Nebojácnou malou rybku Nemo uloví potápěč a odveze daleko od domova do svého akvária. Jeho velmi starostlivý otec Marlin se ihned vydá za svým synkem na dalekou pouť. K němu se připojí Dory, milá rybka, která ovšem trpí poruchou krátkodobé paměti. Na cestě spolu potkají vegetariánské žraloky, frajerské želví surfaře, fascinující medúzy a stále hladové racky! (Warner Home Video CZ)

Paity

Zábavná animační road-trip komedie, která by bez Doris byla o třetinu horší. Celkově ale úžasná zábava pro celou rodinu a pochopitelně hlavně pro nejmladší. ()

farfalla

Stále svěží animovaný film. Zábavný příběh pro děti i pro dospělé. Skvělá animace i dialogy. Český dabing se také vydařil. Ustrašený rybí tatínek opečovává synka Nema, ale tím jenom napíná jeho fantasii a touhu po dobrodružství. Nemo se pak díky své neopatrnosti dostane do nesnází a táta se ho vydá hledat na širé moře. Musí bojovat se svým strachem z neznámého, ale i překonávat setkání s nebezpečím. Díky své nové známé Dory se však se vším vypořádá hrdinně anebo i náhodou. Ryby mají v moři mnoho nepřátel, ale mají i hodně přátel. ()

provitamin

Otravnejší animák som už dávno nevidel. Ale už som zistil v čom je háčik. Keď vidím v popise filmu slovíčko "rodinný", je to záruka infantilnosti a trápnosti. Ideálne by bolo, keby sa na konci prípadného tretieho pokračovania stratili Nemo, Dory a všetky ďalšie otravné morské živočíchy a skončilo by sa to happyendom, že by ich už nikto nikdy nenašiel a nenakrútil ďalšie pokačovanie. ()

Hanys_

Když jsem Nema viděl poprvé, byl jsem nadšený. S dalšími reprizami už ale tenhle animák dost ztrácí, to se mi u jiných pixarovek nestává. ()

Petr.Kocfeld

85 procent,vynikajici animovany film,ktery pobavi i potesi...Hleda se Nemo je snimek roku!Co se animaku tyce,tento u me hraje docela prim.A to animaky tolik nemusim.Hlavne se mi zde libi Klauni ockati,kteri pry maji smysl pro humor.Animak pro vsechny vekove kategorie! ()

kaygen.it

Jeden ze tří nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. I příběh byl ohromně roztomilý:) Je mi to už jasné - být rybou, vyvěsil bych si plakát Finding Nemo na svůj korálový útes. ()

Cassandra

Příjemný film, ale s takovými přívlastky jako nejlepší film roku či nejlepší film studia Pixar bych počkala. Přece jen příběh byl slabší a některá klišé si také mohli odpustit (ale přece jen byla přesvědčivější něž v Disneyovkách). Ovšem výtvarná stránka filmu a všechny ty vtípky Vás dostanou. Od Pixarů mám pořád nejradši Toy story 2 , Nema bych dala zhruba na úroveň Příšerek s.r.o. ()

shimpy(CZ)

Kdo by řekl, že příběh o mluvících rybách bude tak skvělý? Především to je originálním, dospělejším scénářem a postavami, ve kterých poznáte i sami sebe. Když se k tomu navíc přidá úchvatná animace a vizuální zpracování vůbec, vznikne film, který se řadí mezi mé nejoblíbenější animáky. Pobavil mě, nakonec i dojal. Ostatně jako všechny pixarovky. ()

derryl

Výborná animace, neuvěřitelně chytře napsané, skvělými vtipy prošpikované: jednoduše animovaný skvost! ()

defagoo

Jo fajn hudba a animace, ale tím to končí. Na tenhle typ humoru prostě neberu a příběh mě taky za srdce nevzal. ()

Wishkah

Nádherný a krásný film. Technicky i příběhově. Milý rodinný humor a naprosto neuvěřitelný dabing. Jeden z nejlépe nadabovaných filmů vůbec a jeden z mála, na který raději koukám v české verzi ()

Prochy38

Nádherný příběh, parádně zanimováno, věrohodnost mořských živočichů je ohromující! To z tohoto snímku dělá kouzelnou podívanou v mořském světě. Smutný začátek se přehupuje přes veselé pasáže do strhujícího závěru. Jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. 90% ()

venom14

Jedn z těch nejlepších animáků vůbec!Nádherně udělané ryby,zvuky oceánu,scéna se žraloky se mi vážně líbila. ()

Itar

Jeden z nejlepších filmů z dílny Pixaru. Emotivní, dobře vypointovaný scénář, nezapomenutelné jednotlivé scény, příjemná hudba a jedna potrhlá modrá ryba navíc. ()

Hanes88

Opravdu nádherný animovaný film o tom, co dokáže otec, když jde o záchranu svého syna. Navíc je to nádherně nakreslené a jsou zde i skvělé vedlejší postavy. Nemám žádné výtky, takže myslím, že není co řešit. 90%. ()

vander19

Neviem, ale mne tie ryby a zvlášť Dori liezla pekne na nervy. Príbeh putovania otca za svojim synom vôbec nemal šťavu. Jeho hlášky a neuveriteľný strach z oceánu ma po pár minútach pekne začali srať. Ako tak čo sa mi na tomto animáku páčilo boli rybičky u zubára. Tam sa to dalo pozerať a nenudilo to. Veľmi priemerné. 50% ()

Harapes

Přidávám komentář k vynikající pohádce,která i běží v kinech ve formátu 3D.V kinech je jiný dabing,než který byl použit na dvd.A to je škoda,původní byl lepší. ()

Paldiny

Po prvom pozretí skôr sklamanie, pri animovanom filme som v tínedžerskom veku očakával, že sa budem viacej baviť, ale Pixar je iný, namiešava koktejl pre celú rodinu, aby si každý prišiel na svoje, čo má svoje plusy i mínusy. Zopár detailov ako vycibrená grafika či dvojzmyselný humor som tak vedel doceniť až časom, našťastie sympatické živočíchy zostali aj po rokoch sympatickými a tak sa Nemo drží nad hladinou čo do kvality aj po rokoch. Celovečernú Dory už ale vynechám, predsa len mi prišla z podmorského osadenstva najslabšia a pretransformovanie do hlavnej role ma len odrádza. ()

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

Dvojka Úžasňákových trhá rekordy

04.09.2018

Kovbojové versus emzáci?

Kovbojové versus emzáci?

18.06.2008

Ano, a dokonce ve dvou projektech. O plánované adaptaci komiksu Cowboys & Aliens, kterou pro DreamWorks a Universal produkují Brian Grazer a Ron Howard, jsme už psali. Na světě je scénář autorů… (více)