prostě umí a tenhle patří k mým nejoblíbenějším. Animace je naprosto úžasná, příběh je výtečný a hudba skvělá. Rozhodně výborná zábava jak pro děti, tak i pro dospělé, protože Hledá se Nemo je prostě kouzelný. ()

P1tr

Klasické Pixarovské dílo, které je mnohými vynášeno do nebes jakožto nejpovedenější kousek známého animátorského studia, což je názor, který já nesdílím. Bez pochyb se jedná o kvalitní dílo, které šikovně kombinuje povedený humor a emoce, ale i přes atraktivitu prostředí a sympatické postavy mě Nemo nepřesvědčil, že by oproti konkurenci nabízel něco extra, v čem by převyšoval zbytek povedené, nadprůměrné animované produkce. Rozhodně jde o velice příjemný animovaný film, který pobaví, ale s hypem bych byl opatrný. ()

Fox85

15 let jsem se tomuto oscarovému animáku vyhýbal a ani nevím proč. Přitom je to super film, který nemá hluchá místa a má všechno, co je dnes obsaženo téměř ve všech animácích ()

giovanni3

Povedený animák, který opět drží skvělá animace od studia Pixar. Dějově zde nejde o bůhví co převratného, kdy klíčovou postavou je i zapomnětlivá Dory. Po letech jsem tento film viděl a ač jsem jej s chutí dokoukal, tak snižuji hodnocení z 4* na silnější 3*. ()

Pixar chce sázet na své slavné značky

Pixar chce sázet na své slavné značky

03.06.2024

V roce 2016 se prezident Pixaru Jim Morris nechal slyšet, že studio chce stavět výhradně na originálních projektech. Už tehdy totiž směr filmovému světu udávaly hlavně sequely, spinoffy a obecně… (více)

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)